Споделена история от Семейство

Липса на цикъл и отрицателни тестове
Здравейте,

Пиша тук, защото съм объркана. Какво ми има?

Закъснява ми вече 11 дни, имам всички симптоми - гадене, повръщах веднъж, уморена съм, нервна.

Правих три теста, но и трите неправилно. Т. Е. Все вечер, с малко урина (последният беше лентичка), но, въпреки това смятам, че ако има бременност, ще отчете хормона.

Какво мислите? Дали да отида на лекар? Дали е бременност или хормонални проблеми?

Коментари

1.   Направи сутрин, може и стрес да е.

2.   Три теста, направени неправилно – ами, направи поне един правилно!

3.   Пробвай с кръвен тест, сутрин на гладно

4.   Щом питаш дали може да си бременна, значи има за какво да се опасяваш. Честно казано може да е всичко - хормонален дисбаланс, стрес, времето, промяна на диета, киста. Всичко може да бъде. А може и да е нищо. Няма такова нещо "малко урина". Тези тестове са създадени да засичат самия хормон на бременност.

5.   Ж. 22
До сега винаги ли ти е бил редовен?
Напоследък излизала ли си от зоната си на комфорт?
Подложена ли си на стрес?
На мен два пъти през живота ми е закъснявал с по 3 месеца. Първия път когато ми се случи това все още не водих полов живот и не се притесних толкова. Втория път ми се случи миналата година. Ходих при 3 гинеколози, правиха ми преглед след това ме гледаха на видеозон, след това ми правиха кръвен тест за да изключим напълно бременност. След това ми прявиха поне още 5 теста. И всичко беше наред и в норма.
Забелязах, че ми закъснява с повече дни / не че някога ми е бил редовен, де / когато :
* имам изпити т.. е съм подложена на стрес
*пътувам често
*съм посещавала море или басейн скоро
*смяна на сезоните
Направи си тест сутринта и имай предвид, че товя че се притесняваш с момента, че не ти идва ПАК е стрес. За това ако искаш да се успокоиш напълно, просто отиди на преглед при гинеколог.

6.   Първо спокойно каквото е станало е станало. Можеш да направиш оке един тест сутринта или да отидеш директно на лекар. Просто трябва да си спокойна. Стискам палци! :)

7.   Номер 2, мъж или жена си? И чел ли си, че съвременните тестове отчитат по всяко време, въпреки че сутрин концентрацията на веществата е друга? Авторката много по-логично е да се замисли за стрес или здравословни проблеми отколкото за бременност при 3 отрицателни теста.

8.   На мен ми пропусна 1 месец, мислех че съм бременна, но се оказа проблем с щитовидната жлеза. Отиди на гинеколог.

9.   На мен веднъж ми закъсня цял месец, когато имах държавни изпити. Веднага след като ги взех ми дойде.
След това на по-късна възраст ми се случи като следствие от много стрес. Работата ми е такава, постоянно се следят срокове и изскачат проблеми. Това беше преди 3 г. Пих дуфастон по предписание от лекар и се оправих. Преди това и аз бяха като теб - тестове, вкл. два кръвни, за които платих немалка сума. Бях станала кълбо от нерви, докато не се разбра, че прогестеронът ми е много нисък. Пих хапчетата по схема и се оправих. Отиди на гинеколог, при теб може проблемът да е друг. Не изключвам вероятността да си бременна, направи си тест рано сутрин с първа урина. Макар и малка, съществува вероятността хормонът, който отчита теста, все още да не е толкова силен и вечер да не дава положителен резултат. Дори на най-новото поколение тестове пише за най-точен резултат да се правят рано сутрин. Успех!