Споделена история от Семейство

Семеен живот
Как са нещата при вас?
С какво ви дразни половинката?
Ако можехте пак да избирате бихте ли взели същият човек?
Женени сме от 4 години, а вече доста сме си поомръзнали, почти не прекарваме време заедно, все нещо му е разхвърляно и все нещо си мрънка.
Това ли е бракът?
Само ние ли сме така?
С две деца сме да отбележа....

Коментари

1.   Емиии.....Това че сте си поомръзнали сами сте си виновни. Сега не може единият да върши всичко и другия да мрънка и да очаквате развитие, просто не става.
Излизате ли, той помага ли в къщи, правите ли планове за бъдещето или омъжихте се, праснахте се два пъти и край, сега изплащаме апартамент и нямаме време да сме живи.
Изненадвате ли се приятно, посещавате ли нови места. Има ли импулсивност в отношенията ви, доверие, тръпка. Всичко това, всичко това зависи само и единствено от вас. Няма кой да го направи вместо вас, няма кой да те накара да си стегнеш задника и да отидеш на фитнес, няма кой да го накара да не пие 6 бири и да не пърди на дивана, ако вие двамата не желаете това да се случи.
Понеже приятелите ми казват , че съм луда, а пък аз че обичам да ми е подредено- имаме таблица - къде ходим, какви пари ни трябват, какво ще бъде като разход.

2.   Не знам какво очакваш да чуеш. Хората са на различни етапи във взаимоотношенията си. Но може би ще ти е от полза да знаеш, че всички минаваме по този път по своя начин. Психологията описва 7 етапа в отношенията, които преминават за средно 12 години.
1. Влюбване.
2. Насищане и пресищане.
3. Отвращение.
4. Търпение.
5. Дълг и уважение.
6. Дружба.
7. Любов.
Много хора, наричани в психологията примитиви, достигат 3та фаза, прекратяват отношенията и започват нови. В крайна сметка няма как етап да бъде пропуснат и да минем по кратък път. Любовта не ни пада от небето, към нея ние сами вървим, узряваме и се освобождаваме от егоизма.
Разбира се, има и токсични връзки, в които търпението е последното, което препоръчвам. Там, където има насилие словесно или физическо- любов няма. Там, където семейството е зависимост, а не симбиоза- любов няма.
Рос

3.   И аз съм омъжена от 4 години, но мъжът ми не ми е омръзнал. Дори мога да кажа, че с времето връзката ни става все по-хубава.
Бракът е това, което вие двамата сами си направите.
Защо не прекарвате време заедно с малките ви деца? Точно сега е времето да им създадете незабравими семейни спомени. Използвайте всяка свободна минута да бъдете заедно като семейство и да се забавлявате заедно с децата. Пътувайте дори на близки дестинации, ходете на пикник през уикендите.
Всеки брак си има своите лоши моменти - спорове, дразнения, скука. Но не се фокусирай само върху отрицателното. Ако трябва седни и поговори сериозно с мъжа си, че и той трябва да си промени отношението, за да бъдете щастливи какво в началото на връзката ви. Важно е за децата да виждат родителите си влюбени и щастливи, а не вечно намусени и недоволни, защото това се отразява в съзнанието им за цял живот. Така че се постарайте и двамата да запазите и подобрите това, което вече имате и за което много хора мечтаят.

4.   Как са нещата при вас?
След 4 години заедно нещата са ужасни и сме по-скоро съквартиранти. Дори секс не правим. Ако го правим е колкото да свършим...

С какво ви дразни половинката?
Апатия към всичко. Че чака само на мен за всичко и после използва "ние".

Щях ли да избера отново нея?
За жалост не.

Това ли е бракът?
Явно в 90% от случаите - да. По мои наблюдения около мен.

Само ние ли сме така?
Не.

5.   Заедно сме от 8 години, женени от 4, без деца. Не сме си омръзнали, не си се дразним, вкусовете ни са почти еднакви, освен на работа навсякъде сме си заедно. Имаме общи приятели и общи занимания, ходим доста насам-натам, правим си все още романтични изненади. Нямам засега оплаквания. Почнахме да мислим и за дете, защото вече нямаме много време - ако се получи, (божа работа :)) се надявам всичко да продължи да бъде наред.

6.   А, ние явно сме вечните младоженци. Не само че не сме си омръзнали на два пъти повече години от вашия стаж, но става все по-забавно. Естествено, че ме ядосва понякога - и той разхвърля, но знае кое къде си оставя и си затварям очите. Аз пък, когато съм уморена, съм зла и проклета - той ме гушва или ме измъква някъде на по питие и мирясвам. Прекарваме всяка възможна минута заедно. Много ценим тези моменти, защото сме доста заети и двамата. В момента той си гледа някакъв футбол, а аз си пиша тук, но сме заедно на масата и след малко ще зарежем тези занимания, за да си пуснем музика. А защо не и да потанцуваме - ей така у дома във вторник вечер? Често си правим купони съвсем сами.
Не е трудно, госпожо, повярвайте ми! Иска се само малко повече толерантност към странностите на другия и повечко фантазия по отношение на общо прекараното време.
Сега някой ще попита: а деца нямате ли? Щерката си има собствена стая, където по цяла вечер си чати с някакви приятели и един Господ знае какво друго прави, но хич не й е до нас.

7.   Това е вашият брак. Не случайно Лев Толстой е казал: “Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно семейство е нещастно посвоему”. Изводът - ако не се чувствате щастливи, трябва да потърсите причината при вас конкретно, ако желаете промяна. Сравнието е безсмислено - какво ако и други са така?! Героизъм във всеобщото страдание няма (или поне не в този случай). Като не сте щастливи (говоря неслучайно в множествено чисто), работете в посока общо щастие (семейството е общност, егоизмът е пагубен).
Не мислете за другите, мислете за вас, вашето семейство и вашето удовлетворение в него.

Поздрави,
Д.

8.   Рос е прав, ние сме минали през всичките етапи. Обаче повечето хора нямат търпението да ги минат, сменят партньора и след време пак стигат до същия етап и пак смяна и така докато изгубят и себе си.

9.   Е затова не се женете и няма да имате проблеми. Ще се старая аз всеки ден, като че ли съм на работа на принцесата да не и омръзне. Еми в край на сметка всеки иска минутка спокойствие. Ще си хабя години от живота, за да реши тя след 5, че вече не и интересно и иска нещо ново.
Хората са го казали.. бракът е като да си на работа 24/7.

10.   След 15 години всичко ме дразни, но не бих го напуснала. Гледам повече от тази страна как сме се напаснали и какво сме създали заедно. Смятам, че заедно сме по-силни, отколкото поотделно и че има какво още да създаваме. Функциите на връзката се променят с времето. Много е важно човек да има среда извън вкъщи. Иначе товари партньора си с много роли и става кофти.

11.   Зебелязвам, че повечето щастливи семейства тук са или без деца или с едно пораснало. С две малки деца се чудя как изобщо имаш време за такива мисли. Изобщо имате ли време дори да вечеряте заедно сами?

12.   Да , имаме понякога , свекървата взима по - голямото да го види за малко . Другото е бебе още . Остава вечер малко свободно време , когато заспят . Мъжът се включва доколкото може във всичко .

13.   Хахаха, да вечеряме сами... Не. Но после ще имаме, когато децата пораснат.

14.   Номер 11, как реши, че семействата с по няколко малки деца са нещастни? Вярно е, че стресът и лудницата са по-големи, но много хора точно в това намират щастието. То не се изразява само в спокойни романтични вечери, а понякога точно липсата на така желаните деца води до нещастие. Има семейства, които съумяват да оценят това, което имат, както и такива, които, каквото и да имат, не могат да му се зарадват.
Авторката накрая между другото е споменала, че имат 2 деца. Явно и двамата с партньора й не се замислят колко двойки с репродуктивни проблеми има, които си мечтаят за такова семейство. Те обаче се фокусират върху негативното, върху дребните ежедневни проблеми - че е разхвърляно, изцапано, счупено, а не че са заедно и се обичат. С такава настройка просто няма как да открият щастието и да се радват един на друг и на това, което са постигнали заедно.

15.   Номер 14, личи си, че нямаш деца. От номер 11.

16.   Заети, незаети, всичките имате време за писане в интернет ;)