Споделена история от Семейство

Лош ли съм
Здравейте! Много ми е тъжно сега. Скарахме се с един за мен много важен човек. Аз съм много спокоен тип, но просто като се изнервя и не знам какво правя. Както и да е по време на караницата аз му казах просто истината за него нито съм го псувал нито съм казвал излишни неща. Просто казах това което е истина за него, какво мислим всички за него. И той просто млъкна, след като ми мина гнева му се извиних и казах че не мисля тези неща наистина той ми прости. Но все още сме гузни един към друг. Случвало ми се е и преди да се карам по същия начин с друг човек. Та това прави ли ме лош, ппц не си мълча на хората и им казвам това което виждам. Но хората вече си мислят за мен, че съм някакъв гадняр или на мен така ми се струва или просто имат респект и за това си мълчат не знам

Коментари

1.   То не е лошо да кажеш истината, ама избираш най-неподходящия начин да го направиш, водейки се от лоши чувства. Не, не си лош човек, но си малко по-първичен в яда си и си несъобразителен. Поправимо е. Трябвало е да се извиниш на човека, да свалиш малко тона и да му кажеш всичко по друг начин, без да го обиждаш и да го караш да се чувства зле. И поначало, хич не е добра идея да общуваш с хора, за които не мислиш хубави неща. То и аз ръся истини на крачка и на метър, но никой не ми казва, че съм груба, защото реално не казвам на хората лошите неща по неприятен за тях начин и се стремя да съм искрена, а не да ги съдя или наранявам. Трябва по време на спор да мислиш, че това може да са последните думи, които казваш на човека срещу теб, защото ако прекалиш, повече може и да не ти проговори. Поставяй си мислено една везна, на която лежат човекът срещу теб и твоят гняв. Притегли ги и прецени кое ти е по-важно.

2.   Хич да не ти пука кой какво си мисли. Не си лош, просто си откровен. Не чакай да ти се насъбира, за да няма кавги. Ако нещо не ти харесва- кажи! Ако нещо ти харесва- пак кажи! Бъди честен със себе си и другите, не лъжи, че нещо не го мислиш- щом си го казал, значи го мислиш!

3.   Споко, просто си лайно...

4.   Няма смисъл да казваш на някого недостатъците му, които той и без това знае. Примерно ако е дебел, че е дебел. Ако не му върви с жените, че е чекиджия и т.н. Тъпо е. Че и да се оправдаваш после с лъжи...

5.   Разбира се, че за тях си оставаш гадняр, човек без такт. И по лошото е, че го съзнаваш ш продължаваш да го правиш, значи ще си останеш такъв!

6.   Не ти прави чест че си го излъгал, защото ти наистина ги мислиш тези неща, защото неща казани в момент на ярост и гняв са истински думи!

7.   Какво и как си го казал?

Хора, които твърдят колко честни и прями били, същите редовно са онези, които просто си търсят повод да са груби. Една истина може да бъде казана по един милион начина: възрастен, остарял, дърт, кожена чанта, състаряващ, в напреднала възраст, узрял и т.н. Ако изрично си си подбрал думите да са хапливи, ако си използвал деградиращи и уязвително слова, то ти не си изрекъл "просто истина", ти си ругал. Не е нужно да е псувня, за да е обида. Така че каквото си казал, ти си знаеш. Колко другият го е заслужавал, това нямам представа. Не си зъл щом се разкайваш, но отношенията ти с хората явно са нулеви.

Ако цениш отношенията с човека (явно ги), компромис. Ако цениш някакъв принцип повече (да си прям), сипваш. Ама post factum да се чудиш кое е правилно... ми, незрял си.

8.   Лицемерно звучиш. Не си ти този, който да казва на хората какви са. Ако можеш - помогни, ако не можеш - си мълчи.
Казвам ти, че си лицемер, защото общуваш с човек за когото, май нямаш добро мнение, трайкаш си и в дадена ситуация си показваш истинското отношение.
Направи му услуга на този човек и не общувай с него. Аз на негово място - не бих общувала с теб.

9.   Подкрепям 8, също съм жена. Не, че другите коментари не са прави.

Ще добавя, че вероятно самият ти се възприемаш като недостоен/не на ниво да общуваш с хора, които одобряваш/харесваш... ,поради което се прикачаш към такива, на които чувстваш смелост да си бълваш отрицателната енергия насъбрана от личните ти комплекси.

Съветът ми е да поработиш върху себе си и своите проблеми.

10.   Не си лош, а невъзпитан, невъздържан и нетактичен. Има голямо значение как ще си кажеш мнението за даден човек, а и е важно дали изобщо е поискано. На теб ако всеки седне да ти разказва какво мисли за теб, дали ще те интересува? А и каквото всички мислите за него си е ваше мнение, не е задължително да е обективно.
Научи се да си по-сдържан и тактичен, особено когато се ядосаш.

11.   Не си лош, постъпката ти е лоша. Щом държиш на някого, трябваше да не си толкова директен. И аз не спестявам истини, а на приятели сама им ги казвам, даже да знам че ще ми се сърдят, но и после много ги утешавам. Не ги удрям да паднат и да избягам. Помагам им и да се изправят. Мълчанието означава, че човекът държи на теб, щом не те е нападнал. Измъчил си го, а той ти е отвърнал с любов.