Споделена история от Семейство

Лошо ли е, че не искам да бъда майка?
Здрвейте. На 30 години съм, мъжът ми на 37. От повече от десет години имаме отношения, бях студентка когато се запознахме, а откакто завърших университет живеем заедно. Преди три години сключихме брак. Нямаме деца, нито искаме да имаме. Когато се запознахме и двамата си казахме това още на първата среща- че нямаме такива планове, нито за близкото, нито за далечното бъдеще. Така си живеем идеално и се разбираме прекрасно, не можем да си представим да има трети човек под покрива ни, нито да поемем такава отговорност към друг човешки живот. Нито пък ме блазни идеята за бременноста или раждането, това никога не ми е харесвало. Обичам децата, но стига да не са мои.
С него нямам никакви проблеми, но семейството ми не приема това, че съм решила да не оставя потомък след себе си. Въпреки че имам по- голям брат, който вече има две деца и дефакто родителите ми имат внуци, те искат и аз да родя. Опитвам се да им обясня, че усещам, че това дете за мен ще е бреме, за човекът, с когото съм- също. Но те не разбират. Всеки път, в който се видим говорят за това. А мен ме интересуват други работи, искам да развивам кариерата си, от както се помня мечтая за това. Насочила съм сърцето и вниманието си към работата и не искам да имам дете. Последният път скандалът се разрастна и майка ми ми каза, че щом не искам дете, не става нищо от мен и животът ми няма смисъл. Но тя не разбира, че всеки има различна цел в живота и точно там много се различаваме.
Кажете ми, толкова ли е лошо, че не искам да съм майка?
Моля искрено и от сърце редакторите да споделят историята ми!

Коментари

101-117 от 117

108.   106 - нормално е хора, които се интересуват само от материалните неща да искат да имат деца. Групата го изисква, а хора като вас не смеят да се опълчат на групата от страх да не останат сами. Трябва всички да бъдат "нормални". Точка.
Вкопчили сте се в някакви норми, които други са ви наложили и не виждате по-далеч от носа си.
Бас хващам, че ако днес обсъдите с колегите как някои хора гладуват, и за тях ще ви стане мъчно и тъжно, просто защото няма как да знаете колко лек и енергичен се чувства човек, когато за няколко дни се освободи от токсините. Просто ума ви няма как да го разбере. Както и никога няма да разберете хората, които не искат деца.
Трябва да водиш супер безсмислен живот, за да очакваш едно дете да ти го осмисли. Това означава, че си се провалил в собственото си битие.
Създавате деца, за да ви осмислят живота, вместо обратното - да сте си осмислили живота, да не сте зависими от инстинктите си и чак тогава да създавате деца. Само че аз такива хора не познавам. Всички го правят от един или друг вид страх! Не очаквайте да ви се поклоним, за което.

109.   Е сега винаги можеш да размислиш. Явно е , че все още очакваш одобрение от другите. Няма да го получиш. Живей както намериш за добре и както се чувстваш щастлива. Ще разбереш какво си загубила чак като остарееш и не защото децата ще те гледат, а защото само те евентуално биха били до теб или поне да те посещават. Всичко е преходно, дано не съжаляваш някой ден!

110.   Номер 108, да токсините се прочистват и така до 40 ден, когато тъкмо се свикне и се гушва букета. И да ти е бил смислен живота, саможертвата, която се прави като човек проима деца е голяма и с някои неща ще трябва да се прости. За това не раждайте деца на всяка цена. А и човек цял живот е в търсене на смисъла, няма как, особено жените да си осмислят живота до една приемлива за раждане възраст. Просто при жените е сложно.

111.   Не знам защо, но имам усещането, че 102 и 106 са един и същ човек. Много ми е чудно, защо такива като него винаги се чекнат в тези теми? Ако не са те и излиянията им, темата наистина щеше да бъде изчерпана с 20 коментара. А това с прането защо все го споменават ми е много странно. Забелязала съм, че винаги се изтъква като аргумент , ако мога така да го нарека, в тези теми това с прането нали, и все от някакви такива доста невротизирани жени. В смисъл, един път не е казано от мъж? Значи няма нищо по-лесно от това в 21 век да си изпереш сам/а, дори е приятно, това лично мое мнение нали. Просто си пускаш пералнята и готово. На мен дори ми е гот и простирането - нареждам си дрешките по цветове, на тези в нюансите на синьото (имам много неща в синьо, защото това ми е любим свят) слагам сини щипки, на белите неща - бели щипки и така нататък, просто наистина много си обичам дрешките.
Мисля си, че тези жени нямат финансова възможност да си купят пералня и само злобеят, защото трябва да перат на ръка. Ами ние какво да направим? Да им съчувстваме? Е с тази злобичка дето пръскат няма как да стане, сори.
106, ако възприемаш написаното в някакъв си анонимен сайт за "налагане на мнение", то определно трябва да започнеш да се притесняваш за психичното си здраве. Като за начало започни да си ограничаваш времето, което прекарваш в мрежата. Така ще станеш и по-изпълнителна на работното си място, че там определено ти липсва дисциплина, както сама си ни признала.

112.   108, не е възможно да си толкова ограничен и глупав! Това трябва на е някаква шега. Ужас... ако наистина мислиш така...

113.   Трябва да си тотален глупак и безделник и мързеливец за да кажеш че да създадеш дете е глупаво и че хората го правят, защото живота им нямал смисъл. Всичките ми познати без деца по на 45-50г са оплешивали, недо***ни, нещастни и самотни и най-лошото е че не искат да се прибират у дома, защото там никой не ги чака. Като починат родителите им изпадат в дупка. Няма приятели, няма кафета. Стоиш сам направо много умно решение 108... няма що.. успех със самотата! ;)

114.   Номер 108, прощавай, но норма е например идеалното тегло за даден ръст, пол и възраст. Да имаш дете не е норма. Това е личен избор. Но ти опитваш да ни обясниш колко е грешно да имаме семейства и деца. Ти тогава защо си още тук, а не си си теглил въжето щом си толкова против раждането на деца!? Теб щеше ли да те има, ако родителите ти са мислили по същия начин? Мисленето на консуматори като теб ми е пределно ясно - да имаш майка е хубаво, но майка да не си! Щото от първото имаш само облаги, а от второто не, там се налага ти да даваш. Та за мен такива като теб са завършени егоисти. И не ми говори кой обича материалното след като има деца - какво материално е едно дете!? Та ти си даваш последната стотинка за него, последния кат дрехи си сваляш от гърба за него и вечерята си даваш също! Това е най-силната обич, ако въобще си в състояние да я осмислиш и изпиташ. Пожелавам ти го, едва тогава ще спреш ти и такива като теб да пишете такива простотии в нета. Дано не си на повече от 20г., иначе ще е тъжно ако обществото ни е като теб... искрено се надявам да ти дойде акъла и мисълта в главата за нещо смислено.

115.   Аз пък си мисля, че на номер88 са дали лошо гласуване точно някакви агресивни родители, системно изпадащи в истерични кризи.
А 106 и сама не си вярва, че не се вълнува какво било написано назад. Горката жена е явно обсебена да чете и коментира в такива теми, които дори и не я касаят. Чак и на работа ги обсъжда.

117.   Хората са еволюционен връх и могат да контролират размножаването си ! Все пак не сме животни ...и имаме разум

118.   114 - изобщо не отричам правото на хората да имат деца. Който иска да има, мен това не ме засяга. Но това не ми пречи да виждам причината, поради която го правят. Лично мнение.
Да, родителите ми са ме създали и никой не ме е питал дали искам да се родя. Ако за теб е ОК някой да взима решение за живота на друг, без да го пита, за мен не е.
Говоря за норма, защото 99 % от хората, които познавам имат деца. Тези, които нямат неистово се опитват да имат, с всякакви средства. Ако 50 % имаха деца, а другите 50 % се занимаваха с нещо друго тогава щях да приема, че е личен избор. Но при това положение ми прилича на яка манипулация.
И да - на доста повече от 20 години съм, така че решението ми да нямам деца е съвсем съзнателно и окончателно. Кеф ми е да си се прибирам вкъщи и да няма с кого да се съобразявам. Обществото какво мисли въобще не ме интересува.
Що се отнавя до самотата, тя може да се чувства само от хора, които не са си достатъчни и постоянно търсят някой друг да ги допълва - половинка, деца и т. н. Предполагам, че ти си от тях. За мен самота е чувство, което не познавам, но ти няма как да го разбереш. Нищо лошо, хората са различни и на различно ниво на развитие.

119.   Номер 111... дрешките.. ти сериозно ли... тук май пишат деца. Темата е приключена. Дрешките... ще падна... хаха! Подкрепям номер 109 и 114!

120.   Не е лошо, нито задължително. Но е жалко за теб. Изпускаш моменти и преживявания, които само дете/деца могат да ти създадат...

121.   Мисля, че след години ще съжаляваш за това ти решение. Сега мислиш едно, но станеш ли на 45-50 г. Кариерата ти вече няма да има такова значение. Във живота на всеки човек има различни периоди. Първо да се накопунясваш здраво, да зъвършиш университет, да започнеш работа. След това да пътуваш, да посетиш най различни места... и след всичко това да имаш деца. Децата и семейството не могат да ги заменят, нито кариерата, нито парите, нито приятелите. НИЩО!!! Можеш да постигнеш много неща в живота си, но без деца той ще остане празен независимо от успехите ти в професионален план. Децата са най ценното в живота на човек. Лично мнение не карам никой да се съгласява с него.

122.   113, можеш ли да разясниш логиката си, според която хората без деца на 45 оплешивяват и са недо*бани? А тези с деца може би им е гарантирана до дълбока старост гъстата коса и е*нето или как?
Да не бъркаш наличието на деца с наличието на партньор или семейна половинка? Защо да трябва да стоят сами и да изпадат в дупка след като починат родителите им? Говориш може би за несемейни, които живеят с родителите си или какво?
Аз познавам няколко двойки на средна възраст без деца и без планове за деца и честно казано не виждам да са особено самотни, плешиви итн и да им е лош живота. Даже имат доста повече време така, което посвещават на партньора си. Ходят си насам-натам, социализират си, пътуват. Въпрос на избор си е.

124.   Аз също никога не съм искала да имам деца. Нищо ненормално няма, живей си живота. Според мен майка ти завижда, затова се ядосва толкова. Кажи й, че имаш репродуктивни проблеми, ако те притесняват споровете с нея.

125.   Абсолютно ще промениш мнението си като забременееш, виждаш всеки месец на ехограф бебето и накрая го вземеш в ръцете си. И аз мислех като теб, но животът е твърде кратък за да бъде човек егоист.

126.   125 - именно - не бъди егоист и не раждай деца, просто защото не ти е ясно какво да правиш с живота си.
Ако си мислела като 124 защо роди? Ясно си лесно манипулируем човек и си го направила или от страх, или под натиска на семейство/роднини.
А иначе и аз мога да ти кажа - абе скочи от 12 етаж, и мен мен беше страх, ама като го направих е толкова готино!
Размърдайте ги най-накрая тия мозъчни клетки и престанете да мислите с оная си работа.

101-117 от 117