Споделена история от Семейство

За нашите родители, семейство, деца
Темата ми е провокирана от последните теми тук - мразя баща си, зла свекърва, отношенията с майка ми, 150 лева пенсия, поредица от теми за наследства при живи и здрави родители. Хора, научете се да обичате, да прощавате, да показвате на родителите си, на мъжа/ жената до себе си, на децата си колко много ги обичате. Животът е толкова кратък, родителите остаряват и си отиват от този свят, децата напускат дома. Много е тъжно, когато близкият вече го няма, а ти осъзнаваш, че не винаги си бил справедлив с него, че си го наранявал, или дори, че не си му показвал любовта си. Много моля темата да бъде одобрена.

Коментари

1.   Много плоска тема. Какво правиш, когато гореспоменатите са били токсични и са ти нанасяли физическа, психическа и емоционална травма? Те не са справедливи с теб, но ти трябва да си справедлив с тях, разбирай да ги търпиш. От опит знам, че за такива хора не съжаляваш, когато си отидат от живота ти, не се опитвайте да вменявате вина на хората. Един живот живеем, не трябва да го подчиняваме на хора, които ни тровят.

2.   Подкрепям №1
Мъж съм, родителите ми са починали, нямах желание да ги видя като живи, нямам желание да отида и на гробовете им и не съжалявам. Никак не ми е тъжно, безразлично ми е. И сестра ми е на същото мнение и тя не ходи на гробове, просто си поделихме цената за погребенията и наехме агенция да ги погребе.
Ще кажете че е защото не са ни оставили наследство, не е така оставиха имоти за около 150 000лв, но просто бяха токсични.

3.   Живей си в твоя свят, където еднорози ядат дъги и акат пеперуди и не ни занимавай с глупости, ок?

4.   1, те на вас сега всички са ви "токсични" и ви "навлизат в личното пространство", а накрая се оказва, че и без тях сте толкова зле, че изобщо не можете да се възпроизедете, камо ли за нещо повече...
Прав е авторът! По-добре се замисли върху думите му, вместо пак да се отплеснеш с егоизма си и отношението към живота като на ощипана госпожица...

5.   Хората, израстнали в хубави семейства, не биха могли да разберат тези от лоши семейства.

6.   Иди показвай ти любов на родителите си особено ако под това разбират вместо да обръщаш внимание на децата си и партньора си, да търчиш всеки ден при тях, естествено сам, да си вдигаш телефона по 20 пъти на ден и то докато си на работа, да ги оставяш да обиждат мъжът ти и да настройват всички против него, да ти се месят, да идват неканени у вас, да дават неискани съвети. В темите, които визираш, хората имат реални проблеми с токсични роднини и търсят съвет и помощ. Не им помагаш като им казваш да търпят без значение какво поведение получават отсреща. Ако искаш да бъдеш обичан и уважаван, ти също трябва да обичаш и уважаваш чуждото мнение, желание, чувства, партньор, свободен избор, лично пространство. Заради такива манипулативни приказки като твоите цели семейства се развеждат, хората търпят и един ден, когато родителите ги няма, изпитват вместо мъка облекчение и единственото, за което съжаляват, е пропиленият в подгъзуване живот. Не е най-страшното да си отидат родителите ти. Това е естествено нещо и се случва на всеки от нас. Най-страшното е после да няма при кого да поплачеш, да няма при кого да се прибереш, да останеш сам като куче, защото мама и тати така са искали. Те естествено са имали семейство и деца, но ти не можеш да имаш.

7.   Някои родители не притежават семейна ценност, която да предадат на децата си. Ще ме извинявате за израза, но „сами са си виновни“.

П.п.

http://spodeli.net/18/story-138399.html

8.   Вие не четете ли - авторът не визира само родителите - децата ви и мъжът/жената ви и те ли са токсични? Наистина ли не ви пука, ако умрат децата ви? Ужас!

9.   Авторът - явно не четете, а почвате директно да коментирате. Написано е НЕ само за родителите, а за човека до теб, за децата, ВАШИТЕ деца. Колкото до родителите, чак не мога да повярвам, че такава голяма част от хората, пишещи тук, са били малтретирани било то физически, сексуално или психически от родителите си. Темата ми беше провокирана от лични наблюдения. Разбира се, не съм имала предвид да търпиш и прощаваш всичко. А за навлизането в личното пространство, си е виновен този, който го допуска. Ако човек не опъне границите, не само за роднини, а и за познати, си е виновен сам. Аз лично смятам, че за намесата ма родителите в собсвеното семейство са виновни порастналите деца. Но в повечето случаи проблемите просто се замитат под килима, напрежението расте и един ден нещата тотално ескалират. Между другото за пръв път пускам тема тук, сигурно и за последен, но тук при нас в Германия валят поройни дъждове, аз съм в отпуск, времето ми действа меланхолично и се замислих за тези неща.

10.   Номер 2 - ами като са били толкова токсични, за какво ги приемаш тези имоти? За компенсация за лошото ти детсво? Вземи ги дари на някоя фондация, помогни на болни деца.