Споделена история от Семейство

Брат ми упражнява психически тормоз над мен
Здравейте! Аз съм момче на 17г. в 11-ти кл., и почти всеки ден съм подложен на тормоз (най-често вербален) от страна на брат ми.
Казва ми постоянно: '' нещастник, боклук, изрод, ненормален, да умреш, ще те погреба, не те искам'' и още доста обиди, но тези, които изредих никак не са малко.
Най-лошото е, че това продължава повече от година, а още по-лошото е, че се опасявам, че буквално съм в депресия, тъй като постоянно мисля за тези неща буквално и не ми излизат от главата. Разбира се, опитвам да ги забравя, но не се получава. Наистина ми е доста тежко и трудно, мисля че съм преживял травматичен шок.
Бих искал да попитам дали има някой попадал в подобна ситуация и дали е стигал до това състояние, в което се чувствам аз в момента.
Ще помоля модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   И аз наблюдавам една такава тенденция, че близките са се превърнали в най-големите ми врагове. Те са и най-силните ми врагове, тъй като знаят всичко за мен (нали сме израстнали заедно под един покрив).
Баща ми звъни на шефовете от моя телефон в 3 часа през нощта и затваря!!! Също така разбрах, че говори клевети за мен пред шефа!
Най-страшното е, че когато бях току що завършил висшето си останах без работа за около 2 години и живях при брат си. Той постоянно ми казваше - "Ако се ще самоубиваш го прави в банята, за да не цапаш", "Ако ще се хрърляш от блока, десния прозорец е без мрежа", "Виж твоите приятели клошари" и др.
Сега работя на ръководна длъжност - имам спестявания за около 10 г. без да работя, НО си работя!
В момента брата ми звъни и вместо да ми каже едно БРАВО, че ми е брат, ТО бълва змии и гущери по телефона, как съм щял да пропия парите (а аз не пия нищо освен кафе), как живот си живея на работата (а ходя с 2 неуспешни операции от лекари с 2 леви ръце)...
Няма логика - брат ми е, НЯМА!!! ...

2.   А родителите ти нищо ли не правят по въпроса?

3.   Веднага говори или със семейството ти или дори се обърни към полиция и социални грижи. Щом те заплашва с думи от сорта на "ще те погреба и умри" значи може и да ти посегне. Ако бях на твое място отдавна щях да съм или избягала от вкъщи или просто щях да поговоря със семейството ми. Ако и семейството ти се държи гадно с теб, поискай помощ от приятели или полиция. Може ли да те попитам нещо.. Ами брат ти има ли психични отклонения? Щом ти казва "не те искам" значи трябва да има някаква причина. Направил ли си му нещо? В смисъл обидил ли си го или пък да си се държал с него зле... Ако отговорът е не, ВЕДНАГА или на пусни къщата или повика помощ. Заплахи за животът ти не са шега работа. И това ти го казва 16годишно момиче.

4.   Е, какъв е този побъркан брат?! Родителите ви нещо не правят ли по въпроса? Щом става въпрос за системно поведение нещата са много сериозни и трябва да се вземат някакви мерки веднага. Аз лично не бих оставил нещата да стигнат до такова положение. Задължително разговаряй с вашите, ако нещата не се подобрят можеш да се обърнеш към някоя институция, въпреки че и те не знам с какво биха ти помогнали. Друг вариант е като станеш пълнолетен и завършиш да се изнесеш, но според мен този който трябва да го направи е брат ти, който се е превърнал в насилник.

5.   Ами обиждай го и ти и готово!

6.   До номер 3-Спокойнооо нищо няма да му направи,нито ще му посегне да го убива просто така си говори да се прави на много интересен!

7.   Ами кажи на вашите направи нещо по-въпроса...

8.   Дано вашите го изгонят от къщи и да си осиновят едно момиче - какъв е този твой брат- той луд ли е Ако имаш и по- малка сестра сподели със нея тя ще те разбере.