Споделена история от Семейство

Родителите ми, как да се справя?
Здравейте, аз съм момиче на 12 години. Имам си приятел вече около близо 1 година и повече често се караме, но въпреки това той ме подкрепя във всичко. Но сега не става дума за това. Майка ми и баща ми много се карат винаги когато се скарат за нещо или от работата са ги ядосали все си го изкарват на мен. Майка ми ме нарича "уличница", "глупачка", " мръсница" и какви ли още не обидни за мен думи. Имам и сестра тя е на 8 години никога за нищо не и се карат, винаги когато направи беля аз си го отнасям. Баща ми ме наказва без причина. Не пуша, не пия, правя и помагам със каквото мага на майка си, е може да съм и отговаряла понякога, но това се случва при всеки, не знам какво искат от мен. На скоро си мислих да се хвърля пред влака. Не искам да живея със семейство като моето. В училище не съм много добра, но те ме ми помагат със нищо!? На скоро моята "най-добра приятелка" - каквато ми се водеше ме " заеба" буквално.. Моля ви помогнете ми как да постъпя с нашите? !

Коментари

1.   И какво ще спечелиш ако се хвърлиш от етажа!? Хващай се да учиш, за да печелиш пари един ден и да си самостоятелна.
Пепеляшка

2.   Защо пък да не спечели ? и да знаеш че хвърлиш ли се пред влака няма да усетиш нищо и си разрешила прболемите си.

3.   Номер 2 Ти емо ли си каква си? Моето семейство е напълно същото но баща ми е един голям мързел и с нищо не помага на майка ми, нито работи.. Майка ми работи по цял ден, плаща му данъците, храни го, чисти вкъщи. И когато майка ми се прибира от работа целият си яд го изкарва на мен. Колкото до училище.. Учителите ме мразят, гаджето ме заряза с най-добрия ми приятел. Класната ме мрази заради баща ми защото наверемето той я е обидил с нещо и сега тя само се заяжда с мен.. Тя е учителка по рисуване и само аз имам 3 по предмета.
И аз мислех да се самоубивам но след това размислих.. Защо да се убивам като абсолютно нищо няма да спечеля няма да си оправиш проблемите.. И знай че дори да те обиждат родителите ти те те обичат въпреки да не го показват. Ако се грижиш за сестричката си например да я гледаш да не прави бели може пък да те похвалят вашите (не казвам че иначе не се грижиш но не знам сега) Просто игнорирай вашите и продължи напред както каза номер 1 докато дойде време да започнеш самостоятелен живот..

4.   Виж имам същите проблеми нашите като са ядосани винаги си го изкарват на мен и аз съм на 12 и знам какво е, каквото и да стане например братовчедките ми кат са в наз квото и да напраят все аз го отнасям иначе много пъти самия аз веднъж толко се ядосах че маика ми кат тръгна да ме удря аз самия и отвърнах така че нз

6.   Знаеш ли, и аз съм на 12 и имах големи проблеми с майка ми и баща ми имах приятел, който те изобщо не харесваха! Имам малка сестро представи си също на 8 и представи си и тя не си получава заслуженото... Истината е че, понякога ти се иска да избягаш от собственото си семейство! Но самоубийство не мисля че трябва да плащаш тази висока цена заради родителите си!!!

7.   Всички имат проблеми, а вие поне имате майка. Аз също съм на 12 и нямам майка и баба, живея само с баща ми и дядо ми и постоянно стресове заради баща ми, няма на кого да споделя и да ми олекне, а баща ми дори в момента не работи нищо и винаги ми харчи детските и пенсията заради която съм с един родител, аз също не искам да живея този живот, но е такава е реалноста! Добре че е дядо ми

8.   Единствения човек на който може да кажеш всичко е сестра ти знам че е по малка но трябва да ти даде съвет за да ти помогне виж ти сега да си на 14 15 вече историята ти е от няма и 3 години
но сестра ти е единствения човек на когото би трябвало да се довериш макар да е по малка от теб замисли се нещата може и да се оправят.
отиди при сестра си разкажи и тихо какво не е наред и тяще ти помогне предполагам.

10.   Спокойно аз съм 100000 пъти по зле направо не искам да говоря по каква тема на мира не ме оставят ни ден дори и да съм болна ме карат за нещо изобщо не очаквано, не ми се говори не искам

11.   Виж, ти вече си голяма и сигурно си се оправила с проблемите си, но аз също имам бужда от помощ!

Аз съм на 12години. Напоследък си намерих доста нови приятели и започнах да излизам повече на вън. Майка ми живее в Лондон и аз съм само с баща ми който въобще не ме разбира. Имам вечерен час 21:30 което според мен е много рано. Вече ми е забранено да излизам а баща ми ми вика за всичко. Онзи ден ми се развика за това че гледам филм и си пиша с приятели. Мола ви дайте ми съвети как да го накарам да спре непрекъснато да ми налага правила и наказания и постоянно да ми глвори за училище!!!

14.   Здравейте аз съм на 14 години и също имам проблеми със родителите си. Имам брат на почти 20 години нонтова сега не е от значение.
Когато родителите ми се скарат дали ще е след работа вечер или си почиват в неделя те се карат за глупости ама буквално за глупости и ако не застана зад един от тях то другия ще каже вече ще се обръщаш за всичко към баща си/ майка си

15.   Привет казвам се Оли и сам момиче от град лом сам сега ше ви разкажа моята история Маиками Пустоядно ми се кара а бащами е доста нервен и ме наричя изостанала и винаги си милят че лъжа Вика че неме обича какво да правя аз сам на 14 години
И не мога да пинеса такива напреженя когато е изнервен сякаш аз сам виновна за това..! Винагии ме нападат ии Си мислят че понеже като сам момиче ще ми се случи нещо какво да правя..?