Споделена история от Семейство

Не мислех, че някога ще пиша тук, но не издържам
Мъж съм, на 31 години, роден в бедно семейство от краен квартал. Не познавам баща си и неговите родители, били пияници и майка ми се развела, когато съм бил на няколко месеца. Малко след развода, баща и, тоест моят дядо също бил алкохолик, ни изгонил от тяхната къща, защото съм му пречел с бебешкият си плач и той не одобрявал майка ми да има дете. От тогава с нея и баба ми(майката на майка ми) обикаляме квартирите, докато роднини не ни подслониха в мазето си, защото нямахме пари за наеми и щяхме да останем на улицата, та майка ми и баба ми живеят там и до сега. Години по-късно, разбрах, че баща ми е починал от алкохол. Не отидох на погребението, защото не го познавам а неговата майка не желае да ме вижда и твърди, че не съм негово дете и майка ми единствено е искала да вземе апартамента им. Бащата на майка ми също почина, но си спомням в пътите, когато идваше при нас, как пиеше, заплашваше, че ще и счупи носа и я наричаше с обидни епитети за мързелана и лека жена а тя излизаше навън и плачеше. Във второто може и да е имал основание, защото дори до ден днешен тя има един приятел, пише си и се чува с друг а се вижда с трети. Няма сериозна работа и е със средно, не знае езици. Аз бях много подтиснато дете, слаб ученик и ме тормозеха в училище, но пораснах, завърших университет, намерих си прилична работа и се ожених. Ето тук започват проблемите с майка ми. Още от самото начало, тя се отнасяше безобразно с жена ми без причина. Било и тясно, жена ми била такава и онакава, не била от София, селянка и всякакви простотии от този характер. Жена ми беше болна. В нашата квартира беше студено и отидохме при наще(в мазето на роднините). Баба ми беше много внимателна с жена ми, но майка ми я съсипваше, без да се съобразява, че и е лошо. Фасони, подхвърляници, епитети и т. н. Дори когато стояхме в нашата квартира, тя пак намираше начин да се заяде. Принудихме се да заминем в чужбина, защото заради майка ми бяхме на прага на развод. Беше нетърпимо. Жена ми беше стресирана, защото за първи път вижда подобни отношения. И там, по телефона се опиваше да прави разни интриги и фасони, но с времето това отшумя. След няклко години в чужбина, стабилизирахме брака си(всичките ни скандали са били заради майка ми) и решихме, че ще се върнем обратно в родината, смятайки, че нещтата може и да са по-различни. Докато се стабилизираме и си намерим хубава квартира, решихме да стоим в мазето на роднините с баба и майка за няколко месеца. Намерихме си работа и речено сторено, връщаме се. Наистина първите седмици беше различно, отношенията бяха нормални, ние си търсим квартира, работим си и си стъпваме на краката. Но нещата отново започнаха да излизат извън контрол. Смятах, че нещо ще бъде различно, но уви.. този кошмар сякаш ще се повтори отново. Напрежението се усеща във въздуха, а ние сме там само за няколко месеца докато намерим, къде да живеем, знаете това е бавен процес. Не мога да разбера, какво иска тази жена, но е отвратително. Никой не я е обидил или засегнал и никой не заслужава това безобразно поведение. Сякаш копира дядо ми. Аз много държа на жена си, тя е страхотен и образован човек, но не знам как ще бъде за напред. Всеки ден, отивам със страх на работа, че скандала в нас ще стане отново и този път ще се разделя с жена ми. Надявам се на чудо, всичко да бъде наред, да се притеснявам неоснователно и тази дивотия да отмине.

Коментари

1.   Намери и работа на жена си и да станат по бързо нещата и да се махате. А й да не седи у вас заедно с майка ти.

2.   Има такива хора като майка ти на света и няма нищо учудващо. Учудващото е в твоето поведение и надежди.
Как е възможно да се надяваш жена /човек/ на 50г да се промени? И то да очакваш коренна промяна.
Не осъзнаваш ли че майка ти освен, че ходи по мъже и работи посредствена работа, както сам твърдиш, заради снахата е загубила финансова помощ от теб и мисли че си обеднял след като си взел жена, която не е допринесла с имот или пари за вашето семейство, а само ще ти яде парите, както самата тя се мъчи да направи с мъжете с които ходи.
Като сте били в чужбина "няклко години" така ли не събрахте някой лев, да наемете първото място, което ви попадне, и после да търсите нещо по вкуса си, а се наложи да ходите в мазето и то за "няколко месеца"? На ваше място щях да плащам хостел няколко дни докато намеря нещо, каквото и да било, под наем, там да живея няколкото месеца и през това време да си търся квартира, която ме устроива.

3.   Просто спри да контактуваш с майка си, щом не желае да приеме твоя избор за партньор.

4.   Не може да не си схванал елементарната логика, че докато се поставяш в (каквато и да било) зависимост от някого, то той има някакво право, или поне възможност, да се бърка в живота ти!

Какви месеци ти трябват за да се изнесете на квартира? Намирането на квартира трае от 1 до 3 дни - просто звъниш на няколко обяви и отиваш на няколко огледа, какво толкова има да умуваш? Защо изобщо като сте се прибрали, не сте отишли директно на квартира? В днешно време тези неща могат да се уредят дори по интернет! Ами ако майка ти и бабати бяха починали през това време - къде щяхте да отидете?

Освен това, като сте работили толкова в чужбина - толкова ли нямате някакви спестени пари, за да сте независими тука финансово и всякак...

Умът ми не го подира - образовани хора, работили в чужбина и пак да се бутат в старите филми, и да се оплакват след това...

5.   Вие или сте с призови места в конкурса за най-тъп човек на планетата, или не знам какво ви е...

Като си мъж - трябва да си мъж. Като ще градиш нещо - трябва да си пилон. А не на мама изтривалката. Семейството ТИ се състои от теб и жена ти. Маменцето, татенцето и другите люде след 18-20 годишна възраст нямат нито право на глас, нито на стол от масата ти, ако не го пожелаеш.

Били сте в чубжина, работили сте... и сте се върнали в БГ без нито стотинка спестявания, които да ви служат за издържане на буферния период между финансовите постъпления? Е само за тая маневра заслужавате Оскар за тъпоумние.

Такива като теб имам чувството, че ако им резна един шамар, ще се разреват преди жените си.

А трудните моменти се предполага, че изграждат твърд и силен характер.

Братан.

6.   Аз само не мога да разбера каква е тая жена, дето се е съгласила да живее в мазе със свекърва си и то втори път, след като първия са я тормозили там? И защо по-точно сте били на прага на развод, заради майка ти? Ти заемаш ли нейната страна понякога, хубаво си помисли? Жена ти, ако е интелигентна, би трябвало да разбира, че майка ти има емоционални проблеми, за които не си виновен ти. Нещо не ми се връзва. И защо не сте излезли на квартира, след като сте се върнали от чужбина или пък не сте отишли при родителите на жена ти?

7.   А и нещо друго, ти сигурен ли си, че баща ти наистина е бил алкохолик? Майка ти явно нещо не е в час жената, напълно е възможно да те лъже брутално. С баба ти по бащина линия говорил ли си? Иди и поискай обяснение. Ако смята, че не си нейн внук, поискай днк тест. Изобщо не е ок да те отхвърлят по този начин. Дръж на своето, от къде на къде нямало да иска да те види, какво си й направил? ! Ако се окаже, че наистина не си нейн внук, задължително намери истинските си роднини. И не позволявай такова отношение повече. Няма да се учудя, ако тия неща дето ти е наговорила майка ти за ронините ти нямат нищо общо с действителността.

8.   Ще ти кажа, че просто имаш нереална преценка. Жилище се намира лесно дори и в София, развърти 3 агенции и са ти намерили жилище още утре. Как ще живееш в мазе с жена си, при роднини.... Майка ти си носи нейните проблеми, а ти ги прехвърлиш върху теб и жена ти. Просто си намерете жилище, процесът е бърз. Предлагат се много жилище. Плащаш си комисионната просто.

9.   Съжалявам за всичките ти беди и лоши преживявания. Накратко трябва да поставяш лични граници и да се конфронтираш с тези, които ги престъпват, защото има хора, които са си зли и садисти и ще ти се качат на главата ако ги оставиш подобно на злите деца, които обичат да тормозят другите.

10.   Разбра ли, защо бащати се е пропил? С такава жена може да откачи човек!

11.   От каква чужбина се връщате, че трябва *месеци* да живеете в мазето? Да не сте били в чужбина-Украйна или Турция? Да стоите 2-3 дни разбирам, но месеци... Нещо май ти куца здраво мисленето. Каква да е квартира, по-добра от мазето се намира за 1-2 дни. Освен ако не държиш да е 3 пъти по-евтино от нормалното. В "чужбина" във фургон ли живяхте?

12.   И защо въобще сте се върнали с жена ти от чужбина? Ако и там сте били толкова оправни, колкото тук по мазетата, не е чудно всъщност. Личи, че си отгледан само от жени. Ти и в момента си готов да се забиеш пак при тях и то за месеци, при положение, че не се понасят с жена ти. На нейно място не бих търпяла нито майка ти, нито теб и бих те зарязала докато не се е появило и дете. Не ви знам каква квартира търсите, щом при толкова предлагане и реклами ви трябват няколко месеца?

13.   Ние дори, когато се прибираме за две три седмици бабите и дядовците да видат внука спим в хотелски апартамент, никога не бих се пъхнала при нашите или при тези на мъжа ми.

Може да поговориш с майка ти на четири очи, пробвай с примери от живота на майка ти, без да се караш и да и повишаваш тон. Просто и припомни как се е чувствала тя от отношението на майката на мъжа и, как мъжът и я е изоставил да се бори сама с живота, а типмного я обичаш и знаеш колко много и е коствало, за да се грижи толкова добре за теб и че ти не искаш да си като баща ти безотговорен и искаш да се грижиш за жена си, да имате деца в бъдеще и майка ти да се радва на внуци. Припомни и че ако тя е болна ти и жена ти ще и помогнете и че жена ти не и е враг, а част от семейството ви. Попитай я как би се чувстала тя ако е на мястото на жена ти и нещо много важно, а бе хора вие наистина ли сте софянци??? Те са много малко и доста от тях са избити в различни периоди от историята, защото са представлявали неудобен на властта елит. Ако родители и прародители са от някъде не може да се говори за софянци, по-скоро е избиване на комплекси наследено от родителите.

14.   Трудно се намира квартира в София при положение, че:
- имаш домашни любимци
- не работиш
- бюджетът ти е в минималните граници - ако например едностаен върви около 500лв, най-евтино се намира за 350лв и ти можеш да отделиш максимум 350лв
- ако си склонен да дадеш максимална сума пари, но търсиш домът на мечтите си що се отнася до интериор и екстериор и очакваш че някой друг го е направил точно така както ти си го представяш
В ситуация, в която работещо семейство си търси квартира е елементарна. Всички наемодатели търсят това. Ако имате възможност да плащате около средна сума за наем, ще си намерите квартира от днес за днес. Аз съвсем наскоро си търсих квартира с три кучета и открих за отрицателно време, даже не опрях до агенция.

17.   Търси активно квартира и се изнасяйте от там! Това не е живот! Колкотот до майта ти, не е права, но донякъде я оправдавам. След всичко, което е преживяла с баща ти, а после и със собствения си баща, ами нормално е да не е добре с нервите и понякога да прекалява. За това, събирате си багажа и далеко от там! Само така ще си запазиш брака. Иначе на жена ти ще и писне от драми и нещата ще свършат зле. Не знам защо изобщо сте се върнали от чужбина, ама както и да е. Майка ти няма да се промени никога! За това се изнасяйте бързо.

18.   Не обръщай внимание на негативизма на хората, нито тук, нито където и да било. Положението ти явно не е цветущо, но имай предвид, че явно жена ти много те обича, щом търпи и е достатъчно разумна за да осъзнае, че не си ти виновен за всичко което се случва. Разговаряй с нея, нека е наясно, че не ти е лесно и правиш всичко по силите си за да излезете от тази ситуация. Направете го двамата не носи никой на гръб, ако трябва яжте хляб и сол в студена нова квартира с един дюшек на пода, но двамата отколкото да се мъчите там.... разбира се ситуацията е друга в случай, че имате и дете.. Но стискайте зъби и изберете по-добрия вариант. Дано нещата се наредят с колкото и труд да е обвързано това, пожелавам ви го от сърце.

19.   № 18 - „ не си ти виновен за всичко което се случва. " А кой е виновен? Дарт Вейдър ли? Един мъж, който е се оженил без да може да осигури на семейството дори свястна квартира, та вкарва жена си в мазе с нетърпимата си майка, не може да си осигури сносен живот в чужбина с жена си, връщат се и я завира пак в мазата с майка си за месеци, докато намери квартира, си е мухльо отвсякъде. И това не е негативизъм, а реализъм. Какво толкова му обича жена му, не знам, но явно не обича достатъчно себе си, за да се събере с подобен.