Споделена история от Семейство

Как да се измъкна от предстоящата сватба на свекър и свекърва?
В чужбина съм и не мога да се впиша в семейството на мъжа ми... Далечни да ми като душевност, пресметливи, използвачи, не могат да прикрият злобата и завистта си, надуват се като пуяци и т. н., но ето че след 30г съжителство без нито едно общо дете, ще се женят и искат да ни съберат за 3 дни всички заедно у тях...
Обзема ме тих ужас при мисълта да ги видя и да ги слушам...
Не мога да се зарадвам, не искам да празнувам...
По Коледа се събрахме и се държаха отвратително, пренебрежително, казах си, че повече на семейните им сбирки кракът ми няма да стъпи...
Как обаче да се измъкна от покана за сватба???
Някакви съвети?

Коментари

1.   Как нито едно общо дете, синът им - съпруга ти не им ли е общо дете? Не отиваш и това е. Няма какво да го мислиш много много.

2.   Харесва ли ти или не, ти вече си част от семейството на мъжа си. Твоето място е до съпруга ти, независимо какви са неговите роднини. Ще ги изтърпиш за няколко дни. Бъди лицемерно любезна с тях и не се оставяй да те провокират и ядосват. Ако пък толкова не можеш да ги понасяш, винаги може да си измислиш някакъв здравословен проблем, който те възпрепятства да отидеш.

3.   Еми ако сте се разбрали с мъжа ти да не ходите по семейни събития, не ходете. Все пак и това е семейно събитие. Те не ви уважават, защо вие да уважавате тях? А и как изведнъж са се сетили след 30г? Дори да решите да отидете, не е нужно да седите 3 дни. Може за малко и после се изнасяте.

4.   Мисли що за стока е мъжът ти. Или смяташ, че той е нещо съвсем друго?

5.   Оф, 15г брак и все от нас да мине, да не се счупи хатъра на родàта...
Те всъщност си гледат кефа, пътуват и най-обичат да звънят на децата си, да се самопоканват и да откачат по 3 дни, в които разтягат локуми, не стават от масата и злобеят ако случайно и ние им споделим за успехите на внуците и т. н.
Тя не е родната майка на мъжа ми - взели са се вдовец и вдовица всеки с по две деца и не създали общо... То затова моят мъж и брат му са й задължени, че ги е отгледала и копче не смеят да й кажат...
Баща им е заврян зет и също козирува и така!
Свекървата е груб, нетактичен, противен и завистлив човек...
Завижда за всичко, копира каквото може, затапва, настъпва, злобее...

А свекър ми е под чехъл и веднъж дойде сам на рождения ден на внучката си с празни ръце...
Нищо никога не съм им искала, работим с мъжа ми, блъскаме, сдобихме се с нов дом на кредит до пенсия, който им дойде в повече и всички иззлобяха... Какво да говорим? !
Непримиримостта ми към тях е тотална, а се виждаме рядко и пак ми е много!
Ще кажа на мъжа ми, че няма да ходя и ще се изпокараме, защото той си затваря очите за всичко, мир да има!
Аз бих желала спокойствие в тесен кръг, без завистливи натрапници да ми тровят душата!
Как да се измъкна без скандал? !

6.   Щом толкова те дразнят, едва ли ще те интересува мнението им от факта, че не си отишла. А ако съпругът ти държи да отидете, тогава ще отидеш заради него.

7.   Няма дипломатичен начин - каквото и да направиш все ще си крива. Кажи просто на мъжа ти в прав текст, че нямаш намерение да ходиш или ако ходиш да оставаш за повече от няколко часа и му посочи причините, които си изредила тук. Той като иска и като се чувства добре там - нека да отиде сам. Не го спирай. Дори му помогни да изберете подарък. Винаги може да каже в последния момент, че си болна и така поне привидно да извини отсъствието ти.

9.   На всичкото отгоре, сватбата е точно на рождения ден на дъщеря ни и когато си направих устата да занеса торта и да уважа празника на детето ми, свекървата ме отряза...Месеци след това обаче сама предложи да направи торта за внучката, но да се празнувало в деня преди сватбата...Рожден ден не се празнува нито преди, нито след датата...и аз не съм лесна, инат съм, знам...

Тези дни ще стане ясно какъв ще го ям...

Ще побеснеят ако не отида, то е ясно...как така да не присъствам на смешния им панаир на суетата, няма начин просто!

Цял живот все заради мъжа ми стискам зъби и правя компромиси, те май така се научиха и когато за 1ви път реших да си отстоявам своето и се опълчих срещу тях, станах лошата и затова съвсем съзнателно ми отровиха последната Коледа...Оттогава сме на нож и мъжа ми каза "Ти не ги обичаш...", аз пък му отвърнах "Ти нали виждаш, че е взаимно?!"...и той мълчи...

Както и да е...

Благодаря ви за мненията...просто е кофти, защото съм между чука и наковалнята и не мога да угодя на всички!

10.   Кажи, че си в командировка, отиваш някъде три на почивка и така. Друго - дископатия, бъбречна криза, висока температура, диария, повръщане не можеш да станеш от леглото.

11.   Направи се на болна в последния момент.

12.   За да правят сватба след толкова години, целта на мащехата на мъжа ти е ясна-да вземе голямата част от наследството на свекъра ти. В обратния случай, ако той си замине пръв, тя няма да вземе нищо, защото по закон е никоя. А когато е законна съпруга-взема най голямата част. Обясни на мъжа си защо се случва тая сватба и кой ще е прецакания в случая.

13.   Номер 10, много си готин/а, оправи ми настроението :-)
И аз точно си мислех ненадейно да си навехна глезена и да се залежа, но май никого няма да баламосвам, а ще си кажа истината директно в очите : не желая повече да присъствам на никакви семейни сбирки и дотам.
Опитах се да обясня, че покрай новия ни дом и ангажиментите около него, хич не ни е до гости, но само допълнително ги вбесих...
Няма отърване ви казвам!

Ще ви уведомя за развитието на събитията...

Свекървата е имотна и вече всичко е разпределила и оставила на двете си деца... Свекър ми да му мисли, ние се оправяме сами, тук е така... и нищо не очакваме от тях!

Благодаря на включилите се!

14.   Ако уважаваш мъжа си ще идеш, няма начин. Тази жена все нещо хубаво има в нея, няма хора с изцяло лоши качества, ти просто си заслепена от омраза. Щом тя вече 30г е до свекър ти отгледала е мъжа ти и то така че той да я уважава и така да държи за нея пред теб, аз й се възхищавам. Ако тя през годините се бе държала лошо с него, като мащеха нейните грешки в очите му щяха да изглеждат умножени по 100, ти си най-близката в живота му на теб щеше да сподели. Щом той с желание отива значи тази жена има огромни заслуги за неговото израстване такъв какъвто е така че да го харесаш. Той е бил възпитан от нея.
№12 жената и да го прави за наследства си е права, 30г до мъжа, отгледала децата му, грижила се за самия него, прибрала го в дома си "Баща им е заврян зет".... Тая жена си е платила и е заслужила за каквото и наследство да става въпрос. Пък дори авторката да не идат на сватба, тя ще се случи и жената ще си има брак с или без тях.

15.   Проблемът не са свекърите, а е между теб и мъжа ти. Мъжът ми не би ме насилвал да ходя където ми е зле. Че и скандал. Нещо не ви е добра комуникацията. Аз му казвам, че не искам да ходя, той ако иска - отива и няма нужда от драма.

16.   В ситуация, в която не можеш да угодиш на всички, гледай да угодиш на себе си.

17.   Е, как? Рязко ще се разболееш преди сватбата рязбира се :D На теб много ще ти се иска да идеш, ама ще съжаляваш по телефона, че няма да можеш и много ще те е яд. Разбира се на "лекар" ще идеш без мъжа ти и така. Пък понеже си великудушна, ще пренебрегнеш себе си и ще му кажеш най-самоотвержено да отиде без теб, за да не обиди родителите. И те така, life is life.

18.   Животът е прекалено кратък, за да си губиш времето с простаци. Просто кажи че няма да ходиш. Не трябва да даваш и причини.
От както започнах да карам на тази система, много съм добре.

19.   Отидох на сватбата.

Защо го направих ли?

Колкото и чудно да звучи, заради мъжете в това семейство - моят собствен, брат му и баща им. Просто си ги представих преди време... , млад вдовец с невръстни деца, сърцето ми се сви... Едно от първите неща, които направихме с мъжа ми след като се оженихме, беше да отидем на гроба на майка му... той не плака, само ми стисна ръката и каза "Ето я, тя е, майчице! "
Представям си какъв ураган ги е помел като си е отишла... Колко благодарни са сега, че е имало жена да ги отгледа и да ощастливи баща им...
Свекър ми и той ми стисна ръката силно, разцелува ме и ми благодари, че съм дошла... , защото знае, че между нас с избраницата му е тиха война... (Няма как да искам от него да я натири заради мен, нали? ! )
Мъжът ми и брат му са много свестни, добри и работливи момчета, вече улегнали мъже, физически толкова еднакви, умират един за друг, много им се радвам отстрани... Понапиха се малко на сватбата, пуснаха там по една сълза... Какво да го правиш, живот... Кумуваха на баща си и наистина бяха развълнувани...

Отидох заради тях тримата...

Отказах се да задълбавам и си казах, че и без това рядко се виждаме, защо да си тровим нервите? !

Братът на свекър ми също беше там, великолепен човек, ерудит, доста си поговорихме с него... Той ми каза "Изненадаха ни те с тази късна сватба, но то е ясно, че връзката им е много силна, а и имат имоти да разпределят... "...
Оф, все ми е едно в крайна сметка, мир да има!

Сега ще се видя с тях чак догодина напролет...
Не е болка за умиралка... само да е живот и здраве!

Благодаря, че се включихте! И ме изтърпяхте! :-)

20.   Здравей! Правилно си постъпила. Важното е да има мир в твоето семейство, който е умен ще го разбере. Пожелавам ти здраве и благополучие!