Споделена история от Семейство

Аз съм нищожество
Аз съм момче на 20. Цял живот нищо не става от мен чувствам се, като най-големия боклук на земята и искам да умра. Депресията идва през 5 минути, бях на работа но ме изгониха, защото съм некъдърен, ама тя и работата беше общ работник, аз даже и затова не ставам, мразя се по-цял ден стоя вкъщи и се депресирам. Искам да пукна и да се свърши, нямам приятели и приятелка, не обичам да контактувам с други хора и да ме тормозят. Нигока няма да докосна жена, цял живот мастурбирам, това е единственото нещо, което ме прави щастлив за кратко. Не мога да се оправя, гадно е да съм в България, но и където и да съм, пак ще съм си нищожество. Няма по-голямо нищожество от мен, роден съм да страдам само. Трябва да се самоубия, но ме е страх да го направя. Незнам защо пиша темата дори, но днеска съм много депресиран и затова.

Коментари

1.   Спри да мастурбираш и да гледаш порно и нещата ще се подобрят. Без да знаеш, това прави във мозъка биохимични процеси и нанася удари на мозъка и от там се пораждат депресивните мисли. Аз вече съм спрял всякакъв разврат.
Самосъжалението е много голям автогол. Спри защото няма да стане по добре а по зле. Станалото станало. Приели сме фактите. Дай да мислим какво правим по натам? Именно заради БЕЗДЕЙСТВИЕ сме стигнали дотук! Трябва да се разсейваш нарочно. Слушай често музика ей така за да ти пречи на тъпите мисли.
Това твойто не е депресия.
Твойто е тежко отчаяние. Дори и да нямаш приятели излиза навънка защото обстановката у вас много пречи.
Има един пастор който се моли за всякакви хора и после има положителни отзиви. В Ютюб всеки четвъртък от 21 часа онлайн. Пиши пастор Пламен Петров. Никакво порно казвам ти и никакви чикии. Това има голяма вина. Бездействието е пробшем6

2.   Започни да излизаш навън дори и сам. Ходи на фитнес за да имаш някаква цел. Гледай филми за да ти е ангажирано вниманието. Създай си цели. Да се вайкаш и да се самообвиняваш ще стане по зле.

3.   Като прочета никакво мастурбиране, чекии и пр. веднага ми става ясно, че става въпрос за пастори, свещеници, религия.
Ще кажа само че с природата не можеш да се бориш и мастурбирането е толкова естествено колкото и храненето. Реално ако спреш да го правиш ще "съгрешаваш" на сън, н1 със сигурност ги знае тези работи, не разбирам защо лицемерничи.

Иначе н1 е прав за самосъжалението. То с нищо няма да ти помогне само ще затвърди ситуацията, в която сам си се поставил и от която сам можеш да излезеш като действаш. Започни да се развиваш, чети, може да се запишеш някоя интересна специалност и да учиш, но с нищо правене няма как да излезеш от дупката, в която си попаднал.

4.   Очаквам включване "запиши се на фитнес".

5.   Слънцее, не допускай разни злобни възрастни хора да ти бутат така настроениетоо! Тоя, дето те е изгонил, си го представям някакъв озлобен и опростачен чичка. Ей такива като него масово не искат да дават шанс на младите хора да се научат на работата, ама после същите реват, че нямало кой да им работи, само 60 годишни и цигани, а младите се изнасяли в чужбина.

Изобщо не значи, че като не ти се е получило като общ работник, си тъп или нещо такова. Може би не търсиш работа в точната за теб сфера? Защо не опиташ в продажбите? Там хората може повече да ти паснат, а и още по-готиното - ще се запознаеш с доста жени. Те жените помежду си много интрижки си въртят, но теб като човек от другия пол едва ли ще те забъркват, по-скоро ще те имат за някаква дружка :) А с някоя може и да се харесате:) Ето от тази гледна точка поне търси си работа, където има повече жени.

ж31

6.   Животът ти не е толкова зле, колкото си мислиш. Има хора, които си мечтаят да имат два крака и да ходят сами. Давам ти следната идея. Като дете понякога си желаех какво искам да сънувам и така се настройвах, че се получаваше. Значи внушаваш си, че непременно трябва да сънуваш, че по някаква причина си си отрязал х*я. Примерно от депресия или си се напушил с нещо и си стигнал дотам. Представи си колко гаден е живота физически и психически. Нито може да се изпикаеш като хората, нито можеш да мастурбираш дори, а много ти се иска. На всичкото отгоре всички знаят, че нямаш х*й и ти се присмиват. Ужас нали ? Представи си как си мечтаеш само за най-простичкото нещо - да имаш х*й като всички останали и как тогава би покорил целия свят. Изведнъж се събуждаш и о, чудо ! Ти имаш х*й ! Съдбата ти е направила най-големия подарък и сега си способен на всичко !

7.   И аз съм така, но съм на 21 вече и дори не съм работил един ден, така че съм по-зле от теб ако това е успокоение.

8.   Ако отидеш долу на два метра под земята там вече наистина няма да имаш избор.
Ти обаче все още си на два метра над земята,така че имаш множество избори.
Не ги проигравай.

10.   Спокойно. И аз също съм нищожество, даже бих казала човешки отпадък. Спрях да се самонаранявам, заради близките ми, иначе вътрешно изгарям да се самонаказвам.

11.   Започни да си изграждаш нихилистично мислене, като на жокера от 2008. За жените вече вземи пример от чичо ти Чарли. Аз бях 1към1 с теб и благодарение на тези методи се справих. Успех и горе главата!

12.   Всъщност идеята на номер 6 изобщо не е глупава, че да му давате единички. Въпросната философия се нарича стоицизъм и я е измислил Зенон, а по-късно римския император Марк Аврелий я доразвива и написва книга.

Съветвам автора да се поизантересува от философията на стоицизма.

https://www.obekti.bg/chovek/4-rituala-ot-filosofiyata-na-rimskiya-imperator-mark-avreliy-koito-shche-vi-napravyat-po

Ето тук пише по-подробно за философията на Марк Аврелий.

13.   Хобита и разходки в парк или планина, кросчета, спорт по желание, стрийт фитнес? Имаш много опции пред себе си. Ще излъчваш положителна енергия. Усетят ли да имаш power, заеби да не ти върже някоя! То и без това се задава една вълна от момчета дето ги мързи да гледат и им липсва тестостерон.

14.   Аз съм на 22, а в такива дупки съм била в каквито и хора на по 50г едва ли някога са изпадали. Знам и депресията много добре какво значи, не ти се прави нищо и просто искаш по цял ден да лежиш у вас, да пушиш трева и да маструрбираш. БИЛА съм там, въпреки, че съм жена, висяла съм в нас с дни гледайки порно, пушейки цигари, трева, плюскане на макдоналдс и от 50кг, бързо станах 70. Исках буквално или да умра или никога с никого да не говоря и да се виждам. Имам приятелки, ама те разбира се не знаят абсолютно нищо за тия неща и всичко тва от срам за споделяне. Изкарах така цели две шибани години, без работа, без пукната стотинка, на гърба на майка ми и баща ми, мен също ме изгониха от две работи и от там тръгна целия филм. Втълпиха ми тия "работодатели", че едва ли не за нищо не ставам и тяхната работа е последната на света. В един момент обаче ще видиш, че ТРЯБВА да излезеш от зоната си на комфорт! Прочети го внимателно, защото звучи страшно, но просто се налага за да променим живота си като излезем от тази зона на комфорт! В началото е мноооого гадно, трудно, неприятно, искаш да си идеш у вас, да не прайш нищо, но след седмица, две, три, всичко си идва на мястото, почва дори да ти харесва, независимо ква работа работиш. После като си вземеш заплатата ти става още по-яко, почваш да лафиш с разни хора и да, знам, че ти звучи страшно, трудно и невъзможно, (защото те разбирам, както казах, бях там), НО за да оправиш и подобриш живота си трябва да го направиш! Няма да ти казвам да ходиш на фитнес и някви такива, но със сигурност има нещо, което ти харесва да правиш. Тогава го прави! Ако ще да е да миеш коли, няма значение, въпроса е да направиш първата стъпка!
Искрено се надявам да съм ти била полезна и да се подобрят нещата, пише ти човек, който е бил в същата ситуация и си мислех, че никога ама никога няма да се оправя! Успех!!!