Споделена история от Семейство

Провален човек
Не искам съвет, просто искам да си излея някъде какво ми е.

И баща и майка имам, и сестра.. и семейство във България. Много ги обичам, макар все винаги да съм ги наранявал. Един подарък не съм купил на майка ми за рожденият й ден. Един подарък на баща ми, един подарък на сестра ми. На 26 години и все финансово на тях разчитам когато згазя лука.

Във чужбина завърших, специалност получих.. то пък не мога да се реализирам по нея.

Добро гледам да правя и все за хората, като ми удрят плесница. Тези дето са ми семейство все пък пренабрегвам.

Егати нещастника дето съм.

На поредно интервю отивам утре, и на него сигурно нищо няма да се получи отново.

Отчаян съм вече от живота. Все се питам защо живея. Във България не ми се прибира, не се чувствам у дома. Объркан съм какво да правя. Искам да си стъпя на краката. Искам да съм добър със семейството си. Но не ми се и прибира.

Страх ме е от работа, специално социалните аспекти. Предпочитам да съм сам или в малка група.

При всички положения, каквото й да написах го написах както ми дойде и на ум. Нищо няма да разбере читателя от чувствата ми. Не му и трябва. Неблагодарен съм, лош човек съм макар и да се опитвам да съм добър.

Толкова се трудих за да стана професионалист, а къде изчезна мотивацията ми. Ако нямах семейство до сега да не съм между живите. Така й ще стане когато някой ден ги няма. Мразя нашият свят, обичам го, мразя го.

Нищо никой няма да разбере от това което пиша, не му и трябва.

Коментари

1.   Не си само ти провал при мен дори е по зле дължа шест цифрена сума за която съм осъден и не си и говоря дори вече с родителите ми и единствено че не искам повече да страдат седя и се гърча. В чужбина не ми се ходи обиколил съм целия свят буквално на всякъде е лайна ако живееш по правилата плащаш данъци и такси и винаги си чужд. Седя по цял ден затворен чета книги и чакам да умра

3.   Пази си здравето, а за другото - божа работа. И все пак знай, че най-тъмно е точно преди изгрев.

4.   Прав си, може и никой да не те разбере. Нашата личност се изгражда от преживявания и това е уникалното в нас. С риск да се изразя не много според годините си, млад си, това е толкова хубаво, имаш образование, реализирай го където можеш, пък ако не можеш.. не е гаранция, че е твоето начинание дори и да ти допада, отдай се малко на вятъра и тръгни на там на където те завее. :) Обичаш семейството си, не е нужно да им купуваш подаръци за да го разберат, това е просто измислен етикет, не е нужно и непременно да им го казваш, въпреки че всеки би искал да знае че е обичан, но това че го казваш не е гарант, че е така. Щом са ти семейство то те те познават, вероятно просто си малко по-резервиран респективно студен, но хората които знаят през какво си минал те познават до една известна степен и те разбират дори и те да не ти го казват.
П. С. Думите които изписах, най-вероятно се отнасят до теб толкова колкото и до мен. Не давам мнение или съвет, просто почувствах историята ти позната и видях шанс да го кажа и на себе си.

5.   Недей така, доста разстроен ми звучиш... Виж сега, сложно е... Можеш в България с чужд език да работиш нещо, щом си завършил в чужбина. Търси се...

6.   Значи съчувствам на автора на темата на 100 процента.

Но все пак искам да кажа, че ако същата тази тема беше пусната от жена на 26 години тука щяха да я съдерат и премажат от критика и порицаване.