Споделена история от Семейство

Родителите ми се карат с мен зарди сестра ми
Здравейте! Това, което ще напиша предполагам, че няма да го четете за първи път, но реших и аз да споделя проблема ми. Аз съм на 17 години. Имам по- малка сестра, която е с 11 години по-малка от мен. Често с нея се караме, като в повечето случаи тя започва да се закача и да дразни. Тя няма никакво уважение към мен и се държи доста гадно. В повечето случаи никой нищо не и казва и я оправдават с това, че била малка. Понякога от цялото и това поведение ми кипва и решава да и го върна по същият начин за да видим как тя ще се почувства. Да знам, че това не е начинът да се справя с кавгата, но в някои моменти и на мен ми писва. Когато ме удари и аз и отвърна аз съм виновна и защитават нея, защото аз съм по-голямата. Даа знам, че съм по-голяма и трябва да проявявам разбиране към нея, но вече не издържам, а напоследък най-често аз си го изяждам заради нея. Не знам къде греша.. в мен ли е проблемът. Не искам повече да се карам с никой заради нея, но не мога да понасям и лошото и отношение към мен..
Какво да правя?
Моля да пишат само хора, които са големи( не деца на по 13-14)

Коментари

1.   Може би се опитва да привлече вниманието ти, явно и липсваш. Ударите най-често при малките деца са израз на яд, самота и отчаяние. Опитай се да и отделяш повечко време - да играете заедно, да я учиш на разни неща, да и помагаш, сигурно сега е предучилищна. Ако те удари, започни да демонстрираш колко те боли и не и говори. Обясни и че искаш да ти се извини и че си много наранена. Малко по малко ще свикне, че не това е начинът да изрази недоволството си. Помни, че детето те копира като поведение. Ти в момента дори си по-голям пример на подражание и обожание от нейна страна, отколкото майка ти и други женски примери. Малките момиченца тайно обожават каките си и много страдат от липсата на внимание от страна на каката. Ако се държи агресивно към теб, това е сигнал, че и липсваш и не получава вниманието ти. Така че просто и отделяй повечко внимание, когато имаш възможност. Ако нямаш никаква възможност, просто и сподели, колко си уморена и колко много неща трябва да ннаучиш, покажи и, оплачи и се. Обещай и че като имаш време, ще отидите заедно на разходка примерно след 2 дни, но го изпълни! Или друг вариант - отдели и 20 минути да си говорите. Да ти разкаже за детската градина, разпитвай я да споделя, сподели и ти с нея. Тя най-вероятно просто се нуждае от близостта ти. Прави и изненади - например и вземи гривничка за 1 лев, бъди сигурна, че ще я носи и ще се хвали на децата, че е от кака и. Или я изненадай с нещо вкусно за хапване. Тя иска да знае, че е важна за тебе и че я обичаш. Ще видиш как ще почнете да се разбирате.

2.   Така ти си на достатъчно голяма възраст за да можеш да мислиш и анализираш, не само си по голяма, но повярвай си доста по умна от нея, използвай ума си, та тя е дете на 6г.
Уважението не ти се полага по право, то се печели. И не се печели като идеш да се оплачеш на родителите че тя ти направила, еди си какво, нито пък като отвърнеш на удара с удар. Използвай ума си да я накараш да прави това, което ти искаш. Номерата които ти предлага №1 да се правиш че те боли и да искаш да ти се извини и че си много наранена, няма да проработят, защото тя с години е видяла обратното, а и тези номера се правят на деца до 3г, тоест положението е изтървано. Дете се възпитава докато спи напречно на леглото, легне ли надлъжно вече е изтървано, а и не е твоя работа да възпитаваш сестра си. На твое място щях да я заплашвам с клюкарене на родителите, за нещата, които върши на другите хора. Ще ходя да я вземам от градината, и тайно ще снимам през прозореца, държанието й към децата, тя със сигурност се бие и там, щом удря теб там се държи като тазманийски дявол или ще запиша звук на тела си пред вратата на класната стая, как и защо учителката й се кара, разбира се ще ползвам само записите, когато тя е виновна. Разбира се показвайки ги на родителите ще казвам виж мамо госпожата как се държи с сестричката ми. Тя щом така се държи с теб най-вероятно в училище се държи подобно, бие децата, щом отговаря на теб най-вероятно отговаря и на учителката. За майка ти има два варианта или да се накара на сестра ти или да иде на другия ден да се накара на учителката, и двата вариянта ще са лоши за сестра ти, ако се скара на нея знаеш, ако се скара на учителката това ще се изсипе върху сестра ти, така че.

3.   Рядко интелигентен отговор от страна на номер 1. Послушай го!

4.   Разбирам че си изнервена мила авторке, но разбери и сестричката си сигурно се е обидила от факта,че се карате двете и тя малко или много разбира,че я отбягваш . До колкото знам тя те е ударила , малка е и не знае какво прави- но не е хубаво да я удряш и ти . Аз съм мъж на 26 и разбирам ситуацията Сестра ми е с 1 г по малка от теб (16) тя когато е била на 6 никога не е вършела такива детинщини, само веднъж във 2 клас беше счупила 2 чаши и майка ми й се скара но тя без да иска ,обаче го отнесох аз . След това сестра ми дойде да ме успокои

5.   Пак съм аз. Послушай номер 1 Когато моята сестра беше на възраст 6 -9 години аз бях човека който й правеше подаръци не сме се карали никога Сега сестра ми е на 16 и продължава да е привързана към мен, бъди и ти любяща, нека малката разбере че нищо не й липсва - прави й подаръци заведи я на кино, на сладкарница Направи я щастлива. Моята сестра има епилепсия и постоянно аз или мама се грижим за нея, нашите са разведени от март тази година и сестра ми реши да остане при мама. В петък тя ще дойде и ще й правя подаръци. Успех мила авторке и дано сестричката ти остане доволна от това което си написала за да ти благодари, а не да се чувства обидена и изоставена.

6.   Мила авторке - номер 5 съм :) Моя съвет е да не се карате с сестра ти и да не се биете, тя е дете още. и много би се обидила ако я изказваш на техните и после да го отнесеш ти, не си струва. По добре поговорете двете, без да има конфликти. Така твоята сестричка ще осъзнае че не бива да върши грешки когато я видиш че е ядосана прегърни я и я успокой когато е тъжна направи й подарък. Не се карайте и така ще се обичате двете. Моята сестра като беше още малка и аз само веднъж й се скарах тя счупи ценно нещо на мама а беше едва на 5 години. Не я ударих защото не искам да я нараня а това подсказваше че ще я обидя ако го бях направил. Случката се забрави и тя порасна с много обич и любов. Не наранявай сестра си и тя няма да те дразни. Бъди грижовна към детето. Успех

7.   От авторката: благодаря за отговорите
Ще послушам номер 1
А относно номер 2 не мисля, че това е наминът, по който трябва да се подходи с едно малко дете

8.   Мила авторке, аз съм с номера 4 5 и 6 Когато сестричката ти се ядоса за нещо не й се карай за да не те обвинява после. Тя е още мъниче. Моята сестра например како казах беше направила само веднъж бела, но не я ударих за да не се обиди или нарани - леко й се скарахме с мама но разбрах че аз бях виновен за грешката, че се карам . Обичай и подкрепяй сестра си, колкото и малка да е тя не разбира , не си виновна ти нито тя просто грешката е в родителите . Тя те обича явно нещо е била сърдита и затова се държи лошо - разбирам я разбирам и теб .

9.   Покажи това написаното на майка си да го прочете и да помисли малко. Насърчават сестра ти, че може да злоупотребява със закрилата им и не се усещат.