Споделена история от Семейство

Притеснявам се за баба!
Здравейте! Баба ми, която през целия ми живот до сега е била пример за "най-достойния и борбен" човек, който много обичам... имам усещането, че си отива!!! Преди три месеца навърши 89 години и макар на тази напреднала възраст, тя все още се придвижваше без помощта на бастун, а и също така често ходят при нея кандидат-студенти за уроци по литература и то безплатно. Но в последните няколко седмици започна да се залежава, не иска да се храни, не и се става от леглото и аз започнах много да се притеснявам, понеже баба ми е много специален човек за мен, още от малка си бях по- привързана към нея, разказваше ми истории от нейното време, споделяше ми и интересни моменти от нейният живот и учителски път, а по-късно ме насочи и към учителската професия. Направо вечер се затварям в стаята си и плача като малко дете, защото някак си ми става много тъжно и усещам, че бавно, но славно върви към Края. Имам едно такова странно усещане. Не мога да се успокоя, защото вече втора седмица се е залежала и не е ставала от леглото, а не е боледувала, просто изведнъж залегна. Винаги ме е било страх от този момент, когато някой ден ще си отиде и все усещам, че е близо. Просто тя за мен е човек, който ще те разбере във всяка една ситуация, не е като останалите си връстници със закостеняло мислене, тя винаги ми дава съвет от нейната гледна точка, дори дава пример от живота на някой български автор от литературата и това наистина ми е повлияло много. Просто мисля, че няма да преживея загубата й!

Коментари

1.   Аз точно поради тази причина говоря на всички в този сайт които имат проблеми и не знаят какво да правят да се молят на Истинския Бог. Исус Христос се казва. В Ютюб пиши пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа часа има молитви и поучения. Бог помага, изцелява и днес. Който вярва ще се спаси. Има и свидетелства. Потърси Елате при Мене всички отрудени и обременени и Аз ще ви успокоя казва Господ.

Не е секта, не е лъжа, ами е истина. Бог учи на задружност, единство помощ на всеки.
Бог може да помогне на всички.

2.   Може би моментът наистина наближава, както го усещаш. Мога да те посъветвам само да прекарваш възможно повече време с нея и да си говорите на всякакви теми. Ако има нещо, което искаш да знаеш за миналото на семейството ти или просто от отминали времена, сега е моментът да я питаш. Бъди близо до нея и я подкрепяй. Старите хора трябва да бъдат заети и активни с нещо, за да не се предадат на старостта. В този ред на мисли може да играете някакви настолни игри, ако баба ти е в кондиция. Може да я караш да ти показва разни рецепти, които искаш да научиш. Просто я поддържай заета с нещо, което я ободрява.

3.   Годините й не са малко, но не я "отписвайте" така без лекар, диагноза... Дано да е нещо поправимо и лечимо. Потърсете мнение от лекар.

4.   Поклон пред баба ти! Това е бивша учителка по БЕЛ! А учителите от едно време са натрупали знания и опит-винаги може да ти обяснят какво е пишело в учебниците-неща, свързани със социалистическото възпитание, как тогава е имало септемврийци, чавдарчета и пионери! Баба ти е много ценен човек! Моли се за нея, да стане отново на крака! Защо не я попита какво й е, какво я вълнува, притеснява ли се от нещо, защо се е залежала! Все има някаква причина!

5.   За жалост такъв е живота, мила... баба ти е на много години и то просто в един момент тялото и душата казват: "Не мога вече! "... трябва да се примириш с това. Погледни го от добрата страна - баба ти е извървяла един достоен житейски път!

6.   По-страшно е, когато малки деца остават без родителите си и родители губят децата си.Ето това, не се преживява, нито се прежалва.
А баба ти е на 89.Съвсем нормално е да й дойде края на тия години.Никой не е вечен.

7.   Ж 67 Не се страхувам от края. Християнка съм и вярвам, че земният живот не е Краят. Чела съм, че човек предусеща тези неща. Баба ти е била стойностен човек и е живяла смислен живот. Благословена си била с нейните съвети и присъствие. Благодари и за това, което е направила за тебе. Иначе лекар, може да е елементарно заболяване.