Споделена история от Семейство

Възможно ли е?
Здравейте..с мъжът ми се опитваме да имаме бебе от 1 месец..Всеки ден го правим но май не се получава. Онзи ден отново го направихме но на другият ден ми дойде..Чудя се дали може да се е получило но този месец да ми дойде а другият не...Или пък да съм в цветна бременност, защото ми е светло розов и оскъден?

Коментари

1.   Следи си уволацията, има каледнари, всеки ден не става.

2.   Ти не знаеш ли, че бебета се правят само в овулация?

3.   Овулацията е веднъж месечно и продължава около 24 часа. През останалото можете да си правите колко си искате секс, все тая. Т.е. имаш едни 24 часа от целия месец, в които реално можеш да забременееш. И айде слагам още 1-2 дни преди това, в които сперматозоида може да живее в теб и да изчака узряването на яйцеклетката. Демек реално имаш не повече от 2-3 дни в месеца, в които има смисъл от секс за забременяване.

Има си калндарни методи и уреди измерващи овулацията или поне най-вероятните дни и трябва да наблягате на тия дни. Обикновено е около 14-тия ден от цикъла. Така че можете да почвате по-честичко след 10-тия до към 17-тия ден. Но това ако цикъла ти е редовен, ако не - трябва да си мериш овулацията.

Между другото дори в овулация вероятността да забременееш е 20% в рамките на този период от месеца. Напълно възможно е първите 5-6 месеца да не стане, даже в повечето случаи отнема поне 3-6 мес. Ако цяла година правите опити и не става, чак тогава лекарите ще ви обърнат внимание и ще проверят дали има проблем. До 1 г. се смята за нормален и възможен период. Рядко става от раз.

4.   Мъжът ти да си направи спермограма.

5.   Ама как ще правите всеки ден...

Изчисли си овулацията. Преди това поне пет дена е хубаво мъжът да не е свършвал. Така се цака за бебе. Пробвате един месец, втори и би трябвало да стане.

Братан.

6.   Прави си тестове за овулация. Аз с тях забременях на 3 месец.

7.   Двата месеца, в които не стана правихме секс веднага след положителен тест за овулация. Стана чак когато правихме секс и имах положителен тест 1ден след това.. явно на сперматозоидите им трябва време и като видиш теста тя вече минава тази овулация.. чоята е ранна.. на 10 или 11 ден

8.   Правите опити само от един месец, не изпадай в паника все още. Обикновено отнема известно време да заченеш. Опитите се правят в рамките на 2-3 дни около овулацията. В аптеките има тестове за овулация, а по-груби сметки можеш да направиш по календара с месечния ти цикъл. За всеки случай може да отидете на прегледи, които да покажат, ако има здравословен проблем, който пречи на зачеването. Обаче към момента нямаш причина за притеснение. Нормално е да не се получи още първия месец.

9.   Не правете бебе преди да сте научили елементарна физиолигия!

10.   Това е то, от безразборно чукане, не знаете кога може и кога не да се забременява. Жените са загубили всякакви сетива, чукат се на слука, темата го доказва. При животните няма празно, когато се разгонят женската го усеща ясно и започва да си търси мъжкар. А мъжкарите усещат състоянието на женската по феромоните които тя излъчва. Човека се прави на дявол и се опитва да прецака природата си, но накрая прецаква себе си, живее за мига и после хленчи.

11.   Абе хора деца сте тръгнали да правите, а дори не знаете кога се получават! Как може жени в 21ви век да не знаят, кога са в овулация, менструален календар най-малкото нямаш ли?! Вземи си от аптеките тест за овулация, бебетата само тогава стават и се образовайте малко, срамота!