Споделена история от Семейство

Търся брат си, който никога не съм виждала
Майка ми, тогава е била на 16 години, забременяла от някой, но не е усетила навреме, че бременна. Само да кажа отначало, че не сме от ромски произход! Та, родителите ѝ я насърчили да го остави в дом. Онова време хората са били с доста предрасъдъци. Майка ми, неопитна, нямала подкрепа и това е било най-изгодното решение тогава. Родила е сина си на 13. 02. 1989 г. в гр. Стара Загора, подписала, че дава още невръсното ми братче на държавата и от тогава не е чула нищо за него. Аз не я обвинявам, била е без подкрепа от близките си и от бащата на детето, но след толкова години наскоро научих за тази случка. Не знам дали имам право, но искам да видя брат си, да му се извиня от името на всички, че е останал сам, дали е жив... Много се надявам да го зърна поне веднъж, да го познавам. Името му започва с К., ако по някаква случайност, по съдба, късмет, моя апел стигне до него..

Коментари

1.   Ако е осиновен, името му ще е друго, не това, което му е дала майка ти. Трябва да тръгнеш от там в кой детски дом е оставен.
Много успех ти желая да го намериш!

2.   У нас такива предаваняи няма, но в Русия, в Украйна също, в бившите републики, търсят се взаимно, страна голяма, много републики, разделени семейства заради новите граници и не само.

Там има едно предаване "ДНК", има едно "Жди меня", и изобщо не са малко предаванията, които събират и братя , и сестри, и родители с децата им.
Понякога е късно, някой си е отишъл, но вашият брат е вече възрастен човек.
Ако се обърнете към полицията би трябвало да Ви кажат мъже родени на тази дата къде са в момента.
Тайната на осиновяване би трябвало да не е тайна.
Днес много осиновители бързат да кажат на децата си, че не са им биологични рожби.
И в тоя няма страшно.

Ако е истинска историята Ви, идете там, където е родено детето.
То може да е със сменено име.
Но може и той да търси родителите си, ако е научил че е осиновен, което едва ли ще промени отношението му към отгледалите го родители.

Но струва ми се, ако се обърнете към полицията, да търсите чрез познати, незная дали са готови да Ви дадат информация просто така.
Късмет!

3.   Във фейсбук има група за осиновени деца може да опиташ да го намериш чрез нея.

4.   От автора: Може и да не са сменили името му, то е българско и хубаво име. В полицията имам близък, но не смея да го питам, понеже не става въпрос за мен, а за лична информация относно майка ми. Проверих във фейсбук за страницата на осиновените деца, не е активна с тези дейности от 2014 година. Проблема е там, че майка ми е била с друго име тогава, инициала започва със С., в акта за раждане пише това име. Брат ми не знам дали е търсил майка си, но не би я намерил със сменено име. Общо взето не знам къде, как да търся, дали е правилно, но усещам, че майка ми и брат ми (казвам брат ми, защото една и съща жена ни е родила), имат да си кажат много неща. Ако ще да е болка, ако ще тъга, разочарование, тази среща трябва да се състои.

5.   Помисли и за неговите чувства, не само за твоите желания. Дали той знае, че е осиновен? Дали би искал да се среща с биологични роднини? Може да не желае извинения. Моята сестра осинови момченце на 5 години, имат и голяма 25 г. тогава дъщеря. Той знае, помни, че не са му истински родители, но те го отгледаха с любов, сестра му го осинови след смъртта на сестра ми. Живеем в един двор и го обичаме. Дойде преди две години да се запознава биологичната му майка, изгони я, защото го е изоставила и издейства от полицията да не го доближава.

6.   Когато децата се основяват, в съдебното решение се сменят не само имената им, но и датата на раждане, така че брат ти едва ли знае истинската си дата на раждане. Според мен трябва да опиташ да научиш нещо в дома, от където е взет. Но имай предвид друго - той може и да не се почувства добре от това, че го търсиш. Много е възможно да не знае, че е осиновен. Сериозно е да се месиш така в човешката съдба.