Споделена история от Семейство

Финансови проблеми
Здравейте!
Аз съм момиче, на 18 години, последна година в гимназията. От някъде 2 месеца родителите ми имат финансови проблеми, изкарват достатъчно пари, винаги са се оправяли някак, но наскоро забелязах, че имат проблеми с парите. Като вземат заплата, парите отиват по сметки за ток, вода...като цяло знаете-сметки. Отделно аз уча в друг град и ме издържат, сметките се увеличават малко или много. Мислила съм за започване на работа, опитвала съм се, но все съм гледала да е нещо, което да не ме ангажира изцяло, за да имам време за учене и за мен самата. Превеждала съм документи и разни други неща срещу заплащане, няколко пъти бях измамена. Няма значение, не изкарвах и кой знае колко от това. Спестявала съм пари, но парите все някак изчезват, спрях цигарите преди 4 месеца, но отново, парите все някъде отиват. Не мога да започна "истинска" работа, защото няма да ми остава никакво време, пък и това ще е още прекалено много стрес. В момента съм прекалено заета с матури, отделно с други учебни предмети, които са ми изключително важни, а отделно кандидатсване в университети и какво ли още не. Искам да попитам какво мога да направя, за да помогна на родителите ми финансово? Каква работа мога да запопна, която да не взема толкова много от времето ми? Като цяло каквито и съвети да давате, ще са в помощ. Благодаря предварирелно.

Коментари

1.   Макдоналс примено? Малко пари се взимат, но поне предлагат почасови смени доколкото знам. Или търси нещо друго почасово.

2.   Ами аз лично мога да ти препоръчам работа в Кол Център,но трябва да знаеш идеално английски плюс още един чужд език,там се взимат добри пари. Предлагат 4.6 или 8 часов работен ден.Ти ако избереш 4 часа ще смогнеш. Трябва да говориш предимно,можеш седнала,можеш права,със слушалки си. Обаче наистина трябва да знаеш езиците.Аз съм го работила това и знам английски и испански и интервюто за работа беше на двата езика,не на български,въпреки че човекът беше българин . Поне изкарва добри пари.

3.   Първото, което можеш да направиш, е да не отиваш в университет в друг град, за да не те издържат родителите ти. Натам - да работиш докато учиш. И стрес, не стрес, време не време, ако искаш - начин има. Ако не - оправдания колкото щеш.

4.   Стисни зъби, завърши тази година и тогава започни работа. Няколко месеца все ще ги избутате. Не се лъжи после да ходиш "да учиш" в някоя дупка за дипломи.

5.   Аз като бях на твоите години бях в същото положение. Първата ми работа беше като промоутър. Избирах си в кои промоции да участвам и на колко часа. Най-често работех петък, събота и неделя по 6 часа. Плащаха ми на час, бях на граждански договор и парите ми ги превеждаха по банков път. Може също така да питаш в някой ресторант, дали си търсят рънър или сервитьор за петък и събота. Успех!
Т, 27.

6.   Докато завършиш, ще ти е доста трудно покрай матурите, подготовка за кандидатстване. Има си много за учене. Сама си го знаеш
Не знам, дали имате големи вериги магазини в града ти, там понякога има позиции за 4-часова работа.
Другото е с преводи, стига да успееш да намираш
От друга страна, гледай си учението, да нямаш издънки. Ще се справят родителите ти още няколко месеца. А после, дано те приемат в университет, ще го мислиш наново