Споделена история от Семейство

Цветни имена за момичета - близначки
Здравейте. Жена на 33 години съм от средно голям български град. Със съпруга ми сме заедно вече от 10 години, но едва сега успях да забременея за първи път. След 2 неуспешни опита за ин витро. Наскоро разбрахме, че очакваме не 1, а 2 деца - момиченца близначки, и тъй като очакваме появата им около следващата Цветница, сме решили да са с цветни имена. Вариантите ни засега са следните :

Ралица
Невена
Калина
Лилия
Елица
Кремена
Камелия
Цветелина
Маргарита
Росица

Кой 2 от тях най много ви харесват, и според Вас са най подходящи за близначки???? Предварително благодаря на всички коментирали за мненията!!!

Коментари

2.   Инна и Цветелина

3.   Добре звучат също и Зорница и Деница!

4.   Освен споменатите имена, които са найстина прекрасни, препоръчвам ви и Жасмин, Божура, Биляна, Ружа и Иглика.

5.   Честито! Невена и Маргарита ми харесват най много. Иначе познавам две близначки Небесна и Пирина- Бени и Ина, много ми харесват имената.

6.   О, как и аз искам близначенца. Честито. Ралица е хубаво. И Маги ми харесва без да е Магдалена.

7.   На мен нито едно. Всичките са соц изтъркани и ретро.

8.   Камелия е много хубаво име и рядко използвано. Росица също е звучно име и по-рядко срещано. Мисля, че Росица и Камелия звучат добре и заедно.

10.   Здравейте, братовчедки на мъжа ми са близначки и се казват Ралица и Елица. Комбинацията според мен е много подходяща :) На галено Ели и Рали.
Аз също имам сестра близначка и празнуваме на Цветница - Калина и Вероника. Вероника е цветето Великденче :)

11.   От изброените - Калина и Камелия ми харесват най-много.

За близначки ми се струват супер... Кали и Ками.

Само 'дето сто човека ще имат сто мнения и предпочитания като иде реч за имена :)

Да са ви живи и здрави!

Братан

12.   От мен - следните предложения :

Ралица
Невена
Калина
Жасмин
Божура
Ружа
Иглика
Биляна
Лилия
Елица
Кремена
Камелия
Цветелина
Маргарита
Виолета
Росица

13.   На мен най много ми харесват Лилия и Елица.

14.   Kaлина и Камелия.
Да си припомним, че всички 5 деца на Царя започват с К.

16.   Ралица
Калина
Лилия
Елица
Кремена
Цветелина
Тези ми харесват на мен лично най-много. Комбинацията няма значение според мен, все пак всяка си е за себе си, но цветните имена са много хубави по принцип :)
Лека бременност и да са ви живи и здрави дечицата :)

17.   Далия и Лиана цветни имена също.

18.   Според мен имената им трябва да се различават, а не да си приличат, защото не стига, че изглеждат еднакво, а ако имат и близки имена ще стане прекалено. От изредените имена се спирам на Калина, Камелия, Цветелина и Маргарита. Останалите изобщо не ми харесват. Според мен тези 4 са най-хубави и актуални. Тоест изберете едното с К и другото да е Цветелина или Маргарита. Лично аз бих ги кръстила Калина и Маргарита. Различни са и си подхождат.

19.   Ралица и Лилия

20.   Камелия и Ралица

21.   Лилия и Калина най-много ми харесват. А и звучат добре едно до друго.

22.   Харесват ме комбинациите:
Елица и Росица
Елица и Ралица
Елица и Цветелина
Елица и Калина
Лека бременност и здрави и красиви дечица!

24.   Елица и Камелия :)

26.   Ралица със сигурност! Много красиво и вече не толкова използвано име. Ралица и Елица ми харесват заедно. Виолета (не е включено тук) също е много красиво. И Лилия, разбира се.

27.   Калина и Лилия са хубави имена

28.   На мен най-много ми харесват Росица и Елица.

29.   Калина и Ралица ми звучат добре в комплект :)

30.   Орхидея
Магнолия
Хризантема
Петуния

31.   Лилия и Камелия са хубави имена.
И не са често срещани. Успех с избора на имена на малките душички и лека бременност!

32.   Едната ще е Калина , а за другото ни моми4енце вариантите са Ралица и Елица

Авторката

33.   Номер 7 адски си ограничен/а, нито едно от посочените имена ме е, нито изтъркано, нито социалистическо. Много хора си кръщават децата с тези имена. На две познати семейства децата носят името Калина аз нося името Лилия. Ама като искаш кръщавай си твоите с имена на герои от сериали само после не се оплаквай, че им се подиграват в училище заради идиотските имена, които си им избрал/а. Към авторката :Мила, което и от имената да изберете няма да сгрешите желая ви безпроблемно раждане и много да ви радват малките човечета. Мога да ви предложа още варианти дъщерите на Ути Бъчваров носят имената Ружа и Далия пак са на цветя. Една колежка носи името Невелина разновидност на Невена и звучи много красиво. Може Росица и Елица. Лилия и Калина. Лилия и Невена /Невелина. Виолета и Росица. Цветелина и Калина. Калина и Елица.

34.   Калина и Лилия.

37.   Към Авторката - според мен второто ти момиченце ще се казва Ралица, дано съм познал.

38.   Маргарита и Камелия

39.   Вероника и Радостина

40.   №7
Соц е на майка ти прическата и изтъркана е оная и работа, а ти си един тъп кючек майстор, който по цял ден слуша Азис и всякаква друга ориенталска музика. За теб най-хубавите имена са Манго и Ахмед - кръсти си твоите деца с тях!

41.   Засега сме се спрели на Калина и Елица.

Авторката

42.   Изпуснала си Виолета.

43.   Това Ц не ми допада. Какво ще кажеш за Калина и Лилия; Калина и Невена или Калина и Явора?

44.   От посочените варианти ми харесва повече Ралица. А и Елици и всякакви други Ели-та има много.
Към цветните имена бих добавила и Роза/Розалия, Теменуга/Теменужка, Горица и Латина, тъй като никой не ги спомена.
Определено не мисля, че имената са ретро. Със сигурност са по-добър избор от разните чуждестранни такива, с които някои родители започнаха да си кръщават децата. Някак си Едуард, Дженифър и т.н. не ми звучат добре с българските фамилии. Или Никол и Йоана, както се казва всяко второ момиче.

45.   Кремена и Невена. И двете са имена на цветя и има рима.

46.   Колкото и да го мислихме, и колкото и различни варианти да обмисляхме - остава си Калина и Елица. Благодаря на всички за коментарите!!!

Авторката

47.   Окончателно - Калина и Елица ще са. Благодаря много на всички!

Авторката

48.   Чудесна комбинация. Прекрасни имена с хубави галени и красив имен ден на Цветница! Леко раждане и здрави и красиви дечица!

49.   За Ралица има една шега - "С Рали сме в парка, с Рали сме в училище, с Рали сме заедно..." :D Винаги се сещам за нея, когато чуй това иначе красиво име.

Според мен е добре имената да се различават - да не звучат сходно и да не започват с еднаква буква. Все пак (живот и здраве!) ще бъдат отделни личности, не е нужно да ги оприличавате във всичко.

От изброението най-много ми допадат "Невена" и "Лилия" - звучат нежно, красиво, деликатно.

Ще предложа също:
Виолета
Детелина
Диляна/Дилиана/Деляна
Роза

Лека и безпроблемна бременност!

50.   Избрали сте чудесни български имена! Да са живи и здрави Калина и Елица :)