Споделена история от Семейство

Семейство или работа - въпрос към жените
Здравейте, сравнително млад съм, току що завършил университет и имам следния въпрос към жените: какво ви е мнението за мъжете, които работят прекалено много, и успявате ли да запазите семейството/връзката си? Има ли такива хора тук, и ако да, може ли да разкажете накратко как се справяте със социалния живот? Питам, тъй като сега работя към 70-80 часа на седмица като планирам и други инициативи и в следващите 10 години не мисля, че ще падна под тези часове.

До сега връзка не съм имал, въпреки че съм на 23, точно поради тази причина и почвам да се притеснявам, че това рано или късно ще се отрази на живота ми. От части като бях по-млад имах проблеми с външния вид и с общуването с момичета и това доста попречи за воденето на нормален социален живот, липсата на който компенсирах с учене.

Не ме разбирайте погрешно, основната ми мотивация не е пари, въпреки че изкарвам доста, просто харесвам това което правя до толкова много, че не искам да правя нищо друго (знам, че попринцип работохолизма е някакъв вид болест), затова ще се радвам да чуя мнението ви и съвети/препоръки ако имате подобни притеснения или проблеми. Благодаря!

Коментари

1.   Ако живееш сам, няма проблем, но нали се сещаш, че ако имаш приятелка и семейство няма как да работиш толкова. Най-малкото, защото приятелката ти ще иска да прекарва време с теб, а един ден ако имаш семейство и дете ще имаш и други задължения различни от служебните. Нали се сещаш, че като родител трябва да поемеш отговорност за грижите и възпитанието на детето си? С 80 часа седмично работа кога? Така, че ще трябва да направиш известен компромис и да понамалиш проектите. Иначе по-добре изобщо не създавай семейство! Не знам защо повечето мъже си мислят, че ролята им на баща и на съпруг се изчерпва с това да печелят пари, а реално буквално не познават добственото си дете. Така, че ще трябва да си решиш, което ти е важно и ти е приоритет, но просто няма как да работиш по 80 часа и да имаш семейство.

2.   Аз лично не бих останала с мъж, който работи по 80 часа седмично. Това означава да нямаме почти никакво лично време, да не можем да предприемем почти нищо заедно, да не мога да разчитам на него за нищо вкъщи... Уж ще съм с някого, но ще си бъда реално сама - не, благодаря. Аз съм жена, имам нужда от внимание, от романтика, от човек насреща си. Та нали с поведението си подобен мъж ми заявява директно, че аз не съм важна за него, не съм приоритет в живота му - все едно съм втора категория човек и не заслужавам да отдели за мен от скъпоценното си време. Е, защо да си причинявам такова нещо?

3.   Няма как да имаш семейство, дори гадже ако не се прибираш на време от работа и събота и неделя не си посвещаваш на семейството и децата. Жена ти ще започне да ти мрънка, а ако не се променят нещата ще започне да ти изневерява. А децата ти сигурно много ще се радват да те видят, защото ще те виждат рядко, но пък ще страдат през другото време.