Споделена история от Семейство

Защо мразя деца?
Момиче на 22г.
Не разбирам защо изпитвам истинска злоба и отвращение от деца. Под деца имам предвид от 2-годишни до около 7-годишни, на които вече можеш да говориш нормално. Бебенцата не са ми проблем, дори са ми сладки, но тези от 2г. нататък просто ме карат никога да не искам да имам деца. Много са далеч от това да са ми сладки по какъвто и да е начин и супер много ме напрягат. Разбира се, никога не бих направила нещо на дете, колкото и да ме дразни, но не разбирам каква е причината за тази омраза?

Коментари

1.   Може би си злобарка, за това изпитваш омраза.

2.   И на мен са ми неприятни като минат бебешката възраст, просто защото са хипер разглезени и си мислят, че крясъците и тропането с крак всеки път, когато искат нещо, трябва да са им позволени. Но това е по-скоро вина на родителите. Чак пък омраза наистина е прекалено.
Просто ги избягвай, доколкото можеш, и се опитай да ги игнорираш.

3.   Причината е липсата на възпитание на децата до които си имала достъп!

4.   И аз не харесвам деца в каквато и да е възраст, освен ако не са тихи и спокойни. Проблемът най-вероятно идва от това, че са много буйни, крещят, викат, бутат се, реват и т.н. За съжаление много родители смятат, че са снесли златно съкровище и ги оставят да дирибействат, както им падне. Проблемът е по-скоро в мама и тати, а не толкова в децата.

5.   Защото си егоист.

6.   От дете до дете има разлика. Има някои шумни, разглезени и особено в градския транспорт или в заведение е много неприятно, ако човек е с главоболие и му е лошо. Родителите страшно ги глезят в днешно време. А има и много добри деца, те не ме дразнят изобщо.

7.   И аз мразя деца, ужасно противни са ми, как викат и тичат като луди в ресторантите, а родителите им пет пари не дават. Трагедия!

Ж.25г

8.   №6 от дете до дете има разлика, но е много важно какви деца срещаш най често. Авторката ни е на 22г и среща деца по кафенета и барове, а майки които водят децата си по такива места обикновенно не ги възпитават. От там заведенията пълни с невъзпитани деца с майки гледащи в телефоните си.

9.   Причината е, че си недорасла лигла. Някой ден вероятно ще се осъзнаеш.

10.   Зависи с какви деца си общувала до сега. Явно повечето са били глезльовци и лигльовци, които са си мислели, че целият свят им е длъжен и са се качили на главите на родителите си и за това у теб е останало чувството, че всички деца между 2 и 7 са такива и съвсем естествено не искаш да си причиняваш това! Обаче ако от рано се заемеш с възпитанието на детето си, обръщаш му внимание, а не разчиташ, че учителките в детската градина ще свършат твоята работа и ще го превърнат в човек, мисля, че няма да имаш проблеми. И с дете на 4 може да се говори нормално, ако си го научил да слуша! Не казвам, че става лесно! Определено отнема много време и ще ти трябват железни нерви, но резултатите ще са впечатляващи! За съжаление обаче повечето хора не си правят този труд и резултатът е пищяшите неконтролируеми хлапета, които те отвръщават.
Така, че ти не мразиш децата, а само децата чийто родители определено са се отказали или изобщо не са положили усилия да ги възпитат.

11.   9, полека човек.
Аз например не мразя деца, не ми пречат. Но и не искам да имам деца.
Обаче много ми е интересно, 9, предполагам не само на мен, ти и такива като тебе да споделите според вас какви са хората, които не мразят деца (поне не го твърдят), но пък ги неглижират и/или бият? Знаем, тези хора са страшно много в България. Аз лично мисля, че тези хора са мноого долу, дори по-долу от смисъла на дефиницията "недорасла лигла".

Според мен това, което описва авторката не е омраза, а по-скоро ненавист.

12.   Съвсем нормално е... и питаш от къде идва тая омраза?! Та дори и собствените им родители не ги понасят и се чудят къде да ги натресат, а ги питай от какъв зор са ги създали и най-нагло чакат сега всичко живо около тях да ги дондурка и да ги гкеда сякаш са златни кюлчета. Пищят, тичат и ти се навират, малко ли е?! Излязъл си къде по работа, къде на разходка и все някое лайно ти се навира, а дебилните му родители грам не ебават и чакат да си умреш от кеф, че копеленцето им ти досажда. Ти искаш да си говориш, с който си излязъл или сам да си починеш, но не- длъжен си да търпиш и да се радваш на малки бацили, които мажат, блъскат се, викат, малоумните майчици и татковци ги изхождат насред улицата докато се опитваш да обядваш. Да не говорим за мигрената... Я марш!
ж23

15.   Детето е такова каквото го направиш.Объркала си се драстично.Така описаните от теб деца и аз ги мразя.Всъщност мразя родителите им.Проумей го .Децата са продукт на възпитанието на възрастните около тях.

16.   Никакъв смисъл няма от лигавите и егоистични хлапета-консуматорчета.

17.   Защото още нямаш собствено...

18.   Ами и ти някога си била съшото непоносимо същество и за съжаление не си израснала кой знае колко в интелектуално отношение щом слагаш всички деца под общ знаменател. Да има лигави и невъзпитано деца, но това не означава, че всички са такива.

19.   Номер 16, следователно няма смисъл от теб? Туряй въжето... ужас.. пак ли само деца ще коментират тук... нормално деца да мразят деца.. няма как да ги обичаш докато не пораснеш...

20.   И аз така мислих, ама като го имаш го обичаш много. Аз пък не харесвам такива като авторката. Деца, които само се оплакват и нищо не харесват.

21.   Аз мразя глупави хора, а децата са глупави човечета, защото просто не са научени на нищо още.

Аз съм си го обяснил на себе си и съм напълно наясно защо.

Братан.

22.   Истината е че ти си едно от тези разглезени деца, които мразиш.... а колко качествени хора имат аномалии и се раждат болни.. а такива като теб пишат глупости тук. Ти си един позор. Дано не ти се случват лоши неща, защото тогава ще осъзнаеш колко си жалка.

23.   Психоложката ми каза, че ако имаш слабост към хора на определена възраст, това означава, че някога си обичал силно човек на въпросната възраст и той не е откликнал на чувствата ти. Емоционално си останал и е останало нещо неизживяно.

Подобно и с омраза. Вероятно на тази възраст теб са те мразили и ти подсъзнателно проектираш тази омраза към децата на възраст 2- 7 г.

25.   Защото нямаш деца, затова!

27.   Темата е гнусна провокация.

Тъпачка си, авторке. Ако някой ти каже, че си противна, ще е прав.

Как можеш нагло да заявяваш, че МРАЗИШ деца, които са също човеци и хора? Заявяваш НАГЛО, че МРАЗИШ човеците, хората, човешкото и човещината, себеподобните? Мразиш децата и детската възраст, през която ти си преминала? Тогава кого и какво обичаш?

Едно е да не харесваш разглезени, разлигавени невъзпитани деца, а друго е да мразиш деца! Има огромна разлика!

Дано да не станеш майка и да нямаш свои деца. Не заслужаваш това. Ще намразиш и тях, злобно същество.

28.   Защото ти липсва грижа, а децата я изискват априори. Научи се да си самодостатъчна, да се глезиш сама, да си угаждаш, един ден може би ще имаш желание и на дете да помогнеш.

29.   При децата също има пубертет, пик в растежа между 2 и 5 годишна възраст. Когато всичко е "не", "аз сам" и т. н., просто терминът детски или бебешки пубертет не е толкова разпространен като тинейджърския. Според мен да кажеш, че мразиш деца, тинейджъри или възрастни, означава да мразиш човешкото и да поттискаш част от себе си, защото ти си всички тези неща. Както по горе казаха, това е проекция. Детското поведение (което е нормално и здравословно за тази възраст) е било осъдено, родителите са изисквали от детето да се държи по-зряло, емоциите са били ограничени, забранени, неприемливи. И сега проектирате същото отношение към децата като не приемате нормалното за възрастта им поведение.

30.   Aз също не обичам деца на тази възраст - егоистични са, крещят за внимание, цапат, трошат, не може да се разговаря нормално с тях. Хубаво е, че го осъзнаваш и си го казваш искрено - за много хора подобно изказване още е социално табу.

31.   Ох боже, боже... прибери си хората.

Много ясно, че децата са такива. Ти да не мислиш, че ти си била по-различна и не си дразнила някой? По начало бебешкият плач е най-дразнещият звук за мозъка и това е доказано чрез ядрено магнитен резонанс. Но тва са нормални неща, човешки.
Тва, че те дразни не означава че не трябва да имаш деца.. Кво като те дразни? В живота на човек много неща ще го дразнят, тва не означава, че не трябва да ги преодолее.. нали в това е смисъла на живота. Да станеш по-толерантен, по-смирен, да се научиш да търпиш, да контролираш себе си, гнева си. Живота не е цветя и рози, а отговорност. ЖИВОТА Е ОТГОВОРНОСТ! Запомнете тези думи.

32.   Точно така номер 23. Ако като бебе твоят баща те е недолюбвал, цял живот ще се влюбваш в млади мъже. Историята го е доказала. Колко много баби от време оно, бити на младини нейде из къра, цял живот по млади левенти са въздишали и песни са пеели. Така и с авторката, баща й не я е обичал, когато е била малка, но тя (типичен егоист от малка) също не го е обичала, иначе нямаше да се дразни на малки деца, а щеше да се влюбва в млади мъже.
Всъщност, може би авторката като вече пораснал егоист не харесва малките егоистични копеленца, защото в тях припознава себе си, а не се обича. Би ли попитала психоложката ти за мнение?
Аз не ги обичам, защото очаквам да са по-интелигентни от маймуна, а те не само, че не са, ами и повечето олицетворяват всичко най-примитивно в човека.
Е, не са достигнали висините на коментар номер 22, че да копнеят прикрито за възмездие за тези, които не са болни, сакати, бездомни, сираци... та да видят и те какво е човечност.
Това ме подсети за една случка като дете, психоаналитичката би го обяснила добре, най-вероятно. Съученичка я сгази трамвай, бяхме в първи клас. Още си спомням как малките лекенца тичаха из коридорите и разправяха с детайли и превъзбуда, някаква извратенанаслада. Сега като се замисля не мразя само лекенцата в детската им възраст, просто при тях е по-очебийно.
А номер 19, ти като си много пораснал духом, защо недолюбваш нещо авторката, или следствията ти куцат?

35.   Най-вероятно не мразиш децата като цяло, а ти е противно тяхното невъзпитано поведение. За съжаление, много голяма част от децата са адски невъзпитани и родителите хич не ги е грижа. Бутат се, крещят, хвърлят неща, вдигат адска олелия... Ако те ритне или бутне, родителите дори не се извиняват. На плажа са адски досадни. Майките им ги пускат да буйстват, засипват те с пясък, прескачат те... Моите родители никога не са ни позволявали да се държим така

36.   Защото ти самата не си получила любов и грижа като дете от родителите ти.

37.   Ами ако си попадала все на разглезени и непослушни деца, логично е да не ги харесваш. Но вината за това не е в тях, а в родителите им. Няма „лоши деца“, но има лоши родители.
А и като се има предвид крехката възраст, на едно детенце му е трудно да разбере, че не може винаги да има всяка прищявка, която си науми или винаги на него да се обръща внимание.

Родителството не е за всеки и има много хора, които „не обичат децата“. Това не е омраза, това е силна неприязън, заради държанието на децата.
Да не говорим пък, че днешните малчугани са способни да те изкарат от релси по всякакви начини.

38.   От авторката:

Не разбирам защо си мислите, че не осъзнавам, че и аз съм била, видиш ли, едно от тези непоносими деца. Не разбирам как това, че ме обиждате и казвате, че не съм била достатъчно израснала в интелектуално отношение и твърдите, че това е гнусна провокация ще помогне по някакъв начин. Не е провокацие и да, слагам всички под общ знаменател, защото не понасям дори и добрите деца. Там е и проблемът, тъй като аз самата не искам да чувствам нещата, които описвам.

Мнозина като мен не биха посмели да си го признаят, та как биха могли, като хората ще им кажат, че мразели човешкото, били егоисти и нямали право да живеят след подобни твърдения. Що не ни убиете с камъни направо? Много хора не искат и не харесват децата. Да не би за вас да е по-добре някой като мен да си има дете, просто защото трябва? Защото животът бил отговорност?

За разлика от някои слабоумници коментирали тук, аз поне се опитвам да намеря отговор и да поправя проблема. Нищо, винаги ще е пълно с такива хора, не може всички да сме интелектуално израснали.

39.   А защо трябва да ги обичаш или харесваш? Не можем да харесваме всички, не можем да се харесаме на всички. Не ги обичаш и толкова.

40.   Авторке,

Разбирам да не харесваш лоши, непослушни, невъзпитани деца, но да мразиш добри деца и деца с тих и добър нрав, е прекалено. Лекувай се, злобарке. Имаш нужда от психиатър, имаш нужда от спешна психиатрична помощ. Дано да оправиш слабоумния си акъл. Задължително посети и невролог.

41.   Най-вероятно като малка си била наранена от родителите си. Или тайната се крие изобщо във семейната ти среда като малка. В такива случаи, е нормално да се озлобиш към малките. Вид завиждане. Всичко е породено от деството ти.

42.   Най-вероятно като малка си била наранена от родителите си.

Хайде сега, стига си обвинявал и нарочвал родителите й ( а и родителите като цяло) за виновни, само за това, че авторката е такава злобна нещастница, която мрази всичко хора - пък и деца.... Авторката мрази и самата себе си...

Аман от неблагодарни нещастници като теб и авторката, които не уважават родителите си.

43.   И аз не обичам да ми пищят на главата, но са деца все пак и ти си била така и аз и всички тука. Някой ден като имаш свои ще разбереш, ако имаш разбира се.