Споделена история от Семейство

Хомофобия
Във България много хора изразяват публично отхвърляне на хомосексуалните.

Защо хомосексуалните срещат такава неприязън от страна на повечето хора?

Многократно слушам че това не е нормално и поради това тези хора биват отхвърляни.

Кой по дяволите на света ще е такъв мазохист, да избере да е LGBT и да среща дискриминация, да изпитва обиди, малтретиране, да изгуби контакти със семейство, приятели, познати ?

Ако това беше избор, нямаше да го има. Някой ми каза че това е 'мода'. Каква мода по дяволите е да си изгубиш семейството, защото и те са необразовани и са решили да те отхвърлят, след като на всичко отгоре са те създали заради СВОИТЕ си лични нужди да си дадат смисъл на живота?!

Не искам да съм част от българите, не искам да съм част от вашето нетолерантно общество.

Предадохте ме

Коментари

51-63 от 63

65.   До 61

Ами в това няма нищо лошо, да ти кажа а ся тука, разбираш ли ме, ааа!

66.   До номер 52 (от 49)

Не съм съгласна изобщо с някои твои изказвания. Тези хора до голяма степен са се превърнали в терористи и сами не го осъзнават. Не в България, а в държавите, където ги дундуркат и им дават екстра права. Тук в България никой не иска да бъде така и за това ние също се борим за своите права.
Колкото до изказването ти за чалгата, до голяма степен си прав, за съжаление.... Причината тази пошла култура да се интегрира навсякъде, е че хората лесно й се връзват. Тя също е провокация и излишно парадиране с нечии силиконови части и дето се вика, „това е музика за гледане, а не за слушане“.
За мен лично е много тъжно, че толкова българи предпочитат да слушат тия извращения, вместо да се поинтересуват от българска история и български фолклор. Знаят наизуст всички песни на Кондьо и Азис, но не знаят стихотворения на видни бг. автори, нито пък собствената си история. Оправданието на някои от тези хора е, че са „толерантни към малцинствата“, слушайки цигански, турски и арабски мотиви. Е, тук сами си правете сметката...
Някои от тези хора мислят, че чалгата е българска музика. Каква заблуда само!
Вярно е, че чалгата се пропагандира навсякъде, та за това и много хора се превърнаха в зомбита, коята я възхваляват като „най-красивата музика и всеки, който не я харесва, не бил толерантен“..... според мен, просто мозъците им са промити.
Въпреки това, тази пошлост намира не само поле за изява, но и морална подкрепа от страна на някои подръжници. Разбира се, има много хора които не симпатизират не само на тази „музика“, но и на самите звезди в този бранш като хора, за което не ведръж са ги оплювали. Феновете им веднага скачат да ги защитават и да обвиняват другите в липса на толерантност и дискриминация спрямо различните...ето как работят нещата по един и същи принцип.

Че има щети върху българските поколения, има. Но въпреки това, не мисля, че навлизането на джендър-модата ще оправи положението. По-скоро ще го влоши.
В днешно време „различните“ са тези, които не са чалгари, не са обратни или би-сексуални и не мятат салфетки по чалготеките.
Донякъде съм съгласна, че в България различното не бива приемано, но пак повтарям, различното вече е онова, което не е модерно.

Номер 58, за теб може би има много естетика и красота в прайдчетата, понеже там възпяват и издигат на пиадестал нещо свързано с вашата идентичност. Но това , че навсякъде го показвате, не е ли вид насилие над обикновените мирни граждани, които нито искат да ви избиват, задето сте обратни, нито нищо?
„Неравни права“, трънки! Ако са неравни, то е защото обратните вече получиха повече права от нас. Вярно, не в България, но в много други държави стана така. Ако си спомняш една стара дискусия, там се стигна до извода, че в България имаме равни права-всеки може да се жени за човек от срещуположния пол и да осиновява деца с него, всеки може да живее с когото си иска, стигада е пълнолетен, било то с мъж или с жена, всеки може да бъде това, което иска, но ако погледнем реално, всеки трябва да си тегли и последствията от това, което е и това, което е избрал да прави или да бъде. Това последното си е доказана житейска истина на всички времена.

Обясни ми моля те, номер 58, какво искате вие? Даже да ви се разреши да осиновявате деца и да се жените във всяка една държава, вие пак ще сте недоволни. Ако смятате, че озаконяването на вашите желание ще доведе до всеобщото ви харесване, много се лъжете. Не го казвам, за да злобея или нещо подобно. Просто както вие имате правото да бъдете това, което сте, така и другите хора имат право да не харесват определени неща и да не желаят да стават свидетели.
Например, ако мразиш чалга, няма да идеш на чалготека. Ако не слушаш рок, няма да идеш на рок-концерт.

Но! Ако не харесваш обратни, вече нямаш избор...трябва да ги харесваш, трябва да слушаш за тях, трябва да ставаш свидетел на парадите им, във всеки филм трябва да виждаш хомо- двойка и трябва да си бъде насадено чувство за вина, само защото ти не си като тях или не искаш да си като тях...или защото не искаш да ги подкрепяш в личен план...ами не съм съгласна, че това е правилно...Знам, че сега ще писнеш отново против мен, знам и че имаш отчаяна нужда от вниманието ми, но повярвай ми, нещата погледнати отстрани, са точно така, както ти ги описвам.

Не казвам, че трябва да избиваме обратните или да ги обиждаме и да ги тъпчем. Но мисля, че не е редно и те да злоупотребяват с положението си и вечно да го играят жертвите и все някой да им е крив, защото „са се родили различни“, все пак АКО никой не е виновен за вашето различие, защо хетеросексуалните да плащат цената за това?
Да ти наложат нещо, което не ти харесва, не е ли насилие? Много хора се страхуват от джендър-влиянието и с право.

Парадирането винаги е излишно, без значение дали ще бъде с пари, с власт, със сексуална ориентация (хомо или хетеро) и толерантността трябва да бъде взаимна. За съжаление обаче, това няма как да стане.

Сега си залагам главата, че ще ме обвиниш, че аз парадирам със своята хетеросексуалност. Я кажи, как ти се струва това? Неприятно, нали? А какво да кажат всички нещастни мирни граждани, постоянно облъчвани от вас, „различните“, които често си измислят неща, дето уж „са ги наранили или са подронили достойнството им“? Помисли малко и над другата гледна точка, като си толкова способен да разбираш хората.

Ти номер 58, визираш случаите на тормоз над хомосексуалните. Че да не би само вие да сте пострадали на този свят? Значи само над вас е имало тормоз, така ли?
А знаеш ли, че през времето на комунизма, подобен на този тормоз е бил оказван и над хетеросексуални, заради действия, които просто „не са съответствали на соц. морала“? Например, двама души не са имали правото да живеят заедно или да правят секс, ако не са женени.
Ако една жена забременее, без да е омъжена, има само един начин да спаси себе си и детето си от срама- ако се омъжи за бащата. А ако е било случай на изнасилване? Да живееш с насилника си, за да не бъде детето ти к****e, това ми звучи като правилата в Арабския свят.
По онова „Златно Време“, което много хора ми хвалят, личните права и автономията не са били разрешени на никого, освен ан върхушката.

Споменавам това, преди другите читатели да се вържат на твоята манипулация и да почнат да плачат, че „гейовете сте били тормозени“. И ние сме били тормозени, всеки е бил тормозен.
Така че вие не сте били единствените жертви на системата. И това не е единственият пример за антихуманизъм. Сексуалната ориентация не е единственият мотив за насилие над някому и вие не сте единствените жертви. Нито пък различето на расова основа, пол или принадлежност към някаква националност.
Не сте единствените подложени на несправедливо насилие, тормоз и антихуманни действия.
Това, че някой е гей, не трябва непременно да го прави „жертвата“ в цялата история, нито пък му дава титлата на „добър човек“ или „умен човек“.
И нещо, с което отново ще разгневя духовете на обратните. Извинете ме много, но вие самите не се усещате как подлагате другите на тормоз...Обвинявайте ме колкото желаете в нетолерантност и пр., но какво реално искате? Да ни задължите да ви харесваме ли?
Това няма как да стане.
На много места по света на хетеросексуалните са им „затворени устите“, освен в случаи на подкрепа към обратните. На тези места вие сте с повече права, но въпреки това искате тук в България нещо да се промени, под предтетст, че „така ще е по-добре за всички“. Грешка! На вас ще ви е по-добре, а вие не сте „всички“.

Ние също не желаем да бъдем тормозени от вас. И да, парадът понякога си е чист тормоз. Какво е за вас този парад? „Протест срещу дискриминацията“? Празник? На какво? Както един обратен се беше изразил, това е „празник на любовта". Вие вече си имате и ден на обратните-втори февруари, нали така? На Свети Валентин никой не ви е спрял да празнувате хомо-любовта си, но вие си имате и друг празник и въпреки това, искате още празници, така ли? Да не говорим, че и за Свети Валентин съм чувала, че е възникнал отново на гей-основа...общо взето всеки ден е ден на обратните вече...
Е, като искате гей-паради, нека да има и хетеро-паради, за да сме равни. Нали искате равенство? :) Имате си и гей-клубовете, където можете спокойно да си отидете, без никой да ви гледа накриво или да иска да ви бие, без да се притеснявате, че може да си харесате някой, който не е обратен и без да имате проблеми, заради различието си от другите. Общо взето са направени достатъчно компромиси за вашия комфорт, а вие пак недоволствате.
Като не искате да ви гледат на кръв, когато се целувате публично и се държите са ръце, недейте да лепите печат „хомофоб“ на всеки, който не е фен на прайдчетата ви, защото така вие ставате дискриминатори. Също както вие твърдите, се раждате такива, така и някои хора изпитват спонтанното вътрешно отвращение от идеята за еднополовост, когато видят нещо подобно.

Разбирам негодуванието на много хора към България.
И аз искам да се променят много неща, например влиянието на чалга-кулутрата да намалее. Нещо, което няма как да стане, защото много хора приемат чалга звездите като жертви на обществото и им симпатизират, най-вече заради липсака си на музикален вкус и липсата на усет, че чалгата също действа чрез манипулаии и постоянно тръбене. (очаквам обвиненията в липса на толерантност!)
Иска ми се да бъде коригирана образователната система, както и здвареопазването.
Иска ми се хората да се върнат към семейната ценност и да имат уважение към семейството като институция. Не децата да имат страх от родителите си, нито да бъдат държани на каишка, но да живеят в стабилно семейство с отговорни родители, а не в разцепено на две семейство без собствена ценностна система.
(очаквам обвинения в противоречие между това мое изказване и нехаресването ми към Бай Тошо отнякои негови поддръжници)

Мисля, че тези промени биха помогнали повече за напредването на нашата държава, отколкото гей-парадите.

„...Колкото до това, че някои парадирали с това, че са ЛГБТ ще ти кажа, че това да си открит пред хората не е парадиране, а смелост да отстояваш себе си и достойнството си.“--

--Ако се замислиш малко, ние „гадните хомофоби“ също правим това-отстояваме себе си и позицията си. Само дето в днешно време се храни много повече негодувание към нас, отколкото към вас. Само да посмееш да кажеш, че си против гей-парада или излишната показност и веднага се почва с обвиненията.

„Ама ти си хомофоб! Ама ти си ограничен! Ама ти не харесваш различните! Ама те не са виновни, че са обратни! Ама те проявяват смелост, че не се крият! Ама ти нямаш право да ги мразиш! Ама това не е болест! Ама ти си необразован и за това не ги харесваш!“ и т.н.....

Да ви кажа правото, аз също не се срамувам или страхувам да кажа какво мисля, въпреки цялата вълна от неразбиране и недоволство, която би следвало да се излее на главата ми. Това се случва на всеки, който си позволи да каже мнението си публично, без значение какво е то и до какво се отнася. За това и са измислени сайтове като този.

Дори сега очаквам доста негативни коментари, заради своите изказвания. Но както народът е казал, винаги има поне две мнения по всеки въпрос.

Ето я и другата гледна точка, която заслужава не по-малко публичност от вашата.
Също така смятам, че даже да не си гей, пак парадирайки с нещо, ставаш неприятен сред хората. Даже изобщо да не е свързано със сексуалната ти ориентация, щом си натрапчив и досаден, веднага си печелиш човешкото отвращение, при това на своя глава.
Вероятно и аз ще си навлека доста неприязън от страна на читателите тук.

Така че номер 58, не бързай винаги да съдиш другите! Говоря попринцип, а не само за тази тема.

От твоята „голяма приятелка“

67.   Black Sabbath, кой те е подвел по тия неонацистки възгледи? Не го очаквах от теб. Говоря сериозно.

68.   58, не че в някои държави е незаконно да си гей или лесбийка. Незаконно е да се жениш за хора от същия пол, както е незаконно да осиновиш дете, ако си нестабилен. На наркомани те и алкохолиците им отнемат децата. Очевидно и обратните са сметнати за нестабилни от някои общества.
Реално никой не може да те спре да бъдеш това, което си. Но могат да ти попречат да се излагаш публично. Погледни какво става с хората, като им дадеш свобода. Превръщат я в свободия.
В други държави пък, може да е законно да се жениш за животни. Явно те са много либерални, щом приемат зоофилията за нещо нормално. И зоофилите могат да хленчат, че просто са различни, че просто искат права и че просто някой трябва да им даде законовото право да оправят горките добичета като израз на любов... Тесногръдо ли е да не харесвам зоофили, само защото са различни от мен?

69.   68, "не че в някои държави е незаконно да си гей или лесбийка", защо преди да ме поправяш не реши да провериш това, което съм казал, за да не се излагаш? Можеш да прочетеш за отношението от властта спрямо ЛГБТ в държави като Мавритания, Судан, Йемен, Бангладеш, Пакистан, Ямайка и много други, за да ти се изясни за какво говоря и да разбереш, че е хубаво да прочетеш преди да изказваш компетентни мнения (това и към моята приятелка).
Също ми стана интересно как реши да правиш връзка между зоофилията, за която от психиатрична гледна точка си има патология и хомосексуалността, която от същата гледна точка се счита за нещо абсолютно нормално?
На наркоманите и алкохолиците им отнемат децата, когато се сметне, че застрашават тяхното здраве и са негодни за родители. Нормално е, когато един родител застрашава детето си и му създава нездравословна среда за живеене да се задействат държавните интституции. Определено, не всеки става за родител. В тази връзка ще ти споделя, че Американската психиатрична асоциация след многобройни проучвания установява, че хомосексуалните родители са също толкова добри родители колкото и хетересексуалните (Rauchfleisch, 1997; Gartrell et al, 1996, 1999, 2000, 2005, 2010) в някои отношения дори по-добри, защото децата от малки свикват с различните семейни конструкти и са по-толерантни. Митовете, че децата на хомосексуалните родители стават ЛГБТ отново са опровергани. Също така АПА насърчава подобен тип родителство. За доброто семейство не е от значение сексуалната ориентация на родителите, а дали те растат с обич, уважение, сигурност, хармония и дали усещат закрилата на родителите си. Много от хетеро родителите не успяват да създат тези усещания у децата си. За сметка на това пък яростно ги пазят от "пропаганди" и "зли идеологии" :).

Драга 66, изчетох внимателно това, което си написала. Установих, че поне този път ги нямаше заблуждаващите ти псевдонаучни теории, а си пролича само твоето негативно отношение към ЛГБТИ, така че този път съм пас. "Правото" ти да мразиш няма да отнемам, бъди спокойна. :) С най-добро чувство ти казвам, че разговорите между нас са вече изчерпани и ненужни.

70.   67, сама се подведох, понеже нещата в Европа с така наречените бежанци ескалираха. Но това беше за година. Сега има някои консервативни виждания, но не съм нацист и не харесвам една голяма част от скинарите по ред основателни причини.

Black Sabbath

71.   Драги номер 69, манипулациите и пропагандите са не по-малко опасни за една детска психика от липсата на любов и уважение в семейството. Може би за това и родителите гледат да си пазят децата от определени неща.
Това, че има много провалени хетеросексуални семейства, не значи, че хомо-родителите винаги са по-добър избор. Сега очаквам пак да ми цитираш някой източник на компетентна информация, дето доказвал, че не съм права.
Значи според вашата логика само обратните са способни на любов към детето си и само те могат да му осигурят най-доброто? Интересно ми е тогава, как изобщо светът е съществувал без гей-идеологиите и без гей-двойките да бъдат приети за нещо нормално. Все едно преди признанието за тяхното съществуване, не е имало любов, уважение или пък различия между хората.
Няма да коментирам изказването ти за моите „псевдонаучни теории“, абе направо с лека ръка махаме половината човешка история и запазваме само моментите, в които вие сте били жертвите, та да изглеждате като по-добрите хора от другите.

„...С най-добро чувство ти казвам, че разговорите между нас са вече изчерпани и ненужни.“- е, за това поне съм съгласна.

Поздрави!

72.   69, спри да ръсиш мъдрост. С тези "драга", "скъпа".. Не мога да разбера защо хомосексуалните много обичат да употребяват тези обръщения. Че и помежду си се наричат така. С добавка чупката в китката.. Класика. И ти искаш да разбера, че да речем един хомосексуален е по-добър родител от хетеросексуалния! Ми прекаляваш! То вас ако ви пита човек все сте гении, във всичко по-добри, по-можещи, по-умни по по.. от обикновеното простолюдие хетеросексуални. Аз един Мъж обличащ се като жена да речем, говорещ с пискливо гласче и правещ стойки и чупки, не мога да го нарека нормален. Има някакви отклонения. И да кажем на такива да им се дават деца да гледат си е извращения. Детето си има нужда от баща и от майка! Така е решено от природата, не от мен.! Иначе си бъдете каквито си искате, вашеправое! Само не намесва децата!!!!!

73.   Все педерастите и циганите онеправдани. Биле ги псували и наричали с обидни имена. Третират ги така, защото са ненормални.
В този свят има едно нещо, което се нарича МОРАЛ и нормалните хора държат на него!

74.   Хомосексуален съм и от няколко години живея с партньора си. Никога не съм смятал за необходимо връзката ни да бъде ... узаконявана по някакъв начин. Човек може да си живее живота и без да бъде вкарван в някакъв текст от закона или да завира предпочитанията си в очите на хората. Та толкова за хомофобията в държавата ни.

75.   Аз съм хомосексуален и от няколко години живея с партньора си. Никога не сме смятали за необходимо да завираме в очите на хората предпочитанията си, нито пък сме показвали с поведението си сред тях какви сме... просто навън сме като всички останали. Та толкова за хомофобията в обществото ни.

83.   Мисля,че хомосексуализмът е вроден.
Може ли някой да обясни какво значи навиране в очите?
Защо мислите, че непрекъснато се пропагандира хомосексуализма?

84.   Драги гейове, разберете, никой не се интересува от вас! Избийте си я тая чувствителност и мнителност от главата. Те са собствената ви несигурност, която търсите да припишете на някого. Не ме интересуват нито цигани, турци, финландци, такива дето ядат шкембе чорба или заекващи, високи, ниски, руси или черни. Всеки човек има някаква среда, в която се движи и реализира и само това има значение. Да обобщавате на ангро, щото ви се е привидяла някаква сянка, е смешно.

51-63 от 63