Споделена история от Семейство

Опити за бебче
Здравейте, може би моята история не е за тук но все пак реших да се посъветвам с вас.
Историята ми е такава че с моя мъж искаме да имаме дете но опитите ни от няколко месеца са неуспешни. Ходих на преглед при гинеколог и ми изписа Пикозитол и С-фем и ми каза да ги пия 2 месеца докато през това време можем пак да правим опити. Последния ми цикъл беше на 24. 12. 2019 предполагам че трябва да ми дойде на 28. 01. 2020 г. Имам придърпване ниско в яйчниците, подут корем и чувствителни гърди. Въпроса ми към вас е дали сте ползвали Пикозитол и С-фем и помогнало ли ви е?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Според мен ако правите опити повече от година без резултат, едва тогава има основания за притеснение.
До тогава, тези препарати са повече за твое успокоение, че "правиш нещо по въпроса"...

2.   Защо ходиш по доктори, следиш овулация и сама си поставяш препъни камъни по пътя. Просто правите любов, секс нарами го както искаш и нещата ще се случат. Освен, че затваряш пътя си и си тормозиш и така още повече прощаваш нещата. Очевидно сте млади хора, дори и при напълно здрави двойки вероятността да забременееш веднага не и на 100 %. Просто се радвайте на живота да сте двамата, ако след година нещата не се случват тръгни по доктори, пие медикамента но не влошавай сама нещата. Да съжаление това е масово, плануване другият месец бременност. И се почват секс по график и после, защо не става. Много добре знаем колко двойки след осиновяване, след много опити когато им кажат, че няма шанс вече и се примирят и тогава чудото сеэслечва от самосебе си.

3.   Чакай, чакай - за проблем при зачеване лекарите смятат срок над година и половина, две. Първото го заченах на деветия месец. Видяли ли са нещо притеснително при теб или се ръководят само от неуспешните няколко месеца?

4.   Абсолютно нормално е да ни стане бебе от първите опити. Съветвам те да си видиш щитовидната жлеза.

5.   Върви при друг гинеколог. Купи си тест за овулация (не за бременност). И много странно как от 24. 12 следва 28. 01? Имаш ли началните дати на последните 4-5 цикъла или не можеш да смяташ?

6.   Лесен случай. Решим е. Напиши в гугъл. Бог ми даде дете свидетелство и готово

8.   Няколко месеца са нищо, трябва да имате към 2 години безплодни опити, за да преминеш към медикаменти. Как се паникьосвате от нищо си самоунищожавате с медикаменти, не е за вярване.

10.   Помисли и за нещо друго - ранна овулация? При мен беше така. Два пъти правихме опити на 14 ден от цикъл, а забременях на третия опит, когато пробвахме 10 дни след цикъл. А тестовете за овулация на 14 ден бяха вече бледи, т.е. отминаваща. На 10 - 11 ден бяха ярки чертите. Тъй че пробвай и така, спукай се от тестове да провериш кога е! Най-точния момент е когато видиш че на теста чертите тръгват да излизат, т.е. предните дни не е имало овулация и изведнъж почне да показва слаби розови черти. Точно тогава като го направите, сперматозоидите ще имат 1 - 2 дни в теб да вършат работата.
Успех и имате цяла година опити преди да се притесните! Че и повече!

11.   Ако ходиш на фитнес, ще забременееш от раз.

12.   Благодаря ви за коментарите и съветите. Ще се вслушам в тях :)
Гинеколожката ми предписа тези сашета защото имам проблем с единия яйчник и затова каза да ги пия 2 месеца:)
Правих си също така и изследвания за хормоните и резултатите са добри. Относно цикъла ми всеки месец е нередовен смисъл такъв не идва точно на датата а закъснява с 1 седмица понякога и повече. Нормално е да имам притеснения все пак правим опити а не се получават от доста време. Благодаря ви още веднъж :)

13.   Модератори, май не си вършите добре работата. Спрете да одобрявате тъпите коментари на тва лапе с тоя фитнес.

14.   Не сте разбрали още, че дете не става когато искат хората, а когато иска Бог... Затова се смирете и не му заповядайте да ви го сервира. Направете добро дело, ако някого сте обидили, поиграли, презрели, дори и наум за това, че няма деца, ако не вие, то близките ви, помолете искрено за прошка... Хормони и т.н.са връх на айсберга, а причината е винаги в постъпките на хората. Дано сте ме разбрали правилно, а ако за вас това са врели-некипели, давайте напред с лекарствата...

18.   Пикозитол и С-фем не са лекарства, а хранителни добавки, витамини и ако не се лъжа С-фем имаше и мъжки вариант, не е лошо мъжът ти също да пие. Аз пия пикозитол от няколко месеца за регулиране МЦ и ефект имаше още от първия месец, предполагам, че е повлияло и на плодовитостта, но няма как да знам със сигурност, тъй като не съм правила опити за зачеване. Пожелавам успех на авторката!

19.   Повярвай ми не ти трябва бебе. Гледайте си живота, чукайте се, забавлявате се. 100 процента без деца ще ви е по-готино. Аз вече много съжалявам.

20.   Номер 19, лекувай се!