Споделена история от Семейство

Относно самостоятелността
Аз съм авторът на темата ,,Наследство чак на стари години". Осъзнавам, че с право ме нахранихте, защото действително аз бях супер нагъл, да искам да получавам жилище наготово. Но, каква е ситуацията. Аз съм студент. Миналата година(преди да пусна тук темата), бях решил да излизам на квартира. Знаех, че трябва да работя и бях готов на това. Обаче, майка ми и баща ми ми се навикаха, че докато съм студент, не трябва да работя, защото това ще ми пречи на образованието, че е лудост да се изнасям, при положение, че имам безплатно жилище, че на баба ми няма да е приятно, на тези години, да има разделение и други подобни. Ако бяха само те, с баба ми и чичо ми добре, но приятелите ми и състудентите ми са на същото мнение. Никой от тях, който е от София, не живее самостоятелно, а тези които не са, също казват, че не трябва да се изнасяш, ако семейството ти живее в същия град, в който си и ти. Сега, отново повдигнах този въпрос(да живея самостоятелно) и пак реакциите бяха същите - и от нашите, и от приятелите и колегите ми. При този натиск, какво да правя?

Коментари

1.   Как какво - вземаш си решението и се изнасяш. Напълно нормално е да живееш самостоятелно и да вземеш живота си в ръце. Тези, които не работят по време на следването, и след него не работят, ако ме разбираш. Пазарът на труда в момента е такъв, че ти искат на 25 години да имаш 5 години опит на сходна позиция.

2.   Работа и университет се съвместяват много лесно. Не ги слушай другите мамини синчета. Ставай и се изнасяй. Който го е направил, не е съжалил и не се е върнал. В момента ти ги говорят тези глупости, за да не се отделиш от тях. После ще има и друго оправдание, и друго, ще гонят приятелките ти една по една и така.. Познай защо ти пречат? Защото като се изнесеш, ще ти хареса и вече няма да им позволяваш да те контролират, да ти се месят и да ти пробутват евтини манипулацийки. Ще вземеш да осънаеш, че не си толкова глупав и без тях може да се оправяш повече от прекрасно. Разединение, което баба ти няма да понесе!? Така ли му викат вече на нормалното изнасяне от родния дом? Роднините ти са токсични. Колкото по-бързо го осъзнаеш и избягаш от тях, толкова по-добре. В противен случай, те виждам без собствено семейство, на 40, живее при мама и тате...

3.   Да не си и ти във филма - то си е твое, купувай, ремонтирай, но да ти го препишем - никога? Как се вързвате на подобни манипулации бе хора? !? Изнасяй се и започвай да градиш кариера, а след това семейство. Все повече забелязвам как хората са родители, но пречат на собствените си деца да стогнат до това някой ден. Болен народ станахме. Ние сме имали семейство и деца, децата ни да нямат - важното е да са до гъза ни цял живот... :

4.   В предната ти тема №8 ти го е написал авторе!
"подобни семейства, които искат да живеят с децата до гъза им цял живот са токсични и възпрепятстват развитието на личността. Също така, никоя нормална жена не би те взела насериозно - мама, тате, доживот искаш да живееш с тях"
Този натиск за който говориш в тази тема е точно възпрепятстване развитието на личноста.
Верочтно баба ти и дядо ти са притиснали родителите ти по подобен начин и затова те сега нямат собствено жилище, ако се бяха хванали на товята възраст до сега щяха да са си изплатили собствено жилище и това на баба ти един ден щеше да им бъде бонус.
Ти казваш че възрастните не мислели за децата си, ами вече си възрастен /пълнолетен/ помисли за твоите деца, къде ще ги настаниш когато се появят при баба си и при родителите си ли?

5.   Използай времето сега да трупаш стаж, събирай си пари и се изнеси веднага щом можеш. Те сега те прикоткват да не работиш докато учиш. Така ще си още минимум 5 години при тях. После ще започнеш работа на супер ниска заплата, която няма да ти стига - хайде още 2-3 години докато ти дигнат заплатата на някакво нормално ниво. И така на 30 още с мама...

6.   Пишете първо на колко години сте! Бил студент!? Студент може да си и на 40 години, как да се разсъждава по темата? Като имаш условия при родителите си(поне трябва да имаш самостоятелна стая), изкарай си ученето и като започнеш работа, тогава стани самостоятелен. Родителите ти вероятно това имат в предвид.

7.   Пич, изнеси се, като минат няколко години след като се изнесеш, ще ти се иска да си се изнесъл по-рано. Както във вссичко каквото човек го е страх първоначално да направи, разговор с жени, секс, всякакви работи, ще ти се иска да си се изнесъл по-рано.