Споделена история от Семейство

Искате ли семейство и деца?
Вярно ли е, че в днешно време младите хора не искат да създават семейство и деца? Под "млади хора" имам предвид всеки между 18-29 години.

Коментари

1-50 от 53

3.   Не е вярно за всички. Аз самата не искам, много мои познати и приятели също, но още толкова искат и/или вече са сключили брак, имат по 1-2-3 деца и т.н. Повечето ми млади съседи също имат поне едно дете, както и брак.

4.   Искат, но в това безпаричие е много трудно.

5.   Имам засега, дано са живи и здрави. Искам и винаги съм искал да имам. Хем защото съм искал, хем защото е нормален ход на живота. А който си е "самодостатъчен", това са само приказки. Няма такива глупости, това са просто заблудени егоисти.
Обясняват ти колко е лесно и колко праволинейно да създадеш семейство, да не се "развиваш", но именно това е "да се развиваш". Правиш компромиси, жертваш себе си, ставаш по-смирен, по-мислещ за другите, не само за собствения си задник. Това, разбира се, те няма как да го разберат. Сега им е вменено, че трябва да гонят задължително много пари, страхотна кариера, още, още, още. Почивки, развлечения. И какво като ги имат накрая? Да, човек не трябва да е роб, трябва да живее, но този "вечен купон" един ден ще им излиза през носа.

6.   От детето има смисъл само и единствено тогава,когато ще е полезно на обществото и вселената като цяло,когато ще получи такова възпитание,вследствие на което ще е осъзнато самото то в контекста на реалностт и това,което се очаква от него.Колко родители днес подхождат с такова разбиране към създаването на дете?Вероятно са единици,но дори и на тях няма да им се получи,защото Матрицата не прощава никому.

7.   Защото и двата пола ги е страх да не ги прецакат.

8.   Не знам защо, но напоследък един от двамата решава да създаде дете и то само с цел - след развода да има нещо от общата пица (апартамент, кола и прочие)... Тъжно, но факт !!!

9.   Аз лично искам точно това семейство и деца, но проблема е че обществото, жени и мъже са бомбок всички казвам го под общ знаменател макар, че съм мъж всичко е пълно с куври и курвари всичко вече е един измислен свят в който всеки гледа средствата и благата, няма ценностна система, няма нищо всичко това не знам от къде се пръкна явно от тъпите американци ама пък те имат по 5 деца масово нз. и аз тва е нещото което ме спира то няма свястни жени, не стават за нищо повечето се държат като бебета или пък се правят на мъже а за курвенското мислене няма кво да се говори всички са леш обществото е болно включително и аз. И това не е от днес като гледам миналото 50% от приятелите ми са с по един родител въпреки че нашите са си дълго време заедно въпреки проблемитв и незгодите. Е това е моята гледна точка.
М29

10.   Аз съм на 20, приятелят ми на 22, не искаме да имаме деца в следващите 10 години, но един ден с удоволствие бих имала едно прекрасно детенце :) с хората, които са избрали да НЕ създават семейство ги разбирам и уважавам избора, да не забравяме, че планетата ни е пренаселена все пак

11.   Аз искам да имам семейство и дете. И не, защото така трябва или, за да оставя поколение и да има нещо след мен, А за да имам нещо хубаво с мен, докато съм жива. И ще го направя с човек, който много обичам, когато намеря такъв. Не разбирам жените, които лъжат мъжете, че са на хапчета, само за да забременеят лесно от някой, защото "трябва" да имат поколение. Аз съм жена на 22.

12.   Да. На 29 г. съм и имам детенце, а също имам брак и чудесен съпруг. Имаме и собствено жилище. Заплатите ни не са над 1000 лв., но се справяме чудесно. Като си постигнах целта за мечтаната работа просто родих. Според мен всеки иска и е нормално, но наистина в частния сектор е супер лошо положението откъм натоварване и заплащане, а и хората нямат масово жилища, а с 600 лв. заплата не се купуват.

13.   4, циганите от махалата богати ли са, че раждат по 5-6 деца?

14.   8, много неверни предположения. Не съм видяла от разделени хора някой да е глътнал нещо чуждо след раздялата.

15.   Искам всичко, но финансово е непосилно да постигнеш стандартите, които днешното общество налага за гледането на деца. Засега отлагаме с мъжа ми, спестяваме...

17.   Семейство, да - деца обаче, не.

18.   Ами много млади хора не искат, защото не са финансово стабилни и не, не говоря за големи доходи, но просто да гледаш дете и да му осигуриш нормален живот със заплата под 1000 лв е мисия невъзможна.
И не започвайте да повтаряте мантрата за нашите баби и дядовци, които са имали по 3-4 деца. Времената са били други.

Ж 46

19.   Ами женичките искат да си курвеят вече до 35 поне какви ти семейства брат :)

20.   19, мнoгo, ама наистина много мъже са по големи курви и от най гнусните курви сред жените. Прави си сметката кой е по зле... :)

21.   19, коментарът ти е неадекватен, защото курвата си е курва независимо дали е майка или не е майка.
Пълно е с майки-курви, това могат да го потвърдят много мъже.

22.   21, твоят е неадекватен, тотално. Тези жени нали се чукат с мъже "умнико"? Тези мъже, в повечето случаи, знаят, че спят с омъжени жени. А какво ще кажеш за изневеряващите мъже? А за семейните мъже, които изневеряват? (Или вашето не се брои, хаха. Брои се, и то много.)
После все жените са ви виновни, че сте си лесни и не можете да си държите в гащите. Типичните смехотворни оправдания са ви: "Всички жени са еднакви." и "Такава ни е природата." (Да го вадим на всяка, която срещнем).
Никога досега не съм виждала мъж, който да си признае, че е боклук/че е сгрешил. Всички се оправдават с жените, с природата си, ама никой не си призна курвенските постъпки. Така че не на мен тия.

Драги, не се прави на луд и не отричай очевидното, че много ще ти се смеят. Да, има и много жени боклуци, но това не оправдава и не скрива мъжкия курвалък, колкото и да ти се ще. Като видя мъж и ми се повръща, буквално.

В обобщение ще кажа една много мъдра мисъл, която трябва да запомниш: Когато душата е курва, полът няма абсолютно никакво значение.

Дано поне половината си разбрал, не ми се губи време да обяснявам на нечестни и ограничени индивиди като теб.

23.   М23 не искам деца и семейство. Просто нямам желание и не намирам смисъл.

24.   Аз смятам, че човек трябва да изчака толкова време колкото му е необходимо за да бъде сигурен че иска деца. За съжаление при мен не стана така и сега ще си плащам за това. Мисля че човек първо трябва да си поживее, да опита от всичко, да разнообразява, защото това са младини които така трябва да се изживеят. Мина времето когато нашите родители раждаха след като завършват и бързо създаваха семейство. Времената са други, границите са отворени, толкова много неща може човек да види и опита, защото с деца вече е друго. Има друга отгжворност , не може ей така да си хване багажа за някъде или да направи нещо за себе си. Да децата са хубави неща ама и те нарастват и си хващат пътя и ние оставаме сами така че човек трябва да ми сили за себе си преди всичко, защото това е неговия живот.

26.   "А който си е "самодостатъчен", това са само приказки. Няма такива глупости, това са просто заблудени егоисти. "

Ама ти знаеш, защото много ги разбираш нещата, нали?

27.   Не, и не искам в блиските 10 години. Ж25

28.   До 22

Разликата е, че не аз съм се клел във вярност :)

30.   Не мисля, че е вярно. Повечето ми познати заживяха с някого на възраст между 20 и 23, аз също влизам в това число. Още във втори курс вече имахме сгодени, женени и бременни. Говорила съм с приятели по темата, повечето са готови за брак като завършат образованието си, тоест на около 25 години. Аз и сега мога да разпиша, но бих изчакала още някоя година преди да родя, защото искам да завърша магистратурата си и да натрупам поне година стаж. От всичките ми познати има само двама, които не искат семейства.

31.   Жена на 30 съм. Много бих искала да създам семейство и деца. Винаги съм се стремяла към сериозни връзки и отговорни мъже. Ако можех да създам семейство бих го направила много по-рано, но за мен е важно бащата на децата ми да е качествен: сериозен, отговорен, с добро сърце. За жалост много от жените смъкнаха стандартите, не изискват много и предлагат още по-малко, мъжете се разглезиха. Вместо да градят връзка, която изисква целенасочени усилия и отдаденост, всеки търси на хляба мекото.

32.   Тука пак някакви "възвишани" госпожички ни обясняват колко е напредничаво и готино да нямаш деца, а само да ходиш на екскурзии, да се наливаш в заведенията и да си безхаберник. Номер 5 много точно го е обяснила, за което адмирации. Има и една друга категория хора в България, като номер 15, които уж искали, ама вечно спестяват, ще кажеш, че да имаш деца са необходими милиони - по-скоро ми изглежда това на "исках, ама нямам желание".... Това е типично за хората с консуматорско мислене да се стремят първо да се осигурят материално, разбирайте, за тях да се осигуриш материално трябва да имаш едва ли не мезонет, доход от 5000 лв., да си директор на Microsoft едва ли не и като станат на 40 да пробват за дете, от тях да мине, ако изобщо пробват. На кого ще ги оставите тези къщи, коли и не знам си какво, ако нямате деца, няма да живеете 200 години. Много млади не искат деца, не защото не са финансово стабилни, както пише номер 18, мнозина от тях са си доста финансово стабилни, просто отлагат, защото са само по живота или ги мързи, или пък не искат да имат, пак от мързел и от егоизъм също. Виж някоя мастия с размерите на агне редовно си вземат такива, даже някой по 2-3. Типичен пример за отлагащите е номер 10, тя дори да има дълга връзка, не иска да роди на 28 примерно, а около 40, така като й гледам писанията. А "доводът" й, че Земята била пренаселена е нелеп, България не е пренаселена, какво ме интересува Земята? Такива като номер искам да ги питам Вие българи ли сте, към коя народност принадлежите. Ако си мислите, че като родите едно дете сте дали много на държавата или сте извършили голямо геройство, много се лъжете.

34.   23, на 23 не си никакъв мъж, а малко момче.. изчакай поне до 30г.... Знаех си, че тези мнения против семейството ги пишат винаги деца по 25г... очаква се!

35.   Жена на 25 съм, не искам да раждам след като с мъжа ми се равнопоставени. Просто не желая да се връзвам. Нито да си развалям фигурата. Нито друго същество да е по-важно от мене. Харесва ми да си живея живота, да обикалям света, да си имам удобствата и фигурата, което с дете поне на този етап няма как да стане а и близките 5 години също. Да не говорим раждането колко е вредно и опасно, мои приятелки получиха какви ли не здравословни проблеми.

36.   Аз съм на 22г., а мъжа ми на 27г. Имаме детенце на 1г., напълно желано и планувано и не съжаляваме изобщо. Това е мечтата и на двама ни, да имаме семейство и да му дадем това, което ни в липсвало на нас. Любов, внимание, отношение, моменти прекарани с двамата ни родители, понеже и на двамата родителите ни са разведени това ни е непознато. Според мен масово се ражда около и над 30г., защото хората искат да са стабилни финансово, а не защото не искат деца. Другият проблем, който виждам е, че масово се разделят след по-дълги връзки, защото им е омръзнал или си намират друг...
Често чувам коментари как съм родила толкова малка, но за мен това е напълно нормално нещо. Всички жени в семейството ми са родили на такава възраст и имат по 2-3 деца. Огромна фамилия сме и е уникално, когато се съберем всички. За мен децата и семейството са смисъла на живота. По-важно е от кариера и финанси, тях винаги мога да ги постигна ако искам и с деца! Дори сега имам още по-голям стимул да се развивам. Това е моето разбиране. НО.... няма какво да си кривя душата, че парите са задължителни. Ако мъжа ми не взимаше добра заплата нямаше въобще да мисля за деца на този етап. Това е доста голям разход, а всичко е много скъпо за съжаление :(

38.   36, радвам се за теб, нека ви е живо и здраво детето и да си го гледате и да се обичате. Радвай се обаче че мъжът ти изкарва добри пари, иначе ще ви е доста трудно с детето. И само да ти кажа, че това "кариера и финанси, тях винаги мога да ги постигна" е твоя фантазия. Ако беше толкова лесно, всички щяха да имат добра работа и достатъчно пари за почти всичко, което искат. Това обикновено изисква години на учене и труд, както и доста други качества. Иначе ти пожелавам да ги постигнеш.
Жена с 2 деца, кариера и финанси (е, не кой знае какви, но прилични)

39.   Обществата се променят, манталитетът на българина, и на европееца като цяло се променя.
Някой беше споменал беднотия, но ако трябва да сме честни, нашите баби и дядовци и поколенията преди тях са живяли в доста по-голяма беднотия.
С развиването на индустриализацията, образованието, медицината, равенството между половете и редица други неща, хората създават семейства вече в по-късна възраст.
Преди 100 години, българинът (и европеецът като цяло) е разсъждавал по следният начин- Дай да направим 10 деца, че да има кой да помага на полето. Едното може да умре от шарка, другото от туберколоза, ако са момчета ще ги пратят на фронта и я се върнат, я не. Дай да правим, че колкото останат, останат.
Хората са били масово неграмотни, или единствената книга която са чели е била Библията. Жените не са имали права и не са се развивали. Женели са ги от съвсем млади, заради земите които имат, за разплод и тн.
Сега когато има равенство между половете и хората не са толкова закостенели, когато има контрацепция, когато имаш избор на партньори и когато гониш някаква кариера, нещата стоят по друг начин.
Учиш, завършваш университет на 24г. Работиш, гледаш да се издигнеш в кариерата, и докато се усетиш си станал на 30г.
Ромите заради това раждат на по 15г. Защото са неграмотни, без странични интереси, които мислят само за първобитни неща.

40.   До №32
Ти пък каква си, че ще определяш кои да има, кога да има и кои да няма деца? Това е нещо много лично и всеки сам си решава за себе си.

41.   Темата този път е за хора до 29, но реших и аз да пиша, защото видях, че и над 29 годишни за коментирали. Жена съм на 32.
Такива като 5 дали им пука реално на кой какво ще му 'излезе през носа'? Лично според мен - не. Готова съм и да се обзаложа за това. Всеки ден влизащи в сайта сподели.нет, трепнейки в очакване някой да пусне тема, в която да има почва да излеят негативизма, натрупан от злощастното им монотонно битие. Ето и 34номер ведната я разпознах - онази с 'гадната' шефка, онази дето с колегите на работа били обсъждали какво си пишат хората в интернет.
Винаги съм се удивявала на ентусиазма на хора като 5 и 32 да си хвърлят енергията в посоки, в които няма начин да постигнат каквото и да било.
Ей хорица, мислете за вашите носове, за чуждите не се 'притеснявайте' толкова.
Вместо да се занимавате да 'възпитавате' в интернет, гледайте да обръщате повече внимание на децата си, че току-виж утре се окаже, че вече не влизат в мечтания от вас образ...

Този пък дето се бил загрижил кой ще ни наследи имотите и парите... :-) Ами който и да ги наследи нали няма да си ти, душицо, така че дишай спокойно и спри да се 'притесняваш' толкова за имотите и парите на разни хора. Дори на самият теб ти е ясно, че никой не създава дете, защото държавата му има нужда от повече население. Единствената причина човек да създаде дете, е защото го е пожелал. Има хора, които не искаме деца, и това е факт, който просто трябва да приемеш, най-вече за твое добро. Защото колко и да се пъниш и пениш няма да постигнеш резултат.
А да добавя, че тези които искат дете, но отлагат, също не ти е работа да наставляваш и съдиш, хващайки се или не за 'доводите' им, или там за каквото ти е дошло от факса.
Айде приятен ден.

43.   Да на 29 съм с две деца. Вярно е, че с децата е друго. И аз също искам да живея, на екскурзии и ала бала, но и деца исках - имам ги. Пък за екскурзиите, ако намерим начин. Кой казва, че живота е свършил?

44.   Искам, но вече съм на 32, мъж, и не съм имал връзка от 5 години. Не вървят надобре нещата в това отношение. Не общувам с много жени, а малкото, с които общувам, не са подходящи. Не знам къде да търся жени. В сайтовете за запознанства и Тиндър се гледа предимно външността, а не блестя с някаква супер външност.

45.   Не желая да имам деца, защото не искам децата ми да делят една планета с индивиди като номер 32

46.   До 31
знам че тук не е мястото и начина да се запознаем, но бих създал семейство с теб, така те почувствах тук, да не живея вече в София, но съм близо и мястото е повече от прекрасно и с условия дори подобри от софия, ако си съгласна, ще намерим начин да се видим и да направим живота си по красив заедно.

mareid

47.   До кога ще я дъвчите тази тема? Никой насила не ви кара да раждате, който си иска нека ражда. С деца или без деца, света няма да свърши, но да си прекараш живота като егоист, това е най тъпото, това е живот на паразит!

48.   32, номер 15 е. Моите деца ще са тези, на които децата на хора като теб завиждат за възможностите, които имат - дали за обучение в чужбина, дали за собствен бизнес или нещо друго, докато твоите ще си броят стотинките. Но всичко това е добре и точно така трябва да функционира този свят, за да има бачкатори (чиито родители пет пари не са спестили и нищо не са им дали - нито добро образование, нито пари за профилактика на здравето). Не съм казала, че ще са бачкатори в България, може и да берат ягоди в Англия.
Не се притеснявай за доходи, спестявания, имоти и т.н. Ти си гледай децата като циганите, ако искаш. Твоя воля.

49.   Жена, 33г. - не искам деца, харесвам си живота такъв, какъвто е.

50.   До номер 45 Нещо по-умно не може ли да измислиш, може да родиш някое куче ако искаш, да продължиш кучешкия род

51.   Виж какво номер 41, не ми се прави на много възвишана и знаеща, аз никой не наставлявам, просто казвам какви са истинските причини такива като теб да не искат деца - мързел, егоизъм и безхаберие, съчетано с антибългарски нихилизъм често. Никого не поучавам, нито карам да има деца, виж такива като теб постоянно натякват колко си различен и извън стадото като не искаш да имаш деца. А всъщност си един консуматор.
Такива като теб и номер 40 не приемат истината. Може да родите по едно кученце, нали кучета осмислят живота на мнозина като вас.
Не знам дали сте забелязали една проста кореалция, която е навсякъде около мен. Младо семейство си взима малко сладко кученце и следващите 3-5 години тези хора нямат деца. Кучето е заместител на детето в търсенето на близост на хората.

Как очаквате тя да започне да иска деца при подобни обстоятелства? Не е ли доста по-рационално първо да са децата, а едва след това кучето, за което и те да се грижат? Ами по-рационално е, но е по-лесно да разходиш кучето, отколкото да сменяш памперси и да не си доспиваш системно.

Знаете ли, детето ви ще е доста дълго след кучето ви с вас. Не кучето, а детето ви ще е до вас в последния ви час.

52.   Номер 15 много са ти плоски нападките, аз и моите деца не сме дребни душици като теб няма какво да завиждат за някакви материални неща или такива съврзани с кариерата, които консуматорки като теб издигат на пиедестал. Не те знам на колко години си, но ми се струва, че си на над 30...Не знам защо говориш "моите деца", ти ако мислиш, че на 40 може да родиш първото, а второто на 45 да кажем, не е толкова лесно....Такива като теб обикновено изцвъкват едно на 20-25 години и след това се развеждат или разделят с бащата, за да си развяват байряка и да се чукат с разни безхаберници и измекяри или са вечно ненаживели се и раждат след 35 или въобще не раждат. Не случайно изчезваме като народ, прекалено много станаха жените, които ги мързи да раждат и само мислят за себе си.

53.   От номер 45 до номер 50

Аз действително не искам деца , това не беше никаква шега. Причинита да не искам деца е лошият човешки материал в глобален мащаб- не искам децата ми да живеят сред такива хора. А що се отнася до раждането на куче , нямам нито матка , нито яйчници , нито влагалище , за да родя куче. А дори и да бях жена ако имаше малко повече познания по биология щеше да знаеш , че такива кръстоски не се позволяват от законите на Майката Природа.

54.   Мъж на 26 години съм, обичам децата но не искам да имам през следващите 50 години причината е че не знам как и в какво ще ги възпитам За деца ще мисля след като навърша 75 години

55.   Въпреки че нямах намерение да се включвам, а само да попрегледам, самата атмосфера някак ме подтиква да си кажа и аз приказката. Изцяло подкрепям позицията на номер 32, и я поздравявам. Това е за мен здравомислие. Кучкарите са разни и има между тях такива, които действително заместват детето с куче. А има и такива, които изхвърлят кучето в момента, в който се сдобият с дете, попълвайки по този начин популацията на бездомните кучета по улиците. Мъчно ми е да си представя що за родител ще бъдеш, когато започваш с подобна турбобезотговорност. Къде ти е бил акъла като си го взимал това псе? А и дори да ги подарят или продадат, това пак е простотия и безотговорност, защото дори животно като кучето има някаква душевност, привързаност и т. н. и не му е кеф постоянно да си сменя собственика. Тези неща ги пиша не от позицията на отчаян защитник на животните, а за да осмея лицемерието на някои от онези, които взимат кучета... Според мен въобще кучетата нямат място в града. Ама никакво. Хем им е тясно, хем лаят и не са за блок, хем навсякъде е осрано, с извинение.
Но да се върнем на овцете, пардон, на децата. Крайно време е да се помисли и за страната, за Родината. Това, че е зле, че нещата не вървят и т. н. не е причина поредния млад човек да напусне страната, а тъкмо напротив - да остане и да направи нещата по-добри с каквото може. Властта не ти харесва - протестираш, бориш се, събираш партизански отряд, ако трябва. Простотията и чалгата не ти харесва - създай блог, сайт, напиши песен, пей, свири, прави, струвай, събери съратници. Но за да бъдат по-лесно постижими всички тези цели е добре да има повече млади хора! Съответно, да бъдат родени напук на всички угнетяващи и смачкващи обстоятелства.

56.   52, ти и твоите деца нещо постигнали ли сте в живота? Раздаваш "диагнози", та просто питам? Умни ли сте, постижения и образование имате ли, работите ли нещо смислено? Защото ако отговорът на всички тези въпроси е "не", то Вие сте консуматорите - харчите природен ресурс, без да допринасяте за прогреса и еволюцията.

57.   Да, така е в днешно време повечето млади българи нямат деца. От една страна е защото не искат, но от друга според мен сега има много ограничения и пречки пред създаването на семейство и раждането на деца. Също за това много българи да нямат деца са виновни и глупавите разбирания на много хора клюкари - че не е хубаво една жена да роди млада (на 20-25 г. примерно), въпреки че е пълнолетна, защото децата са голяма отговорност и млада майка според тях няма да може да ги гледа, че жените не трябва да раждат деца, ако не могат да им осигурят всичко. Това са ограничения и потъпкване на правата на жените, защото всяка жена има право да роди на каквато възраст иска стига да е пълнолетна и колкото деца иска. Защо? Какво лошо има в това една жена да роди млада и по-рано да се радва на деца, а не да чака цял живот за едно дете. На мен пък не ми харесва тази тенденция жените да раждат възрастни (примерно след 30-35 г.), защото тя ограничава жените и ги кара само да чакат за деца, спира ги да си имат приятели, а колкото по-млада една жена си има приятел, толкова по-добре ще се чувства. Ами, ако слушаме хората и техните глупави монашески разбирания (Децата са отговорност и т.н.), то тогава хората изобщо не трябва да си имат приятели, те трябва да се заточат в манастири, да станат монаси и монахини, да се лишат от всичко в този живот и да умрат сами без обич и семейство. Българите сами си поставяме ограничения с тези наши прекалено строги разбирания и после само се оплакваме, че деца раждат само малцинствата, като че ли те ни са виновни, че нямаме деца. В нашето общество за съжаление има много ограничения, свързани със семейството и децата. Според мен е хубаво да имаш семейство и деца, дори и да не можеш да им осигуриш някои неща, за да не останеш един ден сам, да скучаеш и да няма с кого да си кажеш две приказки. И без това животът ни е прекалено скучен. Едно е да живееш сам, да се трепеш сам и да няма кой да ти помогне, съвсем друго е да имаш семейство, да живееш с хора, които да ти помагат. Не са важни доходите и парите, важно е да не останеш сам, а на децата не трябва всичко да им се дава, те също трябва да имат уважение и да помагат на родителите си, а не само да търсят и да ядосват родителите си. Децата трябва да уважават родителите си!

58.   Да някои млади хора наистина не искат деца, но има и много млади хора, които са асексуални, имат проблеми с общуването, не могат да си намерят приятели и да създадат семейство. В днешно време хората са много затворени и срамежливи. Според мен това най-вече е причината много българи да остават неженени и да нямат деца, а не това, че много хора сега учат висше и правят кариера и затова не им остава време за деца. Това не е вярно. Знам за много българи, които са с основно или средно образование, работят си най-обикновена работа и пак си остават неженени и нямат деца, така че това си няма нищо общо с образованието. Просто доста хора са асексуални и не могат да създават семейства, независимо с какво образование са. Писнало ми е също и от хора, които говорят само за това, че на децата трябва да им бъде осигурено всичко, или пък че всички деца трябва да са силни ученици и да имат висше образование, като че ли висшето образование е задължително. Ами има си ги и силни, има си ги и слаби ученици, не може всички да са силни и учени. Не мога да разбера какъв е този стремеж у хората всички да са еднакви - учени, успели, всички да са нещо повече от другите, всички да са най. Няма що! Като, че ли тези деца, които са слаби в училище сигурно не са хора, не заслужават нищо и трябва само да им се подиграват. А и освен това сега много ходят да учат висше, защото по-лесно приемат за някои специалности, докато едно време са ходели малко да учат висше, защото тогава са приемали много трудно и то само най-силните ученици.

1-50 от 53