Споделена история от Семейство

Искате ли семейство и деца?
Вярно ли е, че в днешно време младите хора не искат да създават семейство и деца? Под "млади хора" имам предвид всеки между 18-29 години.

Коментари

51-53 от 53

59.   57, щом смяташ така, не мислиш ли, че за мъжете важи същото, и то дори в много по-голяма степен. Ако за една жена е добре да стане майка под 25, то за един мъж е още по-добре.

61.   до 59, Не казвам, че за една жена е добре да стане майка само под 25 години. Всяка жена сама решава на каква възраст да ражда. Просто говоря против хората клюкари, които обиждат младите майки, като че ли това една жена да роди млада (на двадесет и няколко години примерно) е нещо лошо и нередно, при положение, че е пълнолетна. Никъде не е писано, че всички жени непременно трябва да раждат след 30 г. По закон не е редно една жена да роди непълнолетна (на 15-16 г. примерно), защото на тази възраст тя вече наистина е малка, за да ражда. Хората в днешно време за съжаление станаха много лоши. Не мога да разбера какво им влиза в работата една жена на колко години е родила и как си гледа детето? Това, като че ли е много важно. Животът си е нейн и детето си е нейно, тя ще си го гледа, да не би хората да й го гледат, та да клюкарстват. Да не би с това, че една жена е родила много млада да им е направила нещо лошо, или пък да не би да е извършила някакво престъпление - все едно е убила някой. И освен това щом една жена е пълнолетна има право да ражда. Кои са те, че да й забраняват да ражда млада. Само законът има право да забранява нещо, а не хората. Щом според закона жената на 20, 20 и няколко е пълнолетна, тогава има право да ражда и точка! Хората не са никои, за да съдят жената за личния й живот и да й поставят ограничения - на каква възраст да ражда и колко деца да има, все едно е извършила някакво престъпление. Единствено и само Бог има право да ни съди за постъпките. Все едно живеем в някаква мюсюлманска държава, та да съдят жените за личния им живот. Аз например никога не съм говорела против жени, които са родили млади, защото това да одумваш хората е невъзпитано и освен това не ми влиза в работата. Искам да кажа на тези лоши хора да си гледат техния живот, да не се занимават с другите хора, а да уважават правото на личен живот и щастие на другите хора, защото който лошо прави, лошо намира.

62.   На едно детр не му трябват скъпи неща , трябва му любов и внимание , игри . Не да му купиш най - скъпия телефон и да щрака . Децата не са като нас , радват се на малки неща . Дори и с много пари , най - скъпия колеж да може да му осигуриш , не е задължително да стане нещо велико , поредния човек получил наготово всичко . Дете имащо всичко , няма стимули в живота . Не е важно да има всичко , а най - вече внимание им трябва на децата . На много хора не им се занимава с деца , това е .

51-53 от 53