Споделена история от Семейство

Не знам
Здравейте, за първи път пиша в форум и се извинявам за всякакви граматически и правописни грешки!
Та няма значение дали съм момче/момиче или годините ми!
Всичко от съвсем нормален даже повече от перфектен живот(излизане с приятели, излизане със семейството, почивки)просто мечтан живот от всички, поне аз така мисля.
Но ето, че не всичко си остава перфектно..
Като гръм от ясно небе всичко се обърна.
Започнаха се скандали в семейството все по-често в продължение на месеци и стигаме до истината която с майка ми сестра/брат искахме да знаем... защо той се държеше дръпнато с нас и не както преди та той изневери няколко кратно!
Да някой от вас ще кажат да случва се някой за жалост са го преживели, да и аз мисля така, че се случват такива работи, но работата е там че просто всичко това е толкова гадно, напрягащо и поради други причини ужасяващо и това както и да го крия от всички мой приятели това нещо си седи в мен и колкото и да казвам че съм добре, може би не съм!
Майка ми иска баща ми обратно, знаейки как ще продължат нещата не към добро, но я разбирам всеки да е бил женен 30 години ще е така!
Обаче аз не искам да се връща защото знам какво е направил и за мен не е нормално!
С това не искам да пробуждам съвест или нещо подобно, просто исках да разкажа на някого макар и анонимно.
Просто ако някой го преживява моля за съвет и не от сорта говори с тях защото не става, и ако някой преживява същото е важно да знае, че не е сам!

Коментари

1.   Баща ти е изневерил така ли? Трудно се разбира написаното. Не се меси в техните отношения. На колко си? Това са отношения между двама, а вие децата да съдите. Оставете да си решат проблемите по между си. Явно вече и ние сте големи, утре не знаеш какво ги ще направиш.

2.   Ако бях на мястото на майка ти, никога нямаше да намесвам децата си в подобен род интимни проблеми, които те не могат да осмислят и преживеят. Разбирам егото на всяка жена, и аз съм жена, не е приятно нещо изневярата. Но така индиректно да се настройват децата, при 30 години заедно, и да, някои мъже изневеряват, не го одобрявам това. Остави вашите да се справят сами с проблеми, в които ти не е хубаво да се намесваш.

3.   Ами така е хората искат странични забежки, ако се правят дискретно не е проблем. Трябва само човек да знае кой му е човекът в живота, да държи на него, но тогава може би изневери няма да има.

4.   Не може да бъде! "Не" е написано ОТДЕЛНО от "знам"!

5.   Как да го разбираме това? Че понеже ти е първото писане във форум, ти е простено да си неграмотен, или как?

Ограмотяването, приятел, се случва в училище и с четене на книги. Наблягай повечко, че положението е плачевно.

6.   ВЪВ форум; някоИ са го преживяли и т.н.т.

7.   Криеш се, но е ясно че си момче, затова трудно преживяваш изневери на бащата. В природата на мъжа е, да разсява колкото може повече сперма, затова по лесно залитат по много жени. Ако е бил получавал всичко в къщи, вероятно не би му трябвала друга жена. Често съпругите се държат като светици в къщи, правят се на свенливи и големи моралистки, а това лишава мъжа от наслади, затова той компенсира извън дома си. Жената(съпругата) трябва в къщи да се държи като курва, а извън дома като светица, само тогава няма да има изневери. Не се вдетинявай, кажи на майка си да му пуска по често, и той ще си стои в къщи!

8.   Как няма да искаш баща си,та ако не мъжа в едно семейство кой друг би бил негов глава?Нали не мислиш,че майка ти ще остане вечна вдовица,защото ако е така-си страшно заблуден/а.Не,че те упреквам,но смятам че грешката за тези изневери трябва да потърсиш в женската част от семейството-майка/сестра ти.Защото никой мъж,ама наистина никой не излиза на улицата с целта да си намери любовница до края на деня.Това е един процес,следствие от (предполагаемите) стресови ситуации провокирани от работа,начин на живот,и най-важното СЪПРУГАТА.Ако тя не си знае мястото,то всичко губи смисъл и по-добре да го няма.

9.   Мисля, че родителите ти не трябва да те занимават с техния интимен живот. Кой с кого е правил секс не е твоя работа, но за съжаление родителите ти са те въвлякли и сега се тормозиш. Кажи им, че не е редно ти да страдаш заради техните грешки и няма значение кой на кого е изневерил, те и двамата са отговорни за твоето спокойствие.

10.   Естествено, жената трябва да е к*рва в леглото и светица в обществото, понеже мъжа щял да ѝ изневери, но пък той може да си позволи да е дърво, понеже го мързи. В такъв случай и жените ще изневеряват. А как не се сетихте, че тя може да прави всичко в леглото и той пак да изневерява? Или той да не може да каже какво иска? Повечето български мъже са толкова ограничени...

11.   Нещата не са толкова прости, колкото ти изглеждат сега.
Ще ти дам пример с моето семейство. Баща ми изнерверяваше на майка ми и в моите очи той беше злодеят. След това пораснах и започнах да виждам и недостатъците на майка ми. Не че го оправдавам, но с нея не се живее лесно - има си своето догматично мислене, не желае да учи нищо ново или да се променя, дори никога не се е поддържала особено като външен вид. Много строго ни възпитаваше и строго съдеше всички, имаше си някакво праволинейно нейно си мислене. Гледайки я днес, доста години след като съм напуснала родния си дом, виждам, че с такъв човек не бих могла да живея. Всичко беше непрестанна драма и ние, децата, бяхме нейната публика. А реално положението беше, че тя цял живот не е работила, винаги се е оплаквала от домакинската работа и всичко правеше с нежелание. Аз също съм жена, също имам дом, който поддържам, едновременно с това ходя и на работа, и никога не съм въздишала колко е тежко, просто защото всъщност не е. Не си представяйте, че майка ми е била свръх домакиня - един път прахосмукачка на няколко дни, да измие, изпере, сготви - нещо, което не отнема повече от 2 часа на ден пряко сили. Другото време - кафенца, клюкарстване с приятелки... Ами, не мисля, че е било кой знае какво, но тя все твърдеше, че е нещастна и изтормозена. Мисля си, че, ако баща ми си беше намерил някоя по-амбициозна жена, животът му щеше да е съвсем друг. Пак казвам, не го оправдавам за изневерите - по-добре да се бяха развели, вместо да им слушам скандалите. От друга страна и баща ми е много кофти тип, агресивен, склонен към много бруталности, изключителен егоист - не е човек, който става за семейство.
С времето се научих на едно - че не трябва да им се бъркам в отношенията. Всеки си е прав за себе си, но децата нямат място в отношенията между родителите.