Споделена история от Семейство

Бебе на 36-7?
Здравейте,

По ред причини с моя мъж отлагахме много дълго правенето на дете, основната от тях беше, че нямахме роднини, на които да разчитаме, че ще ни помагат, а и нашите доходи не бяха добри. Искахме да постигнем финансова стабилност, да изплатим апартамент, да имаме добри кариери... Е, вече всичко това е факт, но не сме на по 20-25 години. Познавам много жени, станали майки и на 40, но малко или много се боя дали всичко ще бъде наред.
Моля тези, които са станали майки след 35-годишна възраст, да ми дадат кураж.
Не оспамвайте темата ми с нападки - нямам нужда от четене на морал или да ми обяснявате, че съм закъсняла. Така се е стекъл животът ми и съм направила най-доброто, което съм могла. Никога не съм искала да гледам деца в мизерия, както съм била гледана аз. Ако не успея да стана майка, също ще живея живота си пълноценно, но все пак ми се иска да се случи и това малко чудо в моя живот. Напълно съм готова и много го искам. Моля за доброжелателни съвети!

Коментари

1.   Не си престаряла , пожелавам ви го , аз родих млада , не е лесно , с две сме , може би с годините ще е трудно , но щом желаете , ви го пожелавам скоро .

2.   Не те упреквам, но какво като едно дете няма всичко осигурено? Ние не сме имали, станахме хора, образовахме се, работим и т. н. Моите родители бяха доста зле в някои аспекти, но оцелях. И да, закъсняла си за първо, колкото и да не ти харесва истината. И не, най-вероятно ако си здрава, не си правила 8 аборта и не пиеш и пушиш идиотската, няма да имаш проблем и ще си износиш детенце. И не, ако не успееш, няма да ти е пълноценен животът, колкото и да се опитваш да го втълпяваш. С тия глупости за "да не живее в мизерия" и животът си мина.
Все пак ти желая да успеете, защото е най-хубавото нещо, но ще го разбереш след като се случи:)

3.   Много са малформациите на плода при късна бременност. Жалко е, че трудно се хващат. Имам позната, която роди ня 38 второто си дете с Даун. Лекарите нямаха никакви съмнения до края на бремеността и сега си гледа увреденото детенце.

4.   Как може да питате за такива неща във форум, въобще други хора. Всеки е различен. Някой може и на 40 да има дете / деца и да няма никакъв проблем с това, друг може да реши, че няма да се справи и на 25... ВИЕ трябва да решите, вие дали го искате, а ако го искате - ще можете. Ако не - тогава ще ви е много трудно...

5.   Не се притеснявайте - въобще не сте престаряла и когато бременността е факт просто трябва да си направите фетална морфология.
Колежка на 46 г. роди нормално здраво дете.

6.   Това, че имало риск детето да е с увреждане - риска го има на всяка възраст на майката, единственото, което може да се направи, е по-природосъобразен живот. В живота нищо не е сигурно, това не е причина да не правим нищо.
Авторке, нали все пак този труд, който сте положили, за да изпратите апартамента примерно, трябва да има смисъл, този апартамент да го наследи някой... Иначе прекаленото материално задоволяване на децата е също толкова негативно, колкото и лишенията. Всяка крайност е негативна.
Дали до около 55-56 годишна възраст ще се чувствате добре и щастливи да отгледате дете - зависи от вас. Може и две деца да имате и на 60 години да не се имате за "стари", а да се чувствате като на 40. Това си е индивидуално. Няма как някой да друг да знае по-добре от вас.

7.   Забременях на 36 и ни се роди здраво момиченце, сега на почти 15... Направих скрининг за Даун, нямаше повод за притеснения и така... Успех!

8.   Не се притеснявай. Ако сте здрави, непушачи, би трябало да се получи без проблем. Едно време жените са раждали, докато са имали цикъл, дори на около 50. Така че който ти казва, че си стара, да си гледа работата. До половин година обаче ако не забременееш, веднага на доктор. Стискам палци.

9.   Има неща като раждането на дете, които или е писано да станат или не. Гаранция никога няма. Всяка жена е различна. Много зависи от физическото и състояние, от начина на хранене, от това дали спортува, дали е в спокойно обкръжение и щастлива по време на бременността. Както има жени, които след 35 физически са абсолютни развалини, така и има такива, които с чисто сърце могат да заявят, че след тази възраст са в най-добрата форма, в която някога са били. Някои раждат и в по-напреднала възраст здраво дете без никакви проблеми - при други пък има усложнения. Всеки случай е различен. Сама виждаш, че има както много примери за жени, родили успешно в интервала 35-45г, така и за обратното. Моето мнение е, че някои неща просто са извън нас и предопределени. Ако трябва да се случи, ще се случи.

10.   Честно казано това е болна тема - мъж съм на 26 и не искам деца , защото ме е страх как ще ги възпитам и във какво. Едно време са ме възпитавали строго И на 40 да стана пак нямам желание за деца . Но все пак на авторката пожелавам да й се усмихне късмета

11.   Аз родих на 36 и всичко беше нормално. Лекарите все ме плашеха и ме пращаха на излишни изследвания, само заради възрастта, без медицинска причина, за да се застраховат, че няма да изпуснат нещо. В един момент ги отсвирих. Не отлагай, действай, по-млади няма да станете.

ПС. Нито съм лежала в болница, нито нищо, само желязото накрая ми беше ниско и взимах допълнително, което се случва на всяка възраст. Родих нормално, за 4-5 часа и си кърмих детето една година.

12.   И жената на баща ми роди на тази възраст. Здрава си е сестра ми.

13.   Класната ми наскоро навърши 54 г. и е родила пъровото си дете на 35, а второто на 38 г. И сина и и дъщеря и са здрави, прави, интелигентни, младежи занимаващи се активно със спорт. Така, че опитайте и не слушайте критиците.

14.   Какво точно ни питаш? Искаш окуражаване, че ще стане и всичко ще е наред? Това не е точна наука и няма как някой да ти обещае такова нещо, ако ще да е най-великият лекар на света. Просто започнете опити, действайте и ще видите дали нещата се получават. Има си тестове за овулация, така че нещата стават с опити, не с писане по сайтовете.
Иначе аз родих второто си дете на 39, жива и здрава е, познавам и други жени, така че е напълно възможно. Сега дали при теб ще е така, само времето ще покаже.

15.   Имам най-прекрасното 8 месечно бебе! Пожелавам ти такова! И ние нямаме никого за помощ-в чужбина сме! Но материално нямаме никакви притеснения!
Ж46 и М50

16.   В моята работа е нещо като традиция да раждаме на повече години. Аз родих дъщеря си на 34, моя колежка роди на 35, а другата ми колежка-на 41. Те вече пораснаха и са хубави и умни момичета-да, и трите са момичета.. Да, наистина и за трите ни това са втори деца, първите сме си ги родили млади и само тая, дето роди на 41 има втори брак-аз и тая, дето роди на 35 сме с един брак. Стига да нямаш проблеми те съветвам да не отлагаш повече. Успех, и дано те благослови Богородица.

17.   Наистина преди противозачатъчните жените са раждали докато са имали яйцеклетки и секс. Така например имах роднина, роден някъде преди 100 години, когато майка му е била на 56! Седмо дете изтърсак. Вече в семейството никой не е и мислел за деца и хоп. Кърмен три години и израснал почти 2 метра човек, живя над 80 години.

Щом природата не ни ограничава, значи няма защо да се притесняваш.

18.   Може би човек на по - голяма възраст е по - отговорен, аз се чудя дори защо бързах да раждам рано, но се чудя дали по - късно се гледа по- трудно детето. А да титам тези родили късно, ползвахте ли специализирана помпщ или забременяхте естествено?

19.   Родих малко преди да стана на 36.
Забременях супер лесно, по напълно естествен начин.За протокола да отбележа, че съм и активен пушач.
Не е късно в никакъв случай.
Просто си прочети коментарите, докато си сама, а като си дойде мъжът ти...ами почвайте активна работа по въпроса.

20.   Само в България ги има тези предрасъдъци. Жената на 40 я наблюдават като всяка друга и за секцио и дума не може да става по света. Започвайте опитите за бебе, консултирай се и в клиника за репродуктивни проблеми. Истината е, че раждането след 40 не е толкова масово, както се изкарва. Шансовете за забременяване след 30 и особено след 35 рязко намаляват. Това, че някоя,е имала шанса са забременее след или около 40 е наистина късмет, по-скоро се случва на тези, които не искат. Изследва се хормонално. При мен антимюлеровия хормон , т.е. яйчникония резерв на 38 вече беше изчерпан. И не е проблем износването а зачеването, защото яйцеклетките намаляват и качеството им е лошо. Стискам ти палци. Има варианти и за донорска яйцеклетка в България. Всеки месец е важен от тук нататък.

21.   Естествено забременях, още на 3 тия месец.
Но над 40 дете се гледа още по- трудно... то тича, скача, енергията не е като на млади години.. отделно разликата в поколенията.. затова деца до 30--35 максимум.. мнението ми е такова, на никого не се налагам, още никой не е избягал от природата..

22.   Аз ще ви посъветвам да не отлагате повече а да действате. И до 6 месеца ако не стане - в клиника.
При мен и инвитрото не помогна.