Споделена история от Семейство

Станах пълнолетна,но за какво?
Здравейте. Момиче на 18 години съм, от сравнително малък град. Скоро навърших пълнолетие, но проблемите с майка ми не спират. Тя никога не ми е позволявала да излизам, до по късно от 19 часа, когато ме извикат за навън дори за 30 мин да е, тя отново не ми дава. Имам по малка сестра, майка ми винаги иска да я гледам, и да стоя до нея. Не съм ходила по дискотеки никога, а и не искам, но искам нормален живот, поне да излизам. Винаги е била против мен. Винаги ме е обиждала, казвала е че съм боклук, че за нищо не ставам, а аз винаги след всеки скандал и се извинявам, защото ми е майка и я уважавам. Но така не може повече. Имам мечта да уча медицина след като завърша, но тя изрично ми забранява да се отделя от нея и да отида. Имам добри оценки, никога не съм я обиждала. Думите които чувам от нея постоянно са:пачавра, боклук, за нищо не ставаш, кой ще те вземе такава, тия 18 ги имаш на хартия, но не и в главата, тъпа си, нямаш права.. аз започнах да се подценявам.. замислям се дали думите и не са истина. Единственото нещо което искам от нея са елементарно излизане, и да си сбъдна мечтата. Не мога да гледам сестра ми по нощите, и винаги да съм до нея, да си играя с нея за да ме пуснат да изляза и то за 1 час. Моля ви дайте ми някои съвет, не знам какво да правя. Ако продължава така, ще направя нещо за което едва ли тя ще съжалява...

Коментари

1.   Тя ти казва нещата, които ТЯ е. Гледай си сестричката ако е още много малка и учи, ако не поне се подготвяй. После си хващаш пътя и това е. Иска да си постоянно с нея, защото си е "жертвала най-хубавите години" за да ви гледа и сега сте ѝ длъжни.

2.   Изнеси се в друг град и една или две години работи, за да имаш да се издържаш. Не знам откъде си, но в областните градове (с изключение на най-големите) работа има, а наемите не са толкова високи.
Майка ти е енергиен вампир, няма да е справедливо да я оставиш да те победи. Тя не заслужава уважение, нищо, че ти е майка. Такива хора не разбират от добро отношение.

3.   Майка ти не е права да те обижда така, сестричката ти какво казва по въпроса . Разбирам че ти се иска да я наглежда . Тя на каква възраст е . Знам че искаш да излизаш с приятели . На 18 си. Просто не й се връзвай на майка ти тя се обижда себе си а не теб

4.   Когато завършиш, отиди в друг град да учиш медицина. Ако нямаш пари и родителите ти не искат да те подкрепят финансово, ти препоръчвам да поработиш една година... отново В ДРУГ ГРАД и след това да запишеш да следваш.