Споделена история от Семейство

Искам да осиновя дете
Здравейте, единствения начин да имам дете е осиновяване. Подадохме документи и чакаме, но съм много притиснена какво ме очаква. Моля , ако някой е минал по този път да сподели как протича процедурата. Б лагодаря

Коментари

1.   Едно трябва да знаеш за процедурата. Преди можеше да си избереш дете, сега не. Така че те чака изненада при всички случаи. Така осигуряват осиновяване на циганчетата, които иначе българи не искат да осиновят. От опит говоря. Не че искам да те откажа, но гена си е ген.

2.   Ако мога да го опиша накратко, то е, че се чака много. В началото изискванията бяха да е под 3 годишна възраст и да е от български произход. Мина година и нищо, измина още една и отново нищо. Тогава наши познати, преминали през същия път ни посъветваха да напишем, че няма проблем да е от ромски произход , но ако няма типичните за тях черти.
След 1 година ни звъннаха да ходим да видим едно детенце. Беше на 8 месеца и от ромски произход. Изтръпнах. Нямам против да отгледам такова дете, но вписването му в общественото би било доста трудно. Можеше да го видим още в същия ден. Е, нямаше абсолютно никакви белези, с които да я помислиш за ромка. Светла коса и кожа, тънки вежди. Още в първият момент щом я видяхме знаехме, че това е нашето дете. Задвижихме веднага документите. Това беше най-дългия един месец в живота ми.
Ако искаш да знаеш нещо конкретно, питай, така не се сещам какво друго да споделя.

3.   Моля те осонови мойте две :Д

4.   Благодаря за коментарите

5.   Успех авторке

6.   Не, не е единственият. Донорска яйцеклетка. Препоръчвам.

7.   Коментар 3 е провокация!

8.   Жената сигурно е опитала с донорска яйцеклетка, пък и колко изоставени деца има!

9.   номер 7, нарича се сарказъм или ирония, но явно не всички я схващат :-)

10.   Номер 6, и за чий ти е тая яцеклетка, ако нямаш матка? Мислете малко бе, тия глави не са само за прически.

11.   А някой знае ри нещо за сурогатното майчинство в Украйна. Има ли такива, които имат опит?

12.   10, аха, ти и знаеш цялата анатомия! Акъл, та дрънка!