Споделена история от Семейство

Какво да направя - чувствам се необичан от семейството си
Мъж съм на 24 години, работя и спортувам. Не мога да кажа че имам хубав живот, чувствам се необичан от семейството. Живея при майка ми, но общо взето ме използва да и помагам за сметките. Никога не ме пита как съм, добре ли съм, когато се прибера дали съм вечерял, дали имам проблеми, никога не ми звъни по телефона. Баща ми е същия той също ми звъни само и единствено ако трябва да му услужа някой лев. Когато си пусна фб понякога гледам снимки на майка ми и сестра ми, гледам как и правят подаръци а на мен няма кой. Не завиждам няма за какво. Просто е тъпо да гледаш отстрани че те игнорират и използват а ти нямаш необходимите финанси за да се изнесеш и почнеш нов живот далеч от всички. Искам като цяло да се изнеса но нямам големи финанси това е големия ми проблем, разчитам само и единствено на себе си. Тъжно ми е защото нямам на кой да споделям. Надявам се един ден да имам семейство и да им дам това което на мен не са ми дали любов

Коментари

1.   Първо, ти сам си стигнал до решението на своя проблем - трябва да се изнесеш. Не знам за какви финанси говориш, но според мен това е оправдание. Аз самата съм се изнесла на 19 г. с 80 лв. в джоба и предпочитам 100 пъти да живея на общежитие или квартира с чужди хора, от това да живея на 24 г. с нашите.
Правилно разсъждаваш иначе. Нямаш работа там. Време е да отлетиш, да започнеш сам да поемаш отговорности и да си намериш приятели. Не знам иначе какво толкова искаш да споделяш, но един съвет ако искаш да имаш някога приятели - споделяй радостта си с тях, проблемите запази за себе си

ж35

2.   Номер 1 е права. Аз също съм живяла на общежитие, след това в споделена квартира. При теб общежитието не е вариант понеже си вече на 24. Затова, ако имаш чак такива финансови затруднения, намери приятел с когото да се изнесеш. Има ли как да не плащаш сметките на вашите? Все пак за да се изнесеш трябва да имаш някой лев, не да си харчиш парите по тях. Иначе става затворен кръг и никога няма да имаш тази възможност. Според мен не е редно изобщо да те карат да плащаш. По проста логика, трябва да оставиш детето си да си стъпи финансово на краката, за да се изнесе, не да чакаш само да му прибираш парите и да го използваш. Така заличаваш шансовете му един ден се изнесе и да стане самостоятелно.
Още нещо - тези нежности, които ги очакваш от тях, по-скоро е редно да ги получаваш от жена си, не от майка си. Струва ми се че вашите не се интересуват много много от какво е най-добро за теб, какво мислиш и как се чувстваш и може да имаш проблеми с тях за в бъдеще. След изнасянето, не ги оставяй да те цедят за пари или да ти се месят, че ще останеш сам.

3.   Нали казваш, че помагаш на майка си със сметките. Е може би ако се изнесеш на квартира, твоите собствени финанси ще покриват твоите собствени нужди. На 24 години един мъж има нужда от лично пространство. Това също е част от порастването.
Ако пък ти е чак толкова болно, поговори с майка си. Аз май усещам, че те не виждатв теб порастнал човек и може за това да са по-студени.
Все пак и разговорът и изнасянето са важни.

4.   Наще са разведени, истината е че и баща ми ако не му звънна няма да ми се обади, не сме говорили 2 месеца, с майка ми сме само на здравей и това е от няколко години. Надявам се догодина вече да съм се изнесъл