Споделена история от Семейство

Какъв тип баща е мъжът, според възрастта си?
Въпросът ми е към двата пола: смятате ли че възрастта на мъжа в която става баща е от значение или зависи повече от човека. Чувала съм неведнъж че по възрастните бащи не им се занимава физически с деца, при по младите пък го има психическата основа и това че невинаги се чувстват готови за това. Вие какво мислите, какви са ви наблюденията?

Коментари

1.   Според мен си зависи много от човека, но има изследвания, че децата на възрастните мъже имат после по-голям шанс за успех в живота, но може би е просто, защото са имали повече време за децата си и не са поставяли работата и кариерата, приятели на първо място.
Съпругът ми е на 50 . Имаме две малки деца под 3 г. възраст. Това за него е втори брак и мога да кажа, че е много добър баща...когато е при семейството си. За съжаление прави същите грешки като при първото си семейство според мен и поставя на първо място работата, властта, кариерата и парите. Иначе синът ни го боготвори и честно казано не мога да му намеря косур като баща, макар че никога не е помагал с неща като памперси, млека и такива неща, но има ясни принципи във възпитанието, строг е и любвеобилен в същото време, добър пример като поведение - учтив, не лъже никога, може да контактува с различни хора и се отнася добре и към последната чистачка. Аз обаче не съм го избрала заради възрастта му, а въпреки възрастта му, от любов. За мен това трява да е основата на едно семейство, а другото са подробности
Виждам иначе много добри бащи на моята възраст, тъй наречените Милениъли. Грижат се за децата си, отменят жените в много неща и са много ангажирани във всичко, свързано с децата, дори прекалено....

2.   Не е до възрастта, а до приоритетите, начина на мислене и сърцето (ако има такова).

Моят баща е бил на 37, когато съм се родила. Единствено дете съм.
Истинско чудовище, което не заслужава да бъде наричано "татко". Истински боклук в пълния смисъл на думата.

Сега някои ще ми скочат, че "родителите са наша кръв и каквото и да са направили, трябва да им прощаваме" , но очевидно тези хора са имали късмета да се родят у свестни родители. Други не сме го имали и собствените ни майки и бащи ни опропастиха бъдещето за ЦЯЛ ЖИВОТ.

3.   Родил съм се когато баща ми е бил на 40 години.
С нищо не му се занимаваше. Никога не ме е водил на риболов, кино, игра на топка, някаква занимавка, майсторене на нещо, каране на кола в някоя стара нива и подобните им неща, които правят баща и син.
Спомням си един път с 300 зора го накарах да ме научи да играя на шах. Тогава май бях на 16-17 и ме беше срам пред приятелите, че не владея тази игра, а те я знаеха от бащите си.
Сега съм към 30 годишен и до ден днешен усещам как в някои типично мъжки майсторлъшки работи не ме бива, просто защото в ранна детска възраст не са ми били показвани.
Сякаш по-младите родители са по-активни, но монетата има две страни. Всичко е до човека.

4.   На повечето мъже не им се занимава , за тях жената е длъжна да си гледа децата , те малко могат да си поиграят или да ги приспят .

5.   Номер 2 това е самата истина за съжаление .. има хора от които просто не става да са родители

6.   Има различни типове хора и това не зависи от възрастта. Някои още на 20 години са отговорни и са готови да бъдат родители, а други и на 45 не са се наживели. Има и енергични, и мързеливи. Да, в 20-те години вероятно по-лесно се издържа на недоспиването, но и на 40 човек може, стига да го иска. Неоспоримо е, че мъж на 35-40 години може много повече да допринася за семейството финансово, но това се отнася и за жената. В общи линии, човек трябва да си подбира партньор, с който си подхождат, но и се допълват. Масово в България мъжете считат, че "помагат" на жените, а всъщност детето е общо и се изисква участие 50/50 или според възможностите. Дори мъжът да носи по-голямата част от приходите (което, по мое наблюдение, отдааавна не е така), това не му дава право да оставя всичко на жената и тя да не може да си почине, защото, видиш ли, не ходела на работа.
И, макар темата да не е за това, съветвам всички жени да си подбират партньорите, за да не се чудят дали точно във възрастта им е проблемът, ако не стават за бащи.