Споделена история от Семейство

Какъв е проблемът с дъщеря ми?
Имам дъщеря на 23 години, мъжкарана е. Колкото и да се опитвах да я приобщя да показва женското в себе си не успях. Може би трябва да започна от начало: Като дете тя винаги е била мъжкото момиче, искаше да и купуваме момчешки играчки, сърдеше се когато и купувах нещо дамско. Това се отнася и за дрехите, ставаше война в къщи колкото и да се опитвах да я накарам да носи рокля. Все дружеше с момчетата, риташе топка, цапаше се, все едно момче има вкъщи. Тя е хубаво момиче, красива, нежна, не знам защо и къде сбъркахме като родители. Отрасна, научи се да ни държи далеч от нейния живот, по принцип е затворена, няма много приятели. Веднага след като завърши се хвана да работи. С парите си купи кола, една от най-големите и мечти. Всеки уикенд нещо и ремонтира пред блока. Иначе живее в наш апартамент, самостоятелна е и сама се издържа. Още след като навърши пълнолетие поиска да се откъсне от нашите доходи. Ето го и проблема, който ме притеснява като майка, дъщеря ми е вече на 23 години, но все още не е имала сериозна връзка с момче. Вижда се с двама приятели, но те са само такива. Откъде знам, ами познавам родителите и на двамата - единият е по-голям и вече има съпруга, а другият сериозна приятелка. Остава моята щерка, която изобщо не си търси гадже. И то как да си намери, като все се занимава с едни мъжки работи, коли, части, изобщо не се облича като дама, грим не използва. Слага едни дънки, суичър или кожено яке, а кецовете и грубите боти са и запазена марка. Все и викам, че вече и е време, но тя само ми се смее и ме изолира. Казва то всичко ми наред, че само гадже ми притрябвало. Миналата седмица реших да организирам семейна вечеря и да поканя сина на една моя много добра приятелка, който е свободен. Много добро момче е, щерка ми пристигна у нас на гости и аз веднага ги запознах. И понеже малко ми седяха дръпнати и на разтояние един от друг реших да се опитам да ги сближа (малко прекалено от моя страна). Тук дъщеря ми избухна, разкрещя ми се ти тук си ме поканила само за да ме сватосваш ли? Използва някои груби реплики и демонстративно напусна къщата. Срам ме хвана от държанието и, а пък за момчето не ми се мисли какво ли си е помислило за нея. Отидох при дъщеря ми в апартамента да и повдигна въпроса защо така грубо се държи. А тя ми каза Забранявам ти да ме сватосваш с когото и да било. Като толкова си го харесваш вземи си го ти!? Казах и да не ми говори така, все пак съм и майка, да спре да гледа живота като дете. Вече е голяма жена, трябва да мисли за съпруг, деца време и е. Ако чака няма да се задоми, но сякаш я обидих. Вдигна лют скандал, каза да не и се меся повече в живота и да не гледам на нея като на кобила за разплот. Да, точно този израз използва... И аз малко прекалих с викането, попитах я знаеш ли че все още се намираш под нашият покрив, а тя ми се изсмя, взе си якето и изчезна някъде с колата. Избягва ме, сменила е ключалките на апартамента, телефона и е блокиран нямам връзка с нея вече 4 ден. Не знам какво да я правя и защо така се държи. За това и се принудих да пиша тук, вече нямам идея как да се оправям с дъщеря си. Никога не е била проблемна или избухлива, отстоява своето но този път сякаш ме изхвърля от живота си. Аз съм и майка, не бива така да се държи. Посъветвайте ме.

Коментари

1.   Дъщеря ви е лесбийка, най-вероятно си има и приятелка, вие просто не знаете. Оставете я да си живее живота, няма да я промените, най много наистина да прекъсне всякакви взаимотношения с вас. Имам много познати в сходни ситуации.

2.   Не виждам нищо лошо да се интересува от коли, да си прави своята и да носи кецове. Аз също правя тези неща, но това понялога е плюс, защото това е темата на разговор на почти всяко момче.
Минавало ли Ви в през акъла, че може да не харесва мъже просто? В което няма нищо лошо. Дайте й време, оставете я сама да ви потърси. Притиснали сте я и тя е избягала, не е приятно родителите ти да те сваъосват с някого. Все едно не можеш да се справиш сам с тази задача. Ще Ви потърси, просто е ядосана.

3.   Ти си една досадна ограничена жена, а дъщеря ти е лесбийка, отвори си очите!

4.   Дъщеря ти може да е лесбийка. За най-добрата ми приятелка знам, че е такава. И тя е мъжкарана и аз съм единствената и приятелка момиче. От година си хвана едно момиче и живеят отделно. То и аз съм мъжкарана ама не чак като нея и съм била с едно Момче. То и аз щях да се подразня, ако майка ми се опиташе да ме събере с някой. Ако не и се месиш толкова в живота може и да си хване момче. Сега може тея неща да ги прави и на инат от тебе. Аз на бала бях с рокля, а тя изобщо била ли е тогава? С тея нейни неща поне ако си хване момче, ще е някой свестен Мъж, а не женчо, който не знае как да живее и как да изкара някакви пари.

6.   Проблемът не е с дъщеря ти, а с теб.

Вместо да се опитваш да я правиш на нещо, което не е, вземи да се научиш да я приемаш такава каквато е. Срам трябва да те хваща от твоето държание и проява на неуважение към нея. Ако майка ми се отнасяше така с мен, щяхме много бързо да си развалим отношенията. Добре е направила, че те е отрязала. Съгласна съм с думите й. Това, че ти е дете, не ти дава право да се мъчиш да я променяш и да я контролираш. ''Вече е голяма жена, трябва да мисли за съпруг, деца време и е'' Като е голяма, я остави да си взима сама решенията за живота. Ще си мисли за каквото си иска. Може би просто харесва жени? Или не, не е твоя работа да й се месиш.

Ти си сбъркала и ако държиш на детето си наистина, ще се замислиш малко и ще се опиташ да оправиш нещата с нея.

7.   Здравейте! Мисля, че осъзнавате, че сте прекалила с опита за сватосване. Дъщеря Ви е голям човек и може сама да прецени как да подрежда живота си.

8.   Дъщеря ти е вече пълнолетна и независима и е глупаво и дразнещо да и се бъркате в живота. А това пък да сватосвате човек в 21 век е направо...
Така, че спри да се бъркаш, защото единственото, което ще постигнеш е да накараш дъщеря си да се отдръпне и да се отчужди от теб. Не би искала да скъса всички връзки и да не иска да те види, нали?
Така, че остави я да живее така както на нея и харесва! Това е НЕЙНИЯТ живот и можеш само да я подкрепяте, но не и да и казвате как да го живее.
Знам, звучи неприятно, но е така. Един ден децата порастват и трябва да ги оставите да разперят криле, а не до 40 да ходите след тях и да си налагате мнението. Защото единственото, което ще постигнеш е, да и писне, да спре да контактува с теб и накрая да те намрази.
Познавам човек избягал в чужбина заради такива властни родители! Едва ли искаш това.

9.   Груба грешка, до днес не сте ли разбрали, че родителят е наказан да приема детето си каквото е, когато навърши пълнолетие, а и преди това. Впрочем както детето е наказано до пълнолетие, а и след това да приеме родителя си какъвто е. Вие искате дъщеря по свой вкус, тя майка, която да я разбира. Мислите доста ограничено, "майка съм й, трябва да ме слуша", това у вас казарма ли е, какво? С това еснафско мислене до никъде няма да стигнете, но честно казано на тези години, впрочем моите, едва ли ще се промените... Животът ви е дал тази дъщеря, приемете я каквато е... Може да е трудно, но трябва, иначе животът учи сам, но тогава много боли.

10.   Та може да е казала "разплоТ", ама се пише "разплоД"!
Тя е на 23>18!

11.   Историята е така написана, че да предполага отговори, че момичето е еди каква си.
Историята е натъкмена. Няма майка днес, която да тръгне да пише такива глупости.

Изчетох темата и си викам, сега, по отговорите ще позная, измислица ли е или да.
Измислица е.
Просто някой тук непрекъснато ни бута към истории са обратни.
Което е идиотско!

12.   Като прочетох какво е писала авторката - нека и аз да се включа - мъж на почти 27 съм. Гадже нямам добре че майка ми засега не се е бъркала в живота ми. Живея самостоятелно.Дъщеря Ви според мен е лезбийка, не я обиждам но май е така и по горе ти го казаха.

13.   Първо, твърде много си врете носа, където не Ви е работа! Дъщеря Ви е на 23, абсолютно самостоятелна, нямате никакво право да ѝ се бъркате толкова в личния живот и да ѝ казвате, че трябва да си хваща гаджета, да става майка и т.н. И второ, тя най-вероятно е хомосексуална, а и да не е, отново не означава, че трябва да става крава за разплод и слугиня на някой тъпанар от толкова ранна възраст. Тя е на 23, по дяволите! А Вие ѝ говорите за деца и семейство, оставете я на мира!

14.   Поведението на дъщерята е съвсем нормално, ненормално е поведението на майката. Насила хубост не става, вече сме в 21 век, така са женели младите през миналият век, със сватосване, няма не искам, няма неща!? А отворковците веднага констатират, дъщеря ти е лесбийка, големите специалисти!? Като не познават човека, нямат право на квалификации. Момичето е пълнолетно и само то разполага със живота си!

15.   Ще повторя някои коментари, ама...
понеже съм виждала женски хей-двойки, залагам и аз на факта, че дъщеря Ви се увлича по себеподобни, и в случай на създадена връзка, тя е "мъжа". Имам колежка в университета, обратна е, заявява го открито, водила е и гаджето си.Ми половинката й е точно това, което описвате Вие.
Сблъсквала съм се и с такова парти преди време, в едно заведение, ми...
А с този си акт на сватосване, така сте пресолила мандажата, че няма и накъде повече.Първо, дали ще е на 23, 33, 43, 53, 103, тя е отделна личност. Винаги ще Ви е дете, но е съвсем отделен човек, който, на всичкото отгоре е и самостоятелен (похвално е това). И съответно кога и дали ще създаде семейство е нейно решение, не Ваше. Това, че й е "дошло времето" и "какво ще кажат хората" е такава тъпня, че няма и накъде повече.Допуснала сте ОГРОМНА ГРЕШКА.Не тя трябва да Ви се извини за поведението, а Вие на нея.
Преди 20 години майка ми постъпи по същия начин.
И ме загуби безвъзвратно.

16.   Не е задължително да е лесбийка... но и да е не в ваша работа. Вариантите са стотици - несподелена и неизживяна любов, може да е била наранена и да не желае на този етап нова връзка, може да не намира нейният тип мъж, може просто да не й е време. Вие как решихте, че й е време? Защо я притискате? Това си е нейният живот! Хората се влюбват и на 40. Няма строго определен път, по който да се движим, няма такова нещо като "време е"! Или си готов за нещо или не си! Дори може да си има някого и да го крие от вас, защото после идват въпросите за внуци, за съвместен живот. Оставете я на мира да живее както си иска, защото не за 4 дни, а с месеци няма да я чувате.

17.   Чак не мога да повярвам, че в наше време още има такива родители-задръстеняци! От кой век и е от коя паланка идваш ти, авторке? Само тази дума задомяване звучи толкова старомодно и еснафски! Като сватосването ти- тъпо и нескопосано! Дъщеря ти е пълнолетна и свободна да живее както иска. Ти я изкарваш все едно е някаква залежала стока, никой не я желае, та си тръгнала да ѝ намираш мъж, някакъв мухльо е и той, щом се е оставил така да го сватосват. Гледай си там къщата и не се меси в нейния живот. С мъже ли ще ходи, с жени ли (най-вероятно) тя ще си решава. Колкото до апартамента ВИ, ако и го натякваш, ще направиш така, че да излезе на квартира или да се махне в чужбина или в друг град и ще ревеш после.

18.   Темата е писана от мъж, който мисли, че всяка жена задължително трябва да бъде семейна жена и майка.
Иначе подкрепям повечето изказани тук мнения, но най-вече номера 14, 16 и 17.

20.   Не знам как да ти го напиша ама май дъщеря ти е хомосексуална.