Споделена история от Семейство

Продължава да залага...
Здравейте хора... Имам проблем. Във връзка съм с прекрасен човек, както се казва на ръце ме носи, всичко прави за мен и го обичам безкрайно много, но нищо не е напълно идеално в този свят... Има зависимост към хазарта и това е единственият му минус, но в интерес на истината е от доста плашещите минуси. Залага на футболни мачове в интернет и не мисля, че изобщо има намерение да спре. Буквално ми е казвал "искам да спра, но в същото време не искам".

Много пъти съм му говорила, че както сега залага по 2, 3, 5лв., така в един момент ще станат по 10-20, след това по 100, 200 и така ще им изгуби края, което се и случи преди време. Че един ден може да завлече и мен с него, и близките му, че и детето ни ако стигнем до този етап. Преди около половин година ми беше обещал, че спира. Е, така хубаво си удържа на обещанието, че загуби в рамките на 2 месеца около 1500лв. и естествено след като разбрах, че ме е излъгал доста му се накарах и му наговорих доста грозни неща, доста крайни, за това какво може да се случи с живота му, и то всичко с цел да се замисли и да спре, което имаше някакъв ефект... но не и пълен.
От тогава намали сумата до 30-40-50лв. на месец, което мен лично отново не ме устройва, защото знам, че е зависимост и го бута отвътре да го прави отново и отново и в един момент съм почти убедена, че отново ще се изхвърли и ще започне да залага големи суми. Той реално не знае, че го следя (знам му паролата в този конкретен сайт). Това е единственото нещо, за което го лъжа и крия, но го правя за негово добро... и много се надявам, че няма профили, за които не знам...

Моля ви, ако някой е бил в подобна ситуация, дайте ми съвет. Не знам какво да му говоря, как да му го говоря, така че наистина да чуе, да спре. Знам, че хазарта е болест и искам да му помогна да я надживее. Знам, че бихте ми казали да го оставя, но вие бихте ли, след като си имате всичко? След като извън тази тема дори не се карате с този човек, след като освен всичко друго сте и като най-добри приятели и сте си всичко? Бих го оставила, ако нещата станат наистина крайни, но на този етап просто искам да му помогна и то не защото аз се дразня от това, а защото не искам да си съсипе живота. Защото е млад, защото е добър човек и може да постигне много, а това постоянно го дърпа назад!
И двамата сме студенти, ако има значение възрастта. Благодаря ви!

Коментари

1.   да отива на психолог иначе го зарязвай и не си губи живота

3.   Трябва да потърси професионална помощ.

4.   Бил съм в подобна ситуация и спрях 2004г.

Оттогава не съм залагал и съм спрял абсолютно всякакъв хазарт!

Как става?

Взема се твърдо решение да спреш и повече не го правиш!

Сега, ако той не го направи сам, трябва да се опиташ да му помогнеш.

Аз на твое място щях да му кажа, че не приемам никакъв хазарт, дори и 1 лв да заложи! И че, ако го направи - моментално го напускам и приключваме!

И ще го направя действително! Не само да заплашвам и да говоря празни приказки!

А за каране и мърморене- нямаш право да го правиш, защото не си му съпруга!
Като станеш такава, тогава можеш да му направиш забележки(въпреки, че и тогава не е желателно)!

Сега сте само гаджета, затова не му говори повече нищо на тази тема, освен ултиматума за напускането!

Ако той действително държи на теб - ще спре! Ако не - значи това не е твоя човек, това не е твоят мъж, това не е твоят съпруг!

И не се подвеждай по това, че в момента другите неща ти изглеждат ОК! Това не е достатъчно. Докато не изядеш една торба сол с един човек и не го изпиташ в трудни ситуации - не знаеш дали това действително е твоят човек!

6.   И моят т. нар. приятел залага по 5-10лв на същите футболни мачове.
Не правя проблем, защото не искам да го притискам, но и аз съм против.
Стискам съм му палци да спечели, обаче той губи повечето пъти. Засега има мярка и се ограничава по толкова.
НО... лошото е, че единствената му мотивация да "печели" пари е това. Прави го, за да си "покрива" разходите и греда да изкара по 100лв седмично. Радва се като малко дете на печалбите.
Не знам дали трябва да започвам да се тревожи, защото буквално няма друго желание да се развива.
Казва "стига ми с тези пари да мога да си покрия разходите".