Споделена история от Семейство

Работа и личен живот
Ще съм признателна да си кажат мнението жените. Особено ако има някой опит със следното:
С моят приятел живеем заедно от около година. Връзката ни е сериозна. Той работи дълги часове и се прибира късно, например в 21, 22, 23, дори към полунощ (по-рядко). Съботите и неделите също понякога работи. Естеството на работата му позволява да прави това. Не е по задължение. Знам, че по жени не ходи. Работата е там, че вечерите редовно си седя сама, вечерям си сама. Особено това с вечерите, хранейки се всяка вечер сама... започна да ми тежи някак си. Знам, че има различни семейства и различни навици, но аз се чудя това ако продължи и занапред така дали няма да се превърне в пукнатина във връзката и тя в крайна сметка да се счупи? Дори и причината, която изтъквам да не говори за проблем във връзката.
Ако има и дете един ден... Не знам. Представих си се как ще ходя на работа, готвя, чистя и дете да гледам сама. Таткото ще се прибира само да спи вкъщи. Питах го занапред така ли ще е все? Той " ще видим". Това сами се досещате не е отговор на въпрос.
Вие какво мислите като цяло?

Коментари

1.   За кратко време приятелят ми се беше хванал на някаква работа, която изискваше редовно да виси до около 23:00 часа. Не живеем заедно, което допълнително ограничаваше времето, което прекарвахме заедно. Налагаше се да се виждаме по нощите, тъй като аз бях на работа през деня. Беше адски неудобно, изнервящо и досадно. Едва можехме да изгледаме половин филм заедно и клюмахме. За разходка, излизания и т. н. - абсурд. Започнах да недоволствам, карахме се и не знам дали това имаше толкова ефект, колкото че самата работа и шефовете бяха кофти, но след половин година напусна.
От друга страна имаме приятелска двойка, в която мъжът работи от 16:00 до към 02:00, а жената си е със стандартно раб. време. Не знам как успяват да направят каквото и да е, но той поне се опитва да се прибире за вечеря, когато може. Все пак за мен си остава непонятно и крайно неудобно.

Единственият начин е директен и твърд подход, но без истерии и скандали. Хващаш го и говорите какво може да се направи, какви компромиси сте склонни да установите. Наистина звучи малко прекалено не само през седмицата, но и през почивните дни? ! Разбира се, зависи от парите, ако има някакви задължения или не може да си намери друга работа, затова казвам да подходиш с разбиране, но си в правото си да защитиш връзката си. Ако няма финансови проблеми, по-притеснителното е, че за него този начин на съвместен живот изглежда нормален.

2.   Щом си сериозна, трябва да говориш с него и да изискаш да си приоритет номер 1 за него. Доколкото разбирам, той доброволно остава допълнително, т. е. работи в офис, не е полицай или лекар, за да работи такива часове, работата му не го оправдава.

3.   Не се шашкай, аз работя от 08:00 до 15. 30 и петък от 08. 15 до 14. 45 тъй че не се пренатоварвайте с доста работа

4.   И какво толкова работи гаджето ти? Каква е тази работа от ранни зори до късна нощ? Всички хора се прибират навреме, а той не! Обоснови се!

5.   Ако е временно става, но за дълготрайна връзка този график за мен не работи. Говорете и го променете.

6.   Ако имате дете ще е проблем това. Може по-късно да си смени работата. Иначе аз обичам да съм сама и на мен няма да ми пречи много.