Споделена история от Семейство

Объркана
Здравейте реших да пиша тук за съвет от непознати хор, за моята ситуация в която съм тъй като близките казват, че аз съм виновна.
Омъжена съм от 5 г. иначе сме заедно от 21 г. имаме дете на 5 г всичко беше много добре между нас допреди 3 г. Работя в частна фирма в която повечето колеги са по въздрасни и след като се върнах от майченство разбрах, че имаме нов директор и нов отдел. Всичко беше ок до момента в който ми се наложи да замествам секретарката на шефа за 6м. Той започна да си позвалява дости свободни неща, аз го предупредих да стои по настрана и ясно дадох да се разбере, че не ме интересува. Първо през обедната почивка не излизах, но не желаех да оставам насаме с него започнах и съсем случайно няколко колеги от новия отдел пиеха кафе на бензиностанцията като мен. Започнаха да ме канят да ходя с тях и аз се съгласих говорихме, смеехме се всичко в границите на нормалното. И януари 2018г точно на Атанасов ден шефът ме извика и ми връчи документ за писменни обяснения, че дисциплинарно ще ме уволни за нарушаване на дисциплината и несправяне с работата. Аз подписах веднага си наех адвокат естествено се стигна и до съд. Докато ми излезне делото шефът ми пращапе хора до вкъщи да ме следят, проверяваха детето ми в ДГ и за капак извика съпруга ми да му обеснил колко голяма лубовна афера съм имала с един от колегите. Изпаднах в деспресия от случилото се тъй като нямаше и капчица истина от това което му беше наговорил. Започна де се отдръпва от мен постоянно да е недоволен за всичко спря да ми помага в домакинската работа. Подкрепа никаква. Дори си събрах багажа взех си детето и се прибрах при родителите си дойде най нагло започна да се кара с мен, мърлячка съм била, не съм довала пари за нищо във вкъщи вземи ми всичкото злато което ми беше подарил, дрехи абсолютно всичко дори и ключовете за колата /която съм си е купла аз теглих кредит за нея, но той твърди че той е купил/. Нагруби родителите ми, че не са искали да вземат отношение за нес. След 2 седмици му мина дойде да се извинява, че много ме обичал бла бла и аз се съгласих и се прибрах. Да всичко добре 1 месец, кото да уточна че две години делото се проточи през това време един лев не ми дал всичко от моите родители те ме подкрепят много. Е спечелих делото върнах се наработа къде ми били парите той плащал всичко аз нищо не съм давала в това семейство егоиска съм била. Да уточня че той работи от 9 до 14 ч. и взима много добри. Дори ми нправи намек че отварям хладилника, но не съм била сложила нищо в него неможело така. Залепи се бележка на него какъв бил бюджета на семейството на месец. Не излизаме никъде да уточня само във вкъщи тои е постоянно на компютъра на дивана, а ние с детето на на столовете. Грижа се за детето за абсолютно всичко той никога не е излезнал с него неговото задължение е само да го закара до ДГ със свекървата и после в 5 да я вземе. Аз излизам от вкъщи в 7. 30 и се прибирам в 19 да нямам време да готвя в повечето случай той приготвя нещо, но за прането, чистенето се грижа аз. Вече не си говорим сякаш сме съквартиранти. Подминаваме се и постоянно чака удобен момент да ме нападне за нещо да ме обиди дори ми заяви, че си имам любовник, което не е вярно.
Просто незнам какво да правя вече ако не са моите родители да вземат детето за малко аз тотално ще мръдна психически. Все повече и повече си мисля, че за тези 21 г. заедно той до сега е имал маска и сега същноста му започва да излиза. Майка му също много се бърка в отношенията ни, но те са си близки много с нея аз разговарям задочно с нея.
Затова исках да прочета чужди гледни точки за моя случай и да предприема ли крачката за развод, която обмислям вече сериозно от началото на годината.

Коментари

1.   Здравейте! От написаното разбирам, че вие сте си в правото да поискате развод. От дълго време сте заедно съпруга ви би трябвало добре да ви познава, а това не личи. Напусна ли сте го, след това му давате шанс да се коригира. От негова страна няма промяна. Вие най добре го знаете какво да направите, различните мнения тук по вашия казус само биха ви объркали повече. От изложеното съм на ваша страна.
М 42

2.   Съжалявам, но от мен да знаеш-почне ли да ти брои и хапките-нищо хубаво не те чака! Остави го тоя, нито вярва в теб, нито те обича, съжалявам, но иска просто съквартирант, с който да поделя сметките всичко, дори и кревата чат пат, докато не си намери любовница! При вас отдавна няма уважение, той не ти вярва! Връзката ви е вече грозна и супер жалка! Мога да ти каже, че то не ти вярва и точно тук е причината той сега да те тъпче, връща ти по този начин за "измяната" Ще вземе най хибавите ти години, мерси няма да ти каже накрая! Млада си, хубава си- с сигурност друг ще те оцени! Разкарай го този мръсник, който ще те изцеди напълно! Един ден ще се събудиш надебеляла, погрозняла, чорлава и недоспала и ще чуеш -"Ставай ма, докога ще спиш, няма ли да ставаш, пусни ми едно кафе" Мога да ти каца оттук насетне колкото минават годините и ти остаряваш, толкова и държанието му към теб ще се променя, мъжете обичат с очите! Тоя още от сега те тероризира! Плюс тва ако те обичаше ама истински, най малкото щеше да ти има безрезервно доверие!
Не се шашкай и не прави нищо в името на децата! Махни се и покажи, че го зарязваш точно затова че дори за миг не ти е имал доверие! Докажи че заслужаваш по добро! Докато си меката мара ще си на дувара! Не се гради връзка и семейство с това винаги да сочиш недостатъците на другия, както той на теб, щото преди години...преди ама преди баба лани пръднала, сега му замирисало..абе факта че не ти вярва трябва да ти е показателен! А има и нагълци, може утре да си хване и любовница, ти да разбереш ама да ти каже на нагло а ти кво прави преди време, а... демек сега те тъпче щото един вид е сигурен, че си била интимна тогава с шефа си и отричаш, и точно това че те тъпче показва точно това-той не ти вярва! Но факта че те мъчи и всеки път ще ти показва показалеца в лицето чисто назидателно..не се чуди утре и да почне да те бие, той вече щом не те уважава, бегай надалече! Точно с тръгването си от него му показваш; благодаря че ми повярва, че ми имаше доверие, намери по достойна от мен! Тва къде го викат да не се развеждаш заради децата са пълни глупости, децата си бият камшика един теб, ама теб на дърти години утре ше ти се ебава майката, ама ще си точно стара и вече ще ти е и толко все тая и как ще изглеждаш, и дали си отново за боядисване, и точно щото на него също ще му е все тая! Но само и единствено ти може да спасиш положението, абе факта, че красотата на една връзка вече я няма а има недоверие и обида от това, не ми я хвали! Бегай щото един ден единственото, което ще правиш е да го чакаш да се върне от работа и да си хвърли миризливите чорапи за пране и манджата винаги ще му се вижда пресолена!
Намери си друг и пак роди, точно това ще те възроди! Живота е един, подари си нови емоции и тръпка! Защото утре ще е късно!

Успех!