Споделена история от Семейство

Какви права имам върху гроба на майка ми
Историята е много дълга, грозна и отвратителна, но мога да я обобщя в две изречения. Миналата година почина майка ми и оттогава дядо ми (неин баща) се обърна срещу мен. Освен, че не желаеше да ми помага, по всякакви начини се опита да ме ощети и нападне. Остана ми едно единствено нещо - отмъщение. Това мога да го постигна по един единствен начин - желанието му да постави надгробна плоча да не бъде изпълнено. Моля не за съвети да се сдобрим и кой е прав и кой е крив, а да ми помогнете с препоръки как като син, аз мога да спра тази процедура. Какви са ми правата в този случай? Искам това да не се случва на всяка цена. Моля помогнете!

Коментари

1.   Абе ти нормален ли си, не спирай човека да сложи надгробна плоча на гроба на майка ти!!!! Това че имате вражда не трябва да е това, което си намислил.

2.   Мога много да пиша по темата какво става с човек след смъртта но няма да ми стигне времето. Нашите разбирания за живота са на много ниско ниво. На планетата Земя живеят най ниско развитите човеци във вселената. Не само че не е необходимо, а е грешка да се дават пари за надгробни плочи. Ако имате възможност добре направете го, възможно най евтиния вариант. Упоменаването на името може да бъде върху метал или дърво. Мъртвия няма нужда от нищо, там е само тялото. Бог ни е създал от пръст и след като приключи земния ни път пак отиваме в пръстта. Следва превъплъщение на тялото, повечето го наричаме прераждане. Т. е вашата майка в новия живот ще се роди на друго място. Давайте парите за вашите деца, за живото което има нужда. За повече по темата четете духовния учител Кръстю Ангелов.

3.   Аз не вярвам някой да ти помогне за такова кощунство-да спреш поставянето на надгробна плоча на жената,която те е родила.И дано не изпадаш никога в положението на дядо си-единствената ти утеха да е да поставиш паметник на детето си.Независимо защо сте се скарали.Засрами се.

4.   Решавай проблемите с дядо си лично с него, не през майка ти! Плочата не е негово странно желание някакво, а един вид традиция. Камък да има, да се помни по-дълго, а и да се обозначи къде има човек, кой е и да се спомня за него. Отмъщението по този начин няма да те направи щастлив. Право няма в тази история. Той може да си слага камък, стига да не е нещо неприлично. Ти можеш да го бутнеш. Не бутай на майка си кокалите. Бий се като мъж, не като п... а. Можеш да не му даваш пари за плочата например, но мен ако питаш, изобщо не минавай през майка ти по пътя към дядо ти.

7.   Абсолютно неадекватни мнения. Вие знаете ли цялата история? Какви са тия коментари да се засрамя? Това е добре премислено от моя страна и идеята е за 2 години да не позволя да се сложи плоча, колкото да страдат и след това аз ще направя с лични средства. Моля помогнете с реални съвети да поставя едни недоброжелатели на мястото им! Друго нещо не би ги засегнали, няма друг вариант.

8.   Не е ли достатъчно страданието на дядо ти, че е надживял детето си? Що за лоши хора има на този свят, не мога да повярвам! Дори и с нещо да се е отнесъл зле с теб или непростимо, това да надживееш детето си е най-голямата мъка. И е в реда на нещата ако такъв човек се озлоби и дори изперка. Защото това е най-голямата мъка на този свят, не съди дядо си строго.

9.   "колкото да страдат"

Ужасен човек! Отмъщението е за слабите.

10.   виж, момче, мненията са категорично против, защото има неща, с които човек не трябва да се ебава и паметта на мъртвите е сред тях. Да, не знаем цялата история и няма как да я знаем, но сигурно има и друг начин да засегнеш дядо си (стар и вероятно болен човек), без да намесваш гроба на дъщеря му и твоя майка.
Така че не се чуди на коментарите, ти си неадекватният в случая

11.   "Мога много да пиша по темата какво става с човек след смъртта но няма да ми стигне времето. "

На мен няма да ми стигне алкохола, който ми трябва, за да ти трая глупсотите, така че сме квит.

А иначе:

"Абсолютно неадекватни мнения. Вие знаете ли цялата история? "

Ами твое задължение е, да я разкажеш. Ако не разбираш, защо това е тема, която ще накара пвоечето хора, да ти отговорят така, то е безсмислено да ти обясня.
Най-кратко - Не, няма да мине номeреа, освен ако този гроб не е на товя лична частна собственост.

А иначе " идеята е за 2 години да не позволя да се сложи плоча, колкото да страдат и след това аз ще направя с лични средства. "
Мдааам. Не мисля, че има официален съд, в последните 900 години, който би отсъдил в твоя страна, като споменеш, че идеята е да накараш някого да страда, особено ако се опиташ да се защтиш, че ще поправиш нещата след това, като метнеш някакви пари.

Така че, преди да са сметнали, че си тотален лудак и да те отринтан от обществото, вземи посети професионалист, да ти помогне с нервите.

12.   " Остана ми едно единствено нещо - отмъщение." - това е достатъчно, за да се разбере, че си ненормален! Как ще се противиш да се постави паметник на майка ти, не я ли смяташ за твоя майка. Какво повикало, това и отвърнало, заслужил си си такова отношение, дори не заслужаваш да си губим времето с тебе!

13.   Неадекватни са не мненията на хората, а ти. И изобщо не е нужно да зная цялата история, за да те преценя колко струваш. Има грешка, но има и прошка-особено пред лицето на смъртта. Повтарям-нормален човек няма да ти помогне за това, което си намислил. От №3

14.   Няма да ми одобрят коментара ако се изразя по-твърдо, но ще ти кажа, че спроред мен проблемът на вашите взаимотношения е предимно в теб. Почти съм сигурен, че си човек употребяващ системно наркотици или алкохол.

15.   Сигурна съм, че нямаш деца. Ако имаше, нямаше и да си помислиш да се държиш така. Всичко се връща, момче.
Отмъщаваш не на дядо си, а на майка си. Защо?
Ако обичаш майка си, погрижи се за гроба й. Това е твой ДЪЛГ!
Тя те гледа.

16.   На колко години си, та още чакаш дядо ти да ти помага! По-долно нещо не съм чувала или чела, син да иска да попречи да бъде сложен паметник на гроба на майка му! Какъвто си внук, такъв си бил и син!

17.   Предвид намеренията ти като син ми става абсолютно ясно, че не струваш като човек. Няма как и с дядо ти да се разбирате предвид това, че не си запазил човешкото в себе си. Остави възрастните хора на мира, засрами се от намеренията си и се осъзнай. Работи върху себе си и се опитай да се освободиш от омразата, която те е изпълнила, защото вкопчен в нея, ти ще страдаш най-много. Мразиш до толкова че не мислиш адекватно, осъзнай се! И ако приемаш наркотици или алкохол се спри и се бори с тази слабост!

18.   До 15

Ъъъъ ... майката е мъртва, така че....

19.   Защо не сложиш ти преди него? Така той няма да може да сложи.

21.   Това е много лошо. Никога не бих ти помогнала за такова нещо.
Що за човек си.

22.   Доколкото се разбира, ти не искаш на гроба на майка ти да има надгробна плоча!? Ако е така, защо не я кремира, а сега баща й може и паметник да й направи, защото е човек, а не нехранимайко като тебе! Що за идиоти има по света?