Споделена история от Семейство

Игнорирана от любимия
Здравейте аз съм жена на 25г и съм бременна в 4ти месец, ще ви разкажа моято история и ще поискам съвет, защото съм на предела на силите си и не знам на кой клон да стъпя...
Имам връзка от 7 години с мъж на 27г и любовта ни бе като по филмите където уж сме срещнали сродната си душа. Израснахме заедно минахме през всякакви трудности, никога не сме се карали заради нас двамата, а винаги заради неговото семейство. Разделяме се 2 пъти заради техни действия, но любовта ни беше толкова силна или поне така смятах, че винаги си се оправяхме и забравяхме лошите неща... Миналата година най-сетне решихме, че е време за по-сериозни действия и трябва да заживеем и да имаме вече бебче (само 1 година живях с техните и след това се разделихме, после като се оправихме им ходех само на гости) Та решихме да се отделим те имат втори апартамент, на другия край на града малък гарсониерка напълно достатъчен за първоначално жилище докато си стъпим на краката трябваше да го постегнем, а обзавеждането щеше да е от моята майка с това искаше да ни помогне тя. Аз забременях в началото на декември 2019г, но разбрах на 10 януари 2020 беше истинско щастие за мен както и за него няма по-хубаво нещо от децата според мен. Съобщихме ние на майка ми и батко ми(загубих внезапно татко ми миналата година ) вкъщи като разбраха, че ще има бебенце бяха в еуфория за пръв път от година имаха лъч светлинка... След като казахме вкъщи отидохме и във приятеля ми и там им съобщихме за бебчо точно 2 мин се зарадва майка му, а баща му беше като гръмнат дори не ни поздрави единствено сестра му се зарадва от сърце.. Като минаха тея 2мин майка му застана срещу мен и със много гаден поглед и тон ме попита:Цитирам '' А вие сега защо ще се изнасяте, знаете ли всичко колко е скъпо ремонт ще ми правите колички кошчета за бебето мляко стойте тука при нас докато порасне бебето и после правете каквото щете само да уточтя апартамента им е малък 2спални хол те спят в хола ние в малка стая и сестра му в другата спалня'' И още много много неща каза по едно време и спрях да слушам че ми стана зле.. И само да уточня че аз работя приятеля ми също аз вземам доста хубава заплата той също... Спокойно можем да се оправяме сами но тя ни изкара некадърни.. За тяхното семейство било в наша помощ да живеем в една стая аз да не мога да мръдна и да им слугувам докато гледам и бебче... ТОЙ не спира да им шета приятеля ми ходи по селата там им работи постоянно го ангажират всяка негова секунда е заета тук иди това направи, за мен разбира се няма време и то никакво.. След като майка му каза защо ще се изнасяте аз на другия ден слязох в нас и повече не отидох там.... Майка говори с баща му по телефона аз не знаех че ще му звъни казала му дай да помогнем на децата да стегнем Апартамента бебче чакат а са разделени... И от тогава моя човек не ме потърси повече правих опити звънях писах срещнахме но той беше с ужасно държание и отношение към мен ужасно настроен казва ти си виновна не идваш във нас майка искаше да ти помогне а ти не разбра... И това беше последния ни разговор... Нито се интересува как сме с бебето кой ни кара на консултация нищо
... Тотално ме е игнорирал и отписал и се чувствам ужасно.... Послепис:
Майка му е много властна жена тя командва парада в тях един път ме нарече любовница съм била на синът и... Бях пуснала пералнята и се върна от работа и започна да вика защо съм я пуснала имало някой имен ден днес... А то всеки ден има именници почти, а в моя дом не перем на най големите празници... Постоянно говори със всички вкъщи на висок тон като някаква истеричка е.... Август отидохме на море само двамата и техните направиха проблем че не сме взели сестра му която е на 18г след това той си го изкара на мен... Единственото което исках е спокойствие а в тях го нямах... Това е хора живота ми срина тая жена сега съм бременна чакам си най-големото щастие, но партньора ми ни остави и предпочете родителите си....

Коментари

1.   Аборт и повече никога не го поглеждай. Сама ще ти е невъзможно да говоря гледаш защото нямам мже и да работиш

2.   Ами, най - добре не се срещай с техните, а той да реши какво иска. Детето не е само щастие, много грижи и безсънни нощи.

3.   Много тъжна история и отчасти позната. Дано партньорът ти се осъзнае и те потърси! Не може мъж, който гони 30-те да няма собствено мнение и да не те защитава, а да се води по акъла на мама. Майките са важна част от живота на децата, но и децата следва да създадат свое собствено семейство и за доброто на всички е младото семейство да живее отделено, да създаде животът, за който мечтае, да отгледа децата си както смята за редно и най-вече да живее спокойно! Това, че тази жена настоява да живеете под нейния покрив с оглед на пространството, с което разполага, означава, че има нещо гнило в цялата ситуация! Съветът ми е да изчакаш твоя човек да се вразуми, но ако бях на твое място, дори и сама с дете аз бих имала достойнство, не бих се молила и не бих го търсила, ако е достатъчно умен, няма да позволи да изгуби семейството си по такъв нелеп начин. Кураж!

4.   Мъжо ти е путьо, знаела си го, видяла си що за стока е семейството му, разделяли сте се и въпреки всичко ти си решила, че това е твоят човек и бързате с бебе? ! Е, сега ще си носиш последствията от избора, не са само онези откачалки виновни. Стой си при майка ти, мисли за бебето, бъди добра майка, оня идиот не го търси повече!

6.   Бягай надалеч, въпреки, че съм мъж преживях същото от една ненормална майка(на бившата ми жена), успя да ни раздели с дете, което беше едва на 8-9м
Също като теб, всяка събота и неделя да сме в тяхното село, защо се давало на брат ми като още нямал жена и деца и всякакви простотии на, n-та степен
Ако бях съпруг още 1-2 г и щях да съм е психото

7.   Знам, че няма да ме послушаш, но в момента най-ефективното нещо ще бъде и ти да дадеш игнор. Просто предложиш ли разбиране, ще е като да се съгласиш с условията. Аз като майка на 2 деца със страхотна, ама велика свекърва, пак ти казвам-всеки да си знае семейството, домакинство и разбирането за възпитание. А единственият начин да накараш хората да уважават и зачитат изискванията и потребностите ти е ТИ да го правиш на първо място. Ако лесно се отказваш от нещо, значи просто не ти е толкова важно, това е посланието, не се заблуждавай, че някой си мисли "брей, колко е над нещата, колко е добра". Ако вярваш в такова нещо, моментално спри и добрите хора имат приоритети и принципи. За мен във вашата ситуация, не ти трябва да направиш компромис. Не бъркай възпитанието с безхарактерност, това което искаш - дом за семейството ти, не е каприз, не е претенция, това е елементарно условие за живот, което може би, ако мъжът ти не бе толкова мамин, щеше да е осигурил сам до сега. Той има какво да губи, не ти. Помни и го играй награда! Просто увереност и вяра в твоите сили ти трябват. Ти си майката, миличка. Ти му предлагаш дом и потомство. Кой губи и кой трябва да драпа към другия? Не позволявай да те убедят, че си неспособна да се грижиш за детето си. Тази жена изглежда е спец в това, тя е като по учебник. Сега ви разправя, че няма да се справите сами ( с гледането на дете, в собствено жилище и с хубави доходи), после ще прави всичко вместо детето ви (защото наистина, тя си вярва, че никой няма да се оправи качествено без нейната помощ) и ще саботира развитието му. Ще го храни до 5 годишно, ще го преоблича като кукла - така си гарантират, че ще бъдат необходими и важни бабите, като не допускат детето да може само, да иска само (със сина й се е получило). Пък и някои по-неуверени в стойността си майки, също го правят. Дано да си събереш силите и акъла, защото тези основи ще ги поставиш сега и... общо взето завинаги. Сега имаш преимуществото, сега е времето да извоюваш мястото си на Майката. Така е редно, това е естествена приемственост между поколенията, крайно време е тази жена да остави сина си да бъде родител, да се сблъска с трудности, да създаде дом за семейството си, да води. Другото е противоестествено.

8.   На кофти човек си случила от самото начало. Не е бил готов нито за сериозна връзка, нито за семейство, още по-малко за дете. Нито поставя теб на първо място. Общо взето, не става и не става. Сама ще ти е трудно, но от този човек помощ не може да очакваш и вече си го разбрала. Всеки мъж би избрал приятелката си, още повече, че ще има дете от нея. Нямам думи. Още детето не се е родило, и отношенията са лоши. По-добре сама, отколкото с такъв и с такива роднини, които ще търпиш цял живот.

9.   Като се забутваш сама като глупачка в гадно семейство с гадна свекърва и бързаш да раждаш на някого преди да сте се устроили, ти си си виновна. Аз защо съм сама, по-добре така и да ми е спокойно и мир на главата, отколкото да се натреса на някой идиот и гадното му семейство. Първо тая вашата работа много по Анадолски ми звучи. Как може да се бутате всичките в един апартамент с родителите му!? Туй да не е Турски сериал!? Като си знаела що за хора са, за какво си бързала да забременяваш въобще!? Къде на запад младо семейство живее с родителите му, освен ако те не са богати и не става дума за някой голям/ или поне достатъчно голям имот, дето да побира цели фамилии там... Или поне къща да е. Боже, колко сте загубени Българките... млада жена, наместо да си живее самостоятелно и да си гледа живота, щом дори изкарваш достатъчно пари, тя забременява от тип с гадно семейство дето се бутате там като в дядовата ръкавичка... Айде сърбай си попарата сега.
Станалото, станало, отглеждай си детето сама, живей си сама, майка ти ще ти помага, поне имаш нея, в никакъв случай не се опитвай да се "оправяш" с този и семейството му, че ще ти изядат живота, ами просто го съди за издръжка щом се роди детето, и си гледай спокойствието сама. И бебето си гледай сама. Това е.
Аз за това искам само чужденец за нещо сериозно и ако не стане по-добре да си изгния сама, отколкото да попадна в някой турски сериал, или пък мъжът ми да си мисли, че трябва само и единствено аз да готвя и чистя в къщи. Благодаря!! Пфу...

10.   Има и по-зле от теб, споко. Аз съм бременна в началото на 5-ти месец и никой нищо няма и намерение да стяга за нас, за сватба дума не се обелва, ходеше ми се някъде на зелено и спокойно, отговора беше ако искам да ходя да си стана екскурзовод (приятелят ми го каза). Разбирам те какво ти е, но погледни от хубавата страна, че мислят за вас и от двете страни, чувате се и има някакви варианти. Казвам ти моят случай е по-лош, не ми се изпада в подробности, но само плача, загубих си и съня. Гледай положително, доколкото можеш, ето дори в гарсониерата място за вас ще има, мислят се варианти. При други и това няма даже, за ремонт не се обелва приказка, нищо абсолютно.

11.   Поредното мамино синче!! Извинявай много, миличка, затова, което пиша, но мъжа ти е абсолютен нехранимайко, щом на 27 години не може да е самостоятелен, да взима собствени решения, (баща ще става все пак), слуша майка си и чак се държи като сърдит тийнейджър с бременната си жена изобщо, ама изобщо не ти трябва такъв мъж, повярвай ми в бъдещето ще почне да ви се бърка още повече в личните отношения и да ги разваля, тва правят дъртите кукумявки, които не оставят дечицата си да станат мъже, а ги лигавят до пенсия. Или проведи един сериозен разговор с него, бъди твърда и си отстоявай позицията, ако ли не-колкото и да е гадно, просто нямаш бъдеще с някой, който не ти зачита мнението и чувствата! И ако ти се роди син (или дъщеря, няма значение) го учи да НЕ се съгласява винаги с теб, да има мнение и да си отстоява позицията! Желая ти безпроблемна бременност и леко раждане, успех!

12.   9, такива коментари са меко казано излишни. Избивай си комплексите някъде другаде, едва ли и ти си цъфнала и вързала, като чета с ква злоба пишеш!

13.   Благодаря ви за отговорите и за разбирането, аз съм силен човек и това ще мине и ще си се гледаме с бебчо а тях Бог да прецени какво заслужават...

14.   Прекратяваш опитите за контакти и не се унижаваш повече - нека си живее при мама като му е толкова акъла. Добре си се отървала от такова семейство.
Като се роди детето го съдиш за издръжка - ако решиш че изобщо искаш да го посочиш като баща и нервите, свързани с това си заслужават. Помисли че това ще означава да не можеш да напускаш примерно страната сама с детето без негово съгласие, отделно ще има право да се вижда с детето - респективно да го мъкне при свекърва ти и да ти се месят и да го настройват срещу теб.
Може да сте си по-добре, ако е с баща неизвестен.

15.   Благодаря за хубавите и лошите коментари...

16.   По голяма злоба от коментар номер 9 не съм чел .

17.   Направи аборт и си намери мъж, който те обича и уважава преди да се съгласяваш да правиш семейство. С подобен мамин путьо те чака само лошо. Не приемай нищо от никого, не се съгласявай да живееш с никого. Нормалните семейства не живеят при родители и не оставят родители да им се месят и да им дават тон в живота.

19.   То и за жена на 25 години е леко казано смешно да пише "бебчо"на всяко трето изречение, но като гледам колко народ се концентрира върху публикации на котенцата си, бебчетата си, цвтенца, цитати на индийски духовници и прочее изяви на слабоумие, то това ще да е някакъв нормалитет в страна с все по-прогресивно затъпяващо население. Не че преди са били нещо с блестящ интелект, то е достатъчно да се даде като пример народната мъдрост "преклонена главица сабя не сече", събрала в себе си цялата духовна нищета на един народ. Но това, което ме изуми е как свирепо народът се впусна да охули номер 9, чийто коментар, може би с леко по-остър тон, описа актуалната ситуация на бъдещата майка с нейното бебчо. Момичето, опа "жената" си хванало гадже на 18 години и всичко било като по приказките, сродни души, съдби, планетите ми говорят... и така 7 години не забелязала какво има до себе си, та решила вече да има бебчо. Точно по план - на 18 първо гадже, голяма любов, след това сигурна работа, на 25 бебчо, на 30 раздяла, на 31 престаряла за връзка, на 40 самотна лелка с дете, на 45 сама с котки, всичко точно по български стандарт. И този сценарий не го измислям аз специално за дамата. Това е изводът от коментарите в този сайт. Но номер 9 ви е грешен, че написа, че българският мъж е лош материал. Само е нужно да се поясни, че и българската жена е лош материал. Точно тази велика българка, която е раждала своето бебчо и го дондурка до 30. Същата, която го е възпитала да не уважава жената. Тази, която го е озврила и претъпкала със стереотипи, предубеждения и душевна нищета.
Миналия ден се срещнах със стар познат, англичанин, сподели ми, че се са се разделили с приятелката си, с която били заедно 2 години, защото й се наложило да замине в друга страна. Тя имала 3 деца. Казах му, че в България много малко мъже биха имали връзка с жена, която има дете. Той ми отговори - ама ние не сме го пресмятали. Не го били пресмятали... А тука всички пресмятат - кога да родят бебчо, до колко години жената става, какви качества да притежава, какви да са й срамните устни, лошо ли е ако мъжът няма кола, кой трябва да чисти, кой колко помага, кой как да извърти нещата, че синът му да остане по-дълго под похлупака, кой ще командва, как някоя ситуация ще се изманипулира, бедни размисли за бедни хора. Душевна нищета, запълване на празнотата с хора, ако няма хора - котки, важното е някой да има, да има хора, да има връзки, да има интрига, да е пълно, да е тягостно пълно, турския сериал. Пускайте любовниците, ако има някоя празнота. Скучно е сега нали, карантина, скучен народ, трябват му хора, да пробва да се запълни, да яде, да пие, да ражда, да се показва пред хора, да се обгражда с хора, да натъпче празнотата си с чуждо присъствие.

26.   Авторката да толкова време трябваше да го прецени що за човек е. Не е трябвало да му ражда дете като го вижда каквъв е също и роднините му.
Колко пъти се разделят.
Защо е решила да има дете след като не се разбират не разбирам.

Поведението на бащата е отвратително.
Не трябва да слуша толкова маминка.