Споделена история от Семейство

Той и родителите му
Здравейте!
С мъжа ми сме заедно от 5 години, но напоследък ми се струва, че сме се отчуждили. Работи до 17:00ч и е на 27год. Когато се прибере след работа почти всяка вечер ми каза, че иска да остане в другата стая за да гледа филми. Така е от няколко месеца. Много обидно ми става, защото очаквам като се прибере от вкъщи да поседи при мен, да си поговорим нали сме все пак мъж и жена. Направила съм му вечеря докато съм вкъщи, чакам го да се прибере, да вечеряме заедно, а той пред лаптопа си яде и после.ми казва, че се е ная и аз сама вечерям. Казвала съм му поне да се навечеряме заедно, а той ми казва - много е интересен филма, утре вече, а и не ми се гледа телевизия. Не искам да го притискам, но и искам да отделя време и за мен. Когато е в другата стая си говори с родителите си по 1 часа, а с мен нищо. Винаги на тях звъни първо. Наложи ми се да остана 1 сед.при родителите ми и на ден един път ми звънеше. Винаги, когато исках да се свържа с него след 17:00 часа, телефона му беше зает, когато минеше 1 час тогава ми звъни и го питах с кого говори, а той ми отговаряше с нашите. Сега 2 седмици няма да работи и мисли да се прибере при техните. Не мога да разбере, защо не иска да разговаря с мен, защо предпочита да прекарва повече време с родителите си? Не му създавам проблеми, разбираме се, но ми идва в повече това с техните? Редно ли е да му кажа нещо? Моля ви дайте ми съвет дали е нормално това или аз греша нещо. Не искам да го карам да избира между мен и техните, но ми е в повече да споделя на тях всичко, а на мен нищо. Знам го защото веднъж, когато се чух с майка му ми каза- вярно ли е...? Бях изненадана, защото само на него казах, а не исках никой друг да знае. Когато сме на море праща мой снимки по бански на баща си. Откачих и му казах, че не ми е приятно, а той каза голяма работа нека да ни видях

Коментари

1.   Здравейте ! Аз съм в сериозна връзка от 3 години и съм жена. Напълно Ви разбирам, моят приятел също често комуникира с родителите си, по същия начин след работа често първо звъни на техните. Не се оплаквам, защото за сега поне нещата при нас са добре. Аз мисля, че след изнасяне от родителското гнездо, когато има силна привързаност тя много трудно отшумява, дори и да изминат 1, 2, 5 годин.. и дори и детето им да си е създало вече ново семейство. Нещо явно не може да го откъсне от техните.
Аз вярвам в споделянето, кажи му точно как стоят нещата и какво искаш да се промени. Ако се налага поставете му ултиматом, защото с надежда нещата да се променят от самосебе си не мисля, че би могло да стане.
Надявам се да стабилизирате нещата !

2.   Това е модерната болест,имаме хиляди канали за комуникация,но сме асоциални,ако отидеш на кафе най-често срещаната картинка е всички мълчат и щракат във Фейса.Мисля,че първата крачка е приятелят ти да разбере,че има сериозен проблем,ако е напълно убеден,че това е нормален живот...Бог да ти е на помощ.

3.   Защото не те обича. Като те слушам си много скучен и ограничен човек. Не се засягай, но "праща мои снимки по бански на баща си?" Аз по консервирано изказване не съм чувал. Ти като ходиш на плаж, ако случайно има роднини, с блузка ли стоиш?

Вие сте типичен пример на хора, които са правили неща - защото трябва. На 27, живее като дядо ми. Аз бих умрял ако имам жена, която единственото, която я интересува е да си зяпа "Капките" или някаква друга простотия. Хората са интересни тогава, когато са многопластови.

Ама вие сте се загаджосали сигурно щот' не е имало друг, после сте останали заедно, щото... то... всичко си "върви" като обикновено.

Един ден се будите и осъзнавате, че сте отделили толкова много време от животите си на неправилните хора...

Братан.

4.   Имаш грешка, да. В избора. Кажи му как се чувстваш и ако не разбере твоето и неговото положение, това те чака цял живот.

5.   Номер 1. При вас има баланс вероятно. Да оставя така нещата ли? Ако му споделя дали ще съсипя нещата помежду ни? Какъв трябва да е баланса според вас??

6.   Номер 3. Мисля, че не е редно да ме праща по бански/бельо на баща му, още малко да си легне с мен, кво ще кажеш?? Дадох го за пример, защото искам някой неща ДА СА СИ НАШИ, разбираш ли?? Ако ми предложи или се съгласяваше на моите предложения да правим нещо интересно, добре..

Искам да разбера дали и при други е така?

7.   Поговори сериозно с него, сподели как се чувстваш сега и какви би искала да са взаимоотношенията ви занапред. Ако не му пука и продължава в същия дух, просто го зарежи. Не е нормално да се прибираш, да кибичиш пред компютъра и да говориш само с мама и тати на тези години.

8.   Хора, защо сте във връзка уж, а врръзката я няма и дори не комуникирате? Какво искаш да ти кажем, като не ви познаваме и не знаем той що за човек е, ти що за човек си? Защо не гледаш филми с него примерно? Защо не го питаш защо е спрял да ти споделя, защо не иска да прекарва време с теб, защо не те търси, защо не иска да вечеряте заедно, защо я няма комуникацията? Защо не го питаш него? ! Казваш му какво чувстваш и как се чувстваш от това държание, ако ти каже, че преувеличаваш и няма нищо такова посто си търсиш друг, защото иначе се обрищаш на незадоволство и самота за цял живот. Да, знам, че не е лесно да си тръгнеш, но връзка се гради от двама. И се комуникира.

9.   „... Ако му споделя дали ще съсипя нещата помежду ни? ... “

Няма нищо да съсипеш, защото няма нищо помежду ви. Той не те харесва, не си му интересна, не виждам причина да сте заедно. Ти най вероятно искаш да си с него, но трябва и той да го иска. Съжалявам, но насила или с говорене нищо няма да се промени. Прекрати отношенията, няма смисъл да се измъчваш и да се надяваш на промяна. Успех със следващия!

10.   Здравей, авторке! Да оставим това, че той постоянно звъни на техните и че не прекъсва контактите си с тях, само да вметна, че той за мен е мамино синче! Не може без мама и тати-все едно е на 15 г.! Аз съм на 36, но един ден като се оженя, няма все да търся майка си да ми сготви примерно или да ми пусне пералнята! И да готвя мога и всичко останало! А и той за мен е един егоист-редно е да изтегли филма-има си програми и приложения за изтегляне на видеофайлове (едните са за PC, а другите за IOS и Android), да го качи на флашка и да я пусне на телевизора и двамата да гледате филма! Толкова е просто! И двамата ще си вечеряте без никакъв проблем! Ама кой да се сети! Аз ако съм на него, няма да те изоставя така, защото знаеш ли, за мен ти не съществуваш за този човек! Върне се от работа и те оставя сама, пък той си гледа филмите, а ти стоиш сама и скучаеш! Не знам дали не е време да се разделите, защото натам вървят нещата, ако той не се промени! А как прекарвате почивните дни-не ми е ясно! Няма да е лошо да дадеш малко разяснения и върху този въпрос!

11.   Аз съм номер 1. Според мен се бори до край. Мъжете често не разбират ситуацията на момента, дори не осъзнават, че има проблем. Баланса трябва да го въдвори той според мен, защото той се дистанцира и изолира, а ти друго освен откровено и сериозно да поговориш с него мисля, че няма какво друго да направиш.

12.   Това е новата мода - мамини синчета, неспособни да създадат семейства губят години наред от живота на жени като теб. Свикнете, че ако мъжа над дадени години живее още с майка си, изобщо няма смисъл да се занимавате с него.

14.   И моят само играе и не се сеща за мен . Но пък само с техните да говори . Като имате деца ще е по- зле .

15.   Абе вие мислите ли като ги пишете тия коментари.. Каква работа има тоя да праща нейни снимки по бански на баща му, най-вероятно е и сама на тия снимки. Това с каква цел е, някакси странно и нередно е. Не е като да са отишли заедно на плаж или нещо такова. Все едно да пратя на майка ми снимка на Братан по гащи... Айде мислете малко. Тя може да е най-разкрепостената жена, ама това си е вече гнусно, за кво ги ползва тия снимки баща му..

Или не те обича наистина или нещо не е в час, във всеки случай няма смисъл, няма да става по-добре. Ти му готвиш, той си яде сам. Ами спри да ми готвиш, не му давай нищо, не му обръщай внимание, най-добре си намери друг, преди да се появи дете и да си го гледаш и него сама, докато хрянтутиш "мъжа си". Няма ниищо нормално в това, ама нищо. Възприел те е като майка, ти му готвиш, той ди играе на компютъра и си гледа филми в стаята. Поредния недорасляк и инфантил,няма да го промениш.

17.   Номер 10. Аз съм авторката! Всяка неделя ходи за риба, това му е хобито! Много пъти сме се карали за това, че един почивен ден има и той ще иде за риба. Има и недели, които сме прекарвали заедно(много рядко), но не знам все си измисля занимания- трябва да ида там, трябва да направя онова, максимум 1 час ми отделя и то ходим на разходка, но разговора не върви. Всякаш сме непознати. Трудно ми е да го зарежа, в началото толкова много се разбирахме и обичахме, че не знам какво стана. Тези разговори с техните ме побъркват!! Аз с нашите си звъня 1 път на ден и то да ги чуя как са и какво правят. Не знам защо при него е така и не знам как да му обясня, че не е нормално да разговаря с техните толкова време и толкова често. Той избира тях пред мен! Някои от вас може да кажат- много ясно, че тях ще избира, те са му дали живот, те са го гледали.

18.   И да спомева, че ако на 4 път не вдигне на техните веднага звънят на мен, къде е тяхното синче и защо не вдига! Карат му се, казват му, че този телефон, когато звъни трябва да се вдигне!
Според вас как ви се струва??

19.   Аз съм Номер 10-явно те са го обсебили, не го оставят да се развива, да е самостоятелен, да си живее живота! Не случайно когато човек се задоми, родителите му трябва да останат на заден план, затова се и разпадат семействата, защото се вижда какъв е резултата-обсебващи родители, които не оставят сина или дъщеря им да си живее живота-каквото е било до 18 г., било е! Не случайно в Америка децата като навършат пълнолетие, родителите им ги натирват да се справят с живота-няма мама, няма тате-работят, учат-когато влязат в колеж и това е!

20.   Е ти пък егати , заради това че говори с родителите си ли ревнуваш? Ако беше с друга жена как щеше да се почувства? остави го малко на мира , явно му досаждаш и му е писнало от теб, дано те зареже и си намери друга

22.   Ужас ми се струва. Те са му дали живот, те го гледали, не означава, че трябва да им отвърне със същото, а че трябва да направи същото - да сформира собствено семейство, да даде живот на деца, да ги гледа. Това не става като игнорираш жена си, а след това и децата си за сметка на родителите си. Те явно са токсични, той явно им се вързва. На твое място не бих им вдигала телефона. На негово място, ако започнат да ми се карат и да ми казват колко съм длъжна да комуникирам с тях и какво съм длъжна да правя, въпреки че съм пълнолетна, ще им кажа да се научат да ме уважават и да зачитат правото ми на личен избор, мисли и чувства и след това да ми звънят. Поговорете си с него. Ако не вижда проблем - по-добре бягай. Няма значение какво е било. Важно е какво ще бъде, ако останете заедно. А с него нищо хубаво не те чака. След време ще осъзнае, че родителите му егоистично са проваляли връзките му и са го лишили от възможност и той да има семейство и да стане родител, но ще е късно.
Не казвам, че човек не трябва да комуникира с родителите си. Напротив. Но всичко си има нормални граници и в един момент семейството, което си създал, трябва да е приоритет пред семейството, в което си се родил.

23.   20 - дърта свекърва. Не младите ревнуват мъжете от майките, а точно обратното - токсичните майки ревнуват синовете си и се опитват всячески да ги занимават, да им запълват времето, да им дават задачки, за да не могат да обръщат внимание на жените си, както е редно. Целта е една - да не може синчето да сформира нормално семейство, да обикне жена си, да има деца, както те са имали. Що за родителски егоизъм е това?
Съвсем нормално е като се прибереш след работа, да си говориш с жена си, не да звъниш на мама и тати. След като навършиш пълнолетие, семейството, което създаваш е с приоритет пред всички останали, включително роднини. Няма нищо нахално в това. Не обиждай момичето. То за всички дърти свекърви, снахите са нахалници било то ако поискат и 2 минути внимание от мъжете си.
Гледайте се с мъжа си, обичайте се, обръщайте си внимание един на друг и оставете и синовете си да направят същото. Аман от злобни вещици. Как може да искате децата ви да бъдат щастливи, да ги вързвате егоистично за себе си и да искате да останат сами като кучета един ден, когато вас ви няма? После като собствените ви синове не искат да контсктуват с вас - ужас, неблагодарни са, с какво сте го заслужили, не знаете... Злобата не ражда нищо хубаво, болни сте, започнете да ходите на психолог, за да ви помогне да се справите с това.

24.   Мъж над 25 няма място в къщата на майка си. С мъж над 35, който още живее с майка си изобщо даже не си струва и да се излиза. Той никога няма да се грижи за новото си семейство, дори жената до него да е с деца. Това е кауза пердета.

25.   Говорих с него! Цитирам, , Те са ми родители и ще говоря с тях колкото си искам и когато си искам не мога просто да не им се обаждам" Аз му казах, че не съм искала да не им звъни просто да не е толкова често. Сутрин когато става за работа първата работа е да вземе телефона си и случайно видях че си пише с баща му. На обяд му звъннах да му кажа нещо, телефона му беше зает поне 30 мин. Говори и то познайте с кого?? Баща му!! Прибра се от работа с телефон в ръка, с кого ла говори-Баща му!!
Чашата преля и му казах, че имам чувството, че не живее с мен, а с техните. Ядоса се и ме дръпна за косата и аз паднах на пода и ми крещеше те са ми родителии на тях ще звъня!!
Той не е нормален, той е психопат! 28 годишно мамино синче..
Адски ми е тъпо!! :(

26.   Адски ти е тъпо... а финалът трябваше да бъде- Напуснах го, спасих се! Или...? !

27.   "Мисля, че не е редно да ме праща по бански/бельо на баща му" това е много извратено, според мен е достатъчно, за да се махнеш от него. То и баща му не е стока, след като не му е казал, че така не се прави. Какво очакваш...

28.   Вече ти е ясно с какво си се захванала. Този човек никога няма да се оправи. Събери си багажа и се изнасяй. Да си седи сам с майка си и баща си. Не оставяйте мамините синчета да ви крадат най-хубавите години и свекърите да ви тормозят, вместо да бъдете обичана и уважавана.