Споделена история от Семейство

Казва ми, че ме обича но постоянно се караме
Здравейте и от мен.
Няма да пиша много просто ще кажа, че с партньора ми постоянно се караме за щяло и нещяло. Знам, че ме обича и се опитва да ми угоди, оценявам това, но нещата не се получават! Сърди се за дреболии, а пропуска по-важни неща в отношенията ни. Когато споделям нещо, което ме прави нещастна, винаги стигаме до ужасен скандал с обиди и дори физически конфликти от двете страни, но никога не се е стигало да бой.

Въпреки стремежа и обещанията и на двама ни да не се повтаря, и да говорим, вместо да се караме, винаги стигаме до едно и също. И двамата сме доста нервни, и на всеки няколко дни се случва това, което просто ме кара да си мисля, че ще ни бъде много трудно да се разберем, колкото и да го искаме, и винаги ще стоим на едно място, вместо да се радваме на живота.

Знам, че въпросът ми е на пръв поглед лесен, но кога човек трябва да си каже, че трябва да цени това, което има, и да търси вината в себе си, и кога просто да се откаже и да приеме, че е направил грешка отново. Къде е границата?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Всички граници във всичко си ги поставя всеки сам за себе си мила. Както не можем да ти поставим граница кога и колко да се ядосваш така не можем да ти поставим граница кога и колко да търпиш. Не даваш пример скандалите за какво са няма и как да ти кажем права ли си или не си.

2.   Знам, че човек сам си ги преценя тези неща, и трябва да е уверен в себе си и да не си задава такива въпроси - но по една или друга причина (може би прекалено много грешни избори в миналото) тази увереност липсва и не мога сама да преценя дали проблема е в мен. Дали винаги аз си намирам причини, да не съм щастлива. Или пък винаги правя избора прекалено бързо, и после съжалявам... Има ли въобще най-правилен избор? Не знам как човек се справя с недостатъците на партньора, като уж иска да бъде щастлив и да си живее живота, защото е прекалено кратък.

4.   за мен връзката ви се е изчерпала, несмасяема е и двамата са нещастни. Време е да кажеш край и да продължиш напред без него.

5.   Според мен трябва да се разделите за малко,да осъзнаете колко си липсвате и колко се обичате :)) Успех!!

6.   Ами уж това правим всяка седмица :) Веднага осъзнаваме, че си липсваме много и после се повтаря същото. Трябва малко повече воля разбира се, защото така не може да се продлжава. Той изглежда по-лесно го приема, и ми казва да се приемем такива, каквито сме, с което съм съгласа. Но как да стане... моят мироглед е съвсем различен. Аз съм дейна, оправна, винаги мисля за нещо и се опитвам да го следвам, а той е напълно обратното-пасивен и безперспективен. Искам да мъ помогна, но не се получава, а и не знам дали има смисъл. От там идват и проблемите ни.
Благодаря ви за отговорите!

7.   Щом всяка седмица се карате, какъв съвместен живот, каква любов? ! Явно не се разбирате с този човек, щом отсега е така, как очакваш да се оправи? !
Като не става, не става. Довиждане и всеки по пътя си. Мисли навреме, ако имаш дете ще е доста по-трудно за всички.

8.   Уж понякога характерите се нагаждат, като има желание. За детето си права, сигурна съм, че после ще е много по-трудно и се притеснявам и за това. На всичкото отгоре най-лошото е, когато виждаш човека да прави всичко заради теб, а не защото му идва отвътре и си е такъв, което значи че рано или късно ще му писне... Но как да не го оцениш и да обърнеш гръб като има желание да прави всичко, но просто не му се удава? Аз започвам да си мисля, че не съм за връзка. Не искам да съм сама, но не се получава.
Благодаря отново!

9.   Ти ще си решиш и прецениш, но щом се сърди и вдига скандали за няма нищо, това е лош признак, имай си не 1, а повече наум за такъв /от опит/. Не прави компромиси със себе си за да не си сама. По-добре сама отколкото с такъв... а и докато си губиш времето, здравето и нервите с него, кой знае, може би изпускаш свестния добър човек за теб? Защото какво, "много те обичам, но се карам с тебе и те обиждам? !??? " Абсурд. Дай си сметка, щом сега, докато не сте "вързани" и знае, че може във всеки един момент да го зарежеш, се държи така, какво ще е ако сте вързани с общо жилище и собственост, семейство и дете? ! Ще се чудиш къде и как да спасяваш себе си и детето си? ! Моля те, тука няма прав и крив, по-зле може да става, по-добре НЕ.

10.   Благодаря на всички!

12.   Здравей, знам че темата е много стара, но написах в gogle много се караме и попаднах на твоята.Имам същия проблем и не знам какво да правя и как да постъпя (ние се караме всеки ден и то за глупости за най-дребните неща). Ще се радвам да чуя как си постъпила....:)

14.   Здравейте и от мен и аз имам същия проблем, карамесе за глупости в момента е в командировка и вчера се скарахме защото му звъннах да го чуя. Ако аз не звъня той неме търси а твърди яе много ме обича...

15.   Здравейте... и аз съм тук заради темата.
Имам подобен случай. Той е пасивен, не знае как да обича. Аз активна и припряна може би.
Но като пасивен изобщо не си поплюва какво да каже и как да се заяде. Влага повече енергия за лошите думи и обвинения, отколкото за добрите.
Разделихме се за 3 месеца, а после сякаш бяхме осъзнали, че искаме да сме заедно отново. Точно 2 седмици след като се събрахме и пак се почнаха скандалите. Реално аз ги предизвиквам, защото казвам как се чувствам. А той смята, че всичко прави за мен. И така до никъде.
Има любов между нас.
Може би имам урок с него и трябва да приема различната му любов. Може би аз съм в грешка, че искам някой да прави повечко жестове към мен и да ми се казва, че ме обича.
Имам чувството, че когато се опитам да кажа как се чувствам и започва зверски скандал.
Мисля, че днес ще се разделим окончателно след поредния скандал. Може би нямаме бъдеще и това са ясни знаци.
Есмералда

17.   И ние с мъжа ми се караме, но любовта ни помирява и събира пак - не сме се разделяли, а имаме 2 деца( второто е бебе). Мисля си, че жената дава атмосферата в дома. Трябва да разберете едно момичета - мъжете/момчетата няма да ви разбират за всичко - те са устроени по-различни. И в една връзка не е важно какво ти дават, а какво ти даваш! по време на караница се казват и истини, но те трябва да се обсъдят на спокойствие - без викове и упреци. Ако дълго не можете да излезете от този омагьосан кръг - дайте си почивка. във връзката е важно общуването и споделянето. Разберете какво разбира партньора ви от ващите думи и говорете открито, ясно и точно - може да имате проблеми в общуването. Може единия да е егоист и да не се променя бързо или да си остане такъв. Намерете същността на проблема. Успех