Споделена история от Семейство

Въпрос, моля помогнете
На 30 години съм. Живея в блок в не особено голям град. Докато бях на терасата да си приготвям вечеря - чух разправия два входа по-долу в нашия блок. Отвън имаше спряло такси и някакъв мъж натика момиче насила вътре на задните седалки. Тя се чуваше че реве и му викаше "остави ме" а той седеше отвън на отворената врата и крещеше като загубен "остави си детето само вкъщи", "върни се при него", "как можа да оставиш 5 месечно дете" и даже й посягаше. Аз като видях това - изтичах в другия край на апартамента да си взема телефона, звъннах на 112, обясних от къде звъня и за какво става дума, свързаха ме с полиция и на тях казах и казаха, че ще пратят кола. Обаче като се върнах после на терасата - всичко беше утихнало и таксито го нямаше. След малко телефона пак ми звъни - дежурния от полицията. Каза че са пратили кола на адреса, но нямало нищо. Аз му обясних че още щом им се обадих се върнах на терасата и вече нямаше никой, но им казах ако искат да питат някой от входа - няма начин никой друг да не е чул или видял - това което видях и Аз. Още повече че когато се случи това - имаше дори хора от съседни блокове излезли по терасите.

И въпроса ми е - ако случайно си мислят, че съм се обадил и съм си направил майтап - могат ли да ми държат някаква отговорност за това, че съм ги разкарал напразно?
Принципно знам че не е хубаво да се меся в семейни скандали, но не мога да седя безучастен и да гледам как някакъв боклук удря момиче. (казвам момиче - защото ми се видя млада - към 20 годишна майка)

Коментари

1.   Ами може и той да е имал причина да и крещи- що за жена и майка оставя 5 месечно бебе само и хуква да се развява - на гости, при любовник или където там е била? Кой е боклук тогава? Не се ли сети, че докато дойде патрулката, таксито ще е заминало? А в същото време някъде наистина може друг да има сериозна нужда от полицейска намеса.

2.   "Принципно знам, че НЕ трябва да се меся в семейни скандали"

Е заради това твърдение всяка n-та жена бива пребивана от мъжа си, без последици.

Нищо не могат да ти направят другарите милиционери.

Братан.

3.   Нищо няма да ти направят, но то е ясно, че докато полицията дойде ще са си тръгнали. А и жените много изтерясват. Кой знае, после са се сдобрили сигурно. Тя ако желае сама ще пусне жалба.

4.   Номер 1, на тебе дано така ти крещят, блъскат насила по колите и удрят, щом смяташ, че може би е имал причина тоя. Никой не е казал, че тя си е оставила детето само, може да е бело с майка й или с бавачка. Ако изобщо има и дете, защото подобни хора са много често луди и си измислят всякакви безумия.

Авторът, ако можеш намери жената и й помогни, евентуално като свидетвл в съда, ако реши да заведе дело за насилие.

5.   Другия път запиши номера на колата.

6.   Полицията за минута може да разбере кое такси е било на този адрес, а има и още свидетели. Тяхна работа е да установят казуса, какво значение има в ситуацията кой е прав? Ти си свидетел на насилие и сигнализираш, разбира се. Аз те поздравявам за изпълнения граждански дълг.
А, Номер 1 и 3... Айде емигрирайте вече, моля. Тук има вече достатъчно тв зомбита, които съдействат ежедневно да ни се набие идеята, че сме Никой, и че е време да спрем да си търсим правата. Малко мисъл трябва за да разбере човек, кой печели от тази идея- престъпността или обществото, ама що да се мисли, като може да се блее, а?

10.   То е ясно. че докато дойде полицията. таксито ще си отиде.

Не се притеснявай. Полицаите си имат начини да разберат.