Споделена история от Семейство

Постоянно е на компютъра по цял ден и играе игри.
Здравейте читатели

От една година сме заедно с приятеля ми, обичаме се но напоследък много се измъчвам и съсипвам. Винаги го моля за внимание иначе сам не се сеща. Постоянно е на компютъра по цял ден и играе игри. Чувствам се ужасно защото казваше че аз съм най-важна за него но явно компютъра е. Разбира се че съм съгласна да играе 1 час поне, но през другото време искам любов и внимание само за мен. Често плача но не се трогва. А и ако ми обърне внимание ще е само за няколко минути. Не мога да живея така. Искам постоянно внимание. За него са важни игрите. Поне един уикенд исках само за мен да е но явно не. Той ме обожава много но компютъра е по-важен а аз само гледам безмълвно и само повтарям обърни ми внимание.

Дайте ми съвет как да постъпя и кой е прав и кой крив.

Коментари

1.   Той не е прав, ти също. Никоя уважаваща себе си жена няма да се унижава да моли за нещо, в случая- внимание. Разкарвай го и си намери някой пораснал. Успех!

3.   Счупи комптара.... Сега е модерно :)

4.   Според мен съвсем не те обожава, а това ти си го мислиш, защото така ти се иска да бъде. Няма как хем да примира за теб, хем цял ден да не ти обръща внимание. Или му е скучно с теб затова предпочита компютъра? В този кратък текст прочетох три пъти думата искам и нито веднъж думата предлагам или давам. Нали ти е ясно, че не става само с искане? Както и че играенето на компа е вид пристрастяване.

5.   Май не ви е ясно и на двамата защо сте заедно. Звучи като да те понася трудно и да бяга от реалността с игрите. А ти звучиш като лигла без самостоятелни интереси.

6.   Когато бях на 21 г имах приятел, който също беше вманиачен по видео игрите. По цял ден играеше, беше мълчалив, не споделяше интересите си и какво прави. По-късно разбрах какъв е. Минаха 15 години... той все още е ерген и по цял ден играе игри. Бягай докато е време!

7.   Интересно пък кой го издържа, като не ходи на работа-кой се грижи за него-изобщо как оцелява, след като знаем, че който живее сам, няма как да живее, ако не работи и си губи времето в игри на компютъра и то по цял ден? От въздуха ли живее този човек, кой му плаща сметките, интернета? Направо ми е тъмна Индия кой му осигурява всичко!

8.   "Искам постоянно внимание" - тук е разковничето.

Номер 5 е прав.

9.   До 7

Някое "мамино" (може да е синче и моме), дето я са му дали апартаментче и има издръжка, я има земи на негово име и живее от издръжка. Веднъж срещнах един 27 годишен "реститут", дето имал 3 апартамента, майка му била съсобственик на "няколко фирми", а отделно имал и 600 дка земи, които били под аренда. Всичко се върти от фирми. Нашия се хвалеше, как не се интересувал от такива нища и гледал, да живее пълноценен живота, което общо взето включваше, да дойде на лекции един път в седмицата, за да ни разкже, какви и колко игри играл. То и тоя, звучи да е нещо подобно.

10.   Няма промяна , просто са приоритет , сменяй го .

12.   Някои програми са доста зарибяващи.