Споделена история от Семейство

Какво направихте с Българската жена ???
Здравейте български жени, това е основно насочено към вас и искам мнения !

Първият ми сериозен приятел беше отгледан по този начин. Майка му работеше включително и събота, той баща му и брат му гледаха телевизия, докато тя готвеше, переше, чистеше, миеше, гладеше... Бяха я превърнали на робиня.
В последствие ние заживяхме заедно, аз учех, а той работеше, моята специалност беше обвързана не само с някоя друга лекция ами със сериозен престой в учебното заведение и практически задачи, което довеждаше до следната ситуация. Прибираме се заедно след дългия ден и двамата в един и същ час и аз трябваше тепърва да започвам да правя всичко, защото той така беше научен. Все едно не бях изморена, все едно не бях и аз човек, а роб. Да, много ще кажат, ама ти нали учеше, но мога да кажа,че специалноста която имах си беше с натоварването на чиста работа. Освен това много скоро щях да започна истинска такава и съм сигурна, че дори тогава той пак нямаше нищо да прави.

Моля ви майки, учете синовете си от малки , не се превръщайте в робини, които отглеждат лентяи, които ако ги оставиш сами вкъщи не могат да си сварят едно яйце. Всеки човек независимо от пола му трябва да има някакви базови умения за да оцелее.
Не правите услуга нито на синовете си, нито на себе си, когато остареете и някой трябва да ви гледа, нито на бъдещите си снахи !!!!

Как ще искам да бъда с един мъж и ще го уважавам, като не може да се грижи за себе си... едно ядене не може да си направи и една пералня не може да пусне, а чака дали от мързел, дали от навик или дори от сексисъм,че било женска работа!!!! А иначе после голяма мъжка гордост. Аз лично не мога да го преглътна , губя уважение към човека по този начин.
Искам само да добявяв, че за мен проблема е културален, и започва от БЪЛГАРСКАТА МАЙКА !!!!
В Германия на пример, е знак за абсолютна аборигенщина да си оставяш чорапите навсякъде или да не поддържаш хигиена в дома си и това, че си мъж не е извинение, валидно е за всеки пол.
В Япония отново независимо от пола започват да учат децата, да бъдат самостоятелни от най-ранна възраст, като им се дават лесни задачи,като сгъване на дрехи, измиване на собствената чинийка и т.н., защото никой не е длъжен да върви след теб и да чисти, все пак не сме животни, хора сме.

Защо жените не си знаят силите-? Жените ги раждаме тия мъже, учим ги и ги оформяме по начин по който ние решим, от нас зависи какви хора стават, ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО БАЩИТЕ. Харесва ли им или не мъжете, жените са тези които ги раждат, отглеждат, оформят и след това определят дали да са щастливи или не в лицето на съпругите си или любовниците !

Мъжете са толкова до болка зависими от нас и никоя българка не го осъзнава и не се възползва от силите си, защо?

Българко, защо си учиш така мъжките рожби, на мързел и на лентяйство, да не те уважават, теб и труда ти, да приемат всичко за даденост.
Кога жените ще се научим на солидраснот едн акъм друга вмсето само да си подливаме вода и да злобарстваме ???

В България е нужно още време, за да се стигне до това ниво на осъзнаване....

След тази връзка за която споменах, заминах в чужбина и видях там жените как са третирани от мъжете си,как те самите се третират, какво е нормално и какво не е. Как се отнасят майките,бабите, лелите ...
Жените в чужбина не позволяват да ги изтискват, като тубичка от паста за зъби за всякакви слугински и не слугински задачи и да бъдят робини на мъж и деца,че чак и на родителите на мъжа си !!!
Тези жени с много големи борби са стигнали поне малко повече до равенство отколкото жените в България. Щом мъжа и жената работят се взима домашна помощница, много е разпространено и според мен направо може да ти спаси брака. Когато родителите на някой са на легло, се взима болногледачка. Изобщо търси се баланса, а не как да поробим жената и да я изцедим до край..
Същот така чувам много често да се казва,че жените от източна Европа са много красиви, като млади, но после нещо им става и надебеляват и си губят красотата.
Ами това "нещо им става " е точно това изстискване, което не позволява на жената да се погленде в огледалото. Ами хайде ти работи, чисти,готви,пери, глади и сгъвай, гледай децата, гледай родителите на мъжа си и своите, гледай после внуците, прави зимнина, и в леглото трябва да го задоволяваш ама после и да си делите сметките в ресторанта......никъде не правят така.... Защо в България върлува мита,че мъжете остават по-млади от жените,защото жените са употребени на 100% и това се намир за нормално. Впрочем този мит никога не съм го чувала в чужбина и също така една жена и един мъж на 45 години изглеждат в сходна форма в сравнение с България. Тук жените изглеждат с по 10/15 години по-стари от връстниците си !!!!!!

Аз не съм женена все още, но искам да се омъжа за човек, който няма да иска да ме превръне в робиня и да ме използва, до краен предел и после да си намери млада любовница, защото не съм изглеждала добре вече... Това е реалността в България, май за това ще си взема чужденец, защото МАЙКА МУ го е научила да уважава жените, а не да ги прави на робини !

Коментари

51-57 от 57

54.   50, може би не си прочела предишния ми коментар (27), очевидно не става дума за немкини.

56.   Аз пък съм мъж и мога абсолютно всичко не ме мързи, ходя на работа и върша домашните задължения. Живея сам на квартира и се оправям справям с всичко пералня, прахосмукачка, под, баня, тоалетна, чистене на стъкла, боядисване, пазаруване, готвене. Обаче ако имам милиони честно да ви кажа бих си направил голяма къща и да си купя мой деца от сорогатна майка и да си ги гледам по живо по здраво

57.   Майка ми от години не работи, по цял ден или се разхожда или гледа турски сериали и знае 5 манджи на кръст. В резултат на всичко цялата домакинска работа пада върху мен, освен, че ходя и на работа. Вече почва да ми омръзва баща ми да ме пита днес какво ще се готви утре какво ще се готви. Наскоро си смених работата и докато съм в процес на обучение буквално трябва като се прибера пак да уча неща свързани с работата с две думи да си лягам и ставам с нея. Като споделих с една от колежките 53 г., че това натоварено обучение плюс домакимстването ми идва тя започна с доводите, че било нормално. Вече ми омръзна на една Нова година почти цялата вечер не седнах баща ми непрекъснато ме караше да нося нещо даже пред приятеля ми ме накара да му нарежа пържолата, което на мен ми дойде в повече. Не издържам и искам вече да живеем отделно без моите и без неговите родители. На 27 съм и вече ми се иска и дете. С него понв се допълваме в това отношение единия ден мога да готвя аз, с пералнята също ще се редуваме кой да я пуска както и с другите домакински задължения.

58.   Да си кажа и аз мнението по темата. Още повече, че точно снощи с мъжа ми имахме разправия по този въпрос. Неговата работа наистина е тежка, не е на бюро, а по строителни обекти. Аз работя от компютъра в къщи. Справяме се, материални дефицити нямаме. Моята работа е изцяло умствена, но все пак, докато си работя, пералнята се върти, нали? Простирам и пак се връщам на компютъра. Така че аз съм поела основно домакинството. Не ми пречи, обичам да се занимавам с дома си и съчетавам нещата.
Сега ще разберете защо пиша всичко това. Случаят не е единичен. Снощи съм приключила работа, сготвила съм, почистила съм, къщата свети, изгладила съм му дрехите, направила съм му сандвичи за обяд на следващия ден, заредила съм му кафемашината, наредила съм масата, рози за украса, свещи, салата и т. н., взела съм си душ, оправила съм си прическата и седя и го чакам. Бре, няма го! Звъня, не вдига телефона. Прибра се към 23 часа, почерпен и от вратата си разкопча ципа да сме правели секс. А аз съм вече по пижама.
Пак повтарям: това не е единичен случай. Срещнал приятел, седнали на по питие, дотук нормално, това аз го разбирам. Но на въпроса ми: "Защо не се обади? ", отговорът беше: "Ама как пред приятеля ми ще се обадя на жена си да се обяснявам! Ще умра от срам направо! " Ето за това говорим! За отношението! Българските мъже нямат отношение към жената. С какво щеше да го изложи едно съобщение: "Ще закъснея, не ме чакай за вечеря"? Ако се беше забавил още един час, щях да звъня по болниците, защото беше с кола. Но е адски срамно да звъннеш и да кажеш, че имаш промяна в плановете! Салатата отиде в кофата за боклук, язък ми и за парфюма на Диор, и за пилешките филета, които също заминаха в контейнера, и за очакването, и за всичко... И днес - все едно нищо не е било! Звъни: "Миличко, знаеш ли как ми се яде свинско с прясно зеле, часовникът ми има нужда от подмяна на каишката, оставил съм ти го на нощното шкафче, трябват ми и още летни чорапи, маратонките ми са за пране, а също така направи таратор да има и купи, ако обичаш, джин, че свърши".
Мой приятел ми е разказвал, защото беше впечатлен, за една случка от негова командировка в Германия. Отиват представители на българската фирма, сключват изгоден договор с немските си партньори и ги канят на вечеря. Резервацията е за 18 часа, края на работния ден. Германците сядат в ресторанта, но в 19 часа един по един започват да се разотиват. Нашите се притеснили. И накрая шефът на германската фирма, който също се надига да си ходи, им обяснява: "Много мило от ваша страна, че ни поканихте, но това трябваше да го съгласуваме поне седмица по-рано. У нас в къщи се вечеря в 19, 30 и жена ми е наредила масата. Ако закъснея, ме чака развод и плащане на издръжка, докато съм жив! Колегите са в същото положение! "

60.   Напълно си права. В БЪлгария на жената се гледа като на човек докато е в двайсетте си години. После става нещо като работен добитък и всички, вкл и децата й започват да й казват 'кифла'. Като видя уморена, подпухнала , напълняла жена си мисля, че българката е жената-чудо. Тя трябва да е хубава и слаба , да роди деца, да има образование и професия, да работи и да изкарва пари, да върти домакинството-пере, чисти, готви, глади, подрежда и пр. Ни къде по цивилизования свят го няма това. В много страни жените са закръглени, когато родят деца не работят, ако работят е на 4 часа през уикенда. Уважават ги и са спокойни и здрави. И децата са спокойни и щастливи.

61.   Грешката е в тези жени, които ги отглеждат и възпитават по този начин. Надявам се да не стана такава майка, а и работя по-въпроса всеки да е наясно със задълженията си в къщи.

62.   И аз нямам базови умения да оцелея сама. Трябва майките да учат синовете си да се оправят в живота.

51-57 от 57