Споделена история от Семейство

Мразя рождения си ден
Здравейте!
Аз съм момиче на 22г. Вчера имах рожден ден, но изобщо не бях щастлива. Не празнувахме, или поне аз не го приех като празник, самия ден беше ужасен. Деня преди рождения ден майка ми настояваше да купим или направим торта, но се скарахме и така не я направихме, започна да ме обижда, разиграва-направи тортата но аз няма да я пробвам дори, обиждаше ме и с груби думи. Общо взето нямаше да празнувам, но се вълнувах, все пак е празник, но майка ми всичко скапа с този скандал за тортата... общо взето когато някой ти развали настроението и най-прекрасната торта да ти направят или купят е все тая или поне за мен. На следващия ден в деня на рождения ми ден тя ми честити студено, благодарих и и това е. Направи обяд както обикновенно и това е. Ето Ви един пример как майка може да развали празника на детето си заради торта.. каза, че съм щяла да си го запомня този рожден ден и някакви такива обиди.. Извинявам се, ако има правописни или пунктуационни грешки. Просто исках да споделя.. надявам се модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Авторке,

Недей се сърди на майка си. Тя не може и не е права да те обижда особено в този важен и специален ден за теб. Защото рожденият ти ден е важен и за твоите родители. Не намразвай майка си,прости й. Не мрази себе си, не мрази рождения си ден.

2.   Когато бях малка чаках рождения си ден с нетърпение, сега обаче дори не го празнувам. Обаждам се на мама и толкова. Никакви торти, свещи и купони! Така, че щом си на 22, никой не може да ти каже да празнуваш или да не празнуваш, да има ли торта или не.
Колкото до отношения с майка ти, явно по принцип не са добри и тортата е бил само повод за поредния скандал. Помисли как да ги подобриш и ако не става, изнасяй се от вас и я чувай само по телефона. И това е вариант за да не си съсипеш нервите.

3.   Щом на 22 години си още при мама, ти се чувстваш още недорасла, а тя се чувства като майка на недорасло дете, затова са такива отношенията ви. Покажи характер, и, че си вече зряла жена и си вече самостоятелна. Щом чакаш мама да ти направи тортата, не се оплаквай по форуми. Трябваше ти да си организираш празника, а майка ти само да бъде почерпена от тебе, но не и тя да ти организира празника, не си на 5 годинки!

4.   Охооо Ами сама си си надробила попарата, и аз съм зодия овен между другото, понякога и аз не си празнувам рождения ден ама чак да правя драми заради една торта. Слез на земята момиче, ако ти бях гадже нямаше да те погледна

5.   До номер 3-Какво лошо има като живее при майката си ?

6.   Когато бях дете се радвах на рождения си ден, сега и на мен не ми се празнува. Правя го заради другите, не за себе си. Казвам си "Остарях с една година" и толкова. Даже ми са досадни всичките поздрави и т.н. Всяка година едно и също. Предпочитам да съм сама на този ден, но няма как, имам семейство.
Това вашето с тортата е голяма тъпотия. За какво ви са торти и глупости, като не можете да си кажете нищо хубаво?

7.   Моля те, миличка, не мрази рожденият си ден. Майка ти е много лоша. Не можа ли сама да си поръчаш торта.

8.   Ох, милатаааа, направо ми идва да те гушна!! Не си мрази рождения ден заради майка ти и трудния й характер! Моята ме спука от бой ден преди рождения ми ден, няма да го забравя никога, беше ужасно и унизително, но няма да си намразя рождения ден заради нейната истерия!! Просто другия път го отпразнувай с приятел или близък, а не с нея.