Споделена история от Семейство

Битовизмът и мъжа
Много ли е тежко за един мъж да избърше след децата си или да свърши някое домакинско задължение вместо жена си, а тя да се по нагласи в това време, за да излязат. Жената ли трябва да каже на мъжа избърши или е нормално мъжа сам да се досети.?

Коментари

1-50 от 106

1.   Мъжете са свикнати , че жената прави всичко , но те не могат дори разходите на жената да поемат дори наполовина , тя трябва да плаща от нейния джоб .

2.   Ако видя или чуя още някой да напише "избършИ" .... и не, не ми казвай, че е от бързане, всички все бързате.
Просто така си говорите, ама иначе 15 хил. изисквания имате.

3.   Зависи от мъжа, мила и до това как е възпитан.
Моят мъж и през ум няма да му мине да лежи на дивана докато аз летя наоколо с прохосмукачката. Нито ще ме остави да се боря с простирането късно вечерта. Обаче и двамата работим и съответно и домакинската работа е обща.

4.   Според мен може, но зависи за кого. Хората се грижат за нещата които ценят. Твоя те приема за даденост. И да със сигурност знае, че ще оцениш помощта му обаче не му е важно.

5.   Защо мрънкате и оплювате мъжете си, че не шетали в къщи? Тези мъже вие ли си избрахте или ви се паднаха от някаква томбола?

6.   Кой както го научи, ако си решила да го превръщаш в твое дете давай, цял живот ще е така!!!

7.   Ох, писна ми вече от женско хленчене, мъжа това, мъжа онова!? Като сте се съгласявали да живеете с тези мъже къде ви е бил ума, та чак сега сте проумели, че мъжът не е това което вие искате? Явно сте попаднали на мамини синчета, които нищо не могат да правят, но повечето мъже са наистина опората в семейството. Всичко проблемно е върху техните ръце, каквото и да да се появи като проблем в семейството, те го решават. От жените им се иска само да почистват семейното гнездо, да сготвят храна за семейството, приготвена с продукти осигурени от мъжа, да се грижат за децата и за нищо друго не мислят. Сега все кифли хленчат против мъжете си, ами живейте си сами, защо правите семейства? Искате да живеете като богомолки, мъжът да бъде винаги в краката ви, да ви оплоди и край с него, трябва да се изпари от живота ви. Нали искате еманципация, ами живейте си като мъжете, вие блъскайте тежката работа, а те ще ви перат гащите, щом искате това, но спрете да хленчите!

8.   Може и след децата да се превърнат в лентяи. В началото ти свалят звезди и послееее.

9.   Мъж и куче , както го научиш, жена и кола на късмет - бях осми клас като го чух това от приятели на баща ми.
Истина е. Майка ми цял живот е робувала на дом и мъж.
Не го позволих. Просто казах, че не може. Казах му ако искаш от мен това, аз искам това. В нас той мие съдовете и изхвърля боклука. Аз простирам. Той често пуска и пералня.
Брат му и снахата са иначе - тя робува, той не сменя памперси, но има 3 деца. Тя става и сяда през 5 мни.
Събота моя бели картофи, сготви, аз четох книга.
Как си го научиш.
Изисквай, мрънкай че ти е лошо. Давай задачи, иначе ...все роб ще си

10.   Мъжът да готви, да пере, да мие, да къпе бебето, след като се прибере от работа, понеже жена му е уморена и отегчена, а през уикенда тя трябва да ходи по магазините и по приятелки, за да върви и социалният живот. Като отворят кафетата, бюти салоните и фитнесите, пак ще се гъчкат там. Трябва също да я обсипва с внимание, жестове, рози, защото иначе е пинтия и темерут. С годините той се превръща в домашна помощница, обеличен като един доставчик и чехльо. Защото тя е тази, която командва и му нарежда какво да прави. Естествено, човекът е уморен и не е секс машина. Тогава господарката си намира един жребец само за секс, защото чехльо е добричък, но не буди тръпка.
Иначе женчетата масово са фенки на мачовците и лошите момчета, но не и за съпрузи, защото трудно могат да ги контролират и манипулират.

11.   №9, вярваш ли си сама на това дето си го написала? Ако е вярно, то тогава това твоето не е мъж а женчо, олигофрен с педалски наклонности. Жена ще ми каже на мен да чистя, пера или готвя, ама друг път. Един през устата и един зад врата докато ушите и дават "заето" три дни, и ще се научи на обноски и женски задължения. Не, че мъжът не може да върши женска работа. Може и то по-добре дори от жената, а и днес има пералня, съдомиялна, перяща прахосмукачка, кухненски робот и ред други пособия за приготвяне на храна, измислени от мъжете. Да върши домакинската работа е унижение за мъжа и подронване на мъжкия авторитет. Жената върши това, защото е жена и стои по-долу от мъжа. Не му е равна и винаги може (трябва) да яде бой от него, когато му се блещи с претенции за права, като доказателство за мъжкото превъзходство. Жената трябва да си знае мястото, за да има мир в семейството и мъжът да не я бие, заради женски претенции за равенство! Половете не са равни по природен закон. Мъжът е по-умен и по-силен от жената, за това той винаги ще е господарят, а жената ще е подчинената! Така било е, така е, и пак така ще бъде!

12.   Номер 2, май ти бързаш. Жената правилно е написала горе ''да избърше'', а долу ''избърши'' в заповедна форма. ''Ама иначе 15 хил. изисквания имате.''

13.   11 И като се събуди, краката ти отвити, прозорецът отворен, вратът ти потен, гъ-ът ти захапал чаршафа! Удари си една злобарка и се успокой!

14.   11,как

15.   13, 11 е абсолютно прав. Жена не може да казва на мъжа, какво трябва да прави. Винаги е обратното. Днешните жени не заслужанат вече мъжко уважение и получават това, което си заслужават. За това казват, за жената само е*ан, деца, бой и сурови дърва за печката, за да не си въобразява немислими за нея неща, а за мъжа ракийка, салатка и сръбска музика, за да е щастлив и психически здрав! Това е рецепта за мъжко дълголетие. Е, днес има много малко печки на дърва, но това не пречи мъжът да застави жената да пуска и спира парното ако е с автоматика, за да не си нарушава спокойствието и да си пие на воля ракийката.

16.   Жена съм, ама не съм съгласна с много жени относно мъжете и домакинската работа. Значи, за толкова време как не разбрахте, че мъжът не е помощник в къщата, а част от семейството (по принцип) и ако си надига задника от дивана, то той не ви помага, а си върши неговата част от дома. Ако ли не - честито, попаднали сте на поредният мързелив паразит. Затова си отваряйте очите навреме, вземейте предвид всички "червени лампички", защото после никой няма да ви върне загубеното време, младостта и нервите.

Във всички аспекти на връзката, в абсолютно всичко, с мъжът трябва да живеете по-добре, не да ви дразни излишно. Ако ще е така, за какво ви е този кавал, можете да си живеете зле и сами, нали? Щом нямате полза от мъжлето - ритника по задника и това е. У нас мъжете са с ориенталски манталитетът - жената да им бърше гъзовете, да ги храни, чисти, готви, пере, простира, мие, също да е секс-робиня - да прави свирки, да дава отзад, щото мъжа има и педалски наклонности. Да слугува и на децата, въобще на всичко и да няма мнение. Бай Ганьо уж много мрази арабите, пък точно с такъв арабски манталитетът относно семейния живот... Жалка картинка.

От своя опит мога да кажа, че много мъже съм изритала - я извратени, я курви, я мързеливи и т.н. и т.н. Общото е, че с всичките ми беше зле. И не съжалявам, че ги разкарах. Последвайте примера ми.

18.   16, ти може да не си съгласна с много неща, ама я помисли мъжете дали ще са съгласни с теб. Слугинята у дома е жената и винаги е била още от време оно. Я превърти лентата малко назад и виж кога преди "демокрацията" мъжът е вършил домакинска (женска) работа? Не че не може, но е обидно и е под достойнството на мъжа, а и тази работа е ниско интелигентна и се върши от по-ниско интелигентния пол. Днешният мъж за да е добър мъж трябвало да е жена? !? Де шамари де! Вие жените съвсем се самозабравихте и за това мъжете ви пердашат доста. Мързеливи паразити днес са станали жените, живеещи на гърба на мъжете, че и равно заплащане искат, без да имат качествен принос за създаване на блага и условия за живот. Ама били на една и съща позиция с мъжете??? Били друг път! Да не би преди време жените да са живеели по-зле от сега? Такива зверски и показни убийства на жени от мъже, както в днешно време не е имало. Видно е, че там където мъжете са еманципирали жените, женският реваншизъм заради хилядолетната "мъжка тирания" не закъснява. Абсолютна женска наглост със самочувствие за безнаказаност е заляла Хр. свят и резултатът е видим. Просто болните от феминизъм жени трябва да свикват и да разберат веднъж за винаги, че гиноцентризъм-женско царство (матриархат) никога не е имало, и никога няма да има. Мъжът е физически много по-силен и по-умен от жената, доказано е в исторически план. За това авторке и ти трябва да свикнеш и да знаеш, че мъжът не ти е слуга. Ти трябва да си му слугиня за да има мир у дома и да си щастлива. Ако е някой сприхав мъж, тогаз ще разбереш кой каква работа ще върши у дома.
16, явно искаш да изпъкнеш, като "самодостатъчна жена" но сама знаеш, че без мъж не струваш нищо. Казваш, че много мъже си изритала, което звучи смешно. Да не би те да са те изритали и си останала да кукуваш сама? Знай, че жена не може да изрита качествен мъж, освен ако мъжът не е заврян зет или е мека китка. Ако си попадала все на такива мъже е ясно каква си. А, ти че съжаляваш е сигурно, и ако жените последват примера ти, както ги призоваваш, ще си останат стари моми. Старите ергени живеят щастливо без семейни ангажименти, лов, риболов, спорт, развлечения и др. докато в женската природа е жената да ражда и отглежда деца. Само тогава ще е щастлива и с мъж до себе си!

20.   Ами 18, щом старите ергени живеят толкова добре без жени, да ги оставим да си живеят добре без жени.
Няма да се размножат и няма да предадат слабите си гени и сбърканите си разбирания на следващто поколение и постепенно ще изчезнат напълно.
Пък ти нас жените не ни мисли - кандидати винаги имаме и имаме и свободата да не се занимаваме с такива като теб.

23.   20, не само старите ергени, по принцип мъжете си живеят много по-добре от жените, защото са физиологично по-съвършени. Това е природна даденост, а не феминистка приумица. Простотията със слаби или силни (добри или лоши) гени е плод на феминистка джендър-псевдо наука, която лансира недостатъците на женския пол, за сметка на мъжкия. След като Айнщайн го смятат за изключителен гений, как ще коментираш състоянието на сина му, който е с умствени недостатъци? И, ако погледнеш статистиката, много от старите ергени отдавна са се размножили и пак са си ергени, свободни и без да са с ангажименти. То погледнато по друг начин през войните и нашествията на победителите доста мъже са се размножили, без дори да знаят, а жените го отнасят за да се знае кой е по-по-най! За това надявай се ти противниците на извратения феминизъм да изчезнат. Напротив, увеличават се пропорционално на женската наглост. Доказателство е увеличаващото се насилие над жените от мъжете, феноменът на 21 век. Не е никакъв феномен, а закономерна последователност, доказателство за мъжкия пол, ПО-СЪВЪРШЕН от женския, и за това той винаги ще е властващият пол! Вас жените не ви мисля, моля ти се, кандидати винаги ще имате, като рецидивистите излезли от затвора, ако продължавате да се мислите за по-равни от мъжете. Фактите са на лице, особено със свободата да наглеете, която ви е осигурена от закона!

27.   Нормално е и мъжа да помага в домакинството.

30.   27, мъжът помага в домакинството само ако го пожелае, но не е длъжен. Жената е домакинята в дома, а не мъжът. А, ако жената не иска да е домакиня и проявява женски произвол, мъжът винаги може да я изгони и смени с друга!

31.   Моят мъж прави всичко ( готви, чисти, пере, глади, гледа синът ни). Не е нужно да му казвам нищо. Дори често той ми казва. Вярвам,.че мъж и куче както ги научиш. Говори с него и го насочва какво да прави. Мъжете често имат нужда от насока. Ще се напаснете. Само трябва да имате желание.

32.   Моят не може, защото е много по0-възрастен от мен.

33.   32, когато някой нещо не може да върши сам, се намират заместници/помощници ...
От друга страна - едва ли си капо от това, че си при него. Вероятно причината има финансово изражение? Дали ти заслужава компромиса/жертвата ... само ти си преценяваш. Както и всички други ... Почти е изключено и двамата да дават 50:50 един за друг. Но дори и да се случи, това няма как да се измери и единият просто си мрънка ...
Все пак не съм чувал мъж да се оплаква, че неговата никога не ремонтирала колата, жилището, битовата техника ... Че не е нацепила дърва, че носи малко пари и него е завела на ресторант, СПА, море ... Вярно е, че има изключения, но са ИЗКЛЮЧЕНИЯ.

34.   Така е. Повечето мъже вече се изпедерастиха и станаха домакини само и само да се възпроизведат. Точно с това са ги хванали за топките днешните феминистки. Наиш колко ми пука да ли ще се възпроизведа…? А и само как звучи…. все едно ще произвеждам суджук…….. След няколко поколения едва ли някой ще ме помни. Колко от децата се оказват благодарни? Ти му даваш целия си живот, утре като одъртееш може да ти изхвърли и от собственото ти жилище. Един мъж има смисъл да създава живот, само когато той е истински щаслив с жената до себе си. Когато тя го уважава като мъж и има респект от думата му. А не да се държи с него като наставница или майка. Основния проблем на повечето жени, е че първо търсят химията, а после кусурите. И в последствия се опитват да корегират кусурите на мъжа. Аве научете се! Или приемате мъжа такъв какъвто е или не. Ние не сме деца или кучета да ни превъзпитавате.

Лек ден!

35.   Мъжът не е домашна прислужница и той си има негови задължения в семейството. Да осигури елементарни удобства за семейството, като пералня, сушилня, готварска печка, прахосмукачка. Жената съответно да подържа домът с тях. Е тя, ако е калпава и не да натисне копчето на пералнята и сушилнята и после да сгъне дрехи, да приготви манджа с готови продукти, за, които не е копала двор и чистела изпражнения на животни, каква е нейната функция тогава. Само да надига краката за напъни ли? Паразити не ми трябват. Вземи си от някоя бедна държава като Молдова или Еквадор жена, да видиш за тия удобства как ще ти върти домът не е, ами ще те поготвори като бог, защото няма да и се иска да се върне в мизерията. Пък нашенската парцалана я остави да я клатят кварталните батките и сама да си отглежда поколението. Сама да си осигури удобствата, ама после пак я чака домакинска работа. И ще разбере, че се е прекарала, ама на 38г. с ремарке, освен за еднократно чукане за друго няма да става.

36.   Mъж и куче са както ги научиш. Ако не се сеща сам, значи си пропуснала да действаш навреме.
Интересно ми е, преди да решиш да му родиш, той помагаше ли ти с чистенето и сещаше ли се? Ако сега не го прави, най-вероятно не го е правил и тогава, но си си затваряла очите. Сега изведнъж имаш очаквания и ти пречи. Ами, не работят така нещата. Преди да родиш си имала избор и възможност да повлияеш на събитията. Сега, след дъжд качулка. Тепърва трябва да се обясняваш, какво и защо трябва да се върши, да правиш забележки, да дигаш скандали - неприятна работа със съмнителен на този етап резултат, особено след като вече си го научила, че спокойно може да се плъзга и по линията на най-малкото съпротивление и да оставя всичко на теб.

37.   Зависи от жената и от това, какъв мъж си е избрала. Аз мога да кажа само за моя - когато тръгнем да излизаме, спираме с домакинските задължения, приготвяме се и излизаме двамата. Имаме 2 деца, като бяха малки последни обличахме тях- аз едното, той другото. Мъжът ми готви понякога и го прави добре, но той реже дърва и пали камината, основно той гледа двора и градината (живеем в къща с голям двор), ремонтите в къщи, прави го без да го карам и да му натяквам. Децата си сме ги научили да се грижат сами за своите играчки, дрехи и т. н.

38.   Аз не разбирам за какво й е на една жена оше едно дете? В 21 век съвсем спокойно може да забременее от донор, вибраторите са по-издръжливи и разнообразни. За какво точно й е на една жена мъж, който си мисли че бил по-съвършен, нищо че и той серЕ? И той, съвършения живее по-кратко от жената със седем години? За какво й е на жената мъж от вид примати/простаци/ балкански/арабски синдром?

39.   Какви злобни женски коментари срещу мъжете тук сте наръсили....бря! На жената не и трябвало мъж, защото имало възможност да забременее от донор, а и вибраторът бил много издръжлив, докато не му свършат батериите. И, забележете и мъжът серял, че и живеел по-кратко от жената със седем години?!?
38, ти че нищо не разбираш е ясно, но е по-лошо това, че никога няма да искаш да разбелеш, защо мъжът е много, ама много по-ценен-стойностен от жената, и без него човечеството не може да просъществува, докато без жени не се знае дали няма да е по-добре, да има само мъжки свят, след като технологиите вече произвеждат мъжки яйцеклетки с Х-хромозомата, а женски сперматозоини нито на практика, нито на теория е възможно да бъдат произведени, без Y-хромозома! Казваш, мъжът серял, да ама помисли, кой сере повече мръсотии и гнусотии, мъжът или жената с нейната кървяща дупка и изхвърля повече отпадъци, замърсяващи природата? И, след като жената живее със седем години по-дълго от мъжа, значи че през живота и ще изсере много повече мръсотия от мъжа. Дори и децата от детските градини знаят кой от двата пола е по-гнусен и защо?

"36. Mъж и куче са както ги научиш. Ако не се сеща сам, значи си пропуснала да действаш навреме. "

36, по твоята логика жена и крава ги доиш докато можеш и когато вече не са ти от полза ги колиш. Ако не го направиш, значи не си истински мъж и си педал! И как само окуражаваш авторката да издевателства над мъжа, и после да яде заслужено бой от него? И как преди да роди ще принуди мъжа да върши женската работа, ако той не иска? А си права, че със скандали нищо не се постига в семейството и най-много жената да си изпроси и да отнесе боя. Едно нещо вие жените не можахте да разберете!!! Не, че мъжът не може да върши женската работа, може, но не трябва, за да се знае, че мъжът стои много по-високо от жената и той определя правилата в семейството и извън него. Природата го е удостоила с тази привилегия и му е поверила върховенството. За това не жената ще принуждава чрез извратени граждански закони мъжът да и се подчинява, а ще е винаги обратното, защото тя не може да се противопоставя по никакъв начин на мъжката физическа сила, която винаги ще е съществен фактор в отношенията между половете!

40.   Това да приравняваш мъж на куче си е гавра с мъжкото достойнство, и само някой мухльо и безличник би се оставил жена му да го дресира като куче, къде със крясъци и скандали къде с мурафетите на добре обиграна проститутка. Жена съм допускал до сега да ми крещи само в леглото.

Не се учудвам, че в днешно време има толкова разводи и самотни майки. И не го казвал със злоба, а като факт. На един мъж му е по-лесно да живее сам и да има цялата си свобода, от колкото да бъде принизявам на куче, и да яде бой от стопанката си всеки път когато не слуша. Повечето семейни мъже като ги гледам как бутат количките със смачканата и измъчена физиономия, а стопанката му върви с гордо вдигната глава до него и с ръце в джобовете също обеснява днешната ситуации с множеството разводи и извънбрачни деца.

Чингис Хан

41.   Унизително е мъжът да е сравнява с куче, но също така е унизително жената да се приема като вечната слугиня вкъщи.
Унизително и нечестно е , при двама работещи, само жената да се занимава с чистенето, готвенето, прането,децата и т.н. след работа, а мъжа в кръчмата или пред телевизора/компютъра.
В днешно време разделение на "мъжки" и "женски" задължения не върви, тъй като и двамата работят и изкарват пари за хляба и сметките , а поправка на някой уред, евентуално , се дава на сервиз.
За това се гледат ДНЕВНИТЕ задължения и се разпределят между стопаните на дома(мъжа и жената).
И бутането на количка в парка от бащата е привилегия, а не наказание. Защото:
1.Бащата също е родител и като такъв има ангажименти към детето/бебето и те се се изчерпват само с 5 минути гушкане и хвърлени пари на масата.
2. Мъж без жена не може да има дете, дори и да иска. За разлика от жената, която може да роди и чрез донор.

42.   Какво да ти кажа, аз съм домакиня и в същото време само аз работя. С нищо не иска да ми помага. Като измие една чиния и го обръща на събитие. Единственото, което ме държи още при него е любовта. Майка му е една зла вещица, която само крещи по мен и ме обижда.

43.   40, Чингис Хан, за съжаление днешното положение е такова. Феминизмът изврати новото поколение, час от мъжете изпедерастяха, други пък бутат колички с бебета, а жените им се държат думбазесто с ръце в джобовете и си дават нарежданията. Чудя се на акъла им, вместо да и дръпне един хубав бойи да покаже къде и е мястото на жената, той тръгнал да бута количката и да изпълнява женски нареждания. То за това доста честолюбиви мъже трепят жените си и после се самоубиват, но е странно защо се самоубиват, след като вече за убийство няма смъртно наказание, още повече че убитият е жена, не е мъж!

44.   41 донора, от който ще забременее евентуално жената някакъв просто организъм създаден по изкуствен начин ли е? Нали пак ще е от жив мъж.Тоест теорията ти, че жена без мъж може да има поколение издиша. Както и тази, че мъж без жена не може да има деца.Защото, ако не си ти, той може да си намери друга, която няма да му поставя ултиматоми и да предлага утробата си за разменна монета срещу подчинение и слугуване, а ще го обича такъв какъвто е. А мъжете, които стават донори за сперма да ли в клиники или просто преспят с някоя да я заплодят, това са най-големите утрепки и житейски смачканяци.Да имаш дете от теб някъде по света и да не го срещнеш никога е най-голямото божие наказание. От своя страна жените решили да забременят от донор са два пъти по-големи утрепки с мозък по-малко от на едно врабче, защото те съзнателно правят избора детето им да израстне само с един родител, а всеки нормален човек е наясно какви лоши последствие може да има това за едно дете, и след това и за него като стане зрял човек.

Чингис Хан

45.   44, не схващаш същността на написаното.
А тя е, повтарям : Унизително е мъжът да е сравнява с куче, но също така е унизително жената да се приема като вечната слугиня вкъщи.
След като двамата работят, двамата се включват в домакинските задължения.Какво толкова сложно за разбиране има, не знам.
Втората истина е, че мъжът, който е решил да става баща и съзнателно и целенасочено прави секс с цел да имат бебе, трябва да е наясно, че ще става РОДИТЕЛ.
И като родител има задължения към детето, които не се изчерпват само с оставени пари на масата.В този смисъл, е съвсем нормално, като излезе с жена си в парка, да бута количката ,в която е и неговото дете.Какво толкова те впечатли това, също не зная.
Освен бутане на количка, би трябвало да прави и много други неща вкъщи за отглеждане и обгрижване на бебето. Та това е и негово дете, за бога. Ако не го е искал, да не го е правил.
То, ако ще го гледа само жената, а бащата да е такъв само на хартия и евентуално спонсор, няма голяма разлика от това жена да забременее с донорска сперма.И в двата случая го отглежда само жената.
А иначе и жената, и мъжът искат да ги приемат и обичат такива, каквито са.Само че, освен обич , в ежедневието има задължения, и домакински, и родителски.И е редно да се поемат от двамата родители и домакини(мъжът и жената).

46.   45 Обществото е определило ролята на мъжа и ролята на жената не аз. Мъжът да изгради домът, жената да се грижи за него. Иначе ще трябва и ти да зидаш тухли, бас ловя, че няма да се справиш.

Абе изкалпазанихте се днешните жени. Що ли не ви остави човек да си бременеете от донори и сами да си бутате камъните по баира.

Чингис Хан

47.   Чингис Хан, логично разсъждаваш, но за едно нещо не си прав. Жена без мъжко семе не може да ражда деца. Ще ражда само чекълчета, зелени еуглени и венерически болести, но мъж може да има репродукция без женско участие. Отдавна има създадени мъжки яйцеклетки от Х-хромозомата по технологията-наука ектогенеза и заплодени от същия мъж. Женски сперматозоиди няма и не могат да бъдат създадени дори и на теория. Има вече създадена и изкуствена утроба и е въпрос на време и политическо решение жените да бъдат изключени от процеса на човешка репродукция. Не напразно се възприема по целия свят, че мъжът е по-висшо същество от жената, заради Y-хромозомата. Колкото до феминистката мания на жените да раждат чрез изкуствено осеменяване без мъж до себе си проблемите са им много големи. Доста несполучливи опити има, а и дори когато успеят да износят плода, след раждането голям процент от родените по този начин са с малформации и със синдром на Даун! Както и да го увъртат чрез джендър-псевдо-науката, природата е създала мъжът много по-съвършен от жената и с налагането на граждански закони, където жената се държи като мъж защото била равноправна и издевателства над мъжа чрез по-големите си права делегирани от милиардерите налагащи НСР, скритата война между половете може да стане открита и тогава жените няма да имат никакъв шанс. Или светът на хората ще изчезне или жените ще загубят правата, които мъжете са им дали!

48.   46, Обществото се променя, хората, които го съставляват също.Иначе още щяхме да сме на пещерно ниво и да палим лоени свещи, да нямаме електричество и т.н.
Не жените се изкалпазаниха, а някои от мъжете искат да са вечните момченца на "мама", която да ги обгрижва като бебета.
Ок, до 18 години, родителите те гледат.След това се предполага, че след като си пълнолетен, може да гласуваш и да се жениш, ще може да поддържаш собствената си хигиена и тази на дома , в който живееш.И това е без значение дали си на квартира или собствен жилище, дали имаш жена в момента до себе си, или не.
След като може сам да се грижиш за себе си и дома си, редно е да го правиш и когато се събереш с жена.А ако решите да имате дете, да поемеш ангажиментите и задълженията като родител на детето.
И след като жената поема част от паричните разходи в семейството, редно е мъжът да поеме част от ежедневните битови(домакински) задължения.
Жената също е човек като него и има нужда от почивка след работа.
Когато 4 ръце вършат ежедневните домакински задължения, времето е два пъти по-малко и така всеки може да си почине, да се занимава с хобито си или да се отдадат на страстта си:).
Когато единия след работа почва втора смяна вкъщи, а другия релакс и почивка, неизменно идва недоволство, неразбирателство, унижения и развод.
От това страдат най-вече децата, защото бащите им се изживяват като вечните пубери, които смятат че нямат ангажименти и отговорности към никой и нищо.Често казано по-добре е такива мъже да си останат ергени и да не създават семейство и най-вече деца.

49.   48 Аве черка, аз съм бачкал на строеж по 10 часа, домът ми с две спални винаги е светел, по две манджи всеки ден съм готвел и съм пускал всеки ден прахосмукачка в нас и всеки ден по два часа футбол съм играл. Какво работите толкова днешните жени, че сте толкова изморени? Че търкате стола в някой офис по 8 часа на климатик и парно и не можеш като се прибереш да метнеш няколко бутчета с картофи във фурната, да дръпнеш една прахосмукачка и да натиснеш две копчета на пералнята и миялната.Еми значи не само за семейство не ставаш, ами апсолютно нищо не става от теб, и само тежиш на земята и абиш хляба.

Чингис Хан

50.   46, най-добре от донори! щото мъже вече няма, със здраве си остани на чикии

51.   49, след като и работиш, и си готвиш, и си поддържаш чисто във вас, не виждам какъв ти е проблемът. Ако срещнеш жена, с която решите да имате дете, и детето, ако си гледаш, си златен.
Тогава какво се тръшкаш, не можах да разбера.
И както ти си работил по строежите, така и много жени работят физическа работа , че и по-натоварена от мъжете даже.
И офис, не офис, парите закърпват семейния бюджет, нали така?
То, между другото, не всички мъже работят по строежите или копаят в мините.Голям процент също работят в офиси, магазини или техничарски професии , но с малка до умерена физическа натовареност.
Надявам се, че думите ти важат и за тях.Цитирам:"Че търкате стола в някой офис по 8 часа на климатик и парно и не можеш като се прибереш да метнеш няколко бутчета с картофи във фурната, да дръпнеш една прахосмукачка и да натиснеш две копчета на пералнята и миялната.Еми значи не само за семейство не ставаш, ами апсолютно нищо не става от теб, и само тежиш на земята и абиш хляба."
Това важи и за мъжете, и за жените:)

52.   50 Мъже има, но няма глупаци, които вече да ви търпят заради едната слива миризлива и едната утроба. Със здраве си остани с котките и вибратора.

Чингис Хан

53.   Офф чингиса, тъй- като теб не те диша никоя жена си си втълпил и че, жените самотни :) мъкааа

54.   Задълженията трябва да се поделят по равно. Като чета коментари тип 11 се отвращавам от българския народ. То бива готованство, ориенталщина и байганьовщина ама вие сте върха. Затова сме последни в Европа икономически и никой не ни зачита за хора. Кой мислещ ще зачита някакви селяндури. Благодарение на такива като 11 съм нихилист и не ми е жал изчезващия български народ. Последното е от доклад на ООН от 2019 година.
aroundtheworld

55.   Не забравяйте бг ориенталци, че вие можете да се лекувате от някои болести с радиоактивност в малки дози благодарение на Мария Кюри. Даже се чудя щом мъжете са по - велики и умни, защо човечеството не е мръднало духовно, а само създава оръжия, с които да се избие по-качествено. Аварията в Чернобил например е предизвикана от "умни" мъже. Благодарение на нея онкологичните заболявания са скочили в цяла Европа. Истината е, че мъжете си мислят, че са всевластващи, а не е така. Жана д'Арк предадена на англичаните благодарение горделивци като вас въпреки, че освобождава Орлеан. Тя връща короната на Шарл 7, а той умника за благодарност я предава. Мъж е измислил атомните бомби хвърлени над Хирошима и Нагазаки. Мъж е започнал абсолютно нелегитимните според мен Нюрнбергски процеси. В България мъже са я съсипали с комунизма и избивали наред. Те са я превърнали от 7ма икономика в Европа в една от последните. Който казва, че през комунизма сме били богата държава да не забравя, че това е благодарение на кредити. А те се изплащат все някога. Защо ли англичаните уважават Маргарет Тачър, защото е единя от най - великите премиери. Истинския европеец зачита жена си. Мъжа и жената са равни като 1 и 1.

56.   52, шапка ти свалям Кавхане!
Всички сме вече много бесни на тия мръсни сливи, ше играе калъча ама яко и масово.

57.   53, прав е Чингис Хан, ама нали не ви изнася все преекспонирате действителността. Мъж самотен няма, все си намира компания и мъжки развлечения, като лов, риболов, шах табла, игра на карти и безброй разновидности, които си избере. Самотни са жените, а с тоя феминизъм освен дъртите вдовици и феминистките си умират самотни, ако не се броят котките им. 54, да беше жена да не се чуди, човек, ама мъж-феминист ми идва в повечко и не мога да го възприема за нормално! Да не би да си мека китка или гей? Защото само гейовете се възмущават на мъжествеността и патриархалните порядки. Аз съм 11 и се отвращавам от мъже като теб, ако изобщо си мъж. Щом никой не ни зачита в Европа, защо тогава ние да я зачитаме? Кой попита българския народ дали иска да е в ЕС? Група продажници възползвали се от еуфорията и измамата с "демокрацията" ни натресоха евро-гейските ценности, феминизма и неолиберализма. И да, на последно място сме в Европа по заплащане на труда, но сме на първо по смъртност и на второ по феминизъм с най-много жени на високи постове. Жена ще ме командва като глава на семейство у дома, когато цъфнат налъмите. Дори и във Франция, люлката на феминизма няма такава женска наглост и извращения с мъжете чрез законите както при нас и без истанбулска конвенция. Във Франция след ратификацията на конвенцията мъжете трепят жените като мухи. Броят на очистените феминистки там се е увеличил близо два пъти, а да не говорим за Турция, от дето е и конвенцията. Ердоган я отхрърли и се изсмя в лицето на Урсула, като и посочи къде и е мястото на жената. Следващият път когато пристигне в Турция за да проси връщане на позорния документ да си носи табуретка, столовете са само за мъже! :((( 54, бъди си нихилист и не се връщай в България. Такива мъже като теб (ако изобщо си мъж) са срам за мъжете в България. Предпочитам да съм селянин, ориенталец, мачо и останалите феминистични наречия, но думата ми да тежи на място, отколкото гейове и феминистки да ми измислят извратени закони и да ми казват кога и как да си глася жената!

58.   Четеш коментарите и се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли или и двете.
Човек уж се жени по любов, пък то какво излезе? Че масово мъжете се женят за да си имат безплатна слугиня, която да замести мама. Че и особено много се гордеят с този факт. Като в друга подобна тема, някакъв беше супер горд, че майка му в напреднала бременност работела на две места и въртяла цялото домакинство, докато баща му в това време нищо не пипвал. И разпалено обясняваше на жените, че ето това била истинска жена! Еха! Какъв повод за гордост само! Да се гордееш, че майка ти е слугиня, а баща ти търтей, който дори в такъв момент не се сеща да отмени жена си в домакинстването. Уникално!

59.   58, никакво отменяне на женстките задължения у дома от мъжа не трябва да има, а напротив! На жената мъжът рябва постоянно да и създава работа и работа, за да не мисли за глупости и извращения, като равноправие. Не знам до кога ще продължава това женско безобразие жените да поставят условия на мъжете и забележете! - Мъжът да нямал право да пребие от бой жената! Е, до кога ще е това? Мръсниците измислиха чак истанбулска конвенция за гавра с мъжкия авторитет! Ще си понесат последствията те, ама да видим кога. За да заживее в хармония светът ще е необходимо да се предприемат радикални мерки срещу женския пол. Първо да им се отнеме правото на глас, после да се изхвърлят всички жени от мъжките професии (полиция, армия и пожарна) и в съдебната система, а в останалите професии на мъжете да се плаща четири пъти по-висока заплата от колкото на жените. Само така жените ще мирясат, а на мъжете няма да им се налага да ги убиват заради женските извращения, тогава авторката няма да има такива претенции за равенство с мъжете..

1-50 от 106