Споделена история от Семейство

Битовизмът и мъжа
Много ли е тежко за един мъж да избърше след децата си или да свърши някое домакинско задължение вместо жена си, а тя да се по нагласи в това време, за да излязат. Жената ли трябва да каже на мъжа избърши или е нормално мъжа сам да се досети.?

Коментари

51-100 от 106

61.   58 Аз го написах в другата тема, че майка ми е работила бременна на две работи и е домакинствала. И баща ми не е лежал като търтей, защото неговата работа е била в пъти по-тежка и отговорна. За сметка на това са успяли да построят къща палат, да сменят две чисто нови коли за десет години, и да съберат пари за успешен бизнес, в който майка ми рамо до рамо хем е работила с баща ми хем е домакинствала.За сметка на това сме живяли охолен живот, майка ми си е пазарувала дрехи само от Витошка, позволявала си е апсолютно всичко и с гордост е показвала дома си, колите си, бизнеса си, бижутата си на разни загубени женици като вас, където знаете само да се пудрите и да чакате на готово и само да крещите как сте искали стабилен мъж, пък вие на две магарета сламата не може да разделите.

Чингис Хан

63.   61, някои от мъжете, които не искат да се занимават с домакинската работа, са за патриахрално разпределение на ролите, където все пак има разпределение.
Жената си гледа дома и децата и това й е работата.
А мъжът изкарва парите и осигурява прехраната.
Твоите разбирания са хем мъжът и жената да работят рамо до рамо, осигурявайки прехраната на семейството, хем жената после да поеме цялата тежест за домакинстване и деца.
На всичкото отгоре омаловажаваш това , което прави, като пишеш, е, какво толкова?
Ами като е какво толкова, защо мъжа не го прави след работа, а жената да си почива:)Какво толкова:)
Логиката ти куца, справедливото отношение също.

64.   55, нещо не си в час, а и доста неща не са ти ясни. Мария Склодовска няма почти никакъв принос за прогреса, а е изплагиатствала всичко от Пиер, който е кръстил радиоактивния елемент "полоний" на страната в която е родена Мария. Още преди 35 години учителят ни по химия в средния курс обясняваше за злодеянията на Мария. Имало апокрифна литература на френски, но само някои от химиците знаели за нея. Подкупила е кочияша да прегази Пиер и така онаследява трудът му. Печели две нобелови награди благодарение на авторитета и откритията на мъжа си. С измама влиза в Сорбоната и става преподавател. Умира заради голямата си женска надменност от радиацията на медальона който е носела гордо, пълен с радиоактивен материал. Това все някога ще излезе на бял свят, когато се ликвидира феминизмът. 55, сама си признаваш, че всичко до сега е измислено от мъжете, бомби, самолети, и за всичко което се сетиш все е дело благодарение на мъжкия ум. "Умните" мъже предизвикали аварията в чернобил са същите, които направиха майдана в Украйна. А, една "най-умна" жена от техния народ похарчи над 5 милиарда долара за да може да го предизвика и да съсипе Русия, само че не успя, и Крим стана отново руски. Тя два пъти драпа за президентското кресло в САЩ, но народът я отсвири и избра черен вместо жена, което е по-малкото зло! Путин не е Горбачов или Елцин и не вярва на лъжите им. Жана д'Арк не е нищо повече от един талисман за войниците и нищо не освобождава. Орлеан го освобождава войската, която е само от мъже, а и командирите и също са мъже. В крайна сметка сигурно знаеш как завършва живота си девицата от Орлеан? На кладата! Но и това е под въпрос, защото се твърди, че е изгорена друга жена вместо Жана! Като говориш за мъжете през "комунизма" пак се изхвърляш и си отново неподготвена. Мъжете нищо не са съсипали, а са изградили голяма инфраструктура, а народът си живееше добре и не умираше от глад както сега през "демокрацията" Лекарите лекуваха безплатно хората, животът на мъжете не минаваше по съдилищата, като е днес с разводите заради лукави жени. Днес лекарите не са лекари, а са бизнесмени, пациентите им са вече клиенти и който няма достатъчно пари умира. От 9 милиона българи преди, сега сме под 6 милиона, а етническите българи не наброяват повече от 4 милиона. През "комунизма" народът като цяло беше богат. При бай-Тошово време имахме външен дълг няколко милиона за да не е без нищо. Държавата правеше облигационен заем от народа, с което двете страни печелеха. Имаше равностоен търговски обмен със страните от СИВ, ама ти от къде да знаеш!? Днес след "демокрацията" външният ни дълг расте с всяка изминала година и дори и децата на внуците ни няма да могат да го изплатят. За Тачър отново се изхвърляш. Англичаните я заклеймяват, като най-лошия управник, който са имали и я проклинат за огромните икономически загуби заради войната с Аржентина. Хиляди протести на миньори, металурзи и др. в промишлените предприятия са факт за лошото управление на жената-премиер. Руснаците я наричат иронично "желядната лейди", заради просташкото и поведение да не слуша какво и казват умните мъже за управлението и. Когато умира целият народ ликува, а лондончани пируват с лозунги "кучката умря"!
https://glasove.com/categories/komentari/news/margaret-tachyr-obyavena-za-naj-loshiya-britanski-premier

65.   Майната ти 58.Нали осъзнаваш, че това засяга и майка ти бе каун. Нали и на нея трябва да плащат 4 пъти по-малко. Ако нямаш дъщеря и по - добре. Щом толкова искаш да си над жените ти какво си измислил? Какво си дал на този свят? Нищо нали. Но има жени дали много. А мъжете им са ги подкрепяли повечето да сбъдват мечтите си. Ако си влизал в час по биология щеше да знаеш, че само женските пчели опрашват, а мъжките не могат. Без женските пчели ще изчезнат цветните растения, които са в менюто на хората и животните. Тоест без женските пчели хората увисват, защото и животните ще измрат.

66.   Чингисе на колко години си. Щото нещо не ми се връзва. През соца бизнес, къща палат. През 90те пък инфлацията. Май бълнуваш и ти се ще да е истина това, което пишеш.

67.   66 искати се да бълнувам. Няма значение на колко години съм. Баща ми започна бизнеса си през 90-те. Тогава е имало не инфлация, а хиперинфланция неграмотнико. Инфлация има постоянно не само през 90-те.Няма смисъл нататък да ти обеснявам защото си икономически неграмотен.

Чингис Хан

68.   16, поздрав от наща маса с песента на Контрол - Кучко марш в ковчега.

69.   65, може ли такова отношение към мен? И защо се гневиш без да проумееш казаното? Кое по-точно ще засяга майка ми? Ако на мъжете се плаща реално за труда им без да се плаща за женски некачествен труд семейството ще може да живее добре и ще е щастливо. В целия свят с изключение на "демократичния-цивилизован жените не работят без разрешение на мъжете и интересно как така са много по-богати и живеят по-добре от нас? Да те осведомя за да не фърлатисаш. Имам не една, а две дъщери, които отдавна са пълнолетни и вече са самостоятелни. Аз и без да го искам съм над жените. Дал съм и още давам на обществото качествен труд, който нито една жена не може да даде. Хобито ми е радио-електроника и го съчетавам на практика с професия. Сигурен съм, че няма жена с моите способности, нищо че университетите бълват женски инженери, които не правят разлика между ток и напрежение и не могат да работят с мултицет, като го имат на бюрата си само за авторитет. Няма такива жени, дали много на света. Всички женски изобретения са дело на мъже .....дядовци, бащи,съпрузи или любовници. Като споменаваш приноса и същественото значение на пчелите за света, не ти ли идва на ум, че без търтеите пчели не може да има? Или си го пропуснала в часа по биология?

70.   69, приноса на повечето мъже е на принципа проба-грешка. И е нормално да се техни изобретенията, или да си ги приписват, като те само са учили и после работили.На кого друг да са?
И арабските държави са богати, защото имат нефт и Западът им плаща. Западът, където работят и жените.
Ако имаш личен проблем с жена си, си го решавай сам и се доказвайте вкъщи кой е по-по-най.
Стига си заливал нета с гнусотии, лъжи и омраза!Връща се!

71.   70, я се самопрочети за да усетиш злобата в поста ти. Че те всички открития са на принципа проба-грешка! Особено в медицината. Работата е там, че мъжете имат усет към това и всички изобретения са техни, а и притежават вродена интелигентност, която липсва при жените. За това няма женски гении. А, за арабските държави имаш много здраве от арменския поп. След като Англия дава автономия на емирствата, арабите превръщат пустинята в рай. Нефтът е само 40% от приходите им, останалото е от развитие на туризъм и хранително-вкусова промишленост. Там законите са шериат и женската гавра с мъж се наказва със смърт. Жените там нямат думата и за това при тях животът е много по дълъг от този на феминистичните страни. Личен проблем с жена си нямам, както нямам проблеми и с никоя жена, защото ако някоя се изгаври с мен, ще и се стъжни животът и ще съжалява, че се е родила. С гнусотии и омраза заливат света само феминистките. Тяхна е и простотията-измислица "език на омразата", чрез който измислиха закони за репресии срещу мъжете. Но, както сама казваш, всичко им се връща и доста от тях си намират "майстора", като често пътуват за отвъдното.

72.   71, "майстора" си си го намерил ти, заради нещастния живот, който водиш(личи си от постовете ти).
Всичко друго може да се провери и да се докаже достоверността на написаното от мен. Въпрос на желание и обективност:)

73.   72, няма как да си намирам "майстора", защото аз съм "майстора"! Не разбрах само, как реши, че водя нещастен живот? Животът още от детството ми до днес е чудесен и съм щастлив и благодарен на съдбата, за всичко което съм постигнал и имам. Ако говориш за семейството ми едва ли имаш представа за съвместния ни живот. Вярно е, че почивките ни предимно са били в България и два пъти в Гърция, но това е защото моята жена не иска да са в чужбина. Не знам защо не и харесва много морето, а харесва повече планината. Преди пандемията я водих на почивка на остров Мавриций. Много и хареса и ме заобича още повече. Нямаше търпение и веднага след като кацнахме на летището в София започна да звъни на щерките, после и на колежките и и да се хвали как е изкарала почивката за една седмица. Написаното от теб отдавна е проверено и доказано в исторически план. Мъжката гениалност е допринесла за техническите постижения на човечеството. Жените нямат никакъв принос, или ако имат то той е незначителен!

74.   73, исторически негрите са били роби, а по-голямата част от индианците изтребени. Е, и?
Исторически не може да сравняваш постиженията на жените и мъжете, тъй като голяма част от жените са били лишени от образование дълъг период от време.
Лекар, например, без образование не се става.
За прогреса също ти казах, че в голямата си част е на принципа проба -грешка.
Редица теории и актуални за времето си "постижения" са били отричани, обявявани за вредни в други времена.И това е нормално , така се върви напред.Знанията и постиженията в съвремието не са резултат само от надграждане, а и в резултат на натрупан опит от грешки, пропуски, които после други са поправяли и т.н.
И истински щастливите хора не искат да ограничат правата на половината човечество!
Ако си кадърен, се отличаваш при равен старт на всички.А, ако не си-то само ти да имаш права ще си същото лайн*

75.   74, говорим за открития и изобретения! Няма нито едно съществено откритие, направено от жена до днес, въпреки че, повече от 150 години вече имат равни, дори и повече права от мъжете. Единствено Мария Склодовска се спряга от устата на феминистките, голяма работа била.....колкото две малки. Представила труда на Пиер за свой, получава нобеловите награди и толкоз. Не е неин приноса, а на мъжа и. Сигурно му е бърсала само колбите за експериментите му. Знаеш ли от какво умира? Пуква от рак, заради облъчването от радиоактивния материал в медальона, който гордо е носила на гърдите си, за да демонстрира женското можене. Много "умна жена" ще да е била. Съвременен принос за развитие на технологиите имат Стив Джобс, Бил Гейтс и други. Да ги виждаш с гърди и вагини? Не виждам смисъл сравнението ти за историческото минало с негрите и индианците? Днешните световни разбойници (янките) са избили местното население и са се заселили на тяхна територия. Робите от Африка дори и като роби на белите са живеели по-добре от събратята си в Африка. Просташката братоубийствена война между севера и юга освобождава диваците, а богатият юг бива ограбен от севера, като се делегират права на черните и до днес белите търпят насилие и бандитизъм от черното малцинство, за исторически допусната грешка. За прогреса е ясно, че е на принципа проба-грешка и не е необходимо точно ти да го казваш. Правилно е било жените да бъдат лишени от права, защото тяхната намеса във всичко днес само забавя прогреса и пречи на мъжете да го развиват. Опазил ме Господ от женски лекар. Майка ми и баща ми си отидоха от този свят, благодарение на женски лекари-завеждащи отделения, поради неправилно поставена диагноза и неправилно лечение. Не напразно има анекдоти за женските лекари.....приличали на морско свинче....което нито е свинче, нито е морско! Истина е, че исторически постижения са били отричани и обявени за вредни...Галилео Галилей, Джордано Бруно и много други. Само че те пак са били мъже, не са били жени. От жените вещиците са били изгаряни на клада, което пък може и да е било правилно, защото днешните феминистки, са вещиците в миналото.

"И истински щастливите хора не искат да ограничат правата на половината човечество!
Ако си кадърен, се отличаваш при равен старт на всички.А, ако не си-то само ти да имаш права ще си същото лайн*"
--------------------------------
Истински щастливи са хората, там където не върлува феминизъм. Жените вършат това, което Господ им е отредил....раждат, отглеждат и възпитават децата на мъжа, учейки ги кое е мъжка работа и кое женска, и не се бъркат в делата на мъжете. Жените нямат вроден интелект както мъжете и не са кадърни колкото мъжете. Половината човечество е спорно да се каже за тях. Още има схващане и е отразено в народо-психологията че, "жената не е като човека"! :((( Очевадно е вредното влияние върху човечеството на феминизмаq и женските по-големи права за живота на хората в "цивилизования свят"! Повече от половината живот на хората минава по съдилищата заради женската злоупотреба с правата и юридическото покровителство на извратенията им. Но, както е било по природен закон, природата винаги възстановява равновесието, което хората нарушават с безумни закони за равенство, особено равенството м/у половете.
"Най-лошата форма за неравенство е да изравниш нещата, които не са равни"! - Аристотел!

76.   ОФ, аман, тоя ненормалния пак са го изтървали от лудницата.

77.   Тук крайностите са тотални, а вие сте страшни егоисти и от "двете страни".

78.   Н 75, ето ти някои открития на жени преписани на мъже например
https://www.edna.bg/media/foto/velikite-zheni-chiito-otkritiia-sa-pripisani-na-myzhe-7918
Много зло и комплексирано човече си, продължавам да се чудя как живееш със себе си с толкова отрова, но си е твоя, преглъщай си я.

79.   Тишо, най-подли и гнусни са манипулаторите, които смесват маааааалко истина с доволно количество лъжи и/или полу-истини и ги тиражират до безкрай като истина!
Нямам време сега (СИНЪТ ми трябва да яде, спи и да излизаме заедно), но като намеря ще опровергая инсинуациите за Мария Кюри... И ще спомена, че е имало МНОГО жени ГЕНИИ, които и без формално образование са дали много на света! И последно- електротехник не е за толова голяма гордост... и извинявай, но от (история на) наука(та) нищо не разбираш, драги!
Твоя, Моника

80.   "Майка ми и баща ми си отидоха от този свят, благодарение на женски лекари-завеждащи отделения, поради неправилно поставена диагноза и неправилно лечение. " - до кога бе чичка, до кога ще ти търпим глупостите заради личната ти драма... Докато си жив ли?

81.   75, ти си се фанатизирал до там, че изкривяваш исторически факти.
За това няма смисъл да се комуникира с теб.
Ако те прави щастлив порядъка в Иран или Ирак , да речем, ходи да живееш там.
Само ще ти кажа, за учени като Галилео Галилей, Джордано Бруно са били изгаряни на клада не по нареждане на жени!Това е абсурдно и невярно.
Те са били изгаряни на клада по заповед на други, тогава власт-имащи мъже.
Чети обективно!Но не можеш защото си фанатик!

82.   75 - вместо да дращиш тук трактати за мъжкото превъзходство и ужасния феминизъм, разказвай ти тези на дъщерите си. Предполагам, че по-далеч от кухнята не ги пускаш, защото нямат интелект за повече и като голям мъж издържаш трите жени у вас.

83.   Не можех да не отскоча и до тази тема, за да видя за какво иде реч, тъй като взех дейно участие в другата относно "битовизма". Виждам, че колегата се опитва да отстоява теза, която макар и с много вярни и точни аргументи, няма как да бъде възприета, напротив, спокойно жените тук биха го изгорили на кладата за думите му, просто защото не е политкоректна. Не е политкоректно да заявиш, че чернокожите са с по-малък интелектуален капацитет от белите, но генетично това е факт, не е политкоректно да заявиш, че чернокожите са физически по-силни и атлетични от белите и жълтите, но това е генетически факт. Не е политкоретно да заявиш, че еволюционното развитие на човека, говорим за хиляди години, е преопределило различни роли в бита за мъжа и жената, но това отново е факт - жената е най-добра в поддържането на дома и отглеждането на новото поколение, а мъжът в намирането на прехрана, което го сблъсква с предизвикателства извън дома, което е предпоставка за друг вид логическо мислене, което е неприсъщо за жените. Това са различни генетични дадености, не че единият пол е по-добър от другия и трябва да доминира, а по-скоро че те се допълват и заедно могат и трябва да се развиват и просперират напред, НО ако следват генетичните си дадености, в противен случай, ако се бориш срещу природата, дори и да напредваш, ще го правиш бално, мудно и все някой ще ти е виновен, а най-вече партньора ти, който ще възприемаш дори като враг. Ето до това ни водят последните десетилетия на феминизъм, джендъризъм, хомосексуализъм и либерализъм. И да, това е "безболезнен" способ за намаляване на световната популация, която застрашително расте, но реално така ще бъде погубена бялата раса, а останалите раси, по-малко засегнати от тези процеси, ще вземат превес и ще доминират. Помислете малко и ще видите, че съм прав. А, и още едно качество на мъжете - рационалното мислене, за сметката на емоционалното у жените. И един пример - погледнете как жените много държат да сложат единички на "противниците" си и петички на "съмишлениците" си, за тях това е по-важно от истината, по-важно от спора дори, това е техен емоционален избор, мъжът знае, че това няма абсолютно никакво практическо значение и често въобще не дава оценки, дори на себе си:)
Хайде със здраве и помнете, че е важно да се работи и живее като един отбор, но за да го постигнем може да се наложи да се учим цял живот.
М, 43

84.   Мария Кюри прави открития и след смъртта на Пиер. Не мога да повярвам колко овчи народ сме. Ама знам, че на моите думи няма да обърнете внимание, но поне на Славейков "Българският народ е претърпял много, но това е благодарение на овчия му манталитет." Някой си учител казал. А ти прочете ли другаде? Ама то вече не казвам бългатските си корени, а гръцките. А между другото да не би да одобряваш методите на Менгеле. Да тества ваксини върху еврейчета. Не ги харесвам ама все пак хора са. Маргарет Тачър аъщо жена достойна за уважение. Или и тя е правила машинации. Уинстън Чърчил не е бил душичка ама е бил достатъчно умен за 30 години да види що за грешен народ са българите. Уважавам един негов цитат "Всеки народ заслужава съдбата си".

85.   " 78. Н 75, ето ти някои открития на жени преписани на мъже например
https://www. edna. bg/media/foto/velikite-zheni-chiito-otkritiia-sa-pripisani-na-myzhe-7918
Много зло и комплексирано човече си, продължавам да се чудя как живееш със себе си с толкова отрова, но си е твоя, преглъщай си я. "

78, за каква отрова, за какви пет лева говориш? Че аз съм си голям добряк, на мравката път правя. Как така реши, че съм зло и комплексирано човече? Ама моля ти се, на мощен мъж като мен (вдигам 190 кг. от лежанка) да кажеш невзрачно "човече" си е направо обида! И от къде измисли някакви открития на тази Алис Бол, дето никой не е чувал за тях? Като видиш само къде са публикувани "откритията" в женското списание Edna. bg и ти става ясно колко са женски откритията. Отново зов от феминистките за признание на жените, уж и те дали нещо на света. Е, да, ама не. Няма такова нещо. Още малко и феминистките ще кажете че фотоелектричният ефект не е откритие на Айнщайн, а на жена му Милева Марич! Сигурно и "общата теорията за относителността" е пак нейно постижение, като време-пространството или пространствено-времевия континиум са женски теории? Хайде холан, засрамете се вече. То бива женска наглост бива, ама чак толкоз не бива! Е хайде тогава да кажем, че всички открития са дело на жени, обаче мъжете не им дават права и ги обявяват за свои-мъжки открития.

Я! Моника! Здравей Монико! Къде се изгуби, че нещо ми доскуча без теб. Умирам за лъжите ти и сега се зарадвах, като те "видях" тук! Монико, къде е съпругът ти, че така се стараеш за сина си дето се съмнявам, че имаш? В нета има една твоя съмишленичка, дето призовава жените да убият всички мъжки бебета, да избият и мъжете и светът да продължи само с жени. Виж за първото може и да стане, то жените нямат достатъчно умствен багаж и като нищо ще започнат да убиват момченцата, ама за второто си е в света на научната фантастика. По скоро мъжете ще ги избият, ако посегнат на синовете им. Монико, много добре знаеш, че женски гении няма, никога не е имало и няма да има, ама нищо, давай, аз ще се развеселявам на лъжите ти. И, Монико, ти нали беше с "докторска степен", кога стана електротехник? Знаеш какво мисля за женския инженер. Карай си с "докторската степен", че ако вземеш да спориш за елекроника-ел. техника, ще паднеш зад борда. Твоята теория за "история на науката" ми е ясна. Щом днес има равноправие м/у половете по закон, и жените ще трябва да са с равни открития с мъжете. Може да не ти се вярва, но наистина се радвам, че се включи в тази тема.
Поздрави, Тихомир!

"Само ще ти кажа, за учени като Галилео Галилей, Джордано Бруно са били изгаряни на клада не по нареждане на жени! Това е абсурдно и невярно.
Те са били изгаряни на клада по заповед на други, тогава власт-имащи мъже.
Чети обективно! Но не можеш защото си фанатик! "
-----------------------------
81, я ти четни внимателно, за да разбереш за какво иде реч! Галилео Галилей не е изгорен на клада, защото се е отказал от откритието си заради инквизицията. После пак е казал "и все пак, тя (земята) се върти! Джордано Бруно е упорствал и за това са го изгорили! Няма как жени да нареждат на когото и да било освен ако не са жени на владетели. Сама знаеш, че жените са нямали права, и светът е бил хармоничен, без спорове м/у половете. Порядъкът в Иран и Ирак и в ислямския свят ми харесва единствено заради отношението им към жените. При законите на Шериата феминизъм не вирее, и умира още в зародиш! Няма нужда аз да ходя в ислямския свят, както е тръгнало, той сам скоро ще дойде при мен.

"82. 75 - вместо да дращиш тук трактати за мъжкото превъзходство и ужасния феминизъм, разказвай ти тези на дъщерите си. Предполагам, че по-далеч от кухнята не ги пускаш, защото нямат интелект за повече и като голям мъж издържаш трите жени у вас. "
----------------------------
82, дъщерите ми са вече големи, самостоятелни са и голямата сама се издържа. Издържам изцяло малката, която тази година ще свърши с магистратурата и сама ще започне и тя да се издържа. Е, аз ще им пращам от време на време по някоя хилядарка, без да знае жена ми. Както винаги съм казвал, дъщерите ми са с патриархално възпитание, знаят че мъжът винаги има право и никога не спорят с мъже.

83, напълно изчерпателен коментар, но на жените няма да им хареса. Аз до сега напразно им обяснявах всичко това, но отровата на феминизма е проникнала дълбоко в съзнанието им, и не могат да осъзнаят, че с измислени закони за репресии над мъжете и с юридическа женска власт никога нищо няма да постигнат. Мъжете са много по-силни от тях, и пак ще ги пребиват, че и убиват, когато бъдат предизвикани, и когато женската наглост и чувство за безнаказаност преминат границата на мъжкото търпение!

86.   Значи като тръгнат да говорят за генетика хора които чули- неразбрали, ама се чудят как да напаснат на болните си нужди изкривеното си "знания"...
" Y- хромозомата е няколко пъти по-къса от Х-хромозомата, като в първата има около 80 гена, докато във втората те са повече от 1 400. Освен това, някои гени в Y- хромозомата ги има само в нея (и правят мъжете мъже). "
Дано нещо да им говори на 75 и другият "многознайко" 83.
Освен това интересен факт: някои психопати имат по два Y хромозоми, не е съвпадение. Баш мъжкаря 75 може и феномен с три Y да е...
А 83, до такива като вас двамцата е много ясно че, която и да е жена ще се справя по- добре както в кухнята, така и извън нея- на работа, в леглото на баджанака... и те така.
Страшна настървеност да убеждавате къде е вашето, къде е нашето място... бла бла. Не се ли усещате вече, че ставате смешни и жалки. Вие очевидно сте които ревете от нужди ваши си, вие искате жените да ви ги покриват, вие записите от вниманието и грижата на жената явно, ама и нагли, искат и да се чувстват "бейове" на гърба на жената. Ем сори, ама как че се наредите сред нормалните, здрави психически мъже, живеещи в същият век в който и ние, хм? !
Хайде със здраве на мъжкарите абсолютно зависими от жени!

87.   83, ти колко пъти си отишъл на лов, за да осигуриш прехраната на семейството си? Колко пъти си сякъл дърва в гората, за да накладете огън пред пещерата си?
Знаеш ли кое не е политкпректно, поне за такива като вас?
Да се каже в прав текст, че не живееш във времето на каменната епоха, че много неща са се променили и че е редно като се говори за битовизми и задължения да се гледа настоящето, защото то е такова, каквото е!
Факт е, че жените работят, изкарват пари, споделят отговорностите за семейния бюджет!
Факт е, че за работа има и в домакинството и тя трябва да бъде поделена м/у мъжът и жената, когато и двамата са ангажирани да изкарват пари, за да плащат сметките! Ти си живей както искаш, но единствената причина да не подхващаш домакинска работа е мързел и по този начин товариш жена си, ама на егоисти като теб не им пука!
10000 примера и аргументи се дадоха за това, че и двамата се връщат изморени от работа и двамата искат да си почиват, че не е честно единия хем на работа да ходи, хем и цяла къща и деца да оправя, , докато другия само работа и почивка после, ама за да имаш такова съзнание трябва да обичаш партьора си, а не да го използваш!

88.   М43, моля не говори с претенции за научност, правейки смешни заключения от гететична науна точка, претендирайки да си смел и надраснал "политкоректността"! Ами не, това не прави твоето мнение смело или вярно, защото просото не е вярно от чисто научна гледна точка!

Различни гени (нали ти е ясно, че разликите при ЕДИН И СЪЩ биологичен вид са САМО в гените определящи пола като физиологично понятие! ) отговаряли за различни социални роли!?? Моля??

Ж47

89.   "Не можех да не отскоча и до тази тема, за да видя за какво иде реч, тъй като взех дейно участие в другата относно "битовизма". Виждам, че колегата" - според мен не си отскочил, а направо си си я следил. А причината да пишеш и тук е произлязла от това, че те е хванало жал за чичката и личната му драма.
На мен също не ми пука за единички, шестички, звездички, а и за още много други работи ;-)

90.   Н 85, изобщо не допуснах че, може би знаеш други езици (ако знаеш, де ) освен българският! Ти само кажи на какъв език искаш да прочетеш по темата и аз веднага ще те "задръстя" с инфо хахха
Веселяк иначе го даваш, ама ниска топка си!

93.   В края на 1891 г. тя напуска Полша и заминава за Франция. В Париж Мария (или Мари, както е известна във Франция) намира за кратко време подслон при сестра си и зет си, преди да наеме мансарда близо до университета, в Латинския квартал, и продължава с изучаването на физика, химия и математика в Университета в Париж (Сорбоната), където се записва в края на 1891 г. и където по-късно става първата жена преподавателка[10] Тя живее с оскъдни ресурси, а по време на студените зими се топли, като носи всичките си дрехи. Тя се фокусира толкова силно върху изследванията си, че понякога забравя да яде.

Склодовска учи през деня и дава частни уроци вечерта, едва успявайки да изкара месеца. През 1893 г. получава диплома по физика и започва работа в индустриалната лаборатория на професор Габриел Липман. Междувременно продължава да учи в Парижкия университет и с помощта на стипендия успява да получи втора степен през 1894 г.

Мария Склодовска започва своята научна кариера в Париж с изследване на магнитните свойства на различни стомани, поръчани от Обществото за насърчаване на националната индустрия. Същата година Пиер Кюри влиза в живота ѝ; техният взаимен интерес е свързан с естествените науки. Пиер Кюри е преподавател във Физико-химическия факултет, в Университета за физика и химия в Париж. Запознава ги полският физик, професор Юзеф Виеруш-Ковалски. Въпреки че Кюри не разполага с голяма лаборатория, той успява да намери място за Склодовска, където да започне работа. Тяхната взаимна страст към науката все повече ги приближава и те започват да изпитват чувства един към друг. В крайна сметка Пиер Кюри предлага брак, но в началото Склодовска не приема, тъй като планира да се върне в родната си страна. Кюри обаче заявява, че е готов да се премести с нея в Полша, макар че това означава да се сведе до преподаване на френски език. Междувременно за лятната почивка от 1894 г. Склодовска се завръща във Варшава, където посещава семейството си. Тя все още има илюзията, че ще може да работи в избраната от нея област в Полша, но ѝ е отказано място в Краковския университет, защото е жена.

Мари и Пиер Кюри, 1895 г.
Писмо от Пиер Кюри я убеждава да се върне в Париж, за да преследва докторска степен. По настояване на Склодовска, Пиер Кюри публикува изследванията си за магнетизма и също получава докторска степен през март 1895 г. и е повишен в професор в училището. Сключват брак на 26 юли 1895 г. Тъмносиньото облекло на Кюри, носено вместо булчинска рокля, ѝ служи в продължение на много години като лабораторно облекло. Те споделят две развлечения: дълги велосипедни разходки и пътувания в чужбина, което ги сближава още повече. В Пиер Мари е намерила нова любов, партньор и научен сътрудник, на когото може да разчита.

Двамата заедно изследват радиоактивните вещества, по-точно урановата руда уранинит, която притежавала свойството да бъде по-радиоактивна от урана, съдържащ се в нея. До 1898 г. двамата вече имат логично обяснение: уранинитът съдържа минимално количество радиоактивен елемент, който е много по-радиоактивен от урана; от 1898 до 1902 г. двамата учени преработват 8 тона уранова руда и успяват да отделят само няколко грама от новия елемент радий [Ra] – „лъч“, защото е много лъчист т.е. радиоактивен. По-късно така е открит и полоният, наречен на родината на Мария Склодовска – Полша. След трагичната смърт на съпруга ѝ през 1906 г. Мария поема неговата катедра в университета в Париж. През 1910 г. тя успява да отдели чист метален радий, а не само негови съединения, каквито резултати са били постигнати по-рано. Тя определя атомното тегло на радия и мястото му в таблицата на химичните елементи. По този начин завършва 12-годишен цикъл на изследвания, който доказва, че радият действително е нов химичен елемент.

94.   Редактиране

Нобеловата снимка на Мари Кюри 1903 г.
Заедно с Пиер Кюри и Анри Бекерел, Мария Кюри е наградена с Нобелова награда за физика през 1903 г., като по този начин става първата жена носителка на престижната награда. След 8 години, през 1911 г., тя получава Нобелова награда за химия „като награда за нейните заслуги за развитието на химията чрез откриването на елементите радий и полоний, чрез изолацията на радия и изучаването на същината и съединенията на този елемент“. Мария Кюри постъпва етично, като не патентова процеса на отделяне на радия, а оставя научната общност да го проучва. Тя е първият човек, който е награден с две Нобелови награди и е един от двамата Нобелови лауреати, на които са присъдени награди в две различни области на науката. Другият е Лайнъс Полинг.

През декември 1903 г. Кралската шведска академия на науките присъжда на Пиер Кюри, Мария Кюри и Анри Беккерел Нобелова награда за физика, в знак на признание за изключителните услуги, които оказват чрез съвместните си изследвания върху радиационните явления, открити от професор Анри Бекерел. Първоначално комисията има намерение да почете само Пиер Кюри и Анри Бекерел, но член на комисията и застъпник за жените учени, шведският математик Магнус Гоеста Митаг-Лефлер, предупреждава Пиер за ситуацията и след неговото оплакване името на Мари е добавено към номинацията. Така Мари Кюри става първата жена, получила Нобелова награда.

96.   Кюри са семейство от бележити учени:

Мария Кюри (1867-1934), полско-френски химик, физик и двоен лауреат на Нобеловата награда
Пиер Кюри (1859-1906), съпруг на Мария, френски физик и лауреат на Нобеловата награда
Жак Кюри (1856 – 1941), брат на Пиер, френски физик
Ирен Жолио-Кюри (1897-1956), първата дъщеря на Мария и Пиер, френски физик и лауреат на Нобеловата награда
Фредерик Жолио-Кюри (1900-1958), съпругът на Ирен, френски физик и лауреат на Нобеловата награда
Ев Кюри (1904-2007), втората дъщеря на Мария и Пиер, френско-американски писател и журналист
Термини, наречени на лица от семейство Кюри:

97.   "86. Значи като тръгнат да говорят за генетика хора които чули- неразбрали, ама се чудят как да напаснат на болните си нужди изкривеното си "знания"...
" Y- хромозомата е няколко пъти по-къса от Х-хромозомата, като в първата има около 80 гена, докато във втората те са повече от 1 400. Освен това, някои гени в Y- хромозомата ги има само в нея (и правят мъжете мъже). "
Дано нещо да им говори на 75 и другият "многознайко" 83.
Освен това интересен факт: някои психопати имат по два Y хромозоми, не е съвпадение. Баш мъжкаря 75 може и феномен с три Y да е..."
86, явно ти си чула не разбрала, ама много "компетентно" се изказваш, няма що! Единственото вярно нещо, което си казала е, че Y-хромозомата прави мъжете мъже, и тя се предава от баща на син. Човешката Y-хромозома носи приблизително около 200 гена , а не 80, както си си го измислила, като между 45 и 73 от тези протеини кодират! Y-хромозомата е определяща пола. Освен това означава физическа сила, дължаща се на тестостерона. Всички глупости сътворени от феминистките и джендър-псевдо-науката, че мъжете ще изчезнат след 5-10 милиона години и ще останат само жени са оборени от научни изследвания. А и ако изчезнат мъжете изчезват и жените, защото сперматозоидите не растат по дърветата, а без тях няма човечество.

"Мъжката Y хромозома няма да изчезне в бъдеще, както предсказваха някои теории. Напротив, женската X хромозома съдържа много малко важни за оцеляването гени. "

"Британски генетици пък откриха защо женската Х-хромозома няма почти никаква роля в оцеляването на организма. Оказва се, че е загубила всички важни гени - защото в половите клетки хромозомният набор е единичен, хаплоиден, а не както при другите хромозоми - двоен хромозомен набор. Това снижава активността на гените в X хромозомата и води до бързото им излизане от строя. Това се казва в статия, публикувана в списание PLoS Biology."

86, както и да го усуквате и да преиначавате нещата женският пол е незначителен в сравнение с мъжкия. Мъжкото превъзходство е делегирано от природата и върховенството винаги ще е мъжко, без значение в кой век живеем.Тук колкото и да си чешете езиците с прословутото равенство по закон, ако мъжете ви не искат да сте им равни, няма как да стане. Ще ви бият ще ви скъсат от бой, пък вие се оплаквайте на арменския поп. И защо могат да ви бият ли? Ами много е просто, притежават Y-хромозома. За това е добре жените да си стоят мирно и кротко, а мъжете ще ги носят на ръце, тези които заслужават да бъдат носени. Обаче тези жени, дето тръгват с рогата напред и заплашват мъжете ще ядат дървото, докато им се изясни, че мъжът винаги е прав, и думата му на две не става!

98.   Н 97, ето ти малко четива и да не скучаеш, пък и да ти "светне" малко :)
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27305745/
https://www.britannica.com/topic/Women-in-Science-2100321
https://thebestschools.org/magazine/brilliant-woman-greedy-men/
https://www.weforum.org/agenda/2017/08/women-have-more-active-brains-than-men-according-to-science
Като приключиш с горните, свиркай и пращам още, тези са само за загрявка.

99.   Имах мъж, от когото две страхотни деца, с който живеех у дома на баща ми. Само можеше да гледа децата. И имаше добро отношение към мен. Иначе не вземаше решения, или не измисляше, или не поемаше отговорност. Мекушав от всякъде, но мил. Как да го уважавам, като думата му не тежеше, и парите не достигаха, че и беше задлъжнял, аз трето дете сякаш имах. С една лична карта три пъти се разкарва, докато я поръча и подаде.

100.   Аз съм явно бяла врана тук. Изобщо не искам мъжът ми да пипа парцал, тиган или прах за пране. Той у нас и не знае къде се намират тези неща. Неговата задача е да работи, да обезпечава оцеляването на семейството, а за целта трябва да е добре отпочинал, да се чувства обичан и ценен. Домакинството е мое задължение, което аз приемам като привилегия, защото е по-леката част от задачата, особено при съвременната битова техника.
Моето мнение се чува, но крайното решение взема съпругът ми. Това е справедливо, защото отговорността поема той и при моя грешка пак той ще трябва да вади картофите от жарта.
Не разбирам защо си усложнявате живота и не ви ли омръзва да влачите цялата каруца. Нещата са много прости: мъжът носи месото, жената го приготвя на огъня. Нито тя му се навира в краката, докато ловува, нито пък той й виси над казана, докато готви.
Повярвайте ми, за да стигна до този извод за най-добрата организация на семейния живот, преминах много етапи.

101.   Н 85/97, сега връщам назад и виждам и това:
"Както винаги съм казвал, дъщерите ми са с патриархално възпитание, знаят че мъжът винаги има право и никога не спорят с мъже. "
Ти си много по- тежък случай от колкото изглеждаше...
Щом си способен да си възпиташ умишлено жертви и това собствените ти деца дори... меко казано съм в шок.
Надявам се само дъщерите ти да са се научили просто да кимат когато си в маниакален период докато си мислят своите си неща, да са наясно че, с мъж може да се спори и даже обори с доказани истини, с психопат- не!
Все пак обаче, след като приключиш с "домашните" в коментар 98, ще имаш още. Като си говорим за генетика и не/съвършенствата на половете, поне да е с истини!

104.   99 и за какво му роди две деца, като не става? Обикновенно за това съществува процес на опознаване преди това, който не е ангажиран с брак или съвместно съжителство. Или май си търсиш причина как да започнеш да му изневеряваш? Опасни курви сте!

Чингис Хан

105.   Всъщност 99 доказва тезата ми, че ако се разменят еволюционно утвърдените роли в семейството, жената просто престава да уважава мъжа и му бие шута. И семейството рухва, защото семейство от две жени или двама мъже просто НЕ Е семейство, колкото и да се опитват да ни убеждават някои в противното. Та въпросният "мъж" на 99 е бил много мил, гледал е децата си и дома си, ама като мъж хич го е нямало, имало го е САМО като жена, е да, ама в тази къща жена вече е имало, няма как да стане. Та пак си помислете колко е добре да се водите по хахавите идеи на феминизма, джендъризма, хомосексуализма и либерализма, тях ги има дотолкова, долколкото да разрушат ВАШИТЕ представи за нормално семейство, да разрушат ВАШЕТО щастие и в крайна сметка да намалят и без това огромната популация на планетата ни. Тук колегата малко крайно кове жените, но си мисля че го прави просто да ви провокира, все пак както жените не можете без мъжете, така и мъжете не можем без жени, НО за да бъде всичко по-хармонично е необходимо хората да следват природните си дадености, това в което са най-добри - жените да бъдат майки и да се грижат за дома, а мъжете да се грижат за прехраната, та макар и не чрез лов и пред пещерата, това са все пак стереотипи, дадени от психолози, не от мен. Хайде със здраве и дамите, да не забравите за единичките, все пак вашият емоционален избор е най-важен, та дори и да улавяте истината в думите ми:)
М, 43

107.   И аз сега, като съм най-нескопосаната домакиня на света и мразя да си губя времето в кухнята, но имам "нещастието" да се родя жена, да се откажа от работа, която обичам, която ми носи добри доходи и възможсти за развитие, само защото някой си е решил, че мястото ми е до печката, нищо, че 1 яйце не мога да изпържа. И според този някой, е редно цял живот и аз и семейството ми да страдаме, аз защото ще се откажа от мечтите си, те защото съпругата и майка им е в лошо настроение, а храната е гадна и без вкусна. Обаче иначе сме традиционно семейство. Е, не мерси. Как не разбрахте, че хората са различни и няма как да им наложите как да живеят?

108.   105, ти така и не пожела да разбереш, че хората са различни като ХАРАКТЕРИ. Има силни и амбициозни жени, има и мекушави и отстъпчиви мъже. Това е въпрос на характер, а не дело на някакво движение.
Е, разбира се, ако потискаш насилствено даден човек и го караш да се забута само между парцала и тигана, а не да следва своите си мечти като например да лекува хора, може и да го пречупиш. Но нали говорим за личен избор, а не за робство.
Ограничено ти е мисленето, че жените стават САМО за майки и домакини. Ако си си намерил такава жена и си щастлив с избора си, е добре. Но не се опитвай да го налагаш на всички и да си мислиш, че само твоя избор е правилен.
Между другото българската жена НИКОГА не е била САМО майка и домакиня. Ходила е на полето наравно с мъжа( от това е зависело физическото им оцеляване).
После, по времето на комунизма, е била редом до него във фабриките и заводите, като част от "работническата класа".
Сега, по времето на капитализма, пак е на работа, наравно с него и помагаща за осигуряване на прехраната на семейството и плащането на сметките.
Лиготии и превземки са твърденията на мъжете, че не можели да вършат домакинска работа 'щото през каменната епоха мъжете са ходили на лов и са секли и мъкнели на гръб дърва за огрев. А пък жените са готвили и шили дрехи.
Добре, ама в настоящето не ви се налага да го правите, така че свършете нещо полезно вкъщи.
И не на последно място:как ли се справят ергенчетата, студентите, мъжете, които в момента живеят сами и представяте ли си трябва да си чистят готвят. По вашата логика сигурно са супер мизерници или пък им е паднала пишката вече, за това, че са си оправили леглото и са измели трохите от пода.

110.   Значи дали жената и мъжът трябва да делят бивотите задължения по равно и дали мъжът сам трябва да се досеща това или онова или майката на децата му трябва да се "престрашава" да му каже какво иска от него са два различни въпроса. Че покрай тях се появиха трети и четвърти (от типа, може ли един мъж-домакиня да бъде сексуално привлекателен за жена си или за която и да е жена), които се отдалечават от темата.

Въпросът за деленето на домакинските задължения е основателен, защото от една страна, еволюционно, мъжът е вършел тежката и опасна работа навън, а жената се е занимавала с домакинството и децата в дома. Сега в много случаи не е така, но докато общества и икономики се променят, психиката ни изобщо не се адаптира със същия темп. Дори сега, когато много често жените с лекота печелят пъти повече от мъжете в някои случаи, психиката и телата на мъжете продължават да са устроени за посрещане на рискове, битки, динамични натоварвания, фокусирано мислене и сложно ориентиране в пространството. При жените, съответно, си остава обратното - избягване на риска, издържливост на продължителни и равномерни натоварвания, устойчивост на многозадачен режим на работа, трудно ориентация в пространството.

Въпросът, справедливо ли е само жената да върши домакинската работа, ако и тя печели през останалото време наравно с мъжа е един, а как да се постигне справедливост, по най-хармоничен начин, е съвсем друг.

Слава Богу, участниците в този форум са зациклили още на първия въпрос, на ниво размяна на ругатни и примитивни обвинения и не се налага да се напрягат мозъци по втория :)

Но ако някоя жена все пак иска намери решение, а не само да й олекне чрез изливане на емоции, без реално да се променя нищо, бих дал този съвет: да, трябва да казвате на мъжа си какво искате от него.

За една жена не е интуитивно и не е лесно да казва в прав текст какво иска и мисли (освен ако не е в режим на истерия/ скандал). ясно. Но това не е оправдание. Мъжът до вас е ваш избор, специален човек, на когото сте се доверили. За него трябва да се постижимо да промените поведението си. И ако е мъж на място, ще видите, че от директната комуникация ви чакат само хубави резултати.

111.   Я се огледайте, мързеливци!
Когато цялата домакинска работа се е падала на жената, мъжът е работел, а жената - не и само се е занимавала с домакинството.
Сега, когато жената работи наравно с мъжа си, е редно, както се държат мъжете е във всички цивилизовани страни, да помага в домакинството.
Мързеливите търтеи да си стоят сами.

112.   110, добре си го написал, но с малки грешки. Жената няма как да печели повече от мъжа, защото парите които получава не ги заслужава. Женската работа е безполезна, в много от случаите вредна за обществото. Мястото на жената е у дома в кухнята зад печката. На друго място в мъжките професии ползата от женско присъствие е отрицателно. При днешната извратения мъже на високи постове назначяват собствените си жени, дъщери, майки и роднини от женски пол на управленски постове. Ето защо някои жени получават по-високи заплати от мъжете, което е пагубно за цивилизацията. Добре, че го има ислямския свят, за да просъществува светът. В прословутия "демократичен свят", нещата са до толкова изкривени, че женската наглост отдавна е прекрачила всякакви норми. Щом има женски съдии, прокурори и останалите зли женски същества, душмани на мъжете, светът отива към края си. Вярно е, че има и фемицид, който намалява женската численост, но той е недостатъчен за да се премахне изцяло женското зло. Да се надяваме, че за в бъдеще мъжете в този ненормален "демократично-извратен свят" ще се осъзная и ще сложат жените там, където им е мястото, за да продължи човечеството да съществува!

113.   За тези 30 години и липсата на казарма, липсата на мъже е видна. Вследствие на това феминизмът процъфтява подкрепен и от държавата. Всички медии рекламират, , самотните, независими, работещи майки, , . Никъде не се споменава бащата. Дават филмчета, където съпругата му крещи и той, , Путьо, , слушка и мига на парцали. Той не разбира, че е унижаван, защото друго не е виждал, приема го за нормално.
Никъде не се говори за бащата като стожер на семейството. Изобщо бащата липсва. Постигат си целите, разбиване на най малката социална клетка Семейството.
Обърнете внимание, никъде не се споменава за насилие над мъжът, физически, психически, вербално, но обратното е много. Но за насилие над жената навсякъде. Непрекъснато надъхване за правата на жената и унижаване на мъжът.
Но същите тези, които рекламират този начин на живот не се замислят, че децата трябва да израстват с добрият и лошият пример, с двама родители, особено момчетата с примерът на бащата. Какво следва след това, това момче на кого да прилича... на мама. На какво учат майките децата си? Да я обслужва. Дай ми това, донеси ми онова. Слуга.
Така ще бъдат и със следващите поколения, без мъже, бащи.

116.   В момента съм сгоден и цивея с жена, от която искам САМО О ЕДИНСТВЕНО да готви, чисти ЕТАЖА, пуска пералнята, прави списък за пазаруване и украсява. Аз какво правя - поддържам парно, кола, останалата част от къщата, включително двора. Какво правим двамата - простираме, пазаруваме с делене на сметката, в 70% от случаите тя я плаща, разхождаме се, планираме сватбата.

Какво се случва в реалността - тя готви, чисти 3 от петте стаи, пуска пералня като и дам зор, прави списък и украсява тематично. Аз правя своите си неща тези, които правим двамата чистене на останлите две стаи.

Според госпожицата е трудно да се мият чинии и го прави на 4 дена. Иска съдомиялна, но няма да я получи скоро.

Хайде да ви чуя мненията. щ, дами и господа.

117.   116, казваш сметката я плаща тя на 70%? Това как да го разбирам, тя плаща 70% от разходите ви, а ти плащаш останалите 30%. И сватбата ви пак тя сигурно ще плати. Е, това е прекрасно и предполагам че не я биеш редовно. Такива жени са за пример, и мъжете не ги бият много, освен ако не се стигне до словесен спор. Добър пример за модерните жени. Да чистят, да търкат и да не мъркат, освен в леглото, и да плащат всичко от женската заплата, за да може мъжът да живее по-безгрижно с неговата и да е щастлив от брака! Така трябва да е животът през 21 век! "Умирам" за такъв живот!

118.   111, работата няма нищо общо с битовизмите - първото е доброволно начинание заради личното ти желание да имаш пари /защото вие не знаете какво е семеен бюджет или семейно планиране и просто искате да изкарвате пари за дрешки, гримове, обувки или екскурзийки/, второто - задължение, което трябва да бъде свършено от живущите там. Никой не ви принуждава да работите, но домакинска работа ще вършите и ще ви плющят ушите, ако искате да живеете в това домакинство! За другата работа решавайте сами! Безработни жени не връщам, но мързеливи - да!

Ако нямате сили за домакинска работа и работа на трудов договор, зарязвате втората, защото първата е задължителна, а после седите и се възхищавате на онези, които могат и двете! Ако държите на работата и сте против да си мръднете дупетата, много ви здраве и си търсете подслон! Ако изкарате достатъчно пари за домашна прислужница, горницата я ползвайте за "дрешки, гримове, обувки или екскурзийки", но докато изкарвате парите за прислужницата, ще вършите битовизмите, защото никой не го грее бъдещата прислужница, дето още я нямаме!

Ама и авторката кефи - значи жената ще се нагласи за излизане /вероятно с мъжа/, а мъжът няма да се нагласи, защото ще се занимава с децата? Той по домашно облекло ли ще излиза /или може и само по боксерки - какво ще ти се конти па тоя/ и ако не какво общо има нагласването с бърсането по децата? Всеки сам решава кога да си свърши задачите - колкото време има за нагласване, толкова ще ползва скъпата ни дама! За нея не знам, но аз не излизам на конкурси за красота, а по заведения и ми е все тая дали жена ми се е нагласила като за абитуриентския бал или е била съвсем скромна. Тая суетност ще ви убие някой ден! Боклукът да хвърли, гримира се с часове преди това! Спокойно, папараците не снимат вас, а такива като Кейт Уинслет и Селена Гомес да речем!

120.   Хора, интересно ми е кой ви е готвил, прал гащите и чистил преди да се съберете с настоящия си партньор? И ако се разделите, какво ще правите? Грозна е тази дребнавост.
На въпроса кой пере - пералнята. Кой чисти - прахосмукачката робот. А кой мие чиниите? Познахте, миялната машина. Отнема около 30 секунди да натъпчеш дрехите в пералнята, да сипеш препарат и да натиснеш старт бутона. Но сакън ако го направи Ганьо, ще се почувства чехльо. Или Ганка ще се уплаши да не я вземат за слугиня, че нали е феминистка и се бори за равноправие. Не се сърдете, ама е смешно. Съвременната домакинска работа не е кой знае какво.
С приятелката ми като заживяхме заедно, общо взето си запазих навиците от преди това и я оставих да прави каквото иска.
От мен има едно готвене на седмица на по-трудоемка манжа, най-често уикенда. Пълня тенджарата или тавата и стига за 3-4 хранения. Тя ако иска може да се присъедини в избора на ястие и приготвянето или да остави на мен. Съответно при вторяи вариант, ако ѝ харесва, го споделяме, ако ли не (малко е капризна), аз си го ям, а тя се оправя с храната, както може.
През останалите дни не готвя нищо времеемко. Тя е свободна да сготви, което приемам с благодарност, или да не го направи, за което не ѝ се сърдя и не си променям отношението към нея. Ако не иска да готви, ще сложа месо на скарата да има за две хранения поне, ще нарежа салата, ще приготвя яйца. Или ще купя готова храна, има топъл щанд по супермаркетите, има и скара наблизо. Аз така се оправях с храната и като живеех сам. Дали ще са две или четири пържоли е все едно. Вече ако иска нещо по-специално, да сготви тя, аз след работа нямам време и желание.
Чистене - от мен веднъж седмично прахосмукачка, стирка, баня, тоалетна и бърсане на прах. В началото тя беше маниак на тема чистота и я оставих като иска, да търка всеки ден. Но ѝ дадох ясно да разбере, че на мен не ми се занимава. Опита се да ми прави фасони, но видя, че няма да мине. С времето се напаснахме, тя също минава веднъж седмично и е съвсем нормална обстановка. Ако не иска да чисти, и с едно почистване в седмицата е търпимо. Вече за основно се разбираме и го правим заедно. И преди си чистих 1-2 пъти в седмицата, сега даже имаме прахосмукачка робот и е по-лесно.
За пералнята и миялната на съдовете, е въпрос на един бутон и даже не го коментираме, който се сети пълни и пуска.
Гладенето съм го оставил на нея по-скоро, понеже съм непохватен. Ако в прането са само мои дрехи, си ги гладя аз. Ако има и на двамата, тя глади всичко, понеже не е доволна как се справям (с основание).
Вече ако искате домашно сготвено, топло, различно на всяко хранене, е по-сложно. Трябва да се напаснете само мъжът да работи, а жената да е по цял ден до печката или да наемете прислужница. В което няма нищо лошо, стига да удовлетворява и двамата партньори и да ви стигат доходите на мъжа. Предполагам и обратното е възможно, ама вече наистина е чехльовщина.
Аз лично не държа вкъщи да е чисто като аптека и да ям деликатеси всеки път. Предпочитам приятелката ми след работа да иде да на фитнес, на някоя женска процедура. Да се поддържа секси, да ми е кеф да я гледам. И да имаме сили да се чукаме, сексът наистина е страхотен.
А дали ще ме помисли за чехльо и ще загуби интерес към мен? Честно казано не знам, а и не го мисля много. Ако не я кефи това, да върви да си търси някой ултра мачо и да му слугува. Обичам я, но не е последната жена на света, бих се оправил и без нея.

123.   Момченцата тук не се сещат, че работещата жена може да си купи всичко сама. Миялна, сушилня, прахосмукачка - робот... Но и вибратор. Майстори за ремонт могат да се наемат.
Замразяване на яйцеклетки е около 1200 - за 5 години. След това може да се удължи срока.. Инвитрото максимум е 5000 лева.
Та мъже, усещате ли как изпадате и изпадате...
Никоя няма да ви търпи истерии, комадни, претенции...
В мига, в който мъж удари жена тя може да залее социалните мрежи. Постове във Фейса, клипове в You tube... Най-скорошен пример е актрисата Диана Найденова. Още има жени, които не се сещат за силата на социалните мрежи. Но това ще е до 2-3 години макс. А това поколение, което още расте много добре си знае правата. В училищата се водят дискусии срещу домашното насилие и как да се справим с него. Та "мъже" - изроди, които се гордеете че биете жени, вашото време приключи.

51-100 от 106