Споделена история от Семейство

Объркана до болка
Здравейте! Аз съм жена на 26 години, израстнала съм без баща, но за сметка на това презадоволена от майка си. Никога не ми е липсвало абсолютно нищо в живота. Напротив. Отгледана съм буквално като писано яйце. С безусловна любов от майка ми и нейните родители. Баща ми не е починал, просто не го е било грижа никога за мен. От малка съм артистична натура, изявявам се в различни сфери на шоубизнес. Пея, танцувам, играла съм и по театри. От съзнателна възраст зная какво точно искам от живота. А именно-кариера. Завърших поп и джаз пеене, ходих по турнета в студентските ми години, радвах се на така да го кажа светски живот и внимание. Въобще супер живот, точно такъв какъвто искам. Живях в пълна хармония със себе си. Чувствах се свободна и окрилена. Тук е и момента да вметна, че ръка за ръка с кариерата вървят и алкохола и наркотиците без които не мога. Да, обожавам да купонясвам, да пия и да се друсам! И не ме е срам от това! Разбира се не съм наркоманка, правя го като ходя на дискотека веднъж в седмицата! Не виждам нищо лошо в това, като излезеш на бар с приятели да пийнеш няколко водки и да удариш няколко линии, все пак напрежението трябва да избие отнякъде. През седмицата си действам по задачи и не се сещам. Просто обичам да се разбия уикенда, за да се презаредя с нови приятни емоции за седмицата, защото така разтоварвам и се чувствам добре. В никакъв случай не е наркомания и алкохолизъм. Та така... пей сърце докато не се Влюбих и се привързах до болка в едно момче преди 5 години. Нещата станаха сериозни и сме в официална сериозна връзка. Той е момчето от мечтите ми, винаги съм си представяла, че мъжа до мен ще изглежда и ще е именно като него. Просто мечтата ми се трансформира и дойде от плът и кръв в живота ми. Всичко е хубаво, но... този човек иска дете! Той е вманиачен на тема дете! Фикс идея му е, че до края на тази година/ началото на следващата аз трябва да съм родила! Дефакто това означава, че аз трябва да приключа дотук с хубавия ми живот! Всичките ми цели и мечти са дотук! Много от вас ще ми кажат, че нищо не приключва, но не е така! За мен едно дете означава краят на света! Не се чувствам преуспяла в това което правя, за да мога да си позволя да се оттегля макар и временно! Сега съм в разцвета на кариерата си, на силите си, започнах да постигам все по-големи успехи, такива за които винаги съм мечтала! И изведнъж момчето което обичам безкрайно, вече не може да чака, заплашва ме с раздяла ако съвсем скоро не сбъдна досадната му мечта! А за капак на всичко той живее с мен в апартамента на моята майка, на която пък й е безкрайно неприятно цялото това положение, че живеем в домът й. Не блестим и с особени финанси. За нас стигат, но и за бебе... той е наясно с моя начин на живот и ме подкрепя в начинанията ми, знае че като излизам с приятелки петък и събота пийвам и удрям няколко черти - с това не е съгласен, но отново заради въпросното бебе което иска да ми направи, ми чете конско сякаш слушам прабаба ми. Приятелите му също знаят, че си падам по живота и трета година вече и те ми четат конско, че трябвало да поспра, че е време вече, а как да им обясня че за такъв живот съм мечтала и живота ми в момента ми дава шанс да обера мечтите си и да им се насладя. А отделно, че съм само на 26, че живота е пред мен, че нямаме 5 стотинки в джоба си и живеем с майка ми под един покрив, никой не го касае. Само знаят да ме критикуват! Той е с 10 години по-голям от мен. Признавам си не искам друг! Просто искам да си поживея още няколко години по този начин, да си доизградя кариерата и тогава евентуално ще го мисля! Въпреки че не съм от хората които обичат деца и държат да имат, казвам ви го честно. Принципно искам спокоен живот, децата са бреме и пречка за спокойствието. Казах му и на него, че сега си живеем супер и не ни трябва някое лапе да ни натоварва. Но той е луд на тая тема. Не знае къде и как ще го гледа, но като му го кажа се сърди, дори сме се разделяли за ден-два заради тези мои думи които всъщност са самата истина. Незнам какво да правя честно ви казвам. Обожавам живота си, обожавам алкохола и наркотиците, но също така обожавам и него

Коментари

1.   Не бива да имаш дете щом не го искаш. Това не е някаква стока, голяма отговорност е. Приятеля ти не ги мисли много нещата, нямате пари, живеете при майка ти. На такъв човек не може да се разчита, ще чака всичко ти да правиш, дом си му осигурила, сега иска и с бебе да те върже. Също така си наркоманка, нищо , че не взимаш всеки ден, тези боклуци седят в организма с месеци, определено не ставате за родители.

2.   Това не е твоя мъж, защо си се лепнала за него е необяснимо. Сигурно така си представяла липсващия си баща в детсвото си, грижовен и отгооврен. Това което е логично е интереса ти към "хубавия живот", като последствие от липсата на бащина фигура и начина по който си отгледана. Само че като повечето не осъзнаваш че никога няма да се "наживееш". Проблем с наркотиците може да нямаш, но имаш сериозен проблем в емоционално отношение. Интересно ми е при положение че избягваш поемането на отговорности, как смяташ да градиш кариера?
В крайна сметка решенията са 2 - терапия или раздяла. И то първото само и единствено ако си осъзнаваш проблема. В противен случай остави този мъж да търси подходящата за него. Той няма да се откаже от мечтата си за дете, а щом децата те правят нещастна вие сте критично несъвместими. Въпрос на време е неговото присъствие да започне да ти пречи.

3.   По-добре не създавай дете, което не искаш. Ще го натовариш с тази си енергия и ще възпиташ едно нещастно създание. Света е пълен с такива, не му трябва още едно. Щом сега си с тази нагласа, след раждането ще стане още по-зле. Твоя приятел ако те обича ще те чака. Независимо, че е на 36, на него сигурно непрекъснато му пилят на главата родителите му, че вече е престарял Като си хваща младо гадже трябва да се съобразява. Да си хване някоя на 30 и да й досажда. А какъв е този перфектен и прекрасен мъж на 36, който живее при твоята майка и няма достатъчно доходи. Запитала ли си се? Откъде на къде ще иска да му раждаш дете като дори дом не може да ти предложи? Ти какво толкова видя в 36 годишен без стабилна работа и място за живеене? Май летиш в облаците. След 10г. този човек ще гони 50-те, а ти ще си в разцвета на силите си. Я мисли малко с главата. Намери си някой с твоя акъл, поведение и мечти и слез от облаците. Млада и свободна жена си, никой не може да те принуждава да правиш нещо, което не искаш. И гледай да се предпазваш, защото както си седнала да се оплакваш тук, той може да ти е надул корема вече или поне да прави опити. Без пари и жилище дете не се гледа. Права си да не искаш, особено щом не си осъществила това, което искаш. Дай му своите изисквания да намери жилище и прилична работа и тогава да ти мрънка за бебе. Може и да избяга като види, че мислиш с главата.

4.   Ти не оценяваш това, което имаш.
Ти вярваш, че не си наркоманка. Но си, дори и 1 път в седмицата.
Пиеш. Отново лошо. Коя нормална жена пие 2-3 водки.
Наивно вярваш, че живота за бременност е пред теб. Не, не е. Много жени с ужас установяват, че наближаващи 30, но вече са с изчерпан яйчникова резерв. Не вярвай, как вече масово раждат на 40, безпроблемно. Но не е така. Това коства много процедури и пари, по случайност единици забременяла по естествен път около 40. Илюзия е, че има време. Не знаеш за какво става въпрос в инвитро клиниките, само жена минала през знае колко е важна възрастта.
Той е на 37 г., нормално е да иска дете.
Дрогата и алкохола СЪСИПВАТ тялото ти.
Да се друса и пиеш, не е единствения начин да релаксираш и да забравиш за ежедневието. Всъщност какви проблем и имаш толкова за да бягаш от реалността. Просто майка ти, е направила много за теб и ти не знаеш какво е трудности и проблеми.
Жалко. Сама върнеш към дъното, но всеки трябва да си научи урока.

5.   Аман от такива жени, които ги мързи да гледат деца. Прекалено много станахте. В дадено общество трябва нещо да даваш, а не само да имаш изисквания и да не поемаш никаква отговорност. Има нещо сбъркано сред голяма част от българските жени.

6.   Евала номер 5 мисля като теб дя не ти пука че мързеливците ти дават минуси... гроздето е кисело.

7.   Хахах, "хубавия ти живот"... А какво ще оставиш след себе си?

Я си представи цялата мрежа назад - двамата ти родители, 4-мата ти баби и дядовци, 8-ната ти прабаби и прадядовци, 16-те ти пра-пра..., 32, 64, 128... И техните родители, и техните на техните... назад до първата жива клетка. Един единствен от всичките тези организми да беше разсъждавал като тебе и ТЕБЕ НЯМАШЕ ДА ТЕ ИМА!
Взимай се в ръце, жено! Преди всичко друго, ти си човек, ЖЕНА, биологична единица, която си има съответните функции!

8.   Да си хване някоя на 46 и да ѝ досажда, ама първо да се напъне да си осигури собствено жилище. Иначе и аз мисля като 3.

9.   Пак свободни съчинения. Защо се хващате на измишльотините на един трол?
Каква кариера, какви театри и дискотеки, като всичко е изпозатворено и така ще е още месец със сигурност, а вероятно и по-нататък?
И кой мъж на 36 няма къде да живее, та се е наврял в къщата на наркоманката, че и с идея да и прави дете?
Темата е провокация и фейк.

10.   на 36 той изобщо не е момче, а мъж, който трябва да е стабилен. Ти също не си момиче, а жена, с хм, леко странни приоритети.
Добре, сега се кефиш на живота си, искаш да пееш, пиеш и друсаш. Замисляш ли се обаче за бъдещето си? Кога според теб ще си в етап на кариерата си (тази дума изобщо не е подходяща за теб, но щом я употребяваш, така да е), в който ще можеш да си позволиш дете? След колко години ще си в състояние да си позволиш финансово дете? Кога ще се отделите от майка ти? Жената явно не е ок да живеете при нея и я разбирам, това не е семейство, а имитация на такова.
Това е сериозен проблем на хората на изкуството (не само на тях, естествено, но за много от тях важи) - изкарват добри пари, но поради ниска финансова култура, ги харчат също толкова бързо и накрая се озовават без пукната пара. Не знам какво работи приятелят ти, но без собствено жилище и добри доходи, явно е в същото положение.
Изобщо виждам сериозни проблеми при теб не само поради начина ти на живот, алкохола и наркотиците, но и поради липсата на някаква визия за бъдещето. ОК, искаш няколко години да поживееш така, а после? Как ще се сдобиете с пари, жилище? Здравето ти в какво състояние ще е? Ще можеш ли да забременееш и родиш здраво дете? Как точно ще го гледаш?

11.   Не ти е дошло времето за дете. Хубаво е да спреш с алкохола и линиите.... Прочети книгата "Падение и спасение". Между впрочем, може и да си мислиш, че не си наркоманка, но вече си. Дори с риск да звуча като прабаба ти. Не печелиш ли някакви пари? Защо си в сферата на шоубизнеса, а нямаш и 5 стотинки в джоба? Разкажи нещо повече за теб.

12.   10, познах те по стила.. и тези скобки дето слагаш..

Престани да обсебваш сайта с твоите теми-проучвания. ПРИЕМИ, ЧЕ НА НЯКОИ ЖЕНИ РАЖДАНЕТО НА ДЕТЕ НЕ ИМ Е ПРИОРИТЕТ, по една или друга причина, или БЕЗ НИКАКВА ПРИЧИНА, НЕ ИМ Е ДОРИ ЖЕЛАНИЕ, и това няма начин да се промени.
Вместо да се занимаваш с това да проучваш и поучаваш, намери начин да влияеш на тези, които вече имат деца и подрастващи, т.е. на настоящите родители относно това какви родители са, как си гледат децата и.т.н. Аз лично, но съм убедена, че не само аз, познавам и депресирани, и истерични, и пиещи, дори и друсащи родители - да, такива, обичащи да правят по някоя и друга линия 1-2 пъти месечно, така разпускали от децата, и говоря все за бг-родители, не роми. Но сте ги оставили на самотек, че нали вече са се възпроизвели.. допринесли са за стадото.
Не се хабете в посоки, в които няма да имате успеваемост, а проявете смелост да натиснете там, където ще има(те) реална полза и изобщо някакъв смисъл.
Да, неслучайно казвам смелост, защото наблюдавам тези проблемните групи - много добре успяват да манипулират с това, че са родители, и за финансови помощи, и за какво ли не още, че нали 'щото са активни гласоподаватели.

13.   "Да, обожавам да купонясвам, да пия и да се друсам! И не ме е срам от това! Разбира се не съм наркоманка, правя го като ходя на дискотека веднъж в седмицата! Не виждам нищо лошо в това, като излезеш на бар с приятели да пийнеш няколко водки и да удариш няколко линии, все пак напрежението трябва да избие отнякъде." - тръгнала си вече по трънливият път, още ти се вижда гладък, но скоро ще усетиш тръните! То така се почва, първо по малко и постепенно си до шията и тогава няма излизане!

14.   Имам приятелка с твоя път, нямам представа дали е щастлива. На 30 и няколко заряза всичко, спря всички наркотици, стана веган и сега обикаля по Тибет, Непал, Пътя на Сантяго и т.н. сама е без деца и мъж. И тя е с липсващ баща, но късно се сети да отиде на терапия. Вече знае от къде е саморазрушителното поведение, възрастните мъже, чувството, че няма да обича детето си. Свали си книгата Отровните родители, и а я онлайн, прочети главата за липсващия родител и прецени, дали изобщо това решение го взимаш ти, или е плод на травмата, че не си имала баща.

15.   12, аз досега тема в този сайт не съм пускала, за проучване и дума не става. И не си ти човекът, който ще ми каже дали да пиша или не. Да, някои хора не искат деца, тяхна си работа. На годините на авторката и аз не исках, само че животът не е константа, а променя хората и мнението им също се променя с годините.
Проблемът на авторката съвсем не е само детето, а и това, че живее ден за ден без никаква визия какво ще прави занапред. То не че приятелят й е цъфнал и вързал, на 36 без пари и жилище, живее при майката на гаджето си, обаче иска дете. Точно на гол тумбак чифте пищови е неговата работа.
От друга страна авторката също затъва бавно макар че не го осъзнава - наркотици и алкохол, без 5 стотинки, както тя казва. Всичко това не звучи никак добре, както и да го погледнеш.

16.   Окей 15, приемам, че не си ти маниакът проучващ и поучаващ жените. Макар че никъде не съм казала "не пиши".
Въпрос на време е да го хвана този човек. Нищо, че сега може би ще прочете тук и ще се изкефи, че съм сбъркала. Но нека радва обсебеното старче.

Обаче твърдо смятам, че най-погрешният начин да се съветва някой против дрогата е като му се дудне и назидава.

Моят съвет към момичетата и момчетата като авторката е просто да си представят печалбите от разните дроги, които правят шепа дърта козели. Шепа старчоци, които се имат за богове и си мислят, че светът, /или поне България/ им е в краката, и приемат всички, които им потребявате стоката за по-нисша класа хора. В. Божков как мислите, че гледа на всички, които му търкаха билетчетата..

Иначе пак наблягам на това, че е пълно с хора родители, които пият, чертаят и/или не си гледат децата както трябва, даже са си направо умствено изостанали, ама като са бачкатори и никой не ги закача. Тези дето ви пука за раждаемостта и популацията масово сте все със затворени очи.. Оставили сте ги изцяло на самотек, както вече казах.
Затова и стават ето такива куриози:
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/globiha-s-3000-lv.-bashta-zashtoto-teglil-s-kola-shejnata-na-sina-si-video-2211159

Айде на Дарик сложих линк, че нали едни от писачите, които влизат тук са от там ;)
Иначе хора вижте го лайното как най-нахално щял И ДА ОБЖАЛВА ГЛОБАТА, която и без това е тотално смешна сума, особено за такова дебилно деяние.

17.   "Да, обожавам да купонясвам, да пия и да се друсам! И не ме е срам от това! Разбира се не съм наркоманка ..." - думите повтаряни от всеки наркоман. Ако не нямаше проблем, нямаше да споменаваш. Думите ти сами показват че си в отрицание.

18.   Друсай се, пийвай си и изобщо да не ти пука. Даже го заражи този. Не се заробвай с бебе. Аз направих тази грешка и сега ще си плащам цял живот.

19.   Знаете ли какъв е проблемът ня повечето мъже. Взимат си млади жени, а те вече мъжете са стари когато осъзнаят че искат семейство, и очакват че жената ще им роди защото видиш ли малко ся били мъжете които искали деца. Когато един човек не се чуства готов за такова нещо независимо дали е на 20 25 или 30 че и повече просто няма смисъл да прави едното дете независимо дали после ще трябва да прибягва до инвитро. Тези жени които ми приказват че обикнали децата от 2 те чертички които видяли просто да си ги заврят в гъза. Нека всеки си изживее живота както си иска независимо дали ще става наркоман или не или пияница. Всеки има това право.

20.   Аз пък се чудя за какво му е на този мъж дете от жена която пие, дрогира се, купонясва в петък и събота с приятели, ама не с него..? То голяма любов ще да е... Авторке, много добре ги усещаш нещата. Самият ти организъм казва, че не бива да произвежда деца, защото с тези наркотици и алкохол кой знае с колко увреждания ще се роди горкото бебче и после кой ще го гледа? Майка ти ли? Тя ти е направила мечешка услуга като те е носила на ръце и сега си един егоистичен боклук. За света ще е по-добре да не се възпроизвеждаш.

21.   Голяма работа е авторката. В сферата на шоубизнеса е но е наркоманка.
Голямо удоволствие е да разпусне с алкохол няма що.
Не може ли да разпусне с нещо друго.
Алкохол става цигари става но наркотици НЕ.

22.   Защо го правиш.