Споделена история от Семейство

Мъжете, които живеят при майките си
Има ли такива сред вас? Във връзка ли сте с жена? Жени, вие бихте ли били с такъв мъж?

Коментари

51-68 от 68

54.   Номер 45, абсолютно вярно! Свободата е най-ценна.. И аз съм живяла под постоянен надзор, търпяла съм подмятания, въпроси, любопитство, порицания, и беше дошъл моментът, в който почувствах дома си като чужд и си тръгнах. Човек се чувства най-добре когато заживее отделно от всички с партньора си, даже понякога новият дом му става по-мил от бащиния дори, ако там има спокойствие..

ж28

55.   От 20 до 24

Какво се правите вие сте проститутки повечето или нелегално или легално чрез брак. Търсиш парите. Ако ги търсиш намери си по-образован и контактен мъж дето ще ти ги дава тия неща и ще те опъва до де не му втръснеш и не си намери нова. Това е.

56.   Не, не бих, освен ако жената не е болна и се налага да се грижи за нея.
Изнесох се на 18 години, живяла съм и сама, и със съквартиранти и с приятеля ми, хубаво е човек да може да се справя сам.

57.   вие сте проститутки повечето или нелегално или легално чрез брак.

А ти какъв си? Обиждаш българките, не те ли е срам? Не всички българки са проститутки, независимо от това дали те са семейни с брак или живеят на семейни начала и свободно съжителство! Доколкото до проститутките, те ,горките нямат вина, вина имат предимно мъжете, които са направили тези жени такива.

Пропаднали са онези мъже, които не могат да задържат жената до себе си и използват секс услуги от проституиращи жени.

Жените да се оглеждат много внимателно, защото за съжаление, повечето български мъже са несериозни, безотговорни и няма да ги е грижа както за самите жени, така и за децата. Говоря и от опит, защото такива "мъже" изоставиха бременните си приятелки и даже не се и поинтересуваха както за тях, така и за родените им деца! От такива "мъже" и " хора" странете, жени! Този сайт ясно показва, че и в този форум има същите анонимни "мъже" утрепки!

58.   От 24 до 55, един мъж като няма аргументи и веднага жените му стават проститутки.
Разбира се, че всяка е редно да търси образован и контактен мъж. Въобще с годините осъзнавам колко е важно човек да не е с някой елементарен простак. Била съм и с такъв, де и призива ми към жените е - бягайте, краченца.
Нямате място при човек, с който ви дели един вагон с книги във ваша полза.
Не, жените не са проститутки, колкото и тия епитети да отърват на вас и майките ви, защото така ви изнася да говорите за нас. Въобще, тръгне ли един мъж да използва за някоя дума с к.... и ме напушва на смях. Значи, ако жената иска да се изнесете става проститутка? Голяма логика. Тук не става въпрос за пари, а за самостоятелност. Никога няма да го осъзнаете.

59.   Авторе, мисля, че получи отговор на въпросите си. Видя се какви са хората, които живеят с родителите си, как мислят и колко сериозни връзки имат. Видя се, че има жени, които се лъжат с такива, а след това ги зарязват и се изнасят. Някои ги избягват от личен опит или основавайки се на опита на приятели. И така мамините синчета си остават сами и неразбиращи какво му е лошото да живееш с родители. Все пак най-важното да спестиш от наем и ипотека, а и ти си си мъж, ако плащаш токс вкъщи. Колкото и да им обясняваме, няма да разберат какво е да си истински самостоятелен и независим мъж, който се справя с живота, има кариера и е глава на семейство. Като не са били там, не могат да видят разликата.
Имаме такъв семеен приятел - много готин и добър като човек, но на 40 живее с майка си, работи нещо средно без опция за развитие и деградира с всеки изминал ден. Ние си купихме къща, направихме ремонти, сватби, деца, прогресирахме в професионално отношение, а той си тъпче на едно място и ни се хвали, ако е свършил нещо малко вкъщи като освен това разказва за това по 2 часа. Изобщо не може да си представи, колко нелепо звучи това на фона на нашите прецивявания. Да не говоря, че с годините все повече прилича на лелка и мели някакви глупости нон стоп, кисел е, все се оплаква от нещо, все нещо не му харесва. Ако го питаш - слага майка си на място, не е мамино синче. Под слагане на място разбирайте - тя му казва да направи нещо, той й вика “няма” и се затваря в стаята си... като тийнейджър, но все пак той не слуша майка си. Иначе само за нея говори, показва ни снимки, като седнем с тях на една маса се държат като двойка, вози си я до работа, взима си я, много се разбират. Майка му го е оплела все едно й е любовник. Бас ловя, че за нула време ще се превърне в зла свекърва, ако някоя жена се излъже да се хване със сина й, дойде да живее с него или още по-лошо -да се опита “да го отдели”. Иначе нашият е много претенциозен - на всички жени намира кусури и все си няма приятелка. А като го питаш тези претенции на база на какво ги има - че на 40 живее с мама и взима средна заплата. Излишно е да казвам, че все по-рядко се виждаме с него просто защото нямаме общи теми, а и сме се изморили да му даваме съвети да се изнася и да си намери гадже. Така ми е жал за този човек. Съжителството с майка му го съсипва и го лишава от шанса да има собствено семейство и деца някой ден. Според мен и приятелите му намаляват с времето.

60.   №57 - с уважение към всички дами и вашата независимост, но никой не може да ви направи проститутки. Пстоянно тръбите как сте човешки същества със собствено мнение и права, но когато трябва да има някой виновен - все мъжете са ви направили такива, все едно глава нямате на раменете. Хайде решете дали можете да правите собствени избори или не.
Ако търсите парите у един мъж - това не ви е наложено от някой. Лошия опит не е причина или оправдание за лош избор. Докато не се научите да поемате отговорност за решенията и постъпките си, няма да получавате и уважение.

61.   До 47

Абе ЕЙ! Я не ме изкарвай мене виновен. Оставил съм я бил. Нущо не съм и оставял, но трябва да я тествам. Как ще знам каква е, ако не и дам поле за изява, а?

62.   Имам наблюдения върху наш семеен приятел, който вече е на 46. Живее с техните и те взимат абсолютно всички решения, свързани с него. Той е лекар и от семейство на лекари. За абсолютно всичко търси мнението им. Работи на позиция, която не е особено перспективна, но я е получил с помощта на задействани семейни познанства, така че си седеше там от години и се оплакваше, но без и през ум да му мине нещо да предприеме. По съвет на маминка обаче още докато започна корона кризата веднага напусна, да не би да го извикат да прави нещо рисковано или да ги зарази у тях. Сега си натиска гъза у къщи и обсъжда сутрин, обед и вечер новините. Сериозна приятелка не е имал от години, иначе има един куп изисквания. Мисля, че някъде след като стана на 40 се отказа и да търси, преди това правеше някакви опити, излизаше на срещи, но до нищо сериозно не успяваше да стигне. На почивка ходи с техните, като те му поемат напълно разходите, защото собствената му заплата не е голяма. Майка му е страшно властна и абсолютен авторитет за него. Той самият по характер вече не прилича на мъж, а на леличка - тревожи се и се превзема, предъвква злободневни теми стил в стил седянка пред блока, личи си че попива преповтаря нещо, което слуша вкъщи. Ами, какво да каже - за мен в такива случаи вината за един провален живот изцяло носят родителите и начинът им на възпитание.

63.   Моя мъж не живее с майка си още от малък. Баба му го е изгледала докато тя си развява байряка по Гръцките магистрали. Разбира се н, е за да го храни а защото била влюбена. Сега пак си я обича дори да са на 2 хил. Километра разстояние. Маминка си е маминка

64.   От 20 до 57 аз съм мъж и също съм проститутка ама с мъже. Къв ти е проблема. Проституция да има. Холандките и те са проститутки. Английските мъже и те са проститутки. С румънки и мароканки да си нямаш работа.

65.   На въпроса не може да се даде еднозначен отговор. Различните хора имат различни причини. Един може да гледа възрастни или не дай Боже болни родители, друг може да няма достатъчно доходи или да му трябват пари за нещо друго, трети и четвърти може да имат други причини и т. н. Да не забравяме, че средната заплата в България е около 1 000 лева, с които трудно се живее сам под наем или пък се плаща ипотека. Познавам много хора, които живеят отделно, но имотите им са или купени от родители или имат по няколко и са им дали единия. Да не говорим, че им помагат постоянно финансово и в някои случаи дори и работа им намират. Това, че живееш физически на друго място изобщо не те прави независим. Ще споделя личен пример, който е доста интересен. Преди време излизах с едно момиче от заможно семейство. Аз работех по специалността си от 2 години и все още не получавах някакви сериозни пари. Не бяха и малко обаче. Освен това си изкарвах и допълнителни доходи от преводи по интернет. Бях на почти 26 години и си живеех с родителите, защото не виждах причина да живея под наем при положение, че нямах сериозна връзка и нямаше никакъв смисъл да наливам една голяма част от доходите си за наеми. Освен това съм от доста скромно семейство и парите ми бяха нужни по това време. Въпросното момиче от своя страна също живееше с родителите си, макар че имаха няколко свободни имота. Не, че мен това кой, къде живее някога ме е интересувало. През всичкото време обаче, в което бяхме заедно усещах едно леко пренебрежение от нейна страна и приятелите й. Все едно бях втора ръка човек. Тя като цяло си беше и доста материална. Разделихме се бързо, така и не ми каза защо, но това са подробности. Останалите момичета от средата, в която бях тогава също не ме приемаха особено сериозно. Тогава нямах също и кола, както и шофьорска книжка. Скоро обаче, с Божията помощ, започнах да раста много бързо професионално. Вече имах кола и си търсех собствен имот без нужда от кредити. Междувременно, продължавах да си живея с родителите, но вече бях мнооого по-интересен за всички. Някои даже открито ми правеха сметка на парите и никой не му пукаше къде и с кого живея. Нещата са прости - или харесваш даден човек, или не. Ако мислиш да си с него заради къщата, колата и парите, можеш просто да забравиш за щастие. Много скоро такива "връзки" се превръщат в огромно бреме. На много хора не им се вярва, но парите не носят щастие. Познавам семейства с доходи 15-20 хил. лева на месец и не са щастливи. Познавам и такива, които карат от заплата до заплата. Имат една 20 годишна кола и ходят веднъж годишно на почивка за няколко дни, ако изобщо отидат. Въпреки това са винаги ведри и усмихнати, никога не се оплакват и се обичат.

66.   Мила или мили /не си уточнил/а пола си/, в България почти всеки има някакво жилище от комунистическо време. Ако аз трябва да избирам къде според теб бих вложил парите си - в ново жилище и после да се чудя откъде да ми останат за нещо друго или да ползвам вече наличното и да си харча доходите за каквото е нужно и за каквото ми душа иска, съобразявайки се с възможностите си и без да оставам с празен портфейл заради неразчетени харчове?

Да си купиш това, което не ти трябва... За брокерите на имоти това ще е прекрасно, но аз не съм на тази планета, за да радвам строители и брокери на недвижими имоти! А и покрай толкова измамници вероятно ще си дам парите на някой, който после ще се окаже, че я няма право да продава /отнет лиценз/, я въобще няма такова жилище, я го е продал 20-на пъти, я някоя друга родна новост - пълно е с иноватори в измамите и мошеничествата. Погледайте видеата за имотната мафия от "Господари на ефира" и пак си помислете дали искате да теглите заем да речем, за да дадете парите на някой от онези там и после да сте хем без парите, хем без къщата, но да плащате лихви и главници! Или да си дадете спестяванията със същия ефект!

67.   Аз съм този на 46.

68.   Aз необвързан, живях до 35 години с майка ми, та едвам издържах да се махна,камо ли пък обвързан?
Докъм 30-те сякаш тона и поведението на родителите към теб е едно,и минеш ли ги, стават определено по-сприхави и натякващи към детето си. Лично аз го изпитах с пълна сила.

69.   До 53

Точно това е проблема. Не може, да се срещате вкъщи. Трява да преминавате през цялото главоболие, да търсите хотели, да плащате за стаи и транспорт, и да си губите времето. Не е за всеки.

70.   Това май важи и за жените. Аз лично не осъждам хората които живеят при родителите си, но само по Икономически причини. Аз съм мъж на 29 и живея при семейството ми което е от 6 човека. Записах се късно във Университет и сега завършвам в следващите няколко месеца дай боже, също така и научих Английски на ниво Ц2. Решил съм твърдо да се махна след като премахнат извънредното положение и дори бях си намерил работа и щях да се махна още Март месец, но във момента в който си носех документите за работа HR мениджъра на фирмата ми се обади, че за момента няма да вземат хора... Аз също смятам, че не е редно мъж да живее със родителите/роднините си. Първо, нямам никакво лично пространство, а и какъв мъж съм ако не мога да си покривам собствените нужди?! Или да се оправям със всичко. Преди да завърша каквото и да било образование съм живял малко във Стара Загора и да съм честен със 800 лева заплата ми беше доста трудно със квартира и всичко останало, защото аз няма как да получа помощ от когото и да било. Сега няма да е по различно, но тази стъпка трябваше да я направя отдавна. Не ми е проблем да си чистя,готвя или пера, правил съм го и пак ще го правя. За мен лично само от факта, че
живея със нашите не съм мъж, аз искам да бъда сам. Срещал съм обаче и момичета/жени които са на около 25/30 и живеят със родителите си но, по големият проблем е, че например даденото момиче не чистеше вкъщи, не переше и очакваше всичко от майка си. Моята причина да се върна във родният ми град беше, че от 800 лева във Стара Загора и квартира заради която не ми оставаше нищо успях да си намерих работа за 1300 във много малък град. Това ми помогна да си плащам семестрите, курсовете по Английски, да покривам битовите сметки които са моя отговорност вкъщи и така. А и успях да спестя малко пари. Никога не съм позволявал на майка ми да ми се меси във отношенията със любим човек! Никога не съм споделял със нея за каквото и да било, дори да ми е задавала въпроси и казвам, че не мисля, че това е нейна работа. Не ми чисти,пере или подрежда! Не очаквам никой да ми слугува! Ако съм вземал пари назаем то съм и ги възсрановявал а не да ми ги дава. И въпреки това докато не се махна и не заживея напълно сам, аз не мога да се нарека мъж. :)

71.   Бих била ако е свестен.

51-68 от 68