Споделена история от Семейство

До колко годишни момиче и момче да се виждат голи
Здравейте, въпросът ми е вие къпете ли близнаци момиче имомче заедно. За сега ги къпя заедно защото са на по 2 години. Понеже синът ми започна да гледа на сестра си вагината /така я наричаме вкъщи/ започнах да се замислям. За преобличането как стои въпроса при вас. Нямаме татко при нас така, че ще е малко трудно да къпя единия, а другия да стои в стаята.
Ще се радвам да разбера вашето мнение.

Коментари

1.   Пробвай да ги къпеш с гащи, за да не си гледат атрибутите. А после като пораснат малко може да пробваш да научиш едния да се оправя сам, добре ше бъде и двамата, след баня, за да може да ги къпеш по отделно. Или ги къпи в различни дни. Единия ден момчето, другия ден момичето и така нататък.

2.   До 4-5 ... честно. Да си видят това на онова, е все едно да ти видят ухото.

3.   Според мен, имаш още време. Нормално е да са любопитни защо са различни.. не мисля, че е с някаква нередна цел. Обясни им, че разликата идва от това, че са момиченце и момченце (ако вече не си).

4.   Аз не виждам никакъв проблем, че брат и сестра които са още деца се къпят заедно. И аз имам момче и момиче, още са малки.
Мога да ти кажа, е я детската градина децата се гшедат кпо дупета и въобще не им прави впечетление.

5.   Децата се интересуват , интересно им е , обясняваш има В градината също разбират , че различните полове са различни , не виждам проблем в това .Все пак нямат срксуално влечение на тази възраст .

6.   Спокойно можеш да ги къпеш до 25 години.

7.   Децата почват да помнят и разбират от 3 години нататък, според учените.

А според мен не е добра идея да ги къпеш заедно. Няма им става приятно след години да си спомнят гениталиите един на друг. (Казвам го от личен опит, и то много, много, много горчив.)
Докато къпеш едното дете, остави другото в друга стая и толкова.

8.   Какъв е проблемът да се къпят заедно 2-годишни деца??? Да не мислите, че в детската градина не ходят до тоалетна заедно или не ги преобличат в една и съща стая? Да се гледат е нормално, това е любопитството и изучаването на тялото

9.   Хубав момент да им обясниш от малки разликата между половете.

10.   Номер 6, готин коментар, разсмя ме. Благодаря ти!

12.   Къпи ги отделно - така със сигурност няма да сбъркаш! Моите са на по 3 и 6 и съм ги къпала заедно само е бебешките години на малката. Не че ще сбъркаш кой знае колко, но за всеки случай. Не е добре да имат спомен от вида нс брат/ сестра. Иначе вагина е на бълг. влагалище, то е вътре, не се вижда. Това, което се вижда отвън е вулва, или големи срамни устни.
Имам познат, който има спомен от 5-годишен за голата си майка. Кофти.

13.   Баш па травмирани тука ... Добре, че удари короната, че тея политокоректна култура взе да ми идва в мното. Видял на 3 година гола сестра си, която била на 4 години и вече цял живот "белязан".

14.   Майка ми се разхождаше гола нарочно след баня и имаше яко косми никога не й виждах под космите, но имаше черни косми и гора. Виждал съм ги многооо пъти до някаква детска възраст. И не ми е от най-приятните спомени. Мине ли ми през главата и се опитвам да се разсея с нещо друго.

Тя ни къпеше заедно със сестра ми като бяхме малки. Знам как изглежда "пишу"-то на сестра ми, и тя знае как ми изглежда пацата. Абе може й така да се разбира какво е полов орган на другия пол, може би е добре това, но за спомен не мога да кажа, дали е положителен или отрицателен от сестра ми. На майка ми съм виждал и циците като дете, което вече му харесва да гледа цици, но... гората....долу... спомена е отрицателен!!!
Мисля, че беше положителен спомен да виждам циците на сестра ми като порасна, тя е по-голяма от мен. Дали ми позволяваше или не се криеше толкова за определен период не знам. Ставаше ми интересно и гледах на момичетата по друг начин.

15.   Имам сестра, точно година по-малка. Къпани сме заедно до 8 годишна възраст, когато вече почнахме и съвсем сами да се къпем. Разликите в пола са съвсем осезаеми още след 3тата година. Но голотата никога не е била нещо прикривано или срамно в нашето семейство и винаги сме я приемали за нещо естествено. Въпрос на възпитание. Всеки родител взима това решение за децата си!

16.   Няма проблем малки са още!

17.   Към номер 1 за къпането с гащите , но малкия се събува . Благодаря все пак .
Може ли да ми кажете къде преобличате децата , ако е станало нещо и няма заведение или тоалетна наблизо.
Благодаря. Поздрави от авторката .

18.   Преобличаме ги на пейка, на тревата на подложка, в багажника на колата (комби), в количката. Има "еднократни" подложки в ДМ, вземи си да си имаш в тебе навън. За преобуване може и многократно да се ползват.

19.   Стига им толкова... сещам се като бях на 4 и видях вагината на майка ми веднъж и се почувствах възбуден. Сериозно говоря, травма ми е вече много години. Сексуалността се развива рано, не е в пубертета. Сещам се и още в детската градина как дебнехме момичетата докато са в тоалетната, за да ги гледаме (и те ни гледаха съответно, даже госпожите ни инструктираха как да пишкаме, за да не ни гледат момичетата)...

И като казвам това нямам предвид да им наложите някакво пуританско разделение. Просто ги къпете отделно.

20.   Не знам. Но и аз искам да разбера.