Споделена история от Семейство

Сестра ми непрекъснато само я толерират
Аз съм на 15 години и имам по-малка сестра, която абсолютно винаги я толерират задължително, независимо какво прави и дали е права или не. Даже и ако тя почне да ме тормози, а аз не и правя буквално нищо, казват че аз я тормозя, което е недопустимо. Когато тя иска да отиде в някоя стая без причина, а аз с причина, винаги тя отива, без изключение. Чудя се дали да не се самоубия, защото аз съм Никой и абсолютно никога не съм прав и съм виновен за всичко и няма смисъл да живея така.

Коментари

2.   Имаш модерно мислещи родители, така се възпитава бъдещата феминистка.

3.   Вниманието ти е насочено твърде много към нея. Обикновено това се наблюдава при по-големите, тъй като внманието което си получавал преди да се роди тя вече е разделено на две. Това предизвиква ревност на подсъзнателно ниво. Шанса да ти се струва че нея я превилигироват е доста голям. Сигурен съм, че родителите ти твърдят че ви обичат еднакво. Моят брат вече е на 45 и все още ме ревнува. Даже вече не си говорим, защото си мисли че аз съм неудачник, разглезен от родителите НИ, които той нарича "родителите ТИ".
Факт е че я днешно време се толерират жените и момичетата като цяло, тъй като обществото ни вече тотално женско. Факт е и че наистина допускам да е възможно да я глезят повече от теб. Но ти пък си момче, скоро ще станеш мъж, дръж се мъжки. Това е нашето призвание в живота.
По умния отстъпва ;)

4.   Поговори с родителите си и им обясни как се чувстваш, но в никакъв случай не посягай на живота си.

5.   Винаги е така, по-малкия/малката е по-обгрижвана и толерирана. Но да не ти пука, вие растете, още 3-4г. и ти ще поемеш по твоя път. Това са глупости със самоубийството.

6.   Разбирам те много добре. При мен беше обратното, толерираха брат ми и ми беше много мъчно. Не се самоубивай. Преживява се. Като пораснеш се изнеси от вас и не се занимавай нито с родителите си, нито със сестра си.
Какво може да направиш сега? Да се опиташ да поговориш с родителите си или с баба и дядо и да им опишеш несправедливостта. Да се опиташ тайно да отмъщаваш на сестра си. Примерно тя те помоли за нещо, а ти й отказваш системно. Или да й скриеш нещо..

7.   Не се самоубивай за нищо на света!!!! Ти си в пубертет и си по - раздразнителен/ на. Говори с тях!

8.   Направо им покажи темата, дано се вразумят. Не си заслужава толкова нерви и отчаяние, предстоят ти прекрасни неща, ще видиш.

9.   Ако имаше още пет сестри и един брат, нямаше да ти прави впечатление кой кой е.

Абстрахирай се, колкото по-рано, толкова по-добре за теб.
Самостоятелният човек винаги е в пъти по-добре от зависимия.
Така, че усмивка!

11.   Брат, това би било НААААААААЙ-ТЪПАТА причина да се самоубиеш .

12.   Можеш да се опиташ да говориш с родителите си, но спокойно и човешки. Най-вероятно я толерират, защото е по-малка.
Според мен от тяхна страна това е грешка, защото ще ви разделят емоционално. Голям плюс е като пораснеш да имаш брат / сестра, с когото да се подкрепяте и помагате.
При всички положение това ще мине и ще настъпят и по-добри времена за теб.

13.   Това е често срещано явление.
И аз на тази възраст бях на втора позиция понякога.
С течение на времето ще пораснете и даже ще си помагате.

14.   Абе не знам, но се обзалагам, че ако същата тема беше пусната от момиче на 15, което се оплаква, че брат ѝ само го толерират, коментарите нямаше да са чак толкова подкрепящи и разбиращи.

Например, вместо: "Абстрахирай се, колкото по-рано, толкова по-добре за теб. Самостоятелният човек винаги е в пъти по-добре от зависимия.Така, че усмивка!",
щеше да се напише нещо от сорта на: "Имаш още 3 години и се изнасяш, като не ти отърва. Сега ще се съобразяваш и ще слушаш какво ти се казва. Родителите знаят най-добре кое е правилно."

Или: "Вероятно има основателна причина вашите да се държат така с теб."

А Поне един човек щеше да вмъкне в изказването си думата "пикла".

15.   Често се случва. И аз съм в същото положение от години. Имам по-малка сестра и макар, че вече сме пълнолетни и до днес тя е "малката" дъщеря, на която помагат винаги, а когато аз останах без работа и им поисках пари назаем беше страшно унизително, защото аз съм "голямата" дъщеря и трябва да мога да се справям сама с всичко. И така е още от както се роди сестра ми. А бях само на 3 когато започнаха да ми обясняват, че съм кака, че трябва да отстъпвам за всичко, да се грижа за нея и т. н. и накрая мен наказваха, че сестра ми направила нещо, а аз не съм я наблюдавала и не съм се грижила за нея! Много години по-късно пак е същото! Когато аз останах без работа заради кризата с Ковид 19 ме обвиниха, че сама съм си виновна, защото съм работила в сферата на туризма, с когато сестра ми остана без работа, цялото семейство и съчувстваше, че е без пари и се чудеха кой с какво да и помогне. Да не говорим, че на нея редовно баща ми и намира работа, която тя напуска след няколко месеца, а аз... оправяй се сама, не си малка! И това ще си продължава така. Мисълта ми е, че не е до пол, а до това кой се е родил първи.

16.   НЕ Се тормози.