Споделена история от Семейство

Имам отвратителна дъщеря. Какво да направя за да не я изгубя?
Щеше да ми е все тая ако имах и още едно дете, но тя е единствена.

От малка съм си представяла животът си в бъдеще. Съпруг и дъщеря която прилича на мен. Това и се случи, обаче без бащата да е в картинката. Като му казах че очакваме дете той каза че не иска деца и дори да запазя детето, той няма да ми помага. През цялата бременност работих. Ходих на 2 работи на които едва ме наеха.

4 години след като се роди си намерих и трета работа. От тогава до сега спя по 4 часа на ден. Трудно ми е да прекарам време с нея. След работа съм страшно изтощена, но пак се опитвам да прекарам време с нея.

Тя е почти на 18. Понеже ми беше съмнителна последните няколко години реших да вляза в лаптопа и. Грешно е знам, но до някъде имам право да го правя все пак цяла година събирах пари за този лаптоп. Влязох във фейсбука и и видях неюа които наистина ме шокираха. Тя е лезбийка. Тя има бивши гаджета от нейния пол. Идеше ми да я изгоня от къщата. Толкова много изгубих заради нея. Почти нямам време за себе си заради нея, а тя тука ще ми излиза с момичета. Срам ме е от нея, но ми е единствено дете. Не искам да я загубя. Въпреки това я обичам. Обаче искам да я отърва от този гнусен навик. Не искам дъщеря ми да е лесбийка. Какво да направя?

Коментари

2.   Нямаш друг избор освен да я приемеш такава каквато е.

3.   Струва ми се като една не много добре скалъпена измислица
.
Първо-заглавието дори не отговаря на това, което си написала.
Не споменаваш никъде за отношенията ти с нея, но пък иначе то гласи, , отвратителна дъщеря''. След като си написала, че е отвратителна, ни питаш как да не я изгубиш..

Цялата статия очевидно търси само провокация и излишни конфронтации.
Не знам кой родител би написал в някакъв анономен сайт, цитирам:, , Толкова много изгубих заради нея, а тя тука ще ми излиза с момичета" Може би авторът е пропуснал това, че родителите обичат децата си.
Отделно става ясно, че въпросната майка ходи на 3 работи, спи по 4 часа, трудно й е да прекарва време с дъщеря си, но все пак успява да намери време да й влезне в лаптопа, вместо да поговори с нея, както би направил всеки един нормален родител, който посещава 3 работи и през повечето време е уморен.
Единствено мога да дам съвет на автора, за вбъдеще да се опита сам да се постави в живота на измислените персонажи, с които си запълва времето, за да може поне да звучи реално.

4.   Остави я да си живее живота, както тя сметне за добре. Това си е нейният живот. Единственото добро, което можеш да направиш е да я обичаш и приемаш каквато е, в противен случай ще я загубиш.

5.   Жал ми е за дъщеря ти. За лечение си. Ако не си доволна от нея, виновната си ти, че не си ѝ помогнала да се изгради като здрава личност, но как би могла да го направиш, като ти самата не си здрава личност.

Жалко, че много ”родители” са като теб и много деца са принудени, поне до 18 годишна възраст, да растат в нездравословна среда, сред психично и емоционално лабилни ”родители и роднини”.

Какво очаквате от тези наранени личности. Някои се справят, други не, трети стават престъпници, насилници като родителите си и т.н.

6.   Не мисля, че това е проблем. Не е нещо ненормално, гнусно или престъпно, че харесва жени. Забрави какво си видяла в лаптопа или поне не се издавай, че си гледала. Щом си ѝ го подарила е неин, а не за да я контролираш. Животът ѝ също е неин, въпреки, че ти си ѝ го дала. Представи си какво би било твоите родители да се отнасят по същия начин с теб заради изборите, които си правила или правиш. И ако живееш така, че да отговаряш на очакванията им. Трябва да се успокоиш и да приемеш нещата. Вероятно има много други неща, заради които да я обичаш. Това е просто нейната сексуална ориентация. Поздрави и успех!

7.   Здравейте, госпожо! Ще започна с това, че не е редно да и ровите в чужодото пространство, но вече е свършило така или иначе. Няма нищо нередно с това, че дъщеря ви харесва момичета, в другите държави това вече се приема като нещо нормално и нито е сгрешила, нито нищо. Това са си съвсем нормални чувства. Много е тежко за човек от ЛГБТ общността да не бъде разбран и затова всички се крият и не споредлят с родителите си. Моля ви, ако я обичате и ако искате нейното щастие, подкрепетя я, независимо, че е трудно. Няма как да я промените, нито как "да я отърва от навика", това нито се избира, нито се подтиква. То се случва от само себе си и не може дс контролира кой пол харесва. Може и дс е бисексуална(да харесва и двата пола), може и просто да експериментира, оставете я сама да се оправи, но я разберете.
Иначе се опасявам, че и вие както много родители ще изгубите връзката с детето си.
Успех ви пожелавам:)
Момиче, 16 бисексуална

8.   Нищо не можеш да направиш, тя сама се усеща и решава каква да бъде. Три може да отидеш на психолог и да се замислиш че да работиш на трима места не е гордост а унижение и да намериш къде грешиш че от едно максимум две неща не правиш толкова пари че да ви стигат нормално.

9.   Ами ти си я загубила докато си работила толкова много... Освен това около нея не е имало баща или друг, който да я научи да общува с мъже
А мъжът е бил лошият, който не е пращал пари... Приеми я такава, каквато е и я обичай. И когато стане на 18 я прати да работи на 4 часа, а ти си почини.

11.   Виж. Първо-това, че си събирала цяла година пари за този лаптоп не ти дава право да се ровиш в личните коресподенции на дъщеря си. И разбирам, че за една майка е тежко да разбере, че дъщеря й харесва хора от същия пол, но това не е повод да я наричаш "отвратителна", защото не е. Не е виновна, че просто това й харесва. Това не е нещо, което тя е избрала и не можеш да я отучиш от това, защото то не е навик. Просто си е такава и в това няма нещо лошо. Имаш два избора - или да я подкрепиш, или да я зачеркнеш от живота си. Но тя няма да се промени. Това, което е важно е тя да е добър човек. Да успява в живота. А това, че харесва момичета не я прави лош човек. Всеки има минуси. Така както ти имаш лоши черти, но те са ти в характера и не можеш да ги промениш, така и тя не може изведнъж да стане друга. Дано да намери човек с когото да изживее истинската любов. Не е важно от какъв пол е, щом е любов. Помисли над това.

12.   Добре, аз съм хетеросексуална жена и няма сила на света, която да ме накара да гледам на жените като сексуални обекти. Такава съм и няма как да се променя. Не е навик, просто така съм устроена.
При хомосексуалните е абсолютно същото. Просто са такива. Не е въпрос на избор.
Помисли над това авторке, детето ти си е такова. Твоето дете, за което си се грижила и обичала цял живот.

13.   Това са глупости, помислих, че е наркоманка. Остави я да е щастлива, сексуалната ориентация не е въпрос на избор. Аз знам, защото ако беше и аз щях да избера да съм лезбийка, писнало ми е от джендъри мъже, поне да знам, че ще съм наистина с жена. Но не съм, не става по тоя начин. Има изследвания, според които опредлени структури в мозъка са с променена големина. Т. е. с говорене, няма да я промениш. И да има "лечение", то не е познато на човечеството официално още. Абе остави я, нищо лошо не прави момичето, а и не можеш да я промениш, както ти казах човек, не го избира сам това нещо. Пък и не е гаранция, че няма да има деца, повечето такива имат.

Ако е вярно, че работиш на 3 места, спри веднага, ама на момента. Кифлата ще си купува лаптопи сама вече, на 18 е. Имаш нужда от сън, ще се разболееш, трябва да спиш 8 часа минимум. Нищо чудно от тая липса на сън да не мислиш вече трезво. Знаеш ли колко по-лоши неща има. Можеше да излиза със сводник, който да иска да я продаде в чужбина, да е наркоманка на хероин, да излиза с наркоман, който я пребива и да е бременна от него, да е болна от рак или нещо друго тежко. Пък тя - лезбийка. Айде успокой се малко, шок-шок, ама чак пък да я губиш заради това, тъпо е. Не е нещо, което можеш да промениш.

14.   Да харесваш жени не е навик? :D Не е голяма работа, започвай да свикваш. На 18 години вече малко или много знае какво иска, а щом е с такава ориентация сега, вероятно с такава ще си остане. Не можеш да я накараш да харесва мъже, все едно теб да те карат да харесваш жени-няма как да стане. Пък и може да е би, знаеш ли? Говори с нея, но без да я нападаш. В случая ти си тази, която трябва да я слуша внимателно.
До преди години и аз си мислих, че харесвам жени и мъже, била съм и с двата пола, но жената не е за мен. Минах през пубертета и разбрах, че всъщност не съм би, но съм сигурна, че на тези години бях напълно осъзната какво се случва и как се случва, имам предвид-беше ми ясно, че не бих искала да съм с жена. Та, така, трябва да я приемеш. Или това, или тя ще се отдалечи и има шанс да не те търси въобще, а знаеш, че това няма да ти хареса.

Ж24

15.   Ако погледнеш нещата от друга гледна точка, за разлика от теб, дъщеря ти няма да има деца и да и се налага да ходи на 3 работи и да спи по 4 часа, а ще си излиза с момичета и ще си гледа кефа. А тва че си "изгубила много заради нея" никой не те е карал и тя не ти е длъжна. Сексуалността не е навик който да се спре като цигарите. Или подкрепяш дъщеря си и я приемаш каквато е или я губиш. Замисляла ли си се някога, че може би гледайки какъв живот си имала и колко трудности си преживяла заради мъж и раждане, тя е решила че не иска да се занимава с това?

16.   Оставете я да си живее живота , не можем да накараме някой да е такъв какъвто искаме . Не е убила никой .

17.   По-добре лесбийка отколкото да ходи да абортира бебета, или да прави бебета на мъже които не ги искат, и после да се прави тя на жертвата... Аз съм на принципа - всеки да прави каквото иска, стига поведението му да не засяга негативно някой друг... Виж, познавам и такива, които са се омъжили родили са дете, и след това са си зарязали семейството да ходят по лесбийство, педерастия. Това вече е проблем...

А какво ти си била "дала", за това което си получила - никой не те е карал. Сама си си развивала детски фантазии, и си се ударила в реалният живот. В крайна сметка не си дала на това дете баща, та какво очакваш (да, това е твоя вина, не негова, че не е искал изобщо някога да бъде, а ти не си питала).

18.   Нямаше ли отдел за измислени истории?

19.   Надявам се това да фейк, защото отвратително е това което пишеш. Дъщеря ти си е наред,но ти явно не.

20.   Приеми я такава, каквато е. Стига с тези стереотипи и закостенели разбирания. Харесва жени. Не се дрогира, не краде. Иначе рискуваш изобщо да не те погледне.

26.   До 19. Не се надявай тази история да е фейк, историята е абсолютен фейк на една луда жена. Но както винаги тя се прави на много морална, трудолюбива, спи само по 4 часа, но намира време да проверява на дъщеря си лаптапа. Тя ако спи само по 4 часа ще е толкова много грохнала от умора и недоспиване, че въобще няма да й дойде наум да проверява на дъщеря си лаптапа. Наистина авторката има нужда не от психолог, а от психиатър, даже от мозъчен хирург. Тя е зле, не дъщеря й.

39.   Ти си я изгубила още преди да я заченеш. Дори не си обсъждала с мъжа дали иска или не иска дете, а бременееш и раждаш. За мен остава загадка защо си я родила. Не можеш да имаш обичано дете и да го наричаш "отвратително". На теб не ти пука за нея, а само и единствено за себе си. "Щеше да ми е все тая, ако...". Значи не ти е за нея, а за теб. Не обичаш детето си, не си го искала и сега ти идва дюшеш да намериш външна причина да се отстраниш от него. Никога не си и помисляй лоши неща за него. Никога не говори и не обсъждай с познати нейните проблеми. Уважавай я като човек. Тя не те е молила да я раждаш. Ти си поела тази отговорност и е в реда на нещата да си скъсаш гъза за детето си. Това му се полага, не е някаква екстра. Екстра е Дисниленд. Храна, образование, покрив, отдих, възпитание, емоционална подкрепа са негово право и твое задължение. Така че не се бий в гърдите с трите си работи ЗАРАДИ НЕЯ. Ти сама си избрала да я има. Сама си нарушила правата ѝ, като не си искала издръжка от бащата. Това са нейни пари, от които си я лишила ти. Можела си и за осиновяване да я дадеш. ТВОИ решения са били, детето ти какво общо има. Разбирам, че си разчитала на внуци. Това не е изключено. Познавам и двойка мъже, имат близнаци с генетичния материал на единия. Банки за сперма да искаш. Опитай се най-сетне да приемеш детето си, да му се порадваш като го гледаш. Припомни си успехите му. Радвай се, че е здраво. С кого спи е нейна работа. Не твоя. Ако те тресе страх, че няма да има внуци, роди си още едно. Или почакай още малко. Може да е бисексуална. На 18 години още не е време за деца и семейство.

40.   Защо ако имаше още едно дете щеше да ти е все тая за нея?

41.   39, страхотен коментар и много точно казано! Поздравления, дано има повече хора като Вас в България!!

43.   Не е нужно да я "обичаш въпреки това ". Трябва да я приемеш такава каквато е! Това е твоята рожба... Част от теб! Не е тя виновна че е щастлива със същият пол! Нито пък ти няма как да контролираш това, че харесваш мъже! Представи си свят в който е нормално да си със същият пол! Ще спиш ли с момиче? Мммм не нали? Защото това СИ ТИ! Не можеш да го контролираш! Моят съвет е :
Поговори с нея и ѝ кажи че знаеш. Кажи ѝ да сподели с теб Какво чувства и че я подкрепяш такава каквато е! Така тя вече ще ти се доверява и ще станете по близки ( не ѝ казвай че си родила в компютъра ѝ, а че си влязла да по чистиш стаята ѝ и си видяла фейса и включен) Надявам се да помогна! Късмет

47.   Отвратителен е начина по който пишете за собствената си дъщеря.
Та това е вашата дъщеря тя е част от ваш. Как може.
Каквато и да е тя.

48.   47, да си обратен е болест. Това е установено научно преди повече от век.

49.   Незнам болест ли е не ли но това момиче си остава нейна дъщеря и запомнете АБСОЛЮТНО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ ТОВА.

Но аз няма как да имам добро мнение за тази жена. Щом за собствената си дъщеря пише по този начин какво остава за някой друг.
А и ако собствената майка на момичето я нарича така как да се отнасят другите хора с нея. Как да я наричат.

50.   48, да си обратен не е болест и това са го установили преди години.

Душата, щерка ти вече не комуникира с теб - това е ясно. Посети психолог или най - добре - психиатър.

51.   Само като претох

Почти нямам време за себе си заради нея, а тя тука ще ми излиза с момичета. Срам ме е от нея, но ми е единствено дете. Не искам да я загубя. Въпреки това я обичам. Обаче искам да я отърва...

Само, прочети първото изречение. Типичен токсичен родител. Тя не ти е виновна, че си я създала.