Споделена история от Семейство

Мъжът ми свърши в мен нарочно
Имам бебе на 1 годинка, което родих нормално. Това беше най-болезненото, кошмарно и гнусно преживяване в живота ми. Още ми е пресен споменът и помня всичко до най-малката подробност. Бебока го кърмя, но и от това ме е гнус вече. Казах на мъжа ми, че не искам второ дете. Няма да мога психически да издържа на това, както и физически. Не искам да се грижа за още едно дете. Това, което имам ми стига. Няколко пъти му го казах това и не му стана приятно. Онази вечер докато правихме секс свърши в мен НАРОЧНО. Аз меко казано истерясах. Не желая дете, не искам вече.. Има ли някакъв шанс да не се е случило нищо? Миналия месец ми дойде за първи път от раждането и ми закъснява 9 дена. Преди да свърши в мен няколко дни си пуснах ЧХГ и беше 0 както и 6 отрицателни теста от обикновените.
На Господ се моля да имам късмет и да няма бебе, а с мъжът ми само се караме за това.. Ще психясам вече. Какво да правя?

Коментари

1.   Защо не си сложиш спирала или не пиеш хапчета?

2.   Еъзможно е да няма . Успокой се , трябва да вземеш мерки . Аз имам две раждания , първото беше шок , но това са ми най- хубавите моменти , както и бременностите .
Кажи му , че като не те разбира , секс няма да има или да приготвя пари за аборт , то бива безотговорност .
А мислиш ли , че си била в овулация ?

3.   Противозачатъчни и си уший двойно дъно на чантата, където да си ги криеш.

4.   Пий противозачатъчни или използвай презервативи. Ама че неграмотно население.

5.   Каква майка си ти - гнусно било раждането...Знам че не е най-приятните изживявания, но все пак не раждаме всеки ден.

6.   Ти за ескапел си чувала, нали?

7.   Не можеш и ескапел да пиеш, понеже кърмиш. А дали е свършил в теб на десети, четеринадесети ден от цикъла? Ако не е около овулацията не се притеснявай, а и дошло ти е миналия месец за първи път - след раждане има аномалии. На мен ми дойде на десети месец и после два месеца не дойде. Ако кърмиш по-често спира цикъла. Той се влияе от хормоните, които се отделят като кърмиш. Ако разредиш кърменето идва и по-редовно.
Трябва да се разбереш с твоят съпруг, дала си малко инфо, но поговорете да не прави повече така, това не е нормално, няма той да клечи да го ражда. Раждането е гадно, трудно и болезнено, после си като труп. Но съм на мнение, че един път в живота стига. Без дете е гадно, но и повече от едно дете също е гадно.
С едно дете е супер!
Стискам ти палци да не си бременна, аз мисля че не си!

8.   Защо му даваш без презерватив?
И как така 11 месеца нямаше мензис, пък сега 9 дни закъснение, паника? Прави си тест.
Това дете не яде ли нещо, защо на година го кърмиш?

9.   Аз знам, че кърменето след раждането намалява шансовете на имаш овулация в първите месеци след раждането- природата си знае работата . Но не знам дали е валидно и за след повече от половин година. Но може би ти се е разминало.
Тестовете за бременност са валидни след 14 дни след като е станал гафа, защото тогава се отделя хормона който си прави положителни (Човешки хорионгонадотропен хормон (hCG)- който се отделя от плацентата)

Отделно за кърменето след 6ти месец дори и да продължаваш да кърмиш е хубаво да даваш допълнително пюрета плодови или от варено, но не мазно месо което после е смляно. Можеш да даваш жълтък с пюрето от зеленчуци. Евентуално Има готови формули- ако не искаш да го кърмиш повече можеш да го отбиеш от млякото ти без никаква вина. Можеш да говориш с педиатър ако не вярваш на написаното някъде в интернет от някого.

Стискам палци да ти се е разминало, не слушай упреците от горните коментари -лесно им е на хората да съдят.. добре, че не са жени и не са попадали в подобна ситуация и не знаят какво е.

10.   От авторката:

МАЙКО МИЛА... Много ясно, че яде и друга храна. Не съм единствена дето кърми до годинка. Ще го отбивам скоро.
Другото.. 5 години сме заедно и го правим без презерватив. 4 пъти за това време е свършвал в мен и единия имаме бебе.
Ескапел не мога да пия заради кърменето.
И ДА.. РАЖДАНЕТО Е ГНУСНО, ЗАЩОТО БОЛИ.. Ти сигурно си мъж и затова говориш така. Ще ти кажа само, че ме ти пожелавам да изпиташ нещо такова (такава болка)

Просто нямам думи за вашите коментари. Съжалявам, че споделих това тук.. Хайде лек ден ви пожелавам!!!!

11.   До номер 5:

Ей такава шарена съм! Как може да говориш така на една майка??? Що за човек си ти тогава?
Ще се въздържа от.по-общирен коментар за себе си, защото ме изкара извън нерви.
Хайде остани си със здраве и УСПЕХ В ЖИВОТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12.   До номер 4:

Много съм си грамотна даже и знам за тези работи!!!!!!!
УСПЕХ В ЖИВОТА И НА ТЕБ!!!!!!

13.   От Авторката

Тъй като не обърнах внимание на правилата, защото бях ядосана. Номер 5:

Как може да задаваш този въпрос?! Ей такава шарена съм! А ти какъв човек си? Не мога да повярвам на твоя коментар, направо ме изкара извън нерви.

Хайде остани си със здеаве и успех в живота!

Номер 4:

Много съм си грамотна даже. Хайде и ти си остани със здраве и на теб успех в живота.

Хора, вие направо ме шашнахте, разсмяхте и същевременно ядосахте. Ама много сте ми интересни всички. Хахаха.

Много ви поздрави. Изобщо не трябваше да пиша тук.

14.   Още нещо да допълня, защото не се сещам в първия ми коментар дали имаше главни букви.

От 5 години с мъжа ми правим секс без презерватив. 4 пъти е свършвал мен през това време и имаме едно бебе. Много дебело искам да го подчертая това.

И отново много съжалявам, че писах това тук. Ама много драги ми читатели.

15.   О, и за кърменето! Това дете яде нещо скъпи ми номер 8! Ще го кърмя до колкото си искам аз! И на теб успех в живота!

16.   Май освен противозачатъчни трябва да пиеш и лексотан .
Вече си те представям как си истерясала след секса . Ако мъжа ти е нормален човек след такава реакция ще свършва - ама не в твоята вагина !

17.   Ами ще родиш със секцио и готово. Ще спестиш болезнената част. Мъжът ти малко бърза, можеше още 1г да мине и да се успокоиш.

18.   Добре де авторке, какво вилнееш. Хората си казват мнението.
Да кажа и аз моето, разбирам, че бебето не е желано, а инцидент, защото не сте се пазили. Защо тогава продължавате да не се пазите? Нали не искаш повече деца?
А на мъжа ти му кажи, че ако си забременяла изобщо не си длъжна да го родиш това дете.
Слагай спирала да ти е мирна главата.
А относно кърменето - твоя си воля, знам и кърмили до 3 години. Семейството на заведение, детето дотичва до масата и вдига блузата на майка си и суче. Та в това отношение съвета ми отбий го докато още можеш, а се цеди и давай кърмата от шише щом имаш желание.

20.   Авторке, грамотните хора знаят, че от бременност не можем да се предпазим с прекъсване...

21.   Спокойно ако забременееш пак отиваш и правиш Аборт. Или си против тях или какво ще каже мъжът ти? Кажи на мъжът ти, че ако трябва и 10 аборта ще направиш, но 2-ро дете няма да родиш и му виж реакцията.

22.   Това ме отврати -" Бебока го кърмя, но и от това ме е гнус вече."!? Това ли е майка, това ли е жената!? По добре абортирай ако си бременна и се махай щом не искаш да си майка.

23.   22, сега е модерно да си "независима" жена.

24.   Изобщо не ми пука дали те е отвратило номер 22. Не знаеш през какво съм минала и как се чувствам. Лек ден.. А как да си спра абонамента за тази история с мейла. НЕ МИ СЕ ЧЕТЕ ВЕЧЕ ..

25.   Аз подкрепям авторката. Може и първото дете не е искала. Ами и аз съм в такава ситуация. Мъжете не си съобразяват с нас. В живота има и по-важни неща от това да дондрусяш дете.

26.   Авторке, и на нас съвсем не ни пука дали си бременна или не, показа ни, че си горчива злъчка и дано мъжът ти е разбрал това и да вземе мерки навреме, с такъв индивид не се живее, щом и от детето си се гнусиш!

27.   Спри със секса и да ти е мирна главата и насочи енергията към бебето. Много са ми странни такива, ти си решаваш за кърменето, никой не те напада, като кърмят някои са велики майки... Може и до 5 да кърми, ама коментира ли се почват разни защитни реакции...

28.   Мацка, викай, тряскай, каквото искаш правѝ, мъжът ти трябва малко той да те успокоява. Има хора, които буквално плачат, че искат собствени деца. Ако пък говориш правилно на детето си, ще имаш едно малко човече, което ще те подкрепя. Помисли си - ще бъде ли хубаво, когато попорасне детето ти, да се окаже, че всъщност ти е приятно да си говориш с него? Отговори си на въпроса: какви хубави неща могат да ми се случат, когато детето ми порастне малко и ще мога да си говоря с него? Знам, че не ти е лесно, но какво би било, ако започнеш да си представяш едно по-добро бъдеще, вместо да се ядосваш на настоящето? Опитай малко по-ведро. Супер е, че го кърмиш! Въпреки това ти наглеждаш детето си! Не знам дали има някой, който да се сети да ти каже - МАМКА МУ, ТИ СИ ГРИЖОВНА МАЙКА, ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕ СИ ИСКАШ ДЕТЕТО!! Ти си добра жена! Моля, не се поддавай на лошите си мисли, детето ти е потенциално най-добрият ти нов приятел! Научи го да бъде добро. Да не се страхува. Няма смисъл да се карате. Напиши си на лист кои са нещата, които харесваш в живота си. А за нещата, които не харесваш, си запиши защо БИ ги харесала. Дано ми прочетеш коментара...

29.   Авторке, не им обръщай внимание. Те деца нямат. Не знаят какво означава саможертва и колко е трудно да си бременна, да родиш, кърмиш и т.н. Отбий детето, по-добре сега. Има много хубави формули. Започни противозачатъчни или си сложи спирала. Мъжът ти да си гледа работата. Мъжете трябва да разберат, че през 21 век жената е тази, която решава дали, кога и колко деца да роди.

30.   Донякъде мога да разбера смесените ти чувства. Аз родих преди 3 месеца и раждането беше ужасно изживяване откъм болка, но същевременно и прекрасен момент. Изпитах 12 часа мъките на естествено раждане, а накрая се наложи секцио по спешност, за което изобщо не бях готова психически. Бебето отказа да суче, но аз искам да му давам кърма поне до още няколко месеца и затова използвам помпа. Радвай се, че твоето бебе суче и че си успяла да го родиш нормално, защото има и по-зле. И аз в началото бях супер стресирана от раждането и се дразнех защо бебето не иска да суче и предпочина изкуственото мляко пред моето. Още имам кошмари от ужасното ражане, чиято болка и гадни детайли едва ли някога ще забравя. Вече не вярвам на жени, които казват, че всичко се забравяло щом видиш бебето. Моята мечта все пак е да имам поне 2-3 деца и съм готова да изживея същото, за да се сдобия с тях. Отделно всичко трябва да става инвитро, защото имам проблем, заради който не мога да забременея естествено. В това отношение ти завиждам. Разбирам, че още не си готова, но много хора искат поне 2 деца и желанието на мъжа ти не е странно. Може да обсъдите въпроса след време, когато си по-спокойна. Обясни му, че сега още ти е прекалено рано, но не заставай с рогата напред и разбери и неговата позиция. А и като пораснат малко, 2 деца се гледат по-лесно от 1, защото си играят заедно и няма да те занимават теб постоянно. А ако е 1, то постоянно ще търси твоето внимание. Щом след цяла година още се чувстваш толкова зле и намираш раждането за гнусно преживяване, може да поговориш с психолог, който да ти помогне да преодолееш травмата. Няма нищо срамно и е за твое добро. Аз също бих го направила.

32.   До номер 24-Никой не те кара да четеш щом неискаш!

33.   Авторке,

Противна си. Не знам, но ти не си нормална жена, камо ли майка щом се оплакваш от бременността си и се гнусиш от собственото ти дете. Чудя се как такива жени като теб , които не искат да забременяват, успяват да забременяват и да имат дете/ деца.

Ти се гнусиш и от собствения си мъж, който е решил явно да има още дете от теб. Ако имаш намерения да абортираш без знанието на мъжа ти, и направиш това убийство, дано по- скоро мъжът ти да разбере твоите намерения и да узнае що за жена си и да ти бие шута час по- скоро. Да пишеш такива гнусни неща против собственото ти дете и мъжа показва, че си една объркана и жалка женица.

34.   До 29

" Те деца нямат"

От къде си толкова сигурна, че нямат деца " критикарите"? Ти имаш ли деца , че си отворила плювалника?

" Не знаят какво означава саможертва и колко е трудно да си бременна, да родиш, кърмиш и т.н. "

Да , бе, да разбирам, че само ти и авторката знаете нещо за майчинството, въпреки че се гнусите от него, а същевременно смятате останалите за пълни невежи...

И къде я видя тази " майчина" " саможертва" при авторката, ма? Щото такова нещо няма. По - скоро авторката се гнуси от собствената си бременност. Голямо геройство е направила авторката, че е поне е благоволила, че е родила, въпреки че не е искала да ражда. Само за това, че е родила детето, а не е абортирала заслужава похвала.

Темата на авторката е отвратителна.

35.   Тука сте били много зле, бе. Помощ вие не искате. Само се оплаквате. Ем бъдете си зле, аз бях дотук. 1 звезда за коментара, значи си заслужавате животеца. Неблагодарна работа, нека да ти свършва. Докато ти дойде акъла. Всички сме излезли да не казвам откъде. Айде, марш и със здраве! Всичко, което преживявате, *си го заслужавате*! Всичко е във вашето тъпо мислене! Знайте си къде сте, къде искате да отидете и какво ще направите, за да стигнете. Като не става с добро, и с лошо мога! (28)

36.   Гнус ви е да раждате, гнус ви е да кърмите, ама да се чукате и да лапате пиш.и не ви е гнус?

37.   Така се получава когато не си готов и не си го планирал. Бременностите ми бяха прекрасни, дори и ражданията. Родителството е трудна работа, но всеки си има избор.

39.   Станалото вече е станало. Не си пила ескапел заради кърменето- ясно е. Можеш да изчакаш половин месец и да си направиш тест за бременност, че даже е най-добре директно да си запазиш час за гинеколог. При гинеколога обсъдете варианти за контрацепция като спирала или противозачатъчни. Не знам точно как стоят нещата с тези двете година след раждане, така че не мога да ти дам адекватно мнение, но мога да те съветвам да го обсъдиш с медицинско лице. Начини за предпазване от нежелана бременност има, дори и мъжа ти да не иска секс с презерватив. Нищо друго не мога да те съветвам. В твоята ситуация дори не можеш да си сигурна дали си била в овулация. Ама истината е, че ако си бременна или го раждаш, или правиш аборт. Среден вариант няма.

40.   Ако историята не е измислена, авторката не знам какво чака, а не си сложи спирала и толкова. Хората са измислили начини да не се налага да истерясва, крещи и т.н. Ся че мъжът й не се съпбразява с мнението й, е кофти и не говори добре за комуникацията и уважението между тях.
Освен това щом намираш кърменето за гнусно, защо още кърмиш??? С отвращение продължаваш 1 година??? Защо не си спря кърмата още в болницата и толкова? Познавам жени, които не искаха да кърмят и направиха така. Не коментирам дали съм съгласна с решението им, но ако наистина искаш или не нещо, начин има.

42.   " Мъжете трябва да разберат, че през 21 век жената е тази, която решава дали, кога и колко деца да роди. "

Поредното отвратително мнение на поредната еманципирана българска жена.

Ти говориш за ограничаване на раждаемостта като съветваш авторката да използва противозачатъчни или ако не стане по този начин тя без съгласието на бащата да направи аборт, а същевременно, номер 29, се мислиш и представяш в форума за нормална жена и майка. Не, номер 29, ти не си нормална жена, камо ли майка! Заради такова мислене, България е обречена на сигурна демографска смърт, тъй като повечето еманципирани българки като теб не искат да раждат.

45.   До авторката... Г-жо според мен сте в следродилна депресия. По отговорите Ви личи, че сте доста изнервена. Моето мнение е, че траябва да посетите психолог или терапевт. Това състояние не е за подценяване.

48.   Още ли не я разбрахте, че половината измислени истории тук са нейните?

49.   Напълно си прав 48. Като доста опитен редактор винаги чета историите тук между редовете. Тази е измислена сто процента. Въпросната жена - да, наистина е писана от жена - няма бебе. Чисто психологически историята не издържа. Лятото живея в едно близко селце, тук познавам младите момичета от деца. Щом някое от тях се задоми и роди, просто става друг човек. Скромното до вчера девойче вече вози количката из улиците с вид на кралица, родила престолонаследник. Изражението на лицата им се променя, стойката, започват да излъчват една особена гордост и спокойствие. Именно спокойствие. Това го наблюдавам и при най-шантавите бивши тийнейджърки.
Емоционалните реакции на авторката са нетипични за жена с едногодишно дете, което вече дава първите признаци на разумен човек, които носят най-голяма радост на родителя. То вече прави и разни смешни неща, мили за майката и бащата, които не могат да се въздържат да не напълнят фейсбук със снимки. И няма значение колко тежко е било раждането или пък какви грижи изисква отглеждането на бебето, основната тревога е за здравето му, а всичко останало е повод за гордост. Базисен човешки инстинкт за продължение на рода! Никой не може да го заобиколи, както никой не може да заобиколи нуждата си от храна и вода.
Историята не издържа и логически. Никой баща - дори да е крайно прост - не би бил толкова глупав да не се съобрази със здравето на жена си, която се възстановява от проблемна бременност и да настоява за още един наследник, защото у мъжа е дълбоко вкоренен инстинктът да осигури здраво поколение. Останалото - защо не пие противозачатъчни и не ползват презервативи са пълни глупости. Читателят просто се хлъзна по едно съчинение, което не постига елементарна психологическа достоверност. С една дума - кофти литература.

50.   Заебавай келеша на социалните или издири някой да го осинови и чиста работа ...

51.   Не се тревожи - на мъжа ти тъпкано ще му се върне. И то без да го осъзнава. Ще осъзнае но ще е късно. Децата ще плащат за вашата неадекватност...

52.   Малко е странно как всички нападат жената, а игнорират долната постъпка на "мъжа". Ако беше направил нещо подобно с приятелка, щяха да го оплюват, но щом е жана му - тя трябвя да е безплатен инкубатор, така ли? Щом не иска да ражда повече от него, значи има причина. Просто трябва да си много долен човек, за да направиш нещо подобно, това граничи с изнасилване, защото жената не е дала съгласието си да бъде забременена, а той го прави умишлено, осъзнайте се малко! Авторке, мъжът ти е гнусен егоист и не му дреме за теб, вижда те като ходещ инкубатор. Кой знае на какви други гнусни постъпки е способен. Иска се съгласието и на двамата, за да се създаде дете, не може еднолично някой да решава. По-добре си взимай детето и си тръгвай от него. И спри да кърмиш, щом те кара да се чувстваш зле. Детето е голямо вече, пък и по пронцип никой не е казал, че трябва да го кърмиш, ако имаш проблем. Според мен имаш следродилна депресия, която търтея вкъщи ти я влошава. Да, наистина изказванията ти са непремерени, но някой, който не е раждал и кърмил няма как да разбере. Това не означава, че не си обичаш детето. Това което го прави "мъжът" ти е брутално просто. То е реципрочно на това да го излъжеш, че взимаш противозачатъчни и да му родиш 10 деца, на които той да е длъжен да плаща издръжка после. Даже наскоро имаше такава тема и всички наскочиха срещу жената и "долната" й постъпка. Но явно, ако е мъж, може. А всички последствия са, за жената. Мъжът после може и да си тръгне и да не го гледа това дете никога. Нито минава през касапницата на раждането, нито нищо. Не е приятно още преди да си заспал да чуеш "дай триона", по време на секцио примерно. Да, травма е, както и рязане по време на нормално раждне и други нечовешки болки, докато "мъжа" стои и си клати краката вкъщи. А по-късно за капак, нещо малко ако не му харесва, започва и заплашването как ще вземе детето и ще го даде на майка му за отглеждане. После започва и психическия тормоз и лъжи по съдилища. И за какво са всички тия мъки да се ражда на някой такъв? Не се чудете вече защо жените не искат да раждат, с такива мъже като този, няма да искат или ще раждат от донори на сперма. Не става само да "искаш", а после да си вееш байрака по дискотеките с ученички и ученици, а жената да плаща почти всичко, да върши всичко вкъщи, да гледа дете и накрая за благодарност да бъде заплашвана, че ще й се вземе детето, защото ще лъжат в съда с майка му примерно, както става в повечето такива случаи. Авторке и теб това те чака с този, осъзнай се докато е време. Той гледа на теб като на инкубатор. Един свестен мъж никога няма да те забремени без твоето съгласие, още повече, когато травмата не е преминала и знае, че не се чувстваш добре. Това е изрод, който мисли само за себе си и тепърва ще ескалира с изродщините. Не става мъжа само да иска. Той трябва да може и да носи отговорност до живот после, да мисли за препитание, да осигури покрив, да защитава жената и детето при нужда. А не жената да влачи за трима, да ходи на работа и да я няма по 12 часа вкъщи, докато детето е по градините, а междувременно нарциса да си клати краката вкъщи и да живеят под наем цял живот на ръба. Ами при това положение, про което жената носи отговорност за всично, а мъжа за нищо, скоро не само по едно, а по нула деца ще се раждат. Изключително е трудно да се отгледа едно дете дори в сегашната система, при коята градините работят до 4-5, а жената е на работа до 6-7. Не става математически. Затъва се в кредити, защото заплатата отива за наем за квартира, бавачки, които да приберат детето и всичко останало. Каква е отговорността, която съвременните джендъри, като този носят? Никаква, жената и детето обикновенно живеят на ръба с доходите, които имат. А наглеца иска още деца, за които отговорност отново да поеме само жената. Вижте ги повечето джендъри в тази дръжава какво правят и ще ви стане ясно защо жените не искат да раждат. Те си ергенуват и не осигуряват нищо, но и аначе искат по 3-4 деца да им се раждат, докато жената поема всички разходи и грижи, докато те я заплашват как ще й вземат детето за благодарност, когато нещо не им изнася. Ще ви кажа една обществена тайна - жените искат да имат повече от едно дете, но не смеят с такива като този. Проблемът не е в жените, а в мъжете. Едно време нашите дядовци са осигурявали къща, да вярно че и жената се е включвала в строежа и изплащането понкога, но те поне са мислели за това. Не като сегашните - под наем или при мама и да теепериш дали няма да се озовете на улицата, ако родиш още деца и финансите почнат да намаляват. Също така нашите дядовци са си гледали децата, а не са си ергенували в сайтовете за запознанства и по баровете, както правят днешните мъжленца. Не са заплашвали масово и не са си тормозили жените, както правят една голяма част сега. Не са били и прикрити гейове, като много сега лгбт или каквото беше там. Голяма част от вас, които плюете тук, сте високо-рискови, за това не ви се раждат деца, няма как жена сама да гледа повече от едно дете, даже едно се гледа с много лишения, понеже съвременните принцове и 100 лева издръжка не плащат, освен ако не ги задължи прокуратурата. Така че вгледайте се първо в себе си, тези които се чудят защо не им се раждат деца, във вас е проблемът. Ето за това, защото сте ненадеждни и не си ги гледате после, а жената цял живот после се грижи и се чуди как да свърже двата края, докато вие се забавлявате с поредната16 годишна примерно или се сваляте с някой мъж.

53.   № 40 е абсолютно прав. Слага спирала, дори без да уведомява мъжа си и толкова. Не ѝ се кърми- отбива детето и го храни, детски храни има достатъчно, след време минава на обща храна, какви са тези драми и истерии? Родила съм две деца с година и половина разлика, също по естествен път, но не съм се оплаквала, не съм се правила нито на жертва, нито на героиня.

54.   Противозачатъчни или спирала и вече няма да ти пука дали свършва или не в теб, но това, което е направил е подло. Знае, че не искаш дете, особено толкова скоро след първото и пак се е опитал да те забремени. Колкото до това, че на моменти не понасяш бебето си, каквото и да кажат другите, приеми, че е нормално. Нарича се "след родилна депресия" и доста жени минават през това. Ако положението не се подобри, потърси помощ.
Обаче с мъжа си внимавай, една приятелка е с три деца сега. Само първото беше желано. Не, че не си обича децата, но отношенията с мъжа и са меко казано проблемни, та едва ли беше добра идея да роди три деца, но явно човекът така го устрова, направи и три деца, за които не полага грижи, тя чисти, готви, пере и не смее да се обади и той си прави каквото си иска. Защото какво ще прави самотна майка с три деца без пари? Ще си мълчи и ще слуша. Така, че ако не искаш още деца, взимай мерки. Говори с лекар за спирала (или противозачатъчни, но след като още кърмиш едва ли е добра идея) и не разчита на мъжа си. Явно на него му е все едно ти как се чувстваш.

57.   Това. което е направил мъжа й е направо престъпление.

Но за останалото съм съгласна. Раждането може да е било много трудно но е прекалено да се каже. че е гнусно.

58.   Авторке върви на психолог. Като те слуша човек светът трябва да се затрие. Не си единствената родила, 8 милиарда сме. Има жени с по 3, 4 деца нормално раждат. Като ти е толкова гнусно има упойки има и секцио.
Мъжът не е прав, не може еднолично да взема такива решения.